PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytań o podlogowke



coachu13
27-08-2016, 10:27
Kilka pytań.

1. Czy w garażu w bryle robić ogrzewanie ? A jeżeli tak to jakie, podlogowke czy zwykłe grzejniki ?
2. Jakie ogrzewanie w suszarni i kotłowni ( jeśli w ogóle ), podłogówka czy zwykłe ?

Mareks77
27-08-2016, 11:09
Jeśli garaż jest w bryle budynku a jego brama jest ocieplana to nie ma powodu instalowania tam grzejnika, a tym bardziej podłogówki
Temperatura i tak nie spadnie tam poniżej dodatniej no chyba że brama długo będzie otwarta.
Grzejnik w garażu instaluje się w przypadku gdy garaż graniczy w bryle ścianką działową lub nieocieplanym stropem z pomieszczeniami w których wymagana jest wyższa temperatura takie jak łazienki.
W innym przypadku powoduje to straty ciepła.
Jeśli już robisz podłogówkę to w suszarni jest ona także polecana.
Ogrzewanie kotłowni w bryle budynku jest zbędne gdyż praca kotła spowoduje dostateczne dogrzewanie tego pomieszczenia.

coachu13
27-08-2016, 14:05
Ok. Dzięki za informacje w sprawie garazu.
Co do kotlowniosku to tak się nazywa ale będzie tam pompa ciepła wiec nie wiem co robic.

Arturo72
27-08-2016, 14:24
Ok. Dzięki za informacje w sprawie garazu.
Co do kotlowniosku to tak się nazywa ale będzie tam pompa ciepła wiec nie wiem co robic.
Robić ale rzadziej można bo sądzę,że rozdzielacz też tam masz i ciepło bedziesz miał tam z petli które do niego wchodzą i wychodzą,najwyżej przykręcisz na rotametrze.

coachu13
27-08-2016, 16:43
Ok.
Dzięki za info.

teres
27-08-2016, 19:16
Widziałem już garaże przerabiane na pokoje... podłogówki w przyszłości nie dołożysz.