PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie domu 150m2



zoladz91
27-08-2016, 19:57
Witam . Zastanawiam się nad piecem jaki wybrać na dom 150 m2 . Są to dwie opcje ogrzewanie na ekogroszek lub zwykły piec na węgiel i drewno . I chciałem się dowiedzieć mniej więcej jakie są koszty ogrzewania takiego domu . Bardziej jestem przekonany do ekogroszku ale z tego co słyszałem to nie bardzo da się palić drewnem w tym piecu więc stąd tez opcja na zwykły piec (ponieważ mam dostęp do drzewa). Dom jest (będzie) nowy – ściany z pustaka ceramicznego porotherm 25 cm + docieplenie styropian 15 cm, okna PCV, Stropodach + 20 cm ocieplenia. Z góry dziękuję za odpowiedz.

imrahil
27-08-2016, 20:37
nowy dom z kotłem na paliwo stałe? dlaczego? i dlaczego tak kiepsko zaizolowany, że pewnie w przyszłym roku po zmianach Warunków Technicznych nie dostałby pozwolenia na budowę?

Frofo007
28-08-2016, 12:24
Absolutnie nie myśl o piecu na paliwo stałe. Jeśli nie masz gazu przy działce to pompa ciepła powietrze woda, koszt to 20tyś zł, ale nie potrzebujesz miejsca na opał (5m2 to 10.000zł), pieca 7tyś i komina 3tyś, także kosztowo wychodzi na to samo, natomiast pompa jest bezobsługowa i latem może chłodzić. Jak lepiej zaizolujesz dom - 40cm na dach, 20cm na ściany, okna 3-szybowe to koszt ogrzewania powinien się zmieścić w 1500zł rocznie razem z podgrzewaniem wody.

zoladz91
28-08-2016, 17:46
nowy dom z kotłem na paliwo stałe? dlaczego? i dlaczego tak kiepsko zaizolowany, że pewnie w przyszłym roku po zmianach Warunków Technicznych nie dostałby pozwolenia na budowę?


Dlaczego według Ciebie kiepsko zaizolowany czy 15 cm ocieplenia to za mało, i na dach 20 cm ? Ogrzewanie na gaz odpada według mnie za drogo wychodzi nad pompą ciepła mógł bym się zastanowić no ale wiadomo to nie małe koszty ... , raczej był bym za piecem na paliwo stałe ale nie jestem pewien jaki wybrac..

Arturo72
28-08-2016, 17:52
Dlaczego według Ciebie kiepsko zaizolowany czy 15 cm ocieplenia to za mało, i na dach 20 cm ? Ogrzewanie na gaz odpada według mnie za drogo wychodzi nad pompą ciepła mógł bym się zastanowić no ale wiadomo to nie małe koszty ... , raczej był bym za piecem na paliwo stałe ale nie jestem pewien jaki wybrac..
Sam sobie odpowiedziałeś dlaczego kiepsko zaizolowany,a no dlatego,że będzie tracił dużo energii czyli ciepła i Ty za tą energię czyli za ciepło będziesz musial zapłacic obojetnie czy w weglu czy w gazie czy kWh. Dlatego jakby był lepiej zaizolowany malo by tracił tej energii czyli ciepła i nawet gazem czy prądem byłoby tanio grzac.
Zrozumiałeś ?
Wegiel do nowych domów nie nadaje się bo jest drogi w inwestycji bo to nie tylko kocioł.

zoladz91
28-08-2016, 18:40
Absolutnie nie myśl o piecu na paliwo stałe. Jeśli nie masz gazu przy działce to pompa ciepła powietrze woda, koszt to 20tyś zł, ale nie potrzebujesz miejsca na opał (5m2 to 10.000zł), pieca 7tyś i komina 3tyś, także kosztowo wychodzi na to samo, natomiast pompa jest bezobsługowa i latem może chłodzić. Jak lepiej zaizolujesz dom - 40cm na dach, 20cm na ściany, okna 3-szybowe to koszt ogrzewania powinien się zmieścić w 1500zł rocznie razem z podgrzewaniem wody.



Hmmm pompa ciepła 20 tys zł nie wydajemi sie żebym taką gdzies znalazł za takie pieniądze z montażem

fotohobby
28-08-2016, 18:42
Dlaczego według Ciebie kiepsko zaizolowany czy 15 cm ocieplenia to za mało, i na dach 20 cm ? Ogrzewanie na gaz odpada według mnie za drogo wychodzi nad pompą ciepła mógł bym się zastanowić no ale wiadomo to nie małe koszty ... , raczej był bym za piecem na paliwo stałe ale nie jestem pewien jaki wybrac..

Mam dom 106m2, za ogrzewanie płacę 900zł rocznie.
Miałbyś porównywalne do mojego ocieplenie, płaciłbyś 1400zł.
To są wg Ciebie "niemałe koszty" ?

Klimon
28-08-2016, 19:18
Hmmm pompa ciepła 20 tys zł nie wydajemi sie żebym taką gdzies znalazł za takie pieniądze z montażem

Cała kotlownia z montażem ( pompa ciepła + zbiornik CWU i inne dodatki) to wydatek u nas około 25.000.

Nie wiem dlaczego ktoś jeszcze w nowych domach planuje kotły na paliwa stałe. ..

Ogólnie budynek słabo chcesz zaizolowac. Moja propozycja:

Podloga 20cm
Ściany 20cm
Sufit 40cm
Nie budować kotłowni i kominów
Wentylacja mechaniczna
Tylko ogrzewanie podłogowe bez grzejników

I tym sposobem masz za 1500 zł rocznie ogrzewanie komfortowe i Bezobslugowe i ciepłą wodę 24h na dobę cały rok.

Chyba ze lubisz chodzić dokładac do pieca i sprzątać :)

Arturo72
28-08-2016, 19:36
Hmmm pompa ciepła 20 tys zł nie wydajemi sie żebym taką gdzies znalazł za takie pieniądze z montażem
A wiesz czego konkretnie chcesz i znasz temat czy tylko bazujesz na "wydaje mi się" ?
Obciążenie cieplne domu jakie masz ? Jakie zapotrzebowanie na ciepło domu ?
Jakie są rodzaje pomp ?
Kopara opadła ?
To do nauki i wtedy "wyda Ci się",że za 20 klocków można mieć pompę ciepła.

jajmar
28-08-2016, 19:58
Dlaczego według Ciebie kiepsko zaizolowany czy 15 cm ocieplenia to za mało, i na dach 20 cm ? .

Słabe to ocieplenie, ściany od bidy by uszły ale 20 cm w dachu to naprawdę słabo.

zoladz91
28-08-2016, 20:25
A wiesz czego konkretnie chcesz i znasz temat czy tylko bazujesz na "wydaje mi się" ?
Obciążenie cieplne domu jakie masz ? Jakie zapotrzebowanie na ciepło domu ?
Jakie są rodzaje pomp ?
Kopara opadła ?
To do nauki i wtedy "wyda Ci się",że za 20 klocków można mieć pompę ciepła.


