PDA

Zobacz pełną wersję : Podjazd z grysu granitowego.



Malcolm
26-08-2016, 14:31
Zastanawiam się nad samodzielnym wykonaniem podjazdu z grysu granitowego. Jeśli jest na forum jakiś fachowiec lub osoba która tak robiła, to proszę o opinie.
Po uprzednim wybraniu kilku cm gruntu, na spód chcę dać odpowiednią na podjazdy geowłókninę. Na to zamierzam wysypać grys granitowy w docelowym wymiarze. Podjazd chciałbym zrobić bez podbudowy. Zastanawiam się, jaką ilość cm grysu wysypać aby było dobrze 6cm-7cm wystarczy?
Grunt na działce jest piaszczysty. Obrzeza plastykowe.

jacek.zoo
27-08-2016, 10:18
Zastanawiam się nad samodzielnym wykonaniem podjazdu z grysu granitowego. Jeśli jest na forum jakiś fachowiec lub osoba która tak robiła, to proszę o opinie.
Po uprzednim wybraniu kilku cm gruntu, na spód chcę dać odpowiednią na podjazdy geowłókninę. Na to zamierzam wysypać grys granitowy w docelowym wymiarze. Podjazd chciałbym zrobić bez podbudowy. Zastanawiam się, jaką ilość cm grysu wysypać aby było dobrze 6cm-7cm wystarczy?
Grunt na działce jest piaszczysty. Obrzeza plastykowe.
Mysle ze chodzi ci o kliniec granitowy, ja jak zrobilem kostke, to przed plotem sypnalem klinca zeby blota na kolach nie wwozic bo jeszcze drogi nie zrobili, dalem kliniec z tego co pamietam 15-35mm. Przed sama brama wyszlo z 8cm, po bokach i przed furtka aby przykryc ziemie, z 3-4cm. Wlokniny nie dalem i troche blad bo chwasty przerastaja, ale tak jak pisalem to tylko tymczasowe bo na wiosne maja robic droge. Kostkarze zagescili mi to zageszczarka 200kg, ale przed brama od wjezdzania jeszcze sie ugescilo i jest ok.
Jak chcesz to w miare docelowo to bym wybral z wierzchu ziemie, dal z 8-10cm klinca i zagescil. Jako podjazd dla osobowki bedzie ok

Malcolm
30-08-2016, 11:27
Myślałem o takich kamyczkach:
365817

Minus jest taki, że ten grys nie klinuje się.

piotrek0m
30-08-2016, 11:36
Po uprzednim wybraniu kilku cm gruntu, na spód chcę dać odpowiednią na podjazdy geowłókninę.

Żeby to miało sens, to trzeba wykorytować humus, a nie tylko kilka cm ziemi. Grys granitowy miałem jako okres przejściowy, żeby po błocie nie brodzić, generalnie górną warstwę powinna stanowić drobna frakcja zagęszczonego klińca. Z czasem i tak porastać będzie nanoszona ziemia.