PDA

Zobacz pełną wersję : Adaptacja poddasza w domku jednorodzinnym - ORIENTACYJNY KOSZT.



kompnet
21-08-2016, 20:50
Serdecznie witam,

Mam zamiar adaptować poddasze około 100 metrów po podłodze i przed wykonaniem projektu w celu zezwoleń budowlanych etc ... chciałbym się poradzić jaka orientacyjna kwota będzie mi potrzebna (chodzi o kredyt).

Planujemy zrobić 2 pokoje + Salon + Aneks Kuchenny + Przedpokój z piecem + schody drewniane zewnętrzne.

Jestem z Opolszczyzny już otrzymałem wycenę za stworzenie projektu 4000 tysiące złotych w celu uzyskania wszelkich pozwoleń.

I tak jeśli chodzi o firmę zewnętrzną to chciałbym by zrobiła ocieplenie poddasza + ściany regipsy. Podłogę mam betonową zatem z panelami nie będzie problemu we własnym zakresie. Tak samo jeśli chodzi o hydraulikę mam ojca hydraulika więc bez robocizny się obejdzie. Jeśli chodzi o elektrykę to mam znajomego fachowca który zawołał 2500 za poprowadzenie instalacji po poddaszu i zrobienie przyłącza. Jeśli chodzi o schody to myślę że znajomy cieśla zrobi to za 3-4 tysiące porządnie.

Chciałbym się dowiedzieć czy na Wasze "oko" kwota 70 tysięcy złotych wystarczy ? Mogę podesłać zdjęcia jak to wygląda w chwili obecnej.