Komu kopara opadła to opadła Panu już dziękuje za wyczerpującą "konkretną" odpowiedz i troszkę kultury człowieku .
Orientacyjne
Ep= 92.19[kWh/(m2 rok)]
Ep =102.44 kWh/(m2 rok)]
Uściany 0,167 W/(m2*K)
Udachu 0,136 W/(m2*K)
Po to się zakłada temat aby się doradzić Ty człowieku masz pompę to nie znaczy że juz kazdy musi mieć nie każdego stać .
i Kolego dopiero zaczynam budowę jestem na etapie fundamentów więc nic dziwnego że chcę się doradzić .

Arturo72
28-08-2016, 20:39
Komu kopara opadła to opadła Panu już dziękuje za wyczerpującą "konkretną" odpowiedz i troszkę kultury człowieku .
Orientacyjne
Ep= 92.19[kWh/(m2 rok)]
Ep =102.44 kWh/(m2 rok)]

Po to się zakłada temat aby się doradzić Ty człowieku masz pompę to nie znaczy że juz kazdy musi mieć nie każdego stać .
i Kolego dopiero zaczynam budwę jestem na etapie fundamentów więc nic dziwnego że chcę się doradzić .
Dlatego nie odpowiadaj ze zdziwieniem i powatpiewaniem jak nie wiesz.
Jak Cię stać na kocioł za 7tys.zl jak Cię stać na komin do niego za 4tys.zł jak Cię stać na dodatkowy osprzęt do kotła za 2tys.zl jak Cię stać na dodatkowe pomieszczenie na kocioł za 10tys.zl czyli jak Cię stać na archaiczny system grzewczy za 23tys.zł to na pompę ciepła p-w za 20tyś.zł też Cię stać.
To nie są realne dane a jak sa to budujesz durszlak i dziwisz się jeszcze że masz za mało izolacji.
Ek jakie ?
Projektowe obciążenie cieplne jakie ?

imrahil
28-08-2016, 21:09
Ep =102.44 kWh/(m2 rok)
czyli tak jak myślałem - w przyszłym roku ten projekt nie dostałby pozwolenia na budowę (o ile w ogóle tyle jest, a nie tylko na papierze). dopuszczalne Ep w roku 2017 to 90, w 2021 - 70 kWh/(m2*rok). dlaczego budować dom, który w przyszłym roku będzie przestarzały?

jeśli już zdecydujesz się na pogrubienie izolacji (albo nawet, jeśli tego nie zrobisz), to zadbaj o jakość jej montażu - uważaj na mostki termiczne (w tym żelbetowe wystające elementy jak schody czy tarasy - nie zostawiaj nieizolowanych albo najlepiej oddylatuj od ścian), połączenie izolacji ścian z izolacją dachu, nie klej przypadkiem styropianu na placki, zadbaj o szczelność. generalnie uważaj na porady tzw. murarzy i innych fachowców.

zoladz91
28-08-2016, 21:14
Obciązenie Cieplne 8.00 kW
Ep= 92.19[kWh/(m2 rok)]
Ek =102.44 kWh/(m2 rok)]
Uściany 0,16
dachu 0,13
okna- 0.89
okna połaciowe- 1.10
podłoga na gruncie- 0,22

Przepraszam za pomyłkę w poście wyżej ;)

jajmar
28-08-2016, 21:18
Udachu 0,136 W/(m2*K)
.

Z 20cm czego masz takie U dla dachu ? Poliuretan?

zoladz91
28-08-2016, 21:29
Z 20cm czego masz takie U dla dachu ? Poliuretan?

W projekcie przyjęty jest dach, który składa się z drewnianej więźby tzw lekki strop i izolacji termicznej 30 cm wełny , ja będe robił stropodach skosy lane .

asolt
28-08-2016, 21:40
czyli tak jak myślałem - w przyszłym roku ten projekt nie dostałby pozwolenia na budowę (o ile w ogóle tyle jest, a nie tylko na papierze). dopuszczalne Ep w roku 2017 to 90, ...


Jak juz podajemy dane, to zróbmy to dobrze, WT2017 - Ep=95 kWh/m2*a

zoladz91
28-08-2016, 21:42
czyli tak jak myślałem - w przyszłym roku ten projekt nie dostałby pozwolenia na budowę (o ile w ogóle tyle jest, a nie tylko na papierze). dopuszczalne Ep w roku 2017 to 90, w 2021 - 70 kWh/(m2*rok). dlaczego budować dom, który w przyszłym roku będzie przestarzały?

jeśli już zdecydujesz się na pogrubienie izolacji (albo nawet, jeśli tego nie zrobisz), to zadbaj o jakość jej montażu - uważaj na mostki termiczne (w tym żelbetowe wystające elementy jak schody czy tarasy - nie zostawiaj nieizolowanych albo najlepiej oddylatuj od ścian), połączenie izolacji ścian z izolacją dachu, nie klej przypadkiem styropianu na placki, zadbaj o szczelność. generalnie uważaj na porady tzw. murarzy i innych fachowców.


a propo klejenia styropianu co masz na myśli żeby nie kleić na placki zawsze dobrze wiedziec na przyszłość ...

jajmar
28-08-2016, 21:43
W projekcie przyjęty jest dach, który składa się z drewnianej więźby tzw lekki strop i izolacji termicznej 30 cm wełny , ja będe robił stropodach skosy lane .

To po podajesz U dla dachu którego nie robisz? 20cm ocieplenia wełna czy styropianem w dachu (chyba już) nie spełnia WT .

zyhu
29-08-2016, 06:40
Hmmm pompa ciepła 20 tys zł nie wydajemi sie żebym taką gdzies znalazł za takie pieniądze z montażem

zapomnij o pompie ciepła

20 tys to ona kosztuje, ale GOŁA. jak doliczysz wszystko to pompa ciepła Cię wyjdzie od 45 do 60 tys gdzie za gazowe kompletne na kotle buderusa dałem 24

link2jack
29-08-2016, 07:42
zapomnij o pompie ciepła

20 tys to ona kosztuje, ale GOŁA. jak doliczysz wszystko to pompa ciepła Cię wyjdzie od 45 do 60 tys gdzie za gazowe kompletne na kotle buderusa dałem 24

Zatem podpowiedz mi czego nie doliczył mi mój instalator? Ciekawy jestem jak ON się oszukał na minimum 25 tysięcy....

imrahil
29-08-2016, 07:44
nie ściemniaj


zapomnij o pompie ciepła

20 tys to ona kosztuje, ale GOŁA. jak doliczysz wszystko to pompa ciepła Cię wyjdzie od 45 do 60 tys gdzie za gazowe kompletne na kotle buderusa dałem 24

lukasz1006
29-08-2016, 07:57
butla na gaz o pojemności 2700l na własność (nie dzierżaw) z projektami pozwoleniami z przyłączem 8000zł + kocioł victrix12 z zasobnikiem 100l 4500zł
gaz kupujemy na wolnym rynku
po co "wugoel".

