PDA

Zobacz pełną wersję : Podloga na jetkach - dolega do folii parop. czy do krokwii?



tomek_2
03-01-2005, 07:40
Czy plyta osb mocowana na jetkach (podloga stryszku nieuzytkowego nad uzytkowym poddaszem) ma byc dosunieta do samej folii dachowej (czyli krokwie ma ja byc wciete w plyty) czy tez tylko dosunieta do krokwii z zostawieniem luki na wysokosc krokwii?

tomek_2
03-01-2005, 08:35
Ktore z rozwiazan jest lepsze dla wariantu ocieplenia skosow poddasza az do samej kalenicy, a ktore dla ocieplenia stropu oraz skosow tylko do wysokosci stropu (wtedy nieuzytkowy stryszek, ktory nie bedzie ogrzewany, zostanie w ogole nieocieplony)?
Czy zasadne jest pozostawianie luki miedzy brzegiem plyty podlogowej OSB a folia paroprzepuszczalna (na folii laty, kontrlaty i blachodachowka) i - jesli tak - jak szerokiej? Wydaje mi sie, ze ze wzgledow bezpieczenstwa nie jest to najlepszy pomysl. Z kolei - czy dosuniecie plyty OSB do folii dachowej nie spowoduje sporego mostka termicznego przy wariancie docieplenia skosow az do kalenicy? Co zasady sztuki budowlanej mowia na ten temat?

am00
03-01-2005, 08:36
Wybrałbym wariant drugi, żeby nie walczyć z płytą OSB. Jeśli chcesz zabezpieczyć wełnę, to będziesz i tak miał jeszcze 100 łatwiejszych sposobów.
W przypadku ocieplania aż do kalenicy wariant 1 byłby błędem.
Zabezpieczenie przed mechanicznym uszkodzeniem folii (jeśli masz taką potrzebę) można wykonać podbijając coś pod krokwie.

tomek_2
03-01-2005, 09:00
Piszesz, ze w przypadku ocieplania aż do kalenicy wariant 1 byłby błędem. Czy masz na mysli wspomniany przeze mnie mostek termiczny?

A czy w przypadku docieplania stropu i pozostawienia nieocieplonych skosow powyzej stropu az do kalenicy luka miedzy plyta OSB a folia dachowa ma byc wypelniona welna i tak pozostawiona (wtedy welna
na szerokosci ok. 25 cm jest jakby przedluzeniem podlogi z OSB) czy tez ma byc czyms zabezpieczona (zeby nikt ani nic przez nia nie przelecialo) - i w takim wypadku zasadne byloby jednak albo dosuniecie osb do folii albo tez nabicie jakichs desek nad ta luka pod ociepleniu?

am00
03-01-2005, 13:23
Nie jestem tu fachowcem i ocieplenie poddasza dopiero przede mną. Ale pomysł wpuszczania płyty, aż do folii wydaje mi się niepotrzebną komplikacją. Szkoda tej płyty.

jajmar
03-01-2005, 14:01
Co zasady sztuki budowlanej mowia na ten temat?

Sztuka budowlana zamikła. :-)
Zapytaj co na te Twoje rozwiązania Twoj portfel. Koszt docieplania do samej kalenicy to jakis tam wydatek ( nie wiem czy chodzi o metrr dł. czy moze o np 3 m) a jak planujesz ocieplenie na poziomie jetki? czy chesz dac tylko po polaci a w jętce nic? Jezeli bys tak docipelał to ogrzewasz pare metrów szescienych wiecej -czyli znów kasa.
Jezeli chodzi o zabezpieczenie aby nikt nie wpadl w welne pomiedzy kalenicami to chyeb jest zbedne, przeciez to w samym kącie bedzie do którego ciezko sie bedzie wcisnac a co dipoero tam wpasc, jezeli juz to ja bym proponawal przybicie tuz na OSB do krokwi deski takiego odboju. Unikniesz wtedy rzeźbienia w plycie podcięc na kazda krokiew w zaden przedmiot nie zsunie sie w welne

tomek_2
03-01-2005, 14:21
Dzieki za podpowiedz. Zostaje jednak luka i osb dojdzie tylko do krokwii. Powiedzcie, prosze, czy dobra decyzja - architekt twierdzi, ze w razie potrzeby zawsze mozna nabic jakies listwy czy deski maskujace te luke.