PDA

Zobacz pełną wersję : Drewno na więźbę



Piotr B
28-12-2004, 12:04
Powolutku się buduję i zaczynam myśleć o więźbie dachowej. Z moich obliczeń trzeba mi będzie ok 8 kubikók. Ostatnio rozmawiałem w towarzystwie mało związanym z budownictwem ale poddali mi pomysł sprowadzenia drewna ze Słowacji, ponoć jest tam taniej po niedawnych wichurach. Ustaliłem że przetarcie drewna przez tartak samojezdny (tzn. taki który przyjedzie mi na budowę) kosztuje ok. 70-75 zł za kubik. No a teraz już pytania:
- jak sprowadzić z tamtąd drewno?
- czy to będzie opłacalne?
- czy ktoś już korzystał z takiego tartaku? (proszę o wskazówki)
- ile kosztuje drewno w Polsce?
- jak kupić drewno w Polsce?
Mieszkam i się buduję w Opolu.
DZIĘKI

tgorbacz
28-12-2004, 12:15
Powolutku się buduję i zaczynam myśleć o więźbie dachowej. Z moich obliczeń trzeba mi będzie ok 8 kubikók. Ostatnio rozmawiałem w towarzystwie mało związanym z budownictwem ale poddali mi pomysł sprowadzenia drewna ze Słowacji, ponoć jest tam taniej po niedawnych wichurach. Ustaliłem że przetarcie drewna przez tartak samojezdny (tzn. taki który przyjedzie mi na budowę) kosztuje ok. 70-75 zł za kubik. No a teraz już pytania:
- jak sprowadzić z tamtąd drewno?
- czy to będzie opłacalne?
- czy ktoś już korzystał z takiego tartaku? (proszę o wskazówki)
- ile kosztuje drewno w Polsce?
- jak kupić drewno w Polsce?
Mieszkam i się buduję w Opolu.
DZIĘKI

Witam !
Na Słowacji ostatnio było kilka wichur, które powaliły ogromne połacie lasu. Drewno faktycznie można kupić bardzo tanio z tym, że nadaje się ono tylko na opał. Takiego drewna ( z wiatrołomu ) nie powinno się używać w elementach konstrukcyjnych.


Pozdrawiam
Tomasz Gorbaczuk