PDA

Zobacz pełną wersję : W kwestii sprawności wyszukiwarki



MarzannaPG
27-12-2004, 17:38
Witam wszystkich forumowiczów, którzy zjedli "zęby" na wyszukiwarce. Bardzo często poleca się nowym użytkownikom korzystanie z tej funkcji, zatem robię to od dłuższego czasu, nietety, natykam się ciągle na problemy. Raz znalazłam info by zaznaczać posty nie tematy oraz 1000 słów, no i tak robię. Co z tego, gdy wejdę na dany post, powrót do tego samego miejsca jest niemożliwy - muszę od nowa wpisywać wszystko w wyszukiwarkę, co oczywiście jest irytujące i zniechęcające. Dziś np. szukając postów o projektach garazy szło wszystko sprawnie dopóki nie próbowałam otworzyć następnęj strony z postami, jakie znalazła wyszukiwarka - wyświetla się napis, że nie znaleziono żądanych postów. Jak nie, jak tak? :-? Czy coś robię nie tak, czy też ta wyszukiwarka do idelanych nie należy a zatem jak z nią postępować, by nie mieć ochoty rzucać czymś ciężkim w bogu ducha winny komputer?

jareko
27-12-2004, 17:46
jak juz cala liste ci wynajdzie to faktycznie by powrocic wszystko na nowo wpisywac musisz :(
korzystaj czesciej z opcji "otworz w nowym oknie" po kliknieciu prawa myszka ;)

pete
27-12-2004, 17:49
Witam wszystkich forumowiczów, którzy zjedli "zęby" na wyszukiwarce. Bardzo często poleca się nowym użytkownikom korzystanie z tej funkcji, zatem robię to od dłuższego czasu, nietety, natykam się ciągle na problemy. Raz znalazłam info by zaznaczać posty nie tematy oraz 1000 słów, no i tak robię. Co z tego, gdy wejdę na dany post, powrót do tego samego miejsca jest niemożliwy - muszę od nowa wpisywać wszystko w wyszukiwarkę, co oczywiście jest irytujące i zniechęcające. Dziś np. szukając postów o projektach garazy szło wszystko sprawnie dopóki nie próbowałam otworzyć następnęj strony z postami, jakie znalazła wyszukiwarka - wyświetla się napis, że nie znaleziono żądanych postów. Jak nie, jak tak? :-? Czy coś robię nie tak, czy też ta wyszukiwarka do idelanych nie należy a zatem jak z nią postępować, by nie mieć ochoty rzucać czymś ciężkim w bogu ducha winny komputer?
Możesz po przeczytaniu postu wrócić do poprzedniej strony naciskając na polecenie " odśwież", albo lepiej po wpisaniu do wyszukiwarki na interesujące Cię tematy naciskaj prawym przyciskiem myszy i otwieraj w nowym oknie, po przeczytaniu zamykasz je i znowu masz listę wyszukanych tematów.

MarzannaPG
27-12-2004, 18:11
Możesz po przeczytaniu postu wrócić do poprzedniej strony naciskając na polecenie " odśwież", albo lepiej po wpisaniu do wyszukiwarki na interesujące Cię tematy naciskaj prawym przyciskiem myszy i otwieraj w nowym oknie, po przeczytaniu zamykasz je i znowu masz listę wyszukanych tematów.
Opcja 'odśwież' nie działa najczęściej (raz na ileś tam wejść!) za to dzięki o tym prawym przycisku myszy - jakoś nie pomyślałam!

Jasiu1881
27-12-2004, 20:18
jak nie chcesz klikać prawym klawiszem to klikaj lewym ale naciśnij SHIFT na klawiaturze to otworzy sie od razu w nowym oknie :)

MarzannaPG
27-12-2004, 23:01
Jeszcze was pomęcze, drodzy, cierpliwi forumowicze. A jak przejść na kolejną stronę z wyświetlonymi postami, bo u mnie jest tak, że jak się wyświetli, załóżmy, 1 z 2, ja sobie już wszystkie posty ze strony 1 przeczytam (dzięki za ten prawy przycisk myszy i otwieranie w nowym oknie - działa!!) i chcę przeskoczyć na stronę 2 to pokazuje mi się komunikat, że nie znaleziono żądanych postów! Jak robię 'odśwież' to wyskakuje to samo, jak chcę się cofnąć to robi się "Nie można wyświetlić tej strony" jak robię dalej "odśwież' to wyskakuje wyszukiwarka, ale pusta i wpisanie zaczyna się od nowa po czym scenariusz się powtarza :-? Pomocy!

jareko
27-12-2004, 23:12
jak juz wpiszesz do wyszukiwarki to co cie ineteresuje juz powrotu nie masz. Jakby zakladalo ze wiesz czego szukasz i jesli dasz "wstecz" pojawi ci sie pusta wyszukiwarka - tak jest i trzeba sie z tym pogodzic. natomiast pozniej otwierajac kolejne posty (kazdy w nowym oknie) nie rozumiem co zlego Ci sie dzieje gdyz u mnie to zjawisko nie wystepuje - czytam sobie po prostu interesujacy post lub nawet cala strone i zamykam