Klimon
29-08-2016, 08:03
zapomnij o pompie ciepła

20 tys to ona kosztuje, ale GOŁA. jak doliczysz wszystko to pompa ciepła Cię wyjdzie od 45 do 60 tys gdzie za gazowe kompletne na kotle buderusa dałem 24

Za pisanie takich głupot ktoś ci płaci?

zyhu
29-08-2016, 08:06
Za pisanie takich głupot ktoś ci płaci?

takie miałem wyceny i to różnych firm
kompletne ogrzewanie podłogowe pompą ciepła 45-60 tys

za kompletne ogrzewanie gazem dałem 24 tys

dla mnie nie ma o czym mówić. przyłącze gazu 2 tys + 3 tys instalacja do domu od skrzynki więc całość z gazem 29 tys a nie 45 albo więcej

Arturo72
29-08-2016, 08:13
zapomnij o pompie ciepła

20 tys to ona kosztuje, ale GOŁA. jak doliczysz wszystko to pompa ciepła Cię wyjdzie od 45 do 60 tys gdzie za gazowe kompletne na kotle buderusa dałem 24
A Ty skąd się urwales ? A Marsa czy z jaskini dopiero ?
Że Ty się sfrajerowales i dales sie zrobic za losia to nie musisz innych na minę wpuszczać.
Goła pompa to koszt 16-20tys.zl zależnie od obciążenia,do tego zasobnik cwu 1500zl i montaż 2000-3000zł czyli wyjdzie w przedziale 20-25tyś.zl zależnie od domu.
Pompy:
http://allegro.pl/powietrzna-pompa-ciepla-atlantic-extensa-8kw-i6439624064.html

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=Aquarea&search_scope=category-111869&bmatch=base-relevance-w2-hou-1-1-0812

http://allegro.pl/pompa-ciepla-panasonic-aquarea-9-kw-t-cap-1-faz-i6422811081.html

Zasobnik cwu:
http://allegro.pl/galmet-zasobnik-wymiennik-sgw-s-300l-rzeszow-i6420348011.html

Jeśli ktoś jest ciemny to pora na wybielanie...

zyhu
29-08-2016, 08:18
A Ty skąd się urwales ? A Marsa czy z jaskini dopiero ?
Że Ty się sfrajerowales i dales sie zrobic za losia to nie musisz innych na minę wpuszczać.
Goła pompa to koszt 16-20tys.zl zależnie od obciążenia,do tego zasobnik cwu 1500zl i montaż 2000-3000zł czyli wyjdzie w przedziale 20-25tyś.zl zależnie od domu.
Pompy:
http://allegro.pl/powietrzna-pompa-ciepla-atlantic-extensa-8kw-i6439624064.html



http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=Aquarea&search_scope=category-111869&bmatch=base-relevance-w2-hou-1-1-0812

http://allegro.pl/pompa-ciepla-panasonic-aquarea-9-kw-t-cap-1-faz-i6422811081.html

Zasobnik cwu:
http://allegro.pl/galmet-zasobnik-wymiennik-sgw-s-300l-rzeszow-i6420348011.html

Jeśli ktoś jest ciemny to pora na wybielanie...

czytasz to co piszę ? kompletna instalacja.
za pompę 24 KW buderusa dałem 5000 zł. za pompę ciepła około 20 tys trzeba liczyć markowo.

już masz 15 tyś zł różnicy.
nie dałem się zrobić w łosia bo takie były wyceny różnych firm i KAŻDY kto był na miejscu mowił: jak ma pan 2 m od płota rurę z gazem to nijak się to opłaca i miał rację

co innego, jak ktoś nie ma gazu, a groszku czy węgla nie polecam

rozumie, że z tego żyjecie ale bądźcie obiektywni

Arturo72
29-08-2016, 08:18
takie miałem wyceny i to różnych firm
kompletne ogrzewanie podłogowe pompą ciepła 45-60 tys

za kompletne ogrzewanie gazem dałem 24 tys

dla mnie nie ma o czym mówić. przyłącze gazu 2 tys + 3 tys instalacja do domu od skrzynki więc całość z gazem 29 tys a nie 45 albo więcej
Dlatego już Ci pisałem wyżej,że Ty akurat chciałeś zostać frajerem mającym gaz to nie znaczy że inni nie mogą mieć lepiej od Ciebie.

Arturo72
29-08-2016, 08:21
czytasz to co piszę ? kompletna instalacja.
za pompę 24 KW buderusa dałem 5000 zł. za pompę ciepła około 20 tys trzeba liczyć markowo.

już masz 15 tyś zł różnicy.
nie dałem się zrobić w łosia bo takie były wyceny różnych firm i KAŻDY kto był na miejscu mowił: jak ma pan 2 m od płota rurę z gazem to nijak się to opłaca i miał rację

co innego, jak ktoś nie ma gazu, a groszku czy węgla nie polecam
To jeszcze raz powtarzam,że ktoś chciał być losiem i nie potrafił liczyć i szukać to nie znaczy że inni też tak mają robić
.
1kWh z gazu to ok.0,24zł 1kWh z pompy to 0,10zł 1kWh z pradu to ok.0,30zl zatem teraz słucham konkretnego uzasadniania od Ciebie na podstawie Twojego domu na podstawie faktów a nie "fachowców" robiących ludzi pod ch....

Ja mam gaz pod domem i decydowalem się na grzanie prądem a nie gazem,zatem co Twoi fachowcy powiedzieliby ?

imrahil
29-08-2016, 08:28
u mnie kompletna instalacja PC 7 kW + podłogówka była wyceniana na niecałe 29 tys. zł brutto (robocizna, materiały i faktury)

zyhu
29-08-2016, 08:58
ok, masz 230 m2 podłogówki ?

kwota jest niewazna, bo jeden robi salon samochodowy 800 m2 i da 80 tys drugi 30m2 podłogówki

u mnie na dzień dobry było 15 tys w kotle różnicy więc dla mnie odpada potem jeszcze jakieś tu dodatkowe koszty, tam dodatkowe i się nazbierało 15-20 tys różnicy

ja odpuściłem. dlatego jak ktoś ma blisko gaz, nie polecam

Arturo72
wali mnie po ile jest gaz i prąd, nie będę 20 lat zwracał bo za 5 mogę nie żyć albo instalacja się zepsuje. dla mnie było za drogo i tyle.

Arturo72
29-08-2016, 09:01
ok, masz 230 m2 podłogówki ?

kwota jest niewazna, bo jeden robi salon samochodowy 800 m2 i da 80 tys drugi 30m2 podłogówki

u mnie na dzień dobry było 15 tys w kotle różnicy więc dla mnie odpada potem jeszcze jakieś tu dodatkowe koszty, tam dodatkowe i się nazbierało 15-20 tys różnicy

ja odpuściłem. dlatego jak ktoś ma blisko gaz, nie polecam
Ale co ma do tego podlogowka ?
Przy gazie i przy prądzie i przy pompie masz ja w tej samej cenie bo rurki i robocizna nie rozróżnia czym będzie grzana woda do podlogowki.
Pozostaje kwestia systemu grzewczego i to się tylko porównuje.
A gaz to nie tylko kocioł,to przyłączę,to instalacja wewnątrz,to komin,to osprzęt dodatkowy itp.

