PDA

Zobacz pełną wersję : NIE wstyd Ci, Muratorze?



ckwadrat
03-09-2002, 21:09
NIE wstyd Ci, Muratorze, że nie poddałeś testom nowego i szybko zdobywającego popularność materiału budowlanego w Polsce?

NIE wstyd Ci, Muratorze, że testom poddała go redakcja brukowego pisma, NIE mająca z branżą budowlaną nic wspólnego?

Na razie tego wstydu tyle, ale pewnie niedługo będzie go więcej...

Rudolfo
04-09-2002, 00:55
ale się uśmiałem
:lol:

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Rudolfo dnia 2002-09-04 00:59 ]</font>

Wojcieszko2
04-09-2002, 10:30
do CKKWADRAT - o jaki materiał chodzi?

Wojcieszko2
04-09-2002, 10:40
Dobra, sorki już wiem o co chodzi.

paj^
04-09-2002, 17:12
przeciez firma W... daje im na chleb reklamując swoj produkt .....

darekt
05-09-2002, 19:37
No to betonowcy mają teraz ubaw, że ich Urban na razie nie dotknął a ruszył ceglarzy poryzowatych.........

07-09-2002, 09:32
Nie zupełnie. Urban nie jest niczyim przyjacielem ani betonowców ani ceramicznych - dziś dołożył W jutro może dołoży Y.
Uważam, że wspomniana gazeta jaka przodująca w naszym kraju gadzinówka nie jest wiarygodna - więc opowieści o testach z W kładę między bajki. Dla zdrowia psychicznego nigdy nie czytałem, nie czytam i nie będę czytał takiej gazetwoej szmay. Innym radzę to samo niezależnie od orientacji materiałowej.
Jestem z Wami - ceramiczni.

Ytongowiec

09-09-2002, 08:57
Napiszcie proszę o co chodzi, co napisał U... o W...?

09-09-2002, 18:38
Oj ckwadrat
Ale znalazłęś sobie autorytet w Panu Urbanie.

ckwadrat
09-09-2002, 22:43
Oj Anonim, trafiłeś kulą w płot... Przeczytaj najpierw inne wątki. Właśnie o to mój żal do Muratora, że przez swoje zaniechanie taka kanalia jak Urban ustawia się na pozycji autorytetu. Przynajmniej dla niektórych. A innym napędza stracha. W dziedzinie, o której bladego pojęcia nie ma - o czym świadczy zresztą sam arytkuł. No ale jeśli specjaliści ustępują pola....

Nie święci garnki lepią. Nie takie rzeczy się testuje jak kawałek pustaka o technologii produkcji sprzed co najmniej kilkudziesięciu lat! Można jakoś testować w Polsce najnowsze procesory, sprzęt audio-wideo czy samochody. Dlaczego nie można rzetelnie przetestować kawałka cegły?!

Maco
10-09-2002, 09:43
Właśnie.
Ale wydaje się, że Murator konsekwentnie unika pozycji "kawa na ławę" i przetestowania bezstronni produktów bądź urządzeń budowlanych.
Nie wieadmomo za bardzo dlaczego, a jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę (może z reklam a może zupełnie inną) !

Pewnego rodzaju porównania próbuje robić pismo "budujemy Dom" ale też nie jest to czego oczekują inwestorzy...

Urban
11-09-2002, 20:33
Wstyd, Muratorze wstyd! Ludzie już sami mrożą, palą, skrobią, ważą kawałki gotowych cegiełek przeróżnej maści. Widać wystarczy do tego lodówka i kuchenka gazowa... Zrób coś Muratorze, bo zaczną sami produkować.

GRom
12-09-2002, 08:07
Tak to już jest.W którymś numerze był artykuł o rozpadającj się cegle klinkierowej jekiejś zagranicznej(niemieckiej) renomowanej firmy.Natomiast nie podali producenta.I co?I nic ich nie obchodzi,że firma może naciągnąć następnych ludzi.
Pewnie też się reklamuje.

RAN
12-09-2002, 11:01
On 2002-09-10 09:43, Maco wrote:
Właśnie.
Ale wydaje się, że Murator konsekwentnie unika pozycji "kawa na ławę" i przetestowania bezstronni produktów bądź urządzeń budowlanych.
Nie wieadmomo za bardzo dlaczego, a jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę (może z reklam a może zupełnie inną) !

Pewnego rodzaju porównania próbuje robić pismo "budujemy Dom" ale też nie jest to czego oczekują inwestorzy...

