PDA

Zobacz pełną wersję : Aranzacja Pokoju dziennego/sypialni



przemohh
24-08-2016, 16:02
Witam czy moglby mi pomoc ktos w aranzacji pokoju/salonu?
zupelnie nie mam pomyslu na ten pokoj jak go uzadzic.
chcialbym aby w pokoju byl telewizor
stol (jako jadalnia dla 5 osob)
no i jakis wypoczynek rozkladajacy.wieczorem salon by sie zamienial w sypialnie(dla dwoch osob) .
jakis mebelek moze??
mam nadzieje ze mnie zrozumieliscie
pozdrawiam

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/140126c2663599ec






365458

Sylw.
24-08-2016, 18:54
Które to są drzwi wejściowe do pokoju, a które na balkon, a które i jakich wymiarów okno- czy to takie duże prawie od podłogi do sufitu?A gdzie kaloryfer jeżeli takowy jest, gdzie gniazdka elektryczne?

przemohh
24-08-2016, 19:27
Jedne i drugie Drzwi do pokoju znajdują się po lewej stronie. Balkonowe drzwi znajduje się po prawej u góry (mam nadzieję że piszę wyraźnie :D (po planie) okno to jest standardowe tzn nie od sufitu do podłogi wymiary okna: wysokość: 142 szerokość:247 grzejnik jest pod oknem praktycznie prawie na szerokości okna.

Gniazdka elektryczne są:
-Pół metra od balkonowych drzwi w stronę drzwi wejściowych
-jedno gniazdo pomiędzy drzwiami wejsciowymi do pokoju.
-naprzeciwko drzwi balkonowych i ostatnie gniazdko na tej samej ścianie 3,5 w stronę drzwi wejściowych

Sylw.
25-08-2016, 07:16
Tam gdzie tv proponuję taką zabudowę szaf jak na fotografii, którą znalazłam w forummurator. Meble w salonie należałoby zmodyfikować, bo masz inny układ ścian niż na fotografii, może usunąć szafę ( to co skreśliłam) , bo musi być przejście drzwiami do salonu.? Przy miejscu do spania może mały stolik kawowy?
Na rysunku literą s oznaczyłam położenie stołu.Umieściłam go między drzwiami, które mam nadzieję , że prowadzą do kuchni.stołu nie chciałam dać pod oknem, by było swobodne przejście na balkon, poza tym tv najlepiej ogląda się siedząc naprzeciwko ekranu.
Rysunek bez zachowania proporcji.

Sylw.
25-08-2016, 07:36
Druga propozycja to z telewizorem na wysięgniku. Przy rozkładanym miejscu do spania po bokach szafki nocne. Niski mebel jako miejsce do przechowywania.
Te stoliki nocne można by było umieścić tez po bokach spania w wersji nr 1 bo byłoby miejsce.Stolik nocny jaka taka szafka, zawsze coś tam przechować można.
Telewizor na wysięgniku -poza wizualnym- ma ten feler , że okna by musiały być zaciemnione.
Trzecia propozycja, gdzie stół wylądował pod oknem, spanie na przeciwko okna, jest miejsce na przechowywania.
Ostatnia propozycja- nr 4- jest modyfikacją pierwszej.
przepraszam, że nie zachowałam proporcji rysunków, ale się śpieszę, zależało mi na tym by przedstawić co gdzie mogłoby stać.
I tak autor posta musi to sobie wszystko rozrysować.

kinka
25-08-2016, 08:24
Stół najlepiej postawić w miejscu najbliższym wejściu do kuchni (które to drzwi?)
http://images76.fotosik.pl/842/6a442125d9f043f1med.jpg (http://www.fotosik.pl/zdjecie/6a442125d9f043f1)

E-Rzecznik Śnieżka
30-09-2016, 21:50
Taka propozycja:
368919

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka