PDA

Zobacz pełną wersję : Okładzina klinkierowa



03-01-2005, 11:22
Witam :-). Mam w projekcie cokół obłożony okładziną klinkierową. Mam pytanie - czy ktoś z Was zastosował u siebie takie rozwiązanie, jak to wygląda i na ile jest trwałe?
Ekipa zaproponowała mi zrobienie w tym miejscu ściany trójwarstwowej z elewacją z cegły klinkierowej, bo podobno tylko tak będzie "porządnie". Ale mem wrażenie, że chcą mnie z lekka naciągnąć na dodatkowe koszty :evil: . Takie coś wymaga przecież także poszerzenia fundamentu, poza tym materiał i robocizna...
Liczę na Wasze opinie
BabaB

Zark
02-03-2005, 08:53
Podciągam post, bo tez jestem zainteresowany, na co zwrócić uwagę podczas wykonywania cokołu z płytek klinkierowych.
Dodam, że w projekcie mam jeszcze takie pionowe pasma płytek klinkierowych na ścianach między oknami (ściany już 3W) i zastanawiam się jak to sie będzie trzymało. Łatwiej bowiem nawet naprawić, uzupełnić płytki na cokole, niż na wysokości 5 m.
Proszę, podzielcie sie doświadczeniami z użytkowania takich płytek.

ozzie
02-03-2005, 09:03
No to ja tez dolacze sie do grupy zainteresowanych tym tematem :wink:

MaciekW
02-03-2005, 09:34
Może tutaj znajdziecie odpowiedź (podpowiedź): "Cokół z płytek klinkierowych. Zrób z Muratorem" (Murator 11/2002).
Pozdrowienia. Maciek

pjr
02-03-2005, 09:49
Mam cokół z płytek klinkierowych od maja 2004 r. Płytki klejone na styropian ocieplający fundament. A na około domu wysypałem żwirkiem i zrobiłem krawężniki. Na razie trzyma się dobrze.
Jednak tymi smymi płytkami okleiłem komin z cegły i się sypie :( (raczej kruszy się cegła na kominie).
Jeżeli jednak zdecydujesz się na cegły klinkierowe to weź pod uwagę grubość ścian parteru. Czy ściana parteru utworzy "kampinos" nad ścianą fundamentu?

Rocky
22-08-2005, 20:34
Czy rozróżnia się pojedyncze płytki klinkierowe i okładzinę? Jaka jest wysokość pojedynczej płytki z fugą? Ile płytek warto dać, żeby cokolik ładnie wyglądał ...4,...5 ?