PDA

Zobacz pełną wersję : Zielony nalot na dachu



hexal
30-12-2001, 10:14
W jaki sposób najskuteczniej usunąć zielony nalot, który pojawił się dachu?
Co zrobić żeby nalot się już nie pojawił ( czy to możliwe )?
Ok. 3 lata wcześniej pokryłem dach dachówką cementową IBF.
Dziękuję za pomoc.

30-12-2001, 20:29
Dobrze że wybrałem Euronit.

Majka
02-01-2002, 17:33
Na krótką chwilę wystarczy myć karcherem / pod ciśnieniem/. Moi znajomi próbowali malować lakierem, okaże się po jakimś czasie czy jest to skuteczne. Zauważyłam, że tam gdzie padają kwaśnie deszcze, dachówki są bardzo czerwone. Czyli kwas nie pozwala rosnąc glonikom. Pozdr.

hexal
05-01-2002, 20:42
Zamierzam umyć i pomalować dachówki lakierem , który produkowany jest przez IBF- pytanie na jak długo to wystarczy.
Podobno tam gdzie pojawiają się takie naloty jest czyste powietrze.

Piotr_PA
21-01-2002, 09:36
Moja rada - zasugerowana przez doradcę BRAAS umieścić w kalenicy odgromy lub paski z blachy miedzianej - miedź powoduje usunięcie wszelkich porostów.

25-02-2002, 01:29
jest na to b.prosty sposob.Zrob roztwor 50/50 woda z bleachem(plyn do wybielania prania)i spryskaj dach sprayerem ogrodowym.Po 20 minutach umyj go karcherem......efekt murowany,wszystko zejdzie i tanio...powodzenia.
P.s.Mieszkam w stanach,gdzie tego typu problemy to codziennosc-i uwierz mi ze tanszego i skuteczniejszego sposobu nie znajdziesz....

Frankai
25-02-2002, 05:53
Wydawało mi się, że gdzieś widziałem w Internecie sposób, ale odnalazłem tylko informację. Zacytuję dla innych. Pochodzi ze ze strony Roben'a; "Pytania do experta":

Czy dachówka porasta mchami ?

Jeżeli dach wykonany jest w układzie północ-południe a od strony północnej w pobliżu znajduje się las, to porastanie mchami występuje również przy dachówkach angobowanych oraz szkliwionych od północy.Jest to spowodowane brakiem nasłoneczniania i osuszania powierzchni dachówki. Przy takich warunkach nawet na szkle okna dachowego pojawi się mech. Dachówka nat.czerwona ma fakturę lica bardziej porowatą od angobowanych i w przypadku w/w warunków mech pojawi się szybciej.