A czemu nie prąd tylko gaz ? Z głupoty ?

zyhu
29-08-2016, 09:05
Ale co ma do tego podlogowka ?
Przy gazie i przy prądzie masz ja w tej samej cenie bo rurki i robocizna nie rozróżnia czym będzie grzana woda do podlogowki.
Pozostaje kwestia systemu grzewczego i to się tylko porównuje.
A gaz to nie tylko kocioł,to przyłączę,to instalacja wewnątrz,to komin.

A czemu nie prąd tylko gaz ? Z głupoty ?

to tłumaczę, że różnica w pompie ciepła a gazem to 15-20 tys w zależności od pompy \ kotła i innych bajerów

dla mnie 15 tys to dużo za dużo. i tyle. a nawet 20 tys bo nie chciałem byle jakiej pompy tylko sprawdzonej firmy.

czemu nie prąd ? bo pompa ciepła za droga. tylko dlatego.

Arturo72
29-08-2016, 09:07
to tłumaczę, że różnica w pompie ciepła a gazem to 15-20 tys w zależności od pompy \ kotła i innych bajerów

dla mnie 15 tys to dużo za dużo. i tyle. a nawet 20 tys bo nie chciałem byle jakiej pompy tylko sprawdzonej firmy.

czemu nie prąd ? bo pompa ciepła za droga. tylko dlatego.
Przylacze gazowe+kocioł+komin+montaż to u Ciebie koszt 5tys.zl ?
Nie kłam.
Masz markowe sprawdzone pompy w linkach gdzie całkowity koszt z montażem to 20-25tys.zl

link2jack
29-08-2016, 09:08
to tłumaczę, że różnica w pompie ciepła a gazem to 15-20 tys w zależności od pompy \ kotła i innych bajerów

dla mnie 15 tys to dużo za dużo. i tyle. a nawet 20 tys bo nie chciałem byle jakiej pompy tylko sprawdzonej firmy.

czemu nie prąd ? bo pompa ciepła za droga. tylko dlatego.

Idiotyczne tłumaczenie.
Zatem czemu nie zrobiłeś ogrzewania 100% elektrycznego? Jeszcze tańsze w montażu...

Arturo72
29-08-2016, 09:10
Idiotyczne tłumaczenie.
Zatem czemu nie zrobiłeś ogrzewania 100% elektrycznego? Jeszcze tańsze w montażu...
Dokładnie.

zyhu
29-08-2016, 09:15
Idiotyczne tłumaczenie.
Zatem czemu nie zrobiłeś ogrzewania 100% elektrycznego? Jeszcze tańsze w montażu...


bo nie chce być uzależniony tylko od prądu. dyskusja jałowa. ja jestem ze swojej instalacji i rachunków zadowolony, napisałem co miałem napisać a co zrobią inni - ich sprawa. tyle.

Arturo72
29-08-2016, 09:24
bo nie chce być uzależniony tylko od prądu. dyskusja jałowa. ja jestem ze swojej instalacji i rachunków zadowolony, napisałem co miałem napisać a co zrobią inni - ich sprawa. tyle.
:D
Ale i tak jesteś uzależniony od prądu czy Ci się podoba czy nie.
Odetnij sobie prąd :D

Możesz być zadowolony ale takie idiotyzmy wypisywane trzeba prostować.

zyhu
29-08-2016, 09:29
instalacja była droższa o 15-20 tys i nie zrobiłem pompy ciepła, a chciałem, nawet elektrykę miałem pod to ciągniętą, mam kable grubości w palców pociągnięte i sobie wiszą :)

jak ktoś ma gaz pod nosem, polecam, bo za fanaberie się płaci

Arturo72
29-08-2016, 09:33
instalacja była droższa o 15-20 tys i nie zrobiłem pompy ciepła, a chciałem, nawet elektrykę miałem pod to ciągniętą, mam kable grubości w palców pociągnięte i sobie wiszą :)

jak ktoś ma gaz pod nosem, polecam, bo za fanaberie się płaci
No to jeszcze raz bo wijez się jak wąż,ile poniższe Cię kosztowało:

Przylacze gazowe+kocioł+komin+montaż to u Ciebie koszt 5tys.zl ?
Nie kłam.
Masz markowe sprawdzone pompy w linkach gdzie całkowity koszt z montażem to 20-25tys.zl

Na jakiej podstawie uważasz za fanaberie,że mając gaz przy działce dom chciałem ogrzewać PRĄDEM bo był tańszy niż gaz ziemny ?
Konkretnie proszę a nie jakieś bzdurne teorie bo gaz pozostał przed działką.

Jeszcze raz powtórzę,jak Ty byłeś los to nie znaczy że każdy jest losiem.
Na liczbach Ci przedstawię że gaz ziemny to właśnie fanaberia o to w dodatku bezmyslna bo bez wiedzy na temat zapotrzebowania domu na energię nie można wybrać optymalnego systemu grzewczego.
Zatem ile Twój dom tej energii potrzebuje czy wybierales gaz nie glowa tylko d...a ?

link2jack
29-08-2016, 09:49
instalacja była droższa o 15-20 tys i nie zrobiłem pompy ciepła, a chciałem, nawet elektrykę miałem pod to ciągniętą, mam kable grubości w palców pociągnięte i sobie wiszą :)

jak ktoś ma gaz pod nosem, polecam, bo za fanaberie się płaci

Czyli po prostu nie przemyślałeś tematu przed budową. Wydałeś kase np. na te kable a poźniej i tak zamontowałeś kocioł. To, że tobie to odpowiada - ok, nic mi do tego, lecz nie wypisuj głupot o nieopłacalności pomp ciepła.

zyhu
29-08-2016, 09:51
komin i tak miałem w projekcie bo to była asekuracja, aby w kotłowni był awaryjnie jakby mi kiedyś właśnie pompa ciepła odeszła na rzecz gazu, więc nie liczę tego. nawiasem mówiąc kosztował 1600 zł. Murarki nie liczę, miałem wycenę na wszystko. 5 tys gaz kosztował przyłącze 2200 i około 3000 doprowadzenie do domu. więc masz 5 tys gaz.

Kompletną instalację miałem za 11 tys, na kotle buderusa 24 KW + 150 L zasobnik. doliczając
5 tys gaz to masz 16 tys.

Pompa ciepła, która mnie interesowała na dzień dobry 20 tys a gdzie instalacja. Kogo chcesz przekonywać, że pompa ciepła jest tańsza, litości

Arturo72
29-08-2016, 09:59
komin i tak miałem w projekcie bo to była asekuracja, aby w kotłowni był awaryjnie jakby mi kiedyś właśnie pompa ciepła odeszła na rzecz gazu, więc nie liczę tego. nawiasem mówiąc kosztował 1600 zł. Murarki nie liczę, miałem wycenę na wszystko. 5 tys gaz kosztował przyłącze 2200 i około 3000 doprowadzenie do domu. więc masz 5 tys gaz.

Kompletną instalację miałem za 11 tys, na kotle buderusa 24 KW + 150 L zasobnik. doliczając
5 tys gaz to masz 16 tys.

