PDA

Zobacz pełną wersję : projekt wentylacji - konsulatcja



khaos
22-08-2016, 21:16
Witam,

mam projekt wentylacji mechanicznej chciałbym abyście rzucili na niego okiem czy waszym zdaniem wszystko jest ok?
Rekuperator jaki chcę zamontować to Kinetic 250 B. kanały 75 flex.
Mam też kilka pytań ponieważ w tym tygodniu mam zamiar kupić materiały:
1. Czy można zamiast kanałów sztywnych do czerpni i wyrzutni zastosować kanały elastyczne spiro izolowane?
mam zamiar sam robić instalację, a zastosowanie tych elastycznych kanałów znacznie by mi to ułatwiło.
2. Czy można wyrzutnię podpiąć do kominka wentylacyjnego na dachu?

365288

khaos
26-08-2016, 15:44
nikt nic?

_John
26-08-2016, 21:44
Ad. 1
Można, ale z czerpnią trzeba uważać.
Taki kanał w ogrzewanej kotłowni zimą lubi się "rosić"
Dopóki leży na nieogrzewanym poddaszu, to nic mu nie będzie, ale jak chcesz go przeciągnąć zaraz nad płytami g-k to wybierz kanał sztywny.
I dobrze zaizoluj spienionym kauczukiem.
W przypadku wyrzutni nie ma znaczenia z czego ją wykonasz.
Ad. 2 Tak można.

W łazience 3 rury 75mm to minimum..

Adam626
26-08-2016, 22:03
Wyrzutnię od razu na ścianę, po co ją ciągnąć na dach? Komplikacja i chłodzenie ściany.
Kanały się izoluje więc szronić się nie będą.
W anemostatach z pojedynczą rurą to wydajności raczej nie będzie...
W pomieszczeniu 10 - wiatrołap mógłby się przydać wyciąg bo moze tam śmierdzieć butami

khaos
27-08-2016, 11:30
Dzięki z zainteresowanie i porady


W łazience 3 rury 75mm to minimum..

Czy jak dodam 3 rurę do łazienki to muszę dołożyć gdzieś jeszcze jedną rurę od nawiewu? jeśli tak to gdzie najlepiej?


Wyrzutnię od razu na ścianę, po co ją ciągnąć na dach? Komplikacja i chłodzenie ściany.

Pomyślałem żeby wypuścić na dach ponieważ jeśli wyjdę przez ścianę to będzie 1m o drzwi wejściowych i 1m od okna od kuchni. Czy to nie za blisko? Czy nie będzie jakiś nieprzyjemnych zapachów w pobliżu drzwi wejściowych?


W anemostatach z pojedynczą rurą to wydajności raczej nie będzie...

Czyli dołożyć po jednej rurze tam gdzie jest pojedyncza rura na nawiewie i 1 rurę dodatkowo w łazience na wyciągu?
Jeśli tak to będę musiał jeszcze jedną rurę do wyciągu gdzieś dołozyć.

_John
28-08-2016, 07:01
Czy jak dodam 3 rurę do łazienki to muszę dołożyć gdzieś jeszcze jedną rurę od nawiewu? jeśli tak to gdzie najlepiej?


Może być inna ilość rur po stronie nawiewu i wywiewu.

khaos
31-08-2016, 18:34
Postanowiłem trochę pozmieniać projekt biorąc pod uwagę wasze sugestie. Czy teraz będzie ok?
365938

_John
01-09-2016, 12:53
O ile miejsce w suficie na to pozwala, proponuję skrzynkę rozdzielczą nawiewu umiejscowić centralnie, tak by przewody PE były krótsze.
Może wyjść taniej, a na pewno będzie ciszej.

khaos
01-09-2016, 15:34
O ile miejsce w suficie na to pozwala, proponuję skrzynkę rozdzielczą nawiewu umiejscowić centralnie, tak by przewody PE były krótsze.
Może wyjść taniej, a na pewno będzie ciszej.

Jak najbardziej mam taka możliwość, dom parterowy, strop to dolny pas wiązara. przestrzeń między wiązarem a stelażem pod sufit gk to ok. 30cm więc nie będzie problemu.
Jeszcze pytanie techniczne. Czy lepiej kanały puścić po stelażu gk czy podwiązać do wiązara?