PDA

Zobacz pełną wersję : Strop drewniany czy wylewany nad poddaszem?



04-01-2005, 21:53
Bardzo proszę o radę, gdyż nie wiem co wybrać. :roll:

Temat tem być może był już poruszany, ale zależy mi na czasie. :-?

Strop nad poddaszem mam w projekcie z płyt GK na ruszcie aluminowym lub drewnianym + folia i wełna 18cm. Na skosach dodatkowo jeszcze raz folia, kontrłaty, łaty i dachówka lub blachodachówka.
Chciałbym pod dachem wykorzystać tą przestrzeń pod stryszek na różne klamoty. Z projektu wychodzi orientacyjnie pomieszczenie 5 x 5 m na podłodze.

Chciałam to zmienić w projekcie na wylewany strop - bo płyty mają to do siebie, że lubią pękać, ale mój projektant i rzekomo konstruktor bardzo mi to odradzają. Ze względu na koszty np.szalowania, pracochłonności przede wszystkim na skosach i tego typu tam. Stwiedzili, że się nie opłaca skórka za wyprawkę. Doradzają mi wykonać strop drewniany z tego co zrozumiałam wykonać podłogę drewnianą na tym co jest w projekcie.

Czy pomysł ten jest dobry, a co z kurzem, kornikami no i przedewszystkim z pękającą płytą GK.

Doradzcie plissssss. :lol:

robert skitek
04-01-2005, 22:11
problem z dodatkowym stropem bedzie z jego podparciem - zwykle wszystko co murowane konczy sie na wieńcu scianki kolankowej. trzebaby wprowadzic wylewane albo murowane slupki w srodku domku, no albo zrobic wylewane skosne sciany - a tutaj problem szczegolnie dla wykonawcy.
Oczywiscie jest to do zrobienia ale to duzy problem dla wykonawcy robiącego na codzien jedynie domki.

robert skitek
04-01-2005, 22:21
a podloge strychu mozesz rozwiazac w inny sposob niz deski: na legarach polozysz plyte osb - na to mozesz bezposrednio polozyc jakąś wykladzine pcv, albo wylac kilkucentymetrową wylewkę i na to co sobie zyczysz np plytki.

Wojciech Nitka
04-01-2005, 22:36
Oczywiście, możesz wykonać to wszystko "w płycie betonowej" ale ... Twoi projektanci mają rację - KOSZTY, ale jak się uprzesz - wykonać można.
Jeżeli jednak wykonasz strop drewniany - tak jak jest w projekcie - to podłogę na stropie, w nieogrzewanej części poddasza (?) wykonuj tak, by między deskami były szpary dla wilgoci migrującej z poddasza użytkowego na poddasze nieużytkowe (na klamoty - jak piszesz).

Jeżeli zastosujesz ruszt metalowy i ... będziesz mieć porządnego wykonawcę, który zastosuje prawidłową technologię - pęknięcia nie powinny występować.

04-01-2005, 22:46
Wojciech Nitka - a po co w takim razie jest folia paroszczelna na tym stropie?

Wojciech Nitka
04-01-2005, 22:52
Proponuję - http://www.szkielet.com.pl/wymagania/14.php - na temat opóżnicza pary (paroizolacji)

Masz pytania - pytaj dalej.

05-01-2005, 05:21
...Chciałam to zmienić w projekcie na wylewany strop - bo płyty mają to do siebie, że lubią pękać, ale mój projektant i rzekomo konstruktor bardzo mi to odradzają. Ze względu na koszty np.szalowania, pracochłonności przede wszystkim na skosach i tego typu tam. Stwierdzili, że się nie opłaca skórka za wyprawkę ...


Aga
poproś wiec o symulacje kosztów
ile bedzie wg Twojego projektanta kosztował szalunek z desek (deski wykorzystasz później i tak)
i ile ma kosztować ta (rzekomo) większa pracochłonność na skosach :-?
a ile kosztują "tego typu tam"
owszem sa i koszty ...
np. mam słup żelbetowy w środku budynku, podciag, belkę
ale dzieki temu skromniesza, więźba dachowa
a zamiast kosztownych scian nośnych wewnętrznych - i fundamentów pod nie, tańsze i zajmujace mniejsza powierzchnie - ścianki działowe

jak kalkulować - to w obie strony ...

06-01-2005, 09:44
Może ktoś jeszcze coś doradzi? :D

10-01-2005, 09:34
Dziękuję Wszystkim co mogli i chcieli mi doradzić. :lol: :P :wink:

bobiczek
10-01-2005, 21:00
Teoretycznie P.Nitka jako zawodowiec ma rację.
Z moich doświadczeń:
- jeśli trafisz na nie takie drzewo będą kłopoty ( ja mam)
- wcale nie wyszło taniej
- lej strop, a najlepiej i najtaniej zrób go z ciepłych "garów" porotherm + belki , cienki styropian i masz spokój.
Wykorzystasz i konstrukcyjnie będzie OK.
Największy błąd mojego budowania - dach kratownicowy, płyty do wiązarów i cała reszta związana z tym.

Wojciech Nitka
10-01-2005, 22:11
Możesz te Twoje problemy - "Największy błąd mojego budowania" - opisać bliżej?

tunia
23-09-2005, 09:17
Panie Wojtku, mam pytanko:
Poddasze w starym domu chcemy zamienić na pokój, strop mamy drewniany. Zdjęliśmy deski z podłogi poddasza i chcemy między legary dać Aku Matę Isover a na to płytę osb. Mam jednak pytanie czy trzeba też dać jakąś folię między sufit parteru a matę lub między matę a płytę osb?
tak to na razie wygląda:
http://c.gaborska.w.interia.pl/strych.jpg

Wojciech Nitka
26-09-2005, 10:32
Folie paroizolacyjne stosuje się tylko i wyłącznie w przegrodach zewnętrznych. Zatem, jeżeli to jest strop między kondygnacjami, które będą ocieplane - nie należy stosować żadnych folii.