Pompa ciepła, która mnie interesowała na dzień dobry 20 tys a gdzie instalacja. Kogo chcesz przekonywać, że pompa ciepła jest tańsza, litości
No i proste,czyli instalacja systemu na raz ziemny kosztowała Cię 16tys.zl przy koszcie energii 0,24zl/kWh.
Instalacja systemu grzewczego na prąd to ok.5-6tyś.zl czyli 10000zl taniej przy koszcie energii 0,30zl/kWh.
Instalacja pompy ciepła to 20-25tyś.zl przy koszcie energii 0,10zl/kWh.
Instalacja pompy to pompa+zasobnik cwu+montaż,w cyferkach 20+1,5+2=23,5tyś.zl

Zatem ile energii kWh potrzebuje Twój dom na potrzeby c.o+cwu ?
Czy bezmyślnie i z d...y wybierales gaz ?

zyhu
29-08-2016, 10:03
nie wychodzi 23,5 tys
nie chce mi się szukać wyceny
jak robicie za darmo to fajnie, ja na takich nie trafiłem :)

jak znajdę wycenę to napiszę nawet ją wkleję

Wy to pewnie z tych, co mają na podłodzę 70 cm styropianu a na elewacji 1,2 metra co :) ?

Arturo72
29-08-2016, 10:07
nie wychodzi 23,5 tys
nie chce mi się szukać wyceny
jak robicie za darmo to fajnie, ja na takich nie trafiłem :)

jak znajdę wycenę to napiszę nawet ją wkleję

Wy to pewnie z tych, co mają na podłodzę 70 cm styropianu a na elewacji 1,2 metra co :) ?
To dlatego piszę,że jak Ciebie robili za jelenia i stales się losiem to nie znaczy że każdy nim ma być i to Cię nie uprawnia do pisania głupot.
Ile Twój dom potrzebuje energii na c.o i cwu ?
Czy wybierales drogi gaz ziemny bezmyślnie i z d..y ?

No ja z komina w kotłowni zrezygnowalem bo nie był mi do szczęścia potrzebny jak nie miałem mieć gazu ani paliwa stałego tylko prąd.

zyhu
29-08-2016, 10:13
znajdę wycenę z pompą ciepła to ją tu wkleję

Arturo72
29-08-2016, 10:16
znajdę wycenę z pompą ciepła to ją tu wkleję
Znajdź i pokaż jak Cię ladowali w ch....oferując losiowi bez pojęcia elementy w kosmicznych cenach.
Znając życie będzie tam i bufor i zasobnik za 5 klocków ale takie wyceny właśnie dla bezmyslnych losi są.
Dlatego jeśli nie wiesz,nie znasz się to nie dyskutuj tylko czytaj i się ucz bo opowiadasz bzdury.

link2jack
29-08-2016, 10:17
nie wychodzi 23,5 tys
nie chce mi się szukać wyceny
jak robicie za darmo to fajnie, ja na takich nie trafiłem :)

jak znajdę wycenę to napiszę nawet ją wkleję

Wy to pewnie z tych, co mają na podłodzę 70 cm styropianu a na elewacji 1,2 metra co :) ?

2 lata temu szukałem instalatora do pompy ciepła. Nie otrzymałem ani jednej oferty powyżej 29 tysięcy. Najdroższa oferta obejmowała buffor i inne zbędne rzeczy. Najniższej też nie wybrałem, gdyż instalator miał do mnie 200km. Nie chce mi się wierzyć że "dziś" nie można znaleźć pompy za 25 tysięcy na gotowo.

Gdybyś zrobił OZC byś wiedział gdzie kończy się granica ekonomiczności wyboru grubości styropianu i byś głupot nie wypisywał.

zyhu
29-08-2016, 10:25
Znajdź i pokaż jak Cię ladowali w ch....oferując losiowi bez pojęcia elementy w kosmicznych cenach.
Znając życie będzie tam i bufor i zasobnik za 5 klocków ale takie wyceny właśnie dla bezmyslnych losi są.
Dlatego jeśli nie wiesz,nie znasz się to nie dyskutuj tylko czytaj i się ucz bo opowiadasz bzdury.

ale przepraszam jak jestem chirurgiem to mam się znać na pompie ciepła ? wyceniam zawsze w 4-5 firmach. niestety, koszty były porównywalne na zdecydowaną korzyść instalacji gazowej

co do samych wycenianych komponentów zawsze sprawdzam w innych źródłach i zawsze proponowana wycena była tańsza niż w sklepie \ allegro itp

jedna firma, może mnie zrobić w bambuko ale 4 wyceny już nie

Arturo72
29-08-2016, 10:31
ale przepraszam jak jestem chirurgiem to mam się znać na pompie ciepła ? wyceniam zawsze w 4-5 firmach. niestety, koszty były porównywalne na zdecydowaną korzyść instalacji gazowej

co do samych wycenianych komponentów zawsze sprawdzam w innych źródłach i zawsze proponowana wycena była tańsza niż w sklepie \ allegro itp

jedna firma, może mnie zrobić w bambuko ale 4 wyceny już nie
Kolejny raz powtórzę,skoro Ty byłeś traktowany jako potencjalny los to nie znaczy,że każdy ma takim losiem być.
A byłeś losiem bo nie rzuciles konkretnego zapytania typu "obciążenie cieplne domu to np.5kW,proszę o dobór odpowiedniej pompy" tylko jako łoś zadałeś pytanie "chcę pompę" i każda firma widząc takiego łosia przed sobą będzie go naciagala na dodatkowe koszty w drogich i kompletnie zbędnych elementach.
Dlatego nie opowiadaj głupot tylko czytaj i się ucz bo głupotę z gazem już popelniles.

Wybór systemu grzewczego dokonuje się na podstawie OZC i potrzeb energii domu na c.o i cwu.
Zatem ile Twój dom tej energii potrzebuje ?

link2jack
29-08-2016, 10:31
Należało wtedy się pytać nie teraz. Teraz już wiemy, że gdybyś się zdecydował - byś przepłacił ;)

zyhu
29-08-2016, 10:38
ależ gdybym chciał pompę ciepła to na pewno bym tu uderzył, bo różnica była tak kolosalna, że opłacało mi się podłączyć gaz i zachować normalne pieniądze

nie wiem jakie zapotrzebowanie, mam to w projekcie wydaje mi się iż coś tam pisało o 5500 KWH na rok, mam circa 200 m2

z gazu jestem bardzo zadowolony, cicho, bezobsługowo, dodatkowo kuchenkę mam na 2 palniki i 2 elektryczne, nawet mam instalację pod indukcję ale z niej nie skorzystam

widziałem kilka wycen i poprostu zrezygnowałem z pompy ciepła bo dla mnie to przesada i to totalna była

Arturo72
29-08-2016, 10:41
ależ gdybym chciał pompę ciepła to na pewno bym tu uderzył, bo różnica była tak kolosalna, że opłacało mi się podłączyć gaz i zachować normalne pieniądze

nie wiem jakie zapotrzebowanie, mam to w projekcie wydaje mi się iż coś tam pisało o 5500 KWH na rok, mam circa 200 m2

z gazu jestem bardzo zadowolony, cicho, bezobsługowo, dodatkowo kuchenkę mam na 2 palniki i 2 elektryczne, nawet mam instalację pod indukcję ale z niej nie skorzystam

widziałem kilka wycen i poprostu zrezygnowałem z pompy ciepła bo dla mnie to przesada i to totalna była
Zatem wracamy do prądu.
5500kWh prądem to ok.1700zl przy koszcie instalacji 6000zl a gazem 1300zl przy koszcie instalacji 16000zl.
Widzisz własną głupotę ?
To nie przesada i to totalna ?
Ponad 10000zl więcej za gaz a tylko 400zl mniej.

