PDA

Zobacz pełną wersję : mogę pryskać Roundupem?



oorbus
28-12-2004, 09:31
cze wszystkim ogrodnikom :lol:

powiedzcie mi kochani , kiedy moge zacząć pryskać?

pogoda jest oki, słoneczko swieci, zimy nie ma.....

a czasu tez nie mam zbytnio, bo chce nawieź ziemi do ogrodu i ukształtowac nieco teren. wobec czego potrzeba mi zlikwidowac chwasty wyrosle na tym badziewiu, co teraz mam :D

czekam na porady
dzięki

_weynrob_
28-12-2004, 09:45
Oj Orbi Orbi
co ty wiesz o zabijaniu...........chwastów? :lol:
to że nie ma śniegu i mrozu to nie znaczy że mozna pryskac teraz
moze cos tam by ta roslina i pobrała tego glifosatu ale proponuje poczekac do wiosny--takiej konkretnej :D
lub ew nie przejmuj sie nic tym zielskiem cholernym i woź ta ziemie a opryskasz później--efekt bedzie taki sam a może lepszy lub gorszy :lol: :lol: bynajmniej ja bym tak zrobił --zaufaj mi :wink:
pozdrowienia

oorbus
28-12-2004, 09:47
dzienki Weyn :D

dlatego pytam, bom pacyfista :D

Rbit
28-12-2004, 11:05
zwoż ziemie i kształtuj teren nie przejmujac cie chwastami. wiekszość tego co przysypiesz i tak zgnije pod spodem i bedzie jako pokarm dla nowych chwastów które wyrosna na rozplantowanej ziemi i te dopiero bedziesz niszczył Rundupem lub innym paskudztwem.
Zniszczenie tych które rosna w tej chwili nei ma sensu . Przerabialem to u siebie, te które wyrastaja na rozplanowanej ziemi sa zwykle zupelnie inne i bardziej dorodne niz te co były wczesniej :(.

Kasia385
28-12-2004, 16:48
Hej
Rundup potrzebuje zielonych części roślin, aby w nie wniknąć. Mimo, że nie mamy zimy - chyba nie posiadasz na swej działce w tej chwili takowych? Zgadzam się z resztą, poczekaj do wiosny i zwoź ziemię! :wink:
Do Siego !!!

marcin_budowniczy
30-12-2004, 10:44
Rundup poprzez części zielone roślin (listka, łodygi) niszczy sytem korzeniowy roślin - myślę, że to jest odpowiedż na Twoje pytanie. Zresztą proponuje poczytać instrukcję tam jest co robi preparat i kiedy go stosować.
Póki co odpuść sobie.
Pozdrawiam

oorbus
31-12-2004, 11:12
dzienki :D

sami widzicie , jaki ze mnie "ogrodnik"
:D

no to czekam do wiosny

pozdrawiam i Dosiego Roku

Olinka
12-01-2005, 19:56
ważne, żeby nie padało, ani przed opryskiem ani w trakcie anie po, i nie wiało; ale też żeby liście były już dorosłe (nie pączusie).
a najlepiej jak chwasty mają zakwitać (prawie, prawie)


pozdrowionka
walcząca z chwastami :D