PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to już wiosna?



04-01-2005, 16:53
Kiełkują mi teraz tulipany, krokusy, narcyzy. Powiedzcie mi czy to znaczy że na wiosnę nie doczekam się tych kwiatów ? :cry: Mój debiut i taka porażka

Małgośka
04-01-2005, 19:30
Cześć!

Nic się nie martw. Taka sytuacja jest normalna. U mnie też tulipany są już na wierzchu, ale tak zazwyczaj bywa gdy zima jest ciepła.

Pozdrawiam M.

_bogus_
05-01-2005, 09:28
Mam to samo - wszystko wychyla już kiełki z ziemi. To na dwoje babka wróżyła - będzie dobrze albo nie ;-) ;-)

Wydaje mi się że na to nie ma jak poradzić - no chyba żeby wynieść na dwór lodówkę, otworzyć jej drzwi, położyć na ziemi agregatem do góry (czyli tak by kiełki znalazły się wewnątrz) i włączyć do prądu ;-) ;-) ;-)

Pozdrawiam

05-01-2005, 10:29
I czym tu się martwić. U mnie na razie nic nie wykiełkowało :cry: - ale dzisiaj pójdę zobaczyć- może jednak coś się wynurzyło z ziemi

Bard13
05-01-2005, 10:38
Niestety w lutym lubi pojawić się z wizytą mrozek na krótki czas (1-2 tygodnie) i stara się wykonać plan za całą zimę.

mam nadzieję, że tym razem nie będzie znowu -20 stopni nad ranem

Agacka
05-01-2005, 11:39
Bard13 co to za wiadomości dołujace? Sprawdzone chociaż? Apropo nie wiecie gdzie takie newsy można by sprawdzić?

Wciornastek
05-01-2005, 11:47
Pogoda pogodą ale "źle się dzieje w państwie Duńskim"
Problem jest taki, że wiele roślin nie przerwało wegetacji. Tak np. okazuje się, że tawa rośnie dość intensywnie i jeśli teraz nagle nastąpi ochłodzenie (zamarznie gleba) bez śniegu to rośliny będą nadal transpirować i wyschną inna sprawa gdy spadnie śnieg i na nim powstanie skorupa to idealne środowisko do rozwoju tzw. pleśni śniegowej.
My z naszymi trawniczkami to pół biedy ale jeśli chodzi o pola uprawne, zboża i rzepak to będą rolnicy piszczeć.

05-01-2005, 15:28
A ja słyszałam że zima wróci dopiero w marcu i to z silnymi mrozami.To by była dopiero katastrofa.Do tej pory jak będzie tak ciepło, to wszystko się rozwinie.

_bogus_
05-01-2005, 15:42
Nie łam się - do tego czasu krokusy już przekwitną. ;-)

A tak na poważnie - wszelkie progrnozy pogody na dłużej niż tydzień to wróżenie z kart. Naprawdę.

Pozdrawiam

buba48
06-01-2005, 13:10
Spoko, spoko ! Przyroda sama wszytko wyreguluje. Pronoza, prognozą - może się sprawdzić, albo nie. :P

Pozdrawiam !

Wciornastek
06-01-2005, 13:31
A propos anomalii pogodowych. pewna znajoma dodam, że polonistka, zobaczyła jesienią na ogrodzie rodziców kwitnące zimowity. I wydała okrzyk "Halusiu Ty też masz te pop...dolone krokusy. Ta pogoda zupełnie je pop...."

Kasia385
06-01-2005, 20:27
Widać - kobieta kocha kwiaty.... czy była blondynką? :wink:
Kochani w tym roku zimy w ogóle nie będzie!
Już od końca lutego wchodzę do ogrodu i żadna siła mnie stamtąd nie przepędzi! Powolutku zaczynają się u nas "unijne" zimy - w końcu jesteśmy w Unii! Byle do wiosny !!! :D

07-01-2005, 14:38
Unia pewnie dopłaca, żeby zimy u na nie było, coby nasi rolnicy za tanio nie sprzedawali :wink:

abromba
08-01-2005, 17:16
Posiałam dziś marchewkę. Niech sobie przez te kilka tygodni kiełkuje. W marcu pewnie ziemia będzie zmrozona i nie dałabym rady zrobić grządek.
Wsadziłam tez karpy kosadźców syberyjskich, które dostałam wykopane z ziemi i nadal chyba w stanie wegetacji.