PDA

Zobacz pełną wersję : projekt D43 DOM DLA KAŻDEGO



ozborn
01-01-2005, 14:11
Postawiłem domek D 43 -dom dla każdego, projekt z wydawnictwa Murator. Chciałbym zobacvzyć , jak ten dom wygląda w innych miejscowościach w kraju i jakie rozwiązania w nim zastosowaliście. Ja w swoim zrobiłem kilka zmian. :D

Andrzej Plich
04-02-2005, 08:48
Czesc :)
moze podzielisz sie swoja wiedza, ja tez mysle o tym projekcie i chetnie zobacze jakie zmiany zrobiles.
pozdrawiam :)

ozborn
07-02-2005, 08:09
Mój dom usytuowany jest wiatą w kierunku północnym, a wejście znajduje się od zachodu. Wobec tego chciałem , żeby okno balkonowe i taras znajdowały się od strony południowej oraz wychodziły na ogród. Okno balkonowe przeniosłem na tą stronę , a mniejsze tam ,gdzie było balkonowe. W środku zastosowałem ogrzewanie podłogowe w kuchni, łazience -super sprawa. Dom jest bardzo funkcjonalny i przestronny. Polecam. Jak zrobię fotkę to umieszcze na forum.

Andrzej Plich
07-02-2005, 21:07
Ciesze sie ,ze szybko odpisales:) Mam jedno pytanie, jak rozwiazales sprawe pomieszczenia gospodarczego, jesli mnie pamiec nie myli w projekcie jest razem z WC, to chyba nie najlepsze polaczenie? W zasadzie dwa pytanie, hahaha, mieszkasz juz w swoim domku?

ozborn
08-02-2005, 15:15
Mieszkam już w swoim domku, ale cały czas mam coś do zrobienia tj. jestem na etapie robienia schodów na górę w drewnie, nie mam karniszy, a tym samym żadnych firanek i zasłon, no i wstępnie całość ścian wewnątrz zagruntowałem białą farbą. Jeżeli chodzi o połączenie łazienki i pomieszczenia gospodarczego na dole to pomieszczenia te podzielone są mniej więcej na równe części ścianką działową, w której w środkowej części są drzwi otwierane w kierunku pomieszczenia gospodarczego. W łazience mam natrysk z brodzikiem, umywalkę i kibelek. W pomieszczeniu gospodarczym mam pralkę, koszę na brudne ubrania, no i oczywiście piec. W tym ponmieszczeniu umieściłem również deskę do prasowania. Myślę, że to dosyć funkcjonalne rozwiązanie. Poza tym drzwi do łazienki zrobiłem przesuwne- ze zwykłego skrzydła drzwiowego firmy Classen.
Pomimo wielu prac do zrobienia już odczuwam komfort mieszkania.