PDA

Zobacz pełną wersję : Architekt poszukiwany - Warszawa



Joga
03-01-2005, 13:04
Poszukuję namiarów na dobrego architekta.
Takiego który wysłucha inwestora, doda trochę od siebie i rzetelnie to narysuje.


Pozdrawiam.

kasiaR
03-01-2005, 13:45
Polecam Panią Architekt z Warszawy. Bardzo miła, solidna i pomysłowa Pani. Ceny też ma bardzo atrakcyjne.
arch.Zofia Kakowska-Popiel, tel 611-83-10.

Joga
03-01-2005, 14:04
KasiaR: czy miałas może okazję współpracować z tą panią architekt, możesz powiedzieć co wykonała?

Joga

kasiaR
03-01-2005, 14:16
Wykonała dla mnie projekt domu 140m2 + garaż 2miejscowy i kotłownia i część poddasza. Razem około 190m2. Projekt domu zrobiła w 4 dni za 2200 zł netto. Naprawde polecam.

Wojtek62
03-01-2005, 14:41
Joga,
a jaki dom chcesz budować?

Joga
03-01-2005, 14:44
Około 200m2, technologia tradycyjna, parter-pięterko, garaż.

Joga

Wojtek62
03-01-2005, 15:24
ja mam projekt z pracowni LINEARTE z Raszyna, Dagmara i Wojtek są w porządku ludźmi,z zakreconymi pomysłami, które nie wszystkim odpowiadają ale współpracowało nam się bardzo dobrze, wiec moge Ci ich polecić choć nie sa tani - zreszta wejdz na ich stronę - www.linearte.pl i poatrz na projekty - niektóre sa b. proste w budowaniu mimo kształtu, niektóe niestety mają skomplikowane rozwiązania

03-01-2005, 15:57
ja mam projekt z pracowni LINEARTE z Raszyna, Dagmara i Wojtek są w porządku ludźmi,z zakreconymi pomysłami, które nie wszystkim odpowiadają ale współpracowało nam się bardzo dobrze, wiec moge Ci ich polecić choć nie sa tani - zreszta wejdz na ich stronę - www.linearte.pl i poatrz na projekty - niektóre sa b. proste w budowaniu mimo kształtu, niektóe niestety mają skomplikowane rozwiązania

Oj niektore nawet bardzo skomplikowane!!!!!!!!!!! Znajomi strasznie dlugo mecza sie juz z wykonczeniem domu wg ich pomyslu :-? :-?

Wojtek62
03-01-2005, 16:02
Monis,
a który domek stawiają Twoi znajomi?
i w czym sa problemy?

03-01-2005, 16:08
W wykonczeniu tych wszystkich polkolistych elementow na scianach, na podlodze, na sufitach..............Pochlonely majatek :-? :-?

ozzie
03-01-2005, 17:38
ojej jakie zakrecone te wszystkie domy, az glowa boli :roll: :roll:
Nasi znajomi wybudowali dom 180m, podobny do tych z Linearte. Teraz maja wielki problem z urzadzeniem tego domu, trudno ustawic szafy, meble, lozka. Na etapie projektowania dom bardzo im sie podobal, a teraz wyrywaja wlosy z glowy, bo przy trojce dzieci szafy sa naprawde potrzebne!

Joga
04-01-2005, 09:12
Rzeczywiscie domy z Lineart oddaja nazwe pracowni - pasowała by też nazwa FreeArt :-)

04-01-2005, 10:25
Rzeczywiscie domy z Lineart oddaja nazwe pracowni - pasowała by też nazwa FreeArt :-)

Ale sie usmialam, ale masz racje - to jest freestyle w architekturze :wink:

Wojtek62
04-01-2005, 10:35
joga,
nie jest tak źle są domy pokręcone ale łatwe w budowaniu, są też skomplikowane i wyglądzie i w budowaniu, ale napewno sie wyróżniaja pośród różnych projektów. są dograne w szczegółach, zobacz np Trawertyn - Luśka z forum mieszka w takim domku i jak napiszesz do Niej to udzieli Ci odp na wszelkie pytania

pitbull
04-01-2005, 11:24
Projekt w 4 dni to prawdziwy fenomen :o . Chyba nie budujesz rownie szybko jak ona projektuje :lol:

Wojtek62
04-01-2005, 12:57
moze KasiaR miała na mysli ogólny rysunek domu wraz z rzutami, lub nie swiadoma kupiła od architekta gotowy projekt z ewentualnymi drobnymi przeróbkami

04-01-2005, 13:05
moze KasiaR miała na mysli ogólny rysunek domu wraz z rzutami, lub nie swiadoma kupiła od architekta gotowy projekt z ewentualnymi drobnymi przeróbkami
Tez mi sie tak wydaje..........

Wojtek62
04-01-2005, 14:04
KasiaR,
a gdzie można zobaczyc projekt Twojego domu?

05-01-2005, 15:36
Joga,
polecam swoje usługi. Jestem architektką z Warszawy. Mam 8-letnie doświadczenie (- nie tylko w budownictwie jednorodzinnym) oraz uprawnienia do projektowania bez ograniczeń. Moje atuty to: nietuzinkowe pomysły, szacunek dla inwestora i jego pieniędzy, niewygórowane ceny a także solidność i terminowość. Chętnie podejmę się pracy nad projektem Twojego domu. Oto moje namiary:
numer telefonu: 603-446-115;
e-mail: [email protected]
Zapraszam Cię, a także innych forumowiczów, na pierwszą bezpłatną konsultację.