Nie znam artykułu, o którym piszecie, ani nie wiem czy materiał o którym mowa jest zły, czy dobry. Ponieważ MURATOR nie popiera żadnego (poza płatnymi reklamami) z producentów mam zaufanie do artykułów tam zmieszczonych. Uważam, że jest postawieniem sprawy na głowie, gdy ktoś takim bezstronnym artykułom przypisuje stronniczość. Czy to jest normalne? To jeżeli MURATOR zacznie publikować artykuły popierające, lub krytykujące wybranych producentów wtedy będzie bezstronny? Wiadomo, że dla wydawnictw reklamy są bardzo ważnym źródłem finansowania. Korzysta też z tego również MURATOR. Robi to jednak w sposób uczciwy i myślę, że właśnie temu zawdzięcza swoja popularność.
Nie wszyscy przecież muszą czytać MURATORA. Każdy przecież może sobie kupić pismo, w którym wypowiadają się AUTORYTETY, na przykład Pan U..

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: RAN dnia 2002-09-12 11:12 ]</font>

ckwadrat
12-09-2002, 13:23
RAN - ani ja, ani chyba nikt inny nie zająknął się tutaj o stronniczości Muratora! Takowej na szczęście chyba w nim nie ma, przynajmniej z moich pobieżnych i amatorskich obserwacji. Gdybym ją zaważył wypisałbym się od razu z prenumeraty i Forum. Mowa była tylko o zaniechaniu robienia testów materiałów budowlanych, które jak widać można jednak przeprowadzić i opublikować w najbardziej szmatławym piśmie na polskim rynku prasowym.

Robienie testów i popartą tym krytykę lub "popieranie" na łamach Muratora określonych produktów na pewno trudno by było uznać za stronniczość...

ckwadrat
12-09-2002, 13:31
PS. Zajrzyj na wątek "A mury runą" na "Prawo i pieniądze" a dowiesz się dokładnie, o co się rozchodzi.

Jezier
12-09-2002, 14:18
Ja nie rozumiem waszej postawy. Skoro na takie kosztowne badania nie stać często producentów materiałów budowlanych to jak muratorowi ma to się opłacać. A może te testy mają polegać na trzymaniu cegieł w redakcyjnej lodówce? Czy jest jakieś pismo na rynku branży budowlanej które zleca badania np ITB? Świetnie by było gdyby takowe istniało sam bym je zaczął kupować. A producentom wystarczy nie ufać. Skoro podają tylko, że ich wyroby spełniają polską normę to lepiej z tej normy wziąć jakie mają współczynniki a nie z folderów reklamowych.

12-09-2002, 14:58
Do ckwadrat.
Podałeś w swoim profilu, że Ty również zajmujesz się redakją. Pochwal się jakie robisz testy i co znich wynika.

12-09-2002, 15:07
No, teraz się do ciebie przywalił.

ckwadrat
12-09-2002, 16:46
Jezier, a skąd wiesz, że te testy są strasznie drogie. Na zdrowy rozum nie są, przynajmniej nie tak drogie, żeby nie było stać na to Muratora. Zresztą przecież koszt takiego testu może ponieść producent. Może niech się wypowie redakcja. Co będziemy zgadywać...

pik33
12-09-2002, 16:58
Ja na codzień jestem "pecetologiem". Czyli takim facetem, ktrego interesują komputery.
W tej dziedzinie, gdy tylko ukaże się coś nowego, zaraz na czterech, pięciu stronkach w Polsce pokazują się testy tegoż. Ludzie katują sprzęt tak, jak umieją i tym, co mają. A wyniki publikują w necie. Wtedy jasno i niekoniecznie zgodnie z reklamami producenta wychodzi że xxx to szajs a yyy warto kupić. Zzz nadaje się dla takich, www dla innych.
---------
Do podobnej katowni materiałów budowlanych nie dotarłem jeszcze, a szkoda, bo wybór materiału na własny domek jeszcze przede mną. Po przeczytaniu tutaj tego i owego chyba pójdę, kupię po sztuce cegły/bloczku każdego gatunku i zacznę testować... :wink:
---------
Gdybym tak naprawdę zrealizował ten wariacki pomysł, wyniki na 100% opublikuję na forum... :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: Ale pewnie nie będzie mi się chciało testować...

Maco
12-09-2002, 17:03
W dziedzinie komputerów bardzo częste są testy sprzętu. Bierze się kilku delikwentów i się im robi dokładnie to samo i opisuje wyniki w postaci tabelki (najlepszy i najgorszy). Czasem do tego dochodzi komentarz ale nie zawsze.

