PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebne drewno na więźbę dachową



Piotr B
27-12-2004, 19:35
Powolutku się buduję i zaczynam myśleć o więźbie dachowej. Z moich obliczeń trzeba mi będzie ok 8 kubikók. Ostatnio rozmawiałem w towarzystwie mało związanym z budownictwem ale poddali mi pomysł sprowadzenia drewna ze Słowacji, ponoć jest tam taniej po niedawnych wichurach. Ustaliłem że przetarcie drewna przez tartak samojezdny (tzn. taki który przyjedzie mi na budowę) kosztuje ok. 70-75 zł za kubik. No a teraz już pytania:
- jak sprowadzić z tamtąd drewno?
- czy to będzie opłacalne?
- czy ktoś już korzystał z takiego tartaku? (proszę o wskazówki)
- ile kosztuje drewno w Polsce?
- jak kupić drewno w Polsce?
Mieszkam i się buduję w Opolu.
DZIĘKI

Andrzej W
28-12-2004, 12:30
Nie jest to reklama - to będę robił jak drewniana konstrukcja mojego szkieletu będzie stała i będzie w porządku ale możesz spróbować takiej możliwości: f-ma Complex z Gdańska - tartak w Dziemianach sprzedaje drewno dokladnie przycięte na wymiar, wysuszone i zaimpregnowane. Strona www.complex.gda.pl.

Flesz
05-01-2005, 09:16
Witam Piotr.
Ja również przymierzam sie do budowy tylko na Górnym Śląsku choć jestem z opolskiego;)
Jeżeli chodzi o sprowadzanie drzewa ze Słowacji to nie mam pojęcia czy to jest opłacalne.
Ja miesiąc temu kupiłem drzewo (loco las) w Polsce (okolice Wielunia) za 170 zł za kubik. Mam na oku tartak samojezdny, chłopaki maja duzo roboty, czekam w kolejce a cena bez negocjacji 60 zł/kubik. Mysle ze do miesiaca będe mógł ocenić ich robote to dam znać czy warto. Pamiętaj, że kupując drzewo do przetarcia musisz przyjąć zapas zależny od wielkości ścinanego drzewa, ja przyjmowałem 0,6 więźby z 1 kubika ściętego.
Pzdr.