Pozdrawiam - Lena H.

Wojtek62
05-01-2005, 15:42
a gdzieś można zobaczyć wcześniejsze projekty?

belmax
05-01-2005, 16:50
Może www.asior.com ???

05-01-2005, 21:46
Niestety w chwili obecnej nie posiadam jeszcze portfolio w wersji elektronicznej dostępnego w sieci. Dlatego wszystkich zapraszam na indywidualne spotkania, na których mogłabym się zaprezentować i omówić warunki współpracy. Forumowiczów z Warszawy i okolic informuję, że miałam swój udział w projektowaniu kilku obiektów w centrum Warszawy (np. siedziba BFG przy Skorupki, Zielna Point przy Zielnej). Nie są to niestety domki jednorodzinne :wink:

Wojtek62
06-01-2005, 07:39
a w jakims katalogu projektów domków typu Własny Dom zamieszczałaś jakieś prace?

06-01-2005, 07:45
nie

Wojtek62
06-01-2005, 07:46
to zostaje konsultacja indywidualna

06-01-2005, 08:01
zapraszam :P

06-01-2005, 08:20
Wojtku62,
z zawodowej ciekawości: wspomniałeś na forum, że masz projekt z Linearte i że nie jest to pracownia tania. Czy możesz zdradzić ile zapłaciłeś za ich projekt?
Izby Architektów opracowały w swoim czasie tabele wynagrodzeń archietekta, których teoretycznie wszyscy powinniśmy się trzymać. Jednak nijak się one mają do szarej rzeczywistości. Wg tego co słyszę, rozbieżności pomiędzy stawkami różnych architektów są ogromne. Często moi koledzy po fachu stosują ceny dampingowe; przykładu nie trzeba daleko szukać: projekt KasiR za 2200 i to w 4 dni to albo - jak słusznie zauważyłeś - projekt typowy, albo wolę nie mówić co. Dlatego będę wdzięczna za informacje od Ciebie.

pitbull
07-01-2005, 07:42
Jest oficjalne Zalacznik do Rozp. Min Infrastruktury regulujace kwestie wynagrodzen.

robert skitek
07-01-2005, 08:14
Jest oficjalne Zalacznik do Rozp. Min Infrastruktury regulujace kwestie wynagrodzen.
ale spróbuj go zastosować przy domku :)

pitbull
07-01-2005, 08:23
Zastosowac zawsze mozna. Z wynikami nie koniecznie trzeba sie zgodzic.

Lucky Mike
26-10-2005, 15:00
Korzystałem z polecanej przez KasięR Pani architekt i nie do końca jestem zadowolony.

Chodziło o adaptację i rozbudowę projektu - lustra.
Cena i terminy były dość atrakcyjne, ale jakość pracy raczej słaba.

Po pierwsze, plan zagospodarowania był zrobiony nie tak, jak ustaliłem i (z niejasnych dla mnie powodów) obejmował tylko cześć działki, przez co bilans terenu był do kitu i projekt nie przeszedłby przez urząd.

Po drugie, projekt nie uwzględniał znacznej części zmian, które wypunktowałem na piśmie (np. dodanie okna, usunięcie balkonu, itd.).

Po trzecie, każdy z dokumentów (4 projekty, 4 lustra, opisy i adaptacje) miał jakieś braki i błędy (tu brak okna, tu brak wymiarów lub zbrojenia, nie zaktualizowane zestawienia powierzchni budynku w opisie technicznym, itp., itd.)

Na poprawki trochę czekałem, a i tak musiałem czerwonym pisaczkiem popoprawiać i pouzupełniać coś tu i tam

Czyli jak ktoś chce projekt byle przepchnąć przez urząd to może się uda.
Ale jak chce żeby wg tego budować ...

Lucky Mike
26-10-2005, 15:01
Korzystałem z polecanej przez KasięR Pani architekt i nie do końca jestem zadowolony.

Chodziło o adaptację i rozbudowę projektu - lustra.
Cena i terminy były dość atrakcyjne, ale jakość pracy raczej słaba.

Po pierwsze, plan zagospodarowania był zrobiony nie tak, jak ustaliłem i (z niejasnych dla mnie powodów) obejmował tylko cześć działki, przez co bilans terenu był do kitu i projekt nie przeszedłby przez urząd.

Po drugie, projekt nie uwzględniał znacznej części zmian, które wypunktowałem na piśmie (np. dodanie okna, usunięcie balkonu, itd.).

Po trzecie, każdy z dokumentów (4 projekty, 4 lustra, opisy i adaptacje) miał jakieś braki i błędy (tu brak okna, tu brak wymiarów lub zbrojenia, nie zaktualizowane zestawienia powierzchni budynku w opisie technicznym, itp., itd.)

Na poprawki trochę czekałem, a i tak musiałem czerwonym pisaczkiem popoprawiać i pouzupełniać coś tu i tam

Czyli jak ktoś chce projekt byle przepchnąć przez urząd to może się uda.
Ale jak chce żeby wg tego budować ...