Salon Muratora w Warszawie (dobra lokalizacja) jest bardzo ładnie i w miarę luksusowo urządzony = kosztuje na pewno niemało. Na mój mały rozumek kosztów testów materiałow budowlanych czy technologii proponowanych przez różnych producentów są o malutkie w porównaniu z kosztami utrzymania salonu (chyba że znowu mamy tam sposorów reklamosawców...).

Niezależy Instytut czy Wydział na Politechnica ma cały sprzęt do takich badań i w zamian za darmową reklamę w Muaratorze na pewno nie wziąłby drogo za testy...

Myślę, że nie ma tu głównie chęci. O ile się nie mylę, Redakcja na razie nie zajęła stanowiska w tej sprawie (nie wyjaśniła swojego punktu widzenia/działania).

12-09-2002, 19:56
a może by tak na forum o każdym materiale każdy co budował napisał to co wie o nim złego Bartas taniej i obiektywniej

12-09-2002, 20:03
ps ja rozmawiałem z kuplem co robi w labolaturium i ten co płaci to jest klijentem i te wyniki są robione pod niego bo jak zle to robi siE gdzie indziej a labolatorium nie może wysłać złych wyników nigdzie bo są one poufne, poza tym do badań matriał dostarcza producent i ine są do badania izolacyjności inne do czego innego a inne w sprzedaży może ktoś wie więcej Bartas

13-09-2002, 20:26
Oczywiście, że kazda redakcja powinna mieć soje labolatoria nie tylko materiałów budowlanych ale wszystkich towarów. Chcesz na przykład dowalić mleczarni robisz test, wyniki opublikujesz i mleczarnia ma za swoje. Namawiam również aby każdy inwestor zafudował sobie prywatne labolatorium. A co. Polak potrafi. Nie wierzcie, Że to dużo kodsztuje. Do zgniatania cegły wystarczy większy młotek. Wielkie, kosztowne labolatoria jak w ITB powinny zostać zlikwidowane, a pieniądze, które one biorą powinniśmy dostać my.
BUDUJMY DUŻO MAŁYCH LABOLATORIÓW, BO DUŻE SĄ DROGIE I NIEWIARYGODNE.

13-09-2002, 20:50
laboRAtoria

13-09-2002, 21:32
On 2002-09-13 20:50, Anonymous wrote:
laboRAtoria

Cieszę się, Ty również się przyłączyłeś RA. Jest nas trzech:
1 Ja
2 Ty
3 C^2
Zlikwidujemy salony MURATORA i do roboty. Pomyśl ile będzie nowych mirjsc pracy.

13-09-2002, 22:11
Możesz mówić tylko za siebie.

13-09-2002, 22:19
A zlikwidować to ty sobie możesz pryszcza na ....wiesz , gdzie
buahhhhaahhhah

16-09-2002, 15:19
Uważam że przy całej tej aferze z Porothermem, dodałbym że w Muratorze na końcu pisma brakuje mi tabeli testów materiałów budowlanych, rzetelne (wolne od wpływów z reklam) porównania jakościowo-cenowe, coś na wzór pisma Hi-Fi Audio i Muzyka. Uważam że gdyby Murator po dokładnym przetestowaniu Porothermu przyznałby np. pięć gwiazdek w kolumnie jakość/cena to Urban zastanowiłby się nad napisaniem tych rewelacji. A tak to na połowę inwestorów padł strach że ich domy za 10 lat się rozsypią a Murator poleca szajs.

16-09-2002, 22:32
Jubba. Czemu tak przejmujesz się Urbanem. A strach padł na tych co czytają jego pismo. Więc mają za swoje.

Monik
18-09-2002, 12:26
On 2002-09-12 17:03, Maco wrote:
Niezależy Instytut czy Wydział na Politechnica ma cały sprzęt do takich badań i w zamian za darmową reklamę w Muaratorze na pewno nie wziąłby drogo za testy...


Po co niezależny instytut lub politechnika miałyby się reklamować, czy ktoś kiedyś widział taką reklamę?

Monik
18-09-2002, 12:30
On 2002-09-12 17:03, Maco wrote:
Niezależy Instytut czy Wydział na Politechnica ma cały sprzęt do takich badań i w zamian za darmową reklamę w Muaratorze na pewno nie wziąłby drogo za testy...


Po co niezależny instytut lub politechnika miałyby się reklamować, czy ktoś kiedyś widział taką reklamę?

18-09-2002, 16:20
Tak. Ja.

Maco
26-09-2002, 23:05
Po to, żeby wiadomo było, że taki Instytut na przykład może zrobić jakieś badania albo nawet coś bardziej konkretnego.
Mówi się, że uczelnie kiepsko przędą. No więc gdyby się zareklamowały to miałyby więcej klientów (Uczelnie mają dużo dobrego sprzętu i dużo świetnych pomysłów) i wiodło by im się lepiej !

Monik
27-09-2002, 09:32
Nie wiem, czy Panowie wiedzą że insytut badawczy, żeby mógł na przykład robić badania do aprobat technicznych musi mieć autoryzację Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji. Bardzo często jest tak, że badania w danej dziedzinie mogą wykonywać tylko dwa, trzy instytuty. Producenci materiałów budowlanych nie mają wielkiego wyboru. Po za tym Murator nie jest miesięcznikiem dla producentów materiałów budowlanych. Mówiąć krótko czytelnicy Muratora nie są potencjalnymi klientami instytutów, to inna grupa docelowa, więc po co reklamowac się w piśmie z odmienną grupą docelową. Chyba, że dla presiżu, ale to musiałaby być duża konkurencja między instytutami, a dotego dojdzie może po wejściu do uni, jeśli nasi producenci będą mogli robić badania w innych krajach europejskich.

RAN
01-10-2002, 15:46
Widać, że historia się powtarza. Były kiedyś naciski aby każde przedsiębiorstwo prowadziło hodowlę świń (co zresztą było realizowane), a teraz każda gazeta będzie musiala posiadać instytut badawczy, a obecne instytuty zostana pozamykane. Jak dobrze pójdzie powtórzymy rewolucję kulturalną, jaka zdarzyła się w inym państwie.

04-10-2002, 16:10
Fachowcy mi opowiadali (oni nie budują ale zawodowo projektują), że "NIEartykułowany" materiał ma świetne (wręcz aż niewiarygodne)wskaźniki dotyczące przenikania ciepła. I tak na dobrą sprawę przez te świetne wskaźniki "cieplne" chyba ktoś przeoczył inne drobiazgi we właściwościach jakie powinien posiadać materiał budowlany (np. kurczliwość). A tak na marginesie - prasa (różna) już wcześniej podawała (właściwie sączyła) informacje o materiałach budowlanych z RFN co to do Polski napływają, że "coś jest na rzeczy" bo kraj się ich wyzbywa (lawinowo). Niestety nie było sprecyzowane o jakie materiały chodzi (może okna PCV, a może ceramika budowlana).
Cześć

ckwadrat
04-10-2002, 17:36
Anonimowy - co Ty wygadujesz? Przecież Porotherm jest robiony w Polsce.

Maco
04-10-2002, 21:55
No cóż...
Może z tymi instytuami to macie rację... ?

Borówka
24-11-2002, 01:01
To kto do jasnej cholery może nam budującym fachowo doradzić?:sad:

Borówka
24-11-2002, 01:02
To kto do jasnej cholery może nam budującym fachowo doradzić?:sad:

Borówka
24-11-2002, 01:02
To kto do jasnej cholery może nam budującym fachowo doradzić?:sad:

endriu
24-11-2002, 12:22
rozum ludzie pytajcie liczcie i wyciągajcie wnioski a będzie dobrze Reklama dobra na wszystko i tylko co w niej to dobe???

15-02-2003, 20:30
On 2002-11-24 12:22, endriu wrote:
rozum ludzie pytajcie liczcie i wyciągajcie wnioski a będzie dobrze Reklama dobra na wszystko i tylko co w niej to dobe???
po prostu jak to osobiście stwierdziłem W, W nie równe, a to daje powód do gorzkiej, niestety refleksji-ale nic to kochani ko ko (w wersji naszej) dżambo i do przodu.

Hipcio
19-02-2003, 20:30
A ja wam powiem, że jak się W (25P+W), wymuruje na Z z dużą ilością C, potem dociśnie S z porządnego B, a ŚK z W1+SŁBZ zakotwione w S + W2 i DC i jeśli nie runie zaraz po postawieniu,
to K żadna siła tego nie ruszy.

LEGENDA:
W -wszyscy wiedzą
Z -zaprawa
C -cement
S -strop
B -beton
ŚK -ścianka kolankowa
W1 -wieniec
SŁBZ -słupki betonowe zbrojone
S -strop
W2 -więźba
DC -dachówka ceramiczna
K -też wszyscy wiedzą

Ludzie nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Wybierajmy rozważnie z chłodną głową, kalkulacją i suchymi spodniami.Resztę oceni Historia i potomni.