I Ty mówisz coś o drogiej pompie jak 5500kWh daloby przy niej 550zl ?

zyhu
29-08-2016, 10:46
wkleję wyceny, to się uspokoisz, tylko mam na innym kompie :)

Arturo72
29-08-2016, 10:48
wkleję wyceny, to się uspokoisz, tylko mam na innym kompie :)
Wyżej pisałem o prądzie i 5500kWh.
Nie widzisz własnej głupoty i totalnej przesady że masz bardzo drogi gaz ziemny ?
Który dopiero za 25 lat przyniesie Ci oszczędności ?

zyhu
29-08-2016, 10:50
Wyżej pisałem o prądzie i 5500kWh.
Nie widzisz własnej głupoty i totalnej przesady że masz bardzo drogi gaz ziemny ?

taaaaak, już widzę 1700 zł rachunek za prąd przy ogrzewaniu prądem, już widzę :) jak ogrzewam gazem, a rachunki przy taryfie G12 za prąd mam po 160 zł miesięcznie. Rozumie, że jeszcze piłuje, mieszam, betoniarki itp ale nie uwierzę w 1700 za ogrzewanie na rok za prąd a o 550 zł to chyba nie wiem gdzie :)

zyjecie wy w Polszy czy gdzieś w innym zakątku świata ?

Arturo72
29-08-2016, 10:54
taaaaak, już widzę 1700 zł rachunek za prąd przy ogrzewaniu prądem, już widzę :) jak ogrzewam gazem, a rachunki przy taryfie G12 za prąd mam po 160 zł miesięcznie. Rozumie, że jeszcze piłuje, mieszam, betoniarki itp ale nie uwierzę w 1700 za ogrzewanie na rok za prąd a o 550 zł to chyba nie wiem gdzie :)

zyjecie wy w Polszy czy gdzieś w innym zakątku świata ?
Sam pisałeś,że zużycie energii domu na c.o to 5500kWh.
1kWh z prądu to 0,30zl czyli 5500*0,30=1650zl.
1kWh z gazu to 0,24zł czyli 5500*0,24=1300zl.
Matematyki Cię nie uczyli ?

Masz taryfę G12 to zerknij na fakturę jaką masz cenę 1kWh.

zyhu
29-08-2016, 10:56
życia mnie uczyli, życia

Arturo72
29-08-2016, 10:59
życia mnie uczyli, życia
Jakoś Cię ch...o tego życia uczyli,że popelniasz same błędy.
A żyje w Polsce mam Tauron Gliwice taryfę G12W,czwarty sezon grzewczy przede mną,zużycie na c.o do tej pory to 1700-1900kWh za sezon grzewczy czyli właśnie ok.500zl.
Prądem byłoby 1500zl,gazem niewiele mniej dlatego gaz został przed działką.

zyhu
29-08-2016, 11:01
mówie, mnie rachunek za żelazko, betoniarkę przychodzi 160 zł miesięcznie czyli 1900 zł na rok, ale Ty, ogrzewasz sie za pońcet :)

chyba, że dużo prasuję ?

Arturo72
29-08-2016, 11:06
mówie, mnie rachunek za żelazko, betoniarkę przychodzi 160 zł miesięcznie czyli 1900 zł na rok, ale Ty, ogrzewasz sie za pońcet :)

chyba, że dużo prasuję ?
No zużycie na prąd bytowy roczne to ok.3200kWh,na c.o 1700kWh a na cwu 1500kWh. Ogrzewanie i cwu grzeje 100% w taniej taryfie czyli po ok.0,30zl/kWh.
W czym widzisz problem ? C.o i cwu grzeje z COP.
Bez COP byłoby odpowiednio 5500kWh+4500kWh.
Gazem byłoby takie same zużycie energii ale w cenie 0,24zl/kWh stąd bzdurą i głupota byłoby brać gaz.

imrahil
29-08-2016, 11:06
zyjecie wy w Polszy czy gdzieś w innym zakątku świata ?

rachunek za prąd wynika wprost ze zużycia i ceny kWh. u mnie grzanie kosztowało ostatnio 540 zł za sezon w promocyjnej taryfie - w normalnej 740 zł. grzeję grzałką za 400 zł. prąd jest tylko kilka groszy droższy od gazu na 1 kWh, a instalacja wielokrotnie tańsza. natomiast instalacja PC jest o kilka tys. zł droższa niż gazu, a eksploatacja 2-2,5 razy tańsza.


mówie, mnie rachunek za żelazko, betoniarkę przychodzi 160 zł miesięcznie czyli 1900 zł na rok, ale Ty, ogrzewasz sie za pońcet :)

chyba, że dużo prasuję ?

przemyśl lepiej co piszesz

zyhu
29-08-2016, 11:11
natomiast instalacja PC jest o kilka tys. zł droższa niż gazu, a eksploatacja 2-2,5 razy tańsza.

no u mnie to było 15 tys na gorszej pompie ciepła

Arturo72
29-08-2016, 11:13
no u mnie to było 15 tys na gorszej pompie ciepła
Co ??


Kompletną instalację miałem za 11 tys, na kotle buderusa 24 KW + 150 L zasobnik. doliczając
5 tys gaz to masz 16 tys.

Nie rób z siebie totalnego sieroty i jelenia łykając ofertę pompy ciepła p-w za 31tys.zł

Jakie masz obciążenie cieplne domu ?

zyhu
29-08-2016, 11:16
Co ??

