PDA

Zobacz pełną wersję : Sufit podwieszany - obniżony o ponad 1 metr od dachu



grzeniow
26-08-2016, 14:56
Witam,

Mam położony nowy dach z blachodachówki nad dosyć wysokim salonem (ok 5,5 metra).
Chciałbym wykonać w salonie sufit podwieszany z regipsów na stelażu dwupoziomowym.

Chciałbym te prace wykonać jak opisałem poniżej, proszę o komentarze:

Między górne belki (wysokość belek do 14 cm) położę wełnę szklaną ISOVER gr. 10 cm, lambda 0,33 i zabezpiecze specjalnym sznurkiem przed odpadnięciem
Do belek przymocuję pręty z wieszakami ze sprężyną (płaska część sufitu) oraz uchwyty ES (do części skośnej) oraz długi uchwyt na żyrandol
Na to stelaż dwupoziomowy na który wrzucę wełnę szklaną gr. 20-30 cm, lambda 35-37
Na stelaż od dołu przykleję folię paroizolacyjną
Potem wiadomo płyty regipsowe
Czy takie ocieplenie jest wystarczające? Czy mogę zostawić taką pustą przestrzeń, bez żadnego „zabezpieczenia”? Czy nie będzie mi się tam skraplać woda, itd.?
Kwestia folii paroprzepuszaczalnej – wiadomo że uchwyt na żyrandol ją przerwie – jak mogę to uszczelnić?
Jak mogę zrobić oświetlenie ledowe na skosie? – przewody + otwory w regipsach przerwą folię – znalazłem jednakże rozwiązanie jak temu zaradzić -> https://www.youtube.com/watch?v=084Vck0271s
Czy jeśli dam oświetlenie 12V to lepiej jest je montować w jakichś ochronnych puszkach, żeby nie przegrzewały wełny, folii? I co z transformatorem? Gdzie najlepiej go umieścić i zabezpieczyć?

Dzięki za wszelkie uwagi