MarzannaPG
27-12-2004, 23:26
Oj, chyba się nie wyraziłam jasno. Bo to całkiem logiczne, że jak mi wyświetli wszystkie posty to co mi ma dalej pokazywać? Sęk w tym, że wyszykiwarka podaje, że są np. dwie strony z interesującymi mnie postami i kiedy przejdę całą pierwszą stronę za nic nie mogę przejść do drugiej. To tak jakby mój wątek nagle rozbudował się do większej ilości stron niż jedna i nie można byłoby zajrzeć na drugą, bo przy próbie przejścia pojawia się informacja, że nie znaleziono żądanych postów. Jakoś nie mogę zrozumieć, że to jest normalne, bo po co pokazuje się info, że jest tyle a tyle stron z interesujacymi mnie postami, skoro nie mogę ich zobaczyć?

jareko
27-12-2004, 23:30
czase3m tak bywa - ktos zamiescil foto i akurat nie mozna sie polczyc z serwerem i niby masz dwie strony w temacie a w praktyce jedna mozesz sobie zobaczyc

makol
29-12-2004, 11:29
Moze nie zjadlem zebow na wyszukiwarce, ale pare miesiecy korzystalem wylacznie z niej i obserowania biezacych watkow nim pierwszy raz zabralem glos na forum. Jezeli chcesz ulatwic sobie sprawe z przegladaniem wynikow zainstaluj sobie jako przegladarke Mozille : http://www.mozillapl.org/
Bedziesz mogl uzywac "cofnij" i wracac do tego co przed chwila byl wyswietlone jako wynik , bez wpisywania ponownie pytania, bez naciskania "odswiez". Oczywiscie mozna tez odnosniki otwierac prawym klawiszem, ale lepiej (pod Mozilla oczywiscie) jako nowy panel (taka zakladka , ale na pasku przegladarki a nie na pasku zadan) a nie nowe okno.
To oczywiscie tylko jeden z powodow dla ktorych uzywam Mozilli a nie IE.
Mozna tez oczywiscie uzywac rowniez Firefox'a ( w zasadzie tez na tym samym "silniku" co Mozilla i bardziej zblizony wygladem do IE , ale dla mnie jest za bardzo uproszczony w stosunku do Mozilli) albo Opery (platna !)
PZDR.

Karol N.
16-02-2005, 11:59
Moze nie zjadlem zebow na wyszukiwarce, ale pare miesiecy korzystalem wylacznie z niej i obserowania biezacych watkow nim pierwszy raz zabralem glos na forum. Jezeli chcesz ulatwic sobie sprawe z przegladaniem wynikow zainstaluj sobie jako przegladarke Mozille : http://www.mozillapl.org/
Bedziesz mogl uzywac "cofnij" i wracac do tego co przed chwila byl wyswietlone jako wynik , bez wpisywania ponownie pytania, bez naciskania "odswiez". Oczywiscie mozna tez odnosniki otwierac prawym klawiszem, ale lepiej (pod Mozilla oczywiscie) jako nowy panel (taka zakladka , ale na pasku przegladarki a nie na pasku zadan) a nie nowe okno.
To oczywiscie tylko jeden z powodow dla ktorych uzywam Mozilli a nie IE.
Mozna tez oczywiscie uzywac rowniez Firefox'a ( w zasadzie tez na tym samym "silniku" co Mozilla i bardziej zblizony wygladem do IE , ale dla mnie jest za bardzo uproszczony w stosunku do Mozilli) albo Opery (platna !)
PZDR.
Tez uzywam mozilli i jestem zadowolony. Tylko nie moge z tej przegladarki wywolac strony ktora wczesniej zaladowalem i ktora chcialbym ponownie zobaczyc bedac offline (uzywajac oczywiscie funkcji Chronik/Historia czy jak tam moze sie to w polskiej wersji nazywac) W IE to dzialalo.

ewak39
16-02-2005, 12:46
Ja wielokrotnie spotykalam sie z sytuacja, gdy dostaje powiadomienie, ze jest jakas nowa wypowiedz w sledzonym przeze mnie temacie, a jak klikam na linke, pokazuje mi sie wlasnie taka informacja, ze podany temat nie istnieje czy strona nie istnieje...

Mam wrazenie, ze to jak z pisaniem w Wordzie. Czasem jestes jeszcze na stronie pierwszej, ale dochodzisz juz do dolnego marginesu i juz ci sie otwiera nastepna strona - mimo ze jeszcze konczysz ostatnie kilka slow na biezacej. Z tego co zauwazylam ten interesujacy nowy post jest zawsze pod koniec strony poprzedniej, a ta nowa juz zostala zalozona, ale jeszcze nic na niej nie ma - bedzie dopiero nastepny wpis.

rafałek
16-02-2005, 13:12
Ja wielokrotnie spotykalam sie z sytuacja, gdy dostaje powiadomienie, ze jest jakas nowa wypowiedz w sledzonym przeze mnie temacie, a jak klikam na linke, pokazuje mi sie wlasnie taka informacja, ze podany temat nie istnieje czy strona nie istnieje...

Też miewam takie sytuacje, ale tłumaczę je w inny sposób - ktoś napisał odpowiedź, ale z jakiś powodó ją usunął nim ja zdążyłem ją przeczytać. W takim układzie nr postu jest "pusty" bo post już nie istnieje.