PDA

Zobacz pełną wersję : Student a możliwość praktyk..



Hermi
31-12-2001, 10:41
Jak to jest ze studentami Budownictwa, czy podczas studiów mogą odbywać praktyki, które później wliczone są w staż pracy?? Jeśli tak to jakie dokumenty musi posiadać taki student.. jakieś dzienniczki, czy wystarczy tylko zaświadczenie??

Alanta
31-12-2001, 11:00
Poczytaj sobie rozporządzenie ministra w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w buownictwie, to wszystkiego się dowiesz.

Fidelis
10-03-2003, 23:47
Jakiego ministra?
O praktykach decyduje dziekan. Podpisuje (bądź nie) umowę z lokalnym przedsiębiorstwem budowlanym, które przyjmuje studentów na praktykę. Z uczelni wydelegowany jest "opiekun" (nauczyciel akademicki), który (teoretycznie) sprawuje pieczę nad grupą studentów. Żadne "samodzielne" stanowiska nie wchodzą tu w grę.
Inaczej jest z praktykami w firmach, które studenci sami sobie zorganizują. Wymagane jest przedstawienie przez pracodawcę programu i zdefiniowanie celów praktyki. Dzienniczki - to formalne detale.

Cały czas trwania studiów ustawowo jest wliczony w staż pracy. Z wyjątkiem semestrów powtarzanych.

S

Alanta
11-03-2003, 08:36
Ministra spraw wewnętrznych i administracji :smile:
o zaświadczeniu praktyk do celów studenckich każdy student dowie się na własnej uczelni, ale po trzecim roku studiów praktykę można zaliczyć do uprawnień budowlanych, o sposobie udokumentowania stanowi właśnie minister...

Hermi
11-03-2003, 11:49
Dzięki za odpowiedz.. już dawno sam sie dowiedziałem i odbyłem te praktyki.. szybkość odpowiedi na tym forum mnie przerasta.. tak samo jak i ilość reklam w Muratorze... - dlatego między innymi zrezygnowałem z czytania tego miesięcznika

Ciekawy jestem tylko jak sie wypisać z tego forum :smile:

Pozdrowienia

kgadzina
12-03-2003, 10:32
Nie musisz się wypisywać. Po prostu tu nie zaglądaj!