Nie rób z siebie totalnego sieroty i jelenia łykając ofertę pompy ciepła p-w za 31tys.zł

Jakie masz obciążenie cieplne domu ?

no właśnie nie zrobiłem i mam gaz

coś koło tego to wyszło, bo total było od 46 do 60 tys. więc podejrzewam, że 20 k za pompę i 10 za montaż z zasobnikami
dla mnie to było za dużo


kończę Panowie, jak znajdę, wkleje wyceny pomp ciepła bo miałem ze 4 firmy wycenione

aha z tego co pamiętam to mi wyceniali pompy 12 KV

Arturo72
29-08-2016, 11:19
no właśnie nie zrobiłem i mam gaz

coś koło tego to wyszło, bo total było od 46 do 60 tys. więc podejrzewam, że 20 k za pompę i 10 za montaż z zasobnikami
dla mnie to było za dużo


kończę Panowie, jak znajdę, wkleje wyceny pomp ciepła bo miałem ze 4 firmy wycenione

aha z tego co pamiętam to mi wyceniali pompy 12 KV
12kW i nie mam pytań :)
To zostałeś totalnie zrobiony w bambuko i idiotę nawet z Ciebie robili :)
Zatem chociaż już tutaj się nie ośmieszaj.
Obciążenie cieplne jakie masz ? To obowiązkowo powinieneś wiedzieć jako inwestor.

zyhu
29-08-2016, 11:21
nie ze mnie idiotę,
z siebie. tak działają polskie firmy i taki mamy stan rynku :)
tu mam wycenę pierwszą lepszą na gaz,

też się urwał z choinki i takich wycen mam pełno
jeśli tym handlujecie to zobaczcie jaki mamy rynek zepsuty pseudo fachowcami

WYCENA C.O


Kocioł Vaillant kondensat + 150l zasob 9 200,00 zł
zasobnik 150l 0,00 zł
montaż kotłowni 1 000,00 zł

mieszacz do rozdzielacza 530,00 zł

belki do podłog rozdzielacze do 2 000,00 zł

armatura c.o do 2 500,00 zł

mont pod 60zł za 1m2 60,00 zł 200 12 000,00 zł


Wkład kom odprowadzenie spalin z kotła 1 400,00 zł

Pompa do podłogówki 820,00 zł

nasada aluminiowa komina i daszek 550,00 zł

zestaw do szachtu 420,00 zł

pompa do cyrkulacji 350,00 zł

Wod- Kan 0,00 zł

Grzejniki łazienka drabinka 2 szt i garaż 1 szt 1 200,00 zł
Montaż tych grzejników 200zł szt 600,00 zł

0,00 zł




RAZEM 32 570,00 zł

Arturo72
29-08-2016, 11:24
nie ze mnie idiotę,
z siebie. tak działają polskie firmy i taki mamy stan rynku :)
tu mam wycenę pierwszą lepszą na gaz,

też się urwał z choinki i takich wycen mam pełno
jeśli tym handlujecie to zobaczcie jaki mamy rynek zepsuty pseudo fachowcami

WYCENA C.O


Kocioł Vaillant kondensat + 150l zasob 9 200,00 zł
zasobnik 150l 0,00 zł
montaż kotłowni 1 000,00 zł

mieszacz do rozdzielacza 530,00 zł

belki do podłog rozdzielacze do 2 000,00 zł

armatura c.o do 2 500,00 zł

mont pod 60zł za 1m2 60,00 zł 200 12 000,00 zł


Wkład kom odprowadzenie spalin z kotła 1 400,00 zł

Pompa do podłogówki 820,00 zł

nasada aluminiowa komina i daszek 550,00 zł

zestaw do szachtu 420,00 zł

pompa do cyrkulacji 350,00 zł

Wod- Kan 0,00 zł

Grzejniki łazienka drabinka 2 szt i garaż 1 szt 1 200,00 zł
Montaż tych grzejników 200zł szt 600,00 zł

0,00 zł




RAZEM 32 570,00 zł
Rzucają oferty dla totalnych laików,nie mających pojęcia o swoim własnym domu ale to źle świadczy nie o firmach ale o inwestorach bo Ty jako inwestor powinieneś wiedzieć co Ci potrzeba konkretnie,powinieneś wiedzić ile energii potrzebuje Twój dom na ogrzewanie i jaką moc grzewczą dom potrzebuje bo Ty budujesz i Ty będziesz płacił rachunki a nie firma a takie firmy bazują na jeleniach bo łyknie jeleń albo nie łyknie.

zyhu
29-08-2016, 11:27
jeśli ktoś mi składa ofertę nr 1 na pompę ciepła + total ( podłogówka, rozdzielacze, itp )

1. 46 000 zł
2. 52 000 zł
3. 53 000 zł
4. 59 000 zł

to dziękuję, mam gaz. sam sobie tego nie zainstaluje, bo się nie znam. rozumie, że 4 niezależne firmy są w zmowie i zapytując tu na forum, miałbym zrobiony total za 30 000 :)

Arturo72
29-08-2016, 11:30
jeśli ktoś mi składa ofertę nr 1 na pompę ciepła + total ( podłogówka, rozdzielacze, itp )

1. 46 000 zł
2. 52 000 zł
3. 53 000 zł
4. 59 000 zł

to dziękuję, mam gaz. sam sobie tego nie zainstaluje, bo się nie znam. rozumie, że 4 niezależne firmy są w zmowie i zapytując tu na forum, miałbym zrobiony total za 30 000 :)
No i to jest totalne ignoranctwo takiego inwestora bo olewa temat domu.
Po raz kolejny nie odpowiadasz na pytanie które jest obowiązkowym dla inwestora czyli ile TWÓJ dom potrzebuje energii na ogrzewanie i jaką TWÓJ dom musi mieć moc urzadzenia grzewczego bo to TY budujesz swój dom a nie te firmy.

Pokazłem Ci,że grzejac prądem miałbyś taniej niż gazem biorąc pod uwagę koszt inwestycji/koszt eksploatacji i spytałem się czy nie widzisz własnej głupoty ?
Czemu nie powiedziałeś,dziękuję mam prąd ?
Właśnie z powodu własnej głupoty i totalnego ignoranctwa.

zyhu
29-08-2016, 11:31
wszystko im podałem, nie wiem, nie pamiętam
nie noszę projektu ze sobą


napisałem tylko dla kolegi, co pyta w 1 poście, że mnie z PC wyleczyli cenami
być może TY koledze zrobisz pompę ciepła za 20 tys - zrób.
mi nie chcieli za tyle zrobić i mam gaz z którego jestem mega zadowolony

Arturo72
29-08-2016, 11:34
wszystko im podałem, nie wiem, nie pamiętam
nie noszę projektu ze sobą


napisałem tylko dla kolegi, co pyta w 1 poście, że mnie z PC wyleczyli cenami
być może TY koledze zrobisz pompę ciepła za 20 tys - zrób.
mi nie chcieli za tyle zrobić i mam gaz z którego jestem mega zadowolony
Ja niczego nie robię,jestem inwestorem na którego działają takie idiotyczne gadki.
Jeśli ktoś jest łosiem i jeleniem i większość inwestorów mu o tym pisze to tak jest.

zyhu
29-08-2016, 11:38
dla mnie nie są idiotyczne. mam wycenę, dziękuję do widzenia. i tyle. znać się na tym nie muszę. co mam ich prosić o pompę 7KW jak mówią, że na 200 m będzie za mało ?

za drogo dla mnie i cześć

Konsultant Viessmann
29-08-2016, 11:40
Absolutnie nie myśl o piecu na paliwo stałe.

Ja również zdecydowanie w nowym budownictwie odradzam kotły na paliwo stałe. W jakiej lokalizacji planujesz budowę? Weź pod uwagę, że takie kotły jakie ty planujesz są wycofywane z budynków przez wiele dotacji i programów, chociażby PONE.

Jak wahasz się, czy gaz, czy pompa ciepła - zobacz ile kosztuje instalacja na podstawie parametrów twojego obiektu TUTAJ (http://www.viessmann.com/web/poland/ofertowanie.nsf/www)

Jeśli masz jakiekolwiek pytania - służę pomocą.

Arturo72
29-08-2016, 11:41
dla mnie nie są idiotyczne. mam wycenę, dziękuję do widzenia. i tyle. znać się na tym nie muszę. co mam ich prosić o pompę 7KW jak mówią, że na 200 m będzie za mało ?

No i proste,jesteś zwykłym jeleniem i tyle i w takim wypadku nic mądrego nie jesteś w stanie powiedziec.
Gdybyś miał zrobione OZC przed budową to takich idiotyzmów byś nie pisał.
Ty nie masz prosić,Ty masz rządać tego czego potrzebujesz.
To nie m2 decydują o mocy grzewczej urządzenia tylko obciążenie cieplne domu.
Wbij sobie to raz na zawsze do głowy.

zyhu
29-08-2016, 11:44
Ja również zdecydowanie w nowym budownictwie odradzam kotły na paliwo stałe. W jakiej lokalizacji planujesz budowę? Weź pod uwagę, że takie kotły jakie ty planujesz są wycofywane z budynków przez wiele dotacji i programów, chociażby PONE.

Jak wahasz się, czy gaz, czy pompa ciepła - zobacz ile kosztuje instalacja na podstawie parametrów twojego obiektu TUTAJ (http://www.viessmann.com/web/poland/ofertowanie.nsf/www)

Jeśli masz jakiekolwiek pytania - służę pomocą.

no zrobiłem sobie szybką kalkulację dla mojego domu



cena netto: 28 259 PLN


> wyślij zapytanie ofertowe

Vitocal 200-G

Pompa ciepła solanka-woda typ BWC, o znamionowej mocy grzewczej 13,0 kW:


szybka kalkulacja dla tych samych parametrów dla gazu

Vitodens 222-F

Kompaktowy stojący kocioł kondensacyjny z zabudowanym zbiornikiem c.w.u.: 1,9-19 kW
cena netto: 12 855 PLN

Arturo72
29-08-2016, 11:47
Pompa ciepła solanka-woda typ BWC, o znamionowej mocy grzewczej 13,0 kW:

Ty jaja se robisz czy o zdrowie pytasz abo masz dom 500m2 ?

zyhu
29-08-2016, 11:49
Ty jaja se robisz czy o zdrowie pytasz abo masz dom 500m2 ?

CZŁOWIEKU,
wpisałem parametry mojego domu i takie coś mi zostało na stronie zaproponowane,
zluzuj majty bo widzę że pękniesz

być może mamy takich fachowców na rynku, że właśnie z czegoś takiego korzystają ? moja to wina, że takie coś wyskakuje ?

Arturo72
29-08-2016, 11:52
CZŁOWIEKU,
wpisałem parametry mojego domu i takie coś mi zostało na stronie zaproponowane,
zluzuj majty bo widzę że pękniesz
być może mamy takich fachowców na rynku, że właśnie z czegoś takiego korzystają ? moja to wina, że takie coś wyskakuje ?
Twoja wina bo Ty powinieneś znać obciążenie cieplne WŁASNEGO domu,który wybudowałeś.
Wtedy może byś takich głupot nie pisał i nie dałbyś się robić za jelenia.

zyhu
29-08-2016, 11:56
Twoja wina bo Ty powinieneś znać obciążenie cieplne WŁASNEGO domu,który wybudowałeś.
Wtedy może byś takich głupot nie pisał i nie dałbyś się robić za jelenia.

oczywiście, powinienem wiedzieć jak obliczać zbrojenie, powinienem wiedzieć jaki nacisk ma ława na metr bieżący terenu, powinienem wiedzieć, jak się robi aspirynę, i jeszcze jak się wytwarza samoloty

dałem dom pasywny :D a takiego nie mam

Vitocal 200-S

Pompa ciepła powietrze-woda typu Split, o znamionowej mocy grzewczej 7,7 kW, zasilanie 230 V:

typ AWB 230 V
cena netto: 27 961 PLN


ha ha, super

Arturo72
29-08-2016, 12:03
oczywiście, powinienem wiedzieć jak obliczać zbrojenie, powinienem wiedzieć jaki nacisk ma ława na metr bieżący terenu, powinienem wiedzieć, jak się robi aspirynę, i jeszcze jak się wytwarza samoloty

dałem dom pasywny :D a takiego nie mam

Vitocal 200-S

Pompa ciepła powietrze-woda typu Split, o znamionowej mocy grzewczej 7,7 kW, zasilanie 230 V:

typ AWB 230 V
cena netto: 27 961 PLN


ha ha, super
Cena katalogowa,instalatorzy mają 50% zniżki i teraz zalezy od tego czy jesteś jeleniem łykającym czy potrafisz myśleć i negocjować.
Nie raz o tym pisałem.
Przykład:
http://allegro.pl/powietrzna-pompa-ciepla-atlantic-extensa-8kw-i6439624064.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fpowie trzna-pompa-ciepla-atlantic-extensa-8kw-i6439624064.html)
Brutto z 23% VAT-16000zł

http://allegro.pl/pompa-ciepla-atlantic-extensa-8-kw-i5937868192.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fpompa-ciepla-atlantic-extensa-8-kw-i5937868192.html)
Ta sama pompa ale dla jeleni-19900zł

Katalogowa cena tej pompy w katalogu Atlantica-25029zł
http://www.atlantic-polska.pl/pompa-ciepla/extensa/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.atlantic-polska.pl%2Fpompa-ciepla%2Fextensa%2F)
Dla dużych jeleni podobnych Tobie :D

zyhu
29-08-2016, 12:14
pisałem już o tym, ale nie czytasz,
wszystkie pompy jakie miałem wycenione sprawdziłem na allegro i w innych źródłach - wszędzie były droższe niż w wycenie

Arturo72
29-08-2016, 12:18
pisałem już o tym, ale nie czytasz,
wszystkie pompy jakie miałem wycenione sprawdziłem na allegro i w innych źródłach - wszędzie były droższe niż w wycenie
To czekam na pokazanie oferty i na obciążenie cieplne domu bo 13kW to w nowym domu ale 500 m2.
Dla porównania moje to 3,5kW a nie mam domu pasywnego też.

lukasz1006
29-08-2016, 12:21
Cena katalogowa,instalatorzy mają 50% zniżki i teraz zalezy od tego czy jesteś jeleniem łykającym czy potrafisz myśleć i negocjować.
Nie raz o tym pisałem.
Przykład:
http://allegro.pl/powietrzna-pompa-ciepla-atlantic-extensa-8kw-i6439624064.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fpowie trzna-pompa-ciepla-atlantic-extensa-8kw-i6439624064.html)
Brutto z 23% VAT-16000zł

http://allegro.pl/pompa-ciepla-atlantic-extensa-8-kw-i5937868192.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fpompa-ciepla-atlantic-extensa-8-kw-i5937868192.html)
Ta sama pompa ale dla jeleni-19900zł

Katalogowa cena tej pompy w katalogu Atlantica-25029zł
http://www.atlantic-polska.pl/pompