PDA

Zobacz pełną wersję : Folia budowlana - gdzie ?



marina
02-01-2005, 15:32
Drodzy Forumowicze,

mam dylemat dotyczacy polozenia folii budowlanej na pietrze. Do tej pory nie bylo watpliwosci, ze kolejnosc powinna byc nastepujaca: strop , folia budowlana z zakladka, styropian, wylewka. Jednak kierownik naszej ekipy budowlanej zdecydowanie twierdzi, ze folia powinna byc polozona na styropianie i na to wylewka. Co wy na to - upierac sie przy swoim?
pozdrawiam.

ARi.
02-01-2005, 15:56
umnie jest tak
STROP , Sytyropian , FOLIA , Wylewka ewentualnie jeszcze zbrojenie. i wokoło Taśma dyalatacyjna polecam maszynowe wylewki!!!
Czemu mam być pod styropianem folia ?? chyba że pod styropianem może być wilgoć ale do tego sie stosuje lepiki jak mi wiadomo i pape czy coś w tym stylu ale to nie masz PODMOKŁEJ PIWNICY :lol:

Pozdrawiam ARi :wink: a może coś źle skumałem :o pytanie :D

marina
02-01-2005, 16:31
no wlasnie - dlaczego wiec w ostatnim (styczen 2005) numerze Muratora
( str 90) z artykulu "Zanim zamieszkasz na poddaszu" wynika, ze folia budowlana ma byc polozona pod styropianem??? Rysunek jasno okresla kolejnosc: folia, styropian,wylewka. Przeciez pod tym stropem tez nie ma wilgoci?
Wiec jak to jest?

Pozdrawiam.

ARi.
02-01-2005, 23:50
Czytaj dalej muratora i zadaj to pytanie IM Pewna osoba kiedyś już sie wypowiadała na temat artykułów i tak dalej.....

arek_s
07-01-2005, 13:51
wg. mnie na stropie to już nie większego znaczenia ja bym dał pod styropian