PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie strychu - pomocy !



Maciushek
29-12-2004, 20:52
Witam

Niespełna 2 dni wstecz , cudem zakończyłem pierwszy etap budowy swojego domu przykrywając go papą.
Moja obecność tutaj wiąrze się z tym iż mętlik w głowie jaki pojawia się przy budowie i gama pomysłów od wszelakich doradców jest tak duża i różna, że nie wiem kogo już słuchać .. ? :-(
Biorąć pod uwagę wszelkie opinie znajomych ... to mój dom powinien się już dawno zawalić, drewno na dachu zgnić , a papa z dachu odfrunąć ..
Buduję dość nietypowy bliźniak. NIetypowy, bo nie wygląda on z zewnątzr jak bliźniak. Dom będzie miał dwa lokale mieszkalne z dwoma niezalerznymi wejściami i podwórkami. Ale nie o tym chciałem pisać.
Mam bardzo duży strych ( powierzchnia dachu ponad 500m2 ) , a że dom jets typowo parterowy, to nie zakładałem, że będę coś działał na strychu. Zakładałem, że sobie będzie, ale nie będę go wyknczał jako pomieszczenia mieszkalne. I teraz moje pytanie .. ( zapewne nie ostatnie ) Ze względów oszczęnościowych planuję nie ocieplac już dachu watą czy typ podobnymi, tylko ułożyć na zalanym stropie ocieplenie ze steropianu 10cm ( 15 twardosc ) i zalac go chudym betonem. Czy to wystarczy aby zachowac ciepłotę w domu ? CZy to wystarczy aby zatrzymac ciepło ?
Bardzo dziękuję za pomoc
P.S.
Dla zainteresowanych tak wygląda mój dom ( tydzien wstecz ) www.owczarki-kaukaskie.com/aleksandria/aleksandria.htm

Michał_B.
29-12-2004, 21:07
Ja bym dał 20 cm FS15 ale nie zalewał tego bo może kiedyś zdecydujesz się na zadaptowanie w jakiś sposób strychu a wtedy podłoga z chudziaka na FS15 będzie pękać. Chyba lepiej będzie dać 2x po 10cm na zakład i pokleić je kleiem do styropianu żeby nie latały.
Takie jest moje zdanie. :lol:

wiaterek
29-12-2004, 21:26
Tak, styropian jest ok, daje sie po nim chodzic(fs20), tylko ma jedna wade: jak ci sie dostana tam myszki to go "ześrutują", wełny nie ruszają. Pozdrawiam, Wit

Bartwu
30-12-2004, 07:07
Święta racja! Myszy lubić styropian i rzeźbią w nim czasami kapitalne tunele :) (kapitalne dla przyrodnika ;) ).
Ja także byłby za wełną. Droższa - to fakt. Ale tego nie robi się na rok czy dwa tylko na wieeeele lat.

Pozdrawiam

Maciushek
30-12-2004, 07:53
No tak, ale czy myszy dobiorą się do steropianu , który ukryty będzie pod warstwą betonu ????
Hmm.. droższy, ale na lata ? No tak tylko , że ocieplić dach który ma 560m2 to nie jest kwestia dołożenia paru groszy aby było lepiej .. poza tym tak czy owak strop będę musiał ocieplić ... ?

invx
30-12-2004, 18:14
jezeli go zalejesz betonem to teoretycznie nie powinny sie myszy do niego dostac, ale praktycznie to nieco inaczej wyglada :wink:, od góry myszy nie wejda, ale od boku, gdzies cos niedolejesz, myszy jak woda, mala szczelina i zaraz wplyna do srodka. Kolejna rzecza jest palnosc styropianu, a chodzi tu glownie o trujace zwiazki jakie on przy tym wydziela. No i pominac nie mozna, ze jesli nawet strychu nie bedziesz adaptowac na cele mieszkalne, to raczej cos tam bedziesz chcial miec, jakis magazynek ..., no a w tedy jak ktos wczesniej wspoomnial FS15 to niezabardzo, bedzie pekac, siadac. Ale znowu rozwazajac welne, to chyba bys musial cos na nia dac, zeby mozna bylo po tym chodzic, a w tedy koszty znowu wzrosna. Najtansze bylo by ulozenie tej welny pomiedzy legarami, i na to deski czt plyty OSB. :)