PDA

Zobacz pełną wersję : łączenie list przypodłogowych



Slk
27-12-2004, 21:22
Witam!
w moim przyszłym mieszkaniu będzie ściana łącząca się z inną pod kątem 45 stopni. Czy istnieją specjalne elementy łączeniowe do listw przypodłogowych dla takich nietypowych kątów? Dotychczas wszędzie miałem 90 stopni.. A jak postępuje się, gdy mamy ścianę wygiętą w łuk?
pozdr.
Sławek

Jerzysio
28-12-2004, 09:10
Na rynku jest taka mnogość tego asortymentu, że na pewno coś znajdziesz co Tobie odpowiada. Na łukach stosuje się elastyczne profile, które są ponacinane ( tył lub przód ) i dają się wyginać ( do pewnej granicy ).
Pozdro
J

czmirek
28-12-2004, 14:27
Witam!
w moim przyszłym mieszkaniu będzie ściana łącząca się z inną pod kątem 45 stopni. Czy istnieją specjalne elementy łączeniowe do listw przypodłogowych dla takich nietypowych kątów? Dotychczas wszędzie miałem 90 stopni.. A jak postępuje się, gdy mamy ścianę wygiętą w łuk?
pozdr.
Sławek
kazdy szanujacy sie parkieciarz ma ( powinien miec) odpowiednia pile do docinania listw pod kazdym katem. co do lukow to mozna listwe podciac od "tylu" i nagiac i przymocowac do podlogi lub sciany.

13gruby
28-12-2004, 22:10
Witam! Widziałem listwy układane bez żadnych elementów łączących a tylko docięte pod odpowiednim kątem. U mnie za dwa tygodnie parkieciarz tak właśnie ma położyć listwy .Położone w ten sposób wyglądają o wiele lepiej. :)

Jerzysio
29-12-2004, 08:14
Panowie !

Tylko, że Slk nie napisał z czego ( drewno, pcv, metal, etc. )
te listwy mają być !??

Pozdro
J

Slk
29-12-2004, 20:26
Tylko, że Slk nie napisał z czego ( drewno, pcv, metal, etc. ) te listwy mają być !??
w takim razie uzupełniam: chodziło mi oczywiście o listwy drewniane.
S

Jerzysio
30-12-2004, 06:26
No to koledzy już napisali.
Gorzej z łukami, duży promień to jeszcze może, może, ale do małego trzeba zmienić listwy na elastyczne.
Chyba, że docinać z krótkich odcinków, a łączenia szpachlować, ale to wg mnie specjalnie nie wygląda.
Pozdro
J

izba
31-12-2004, 17:22
parkieciarza sprawa.jak fachowiec "gówniany" to niech sie za to nie beierze.... zapraszam na moją stronkę... listwy drewniane do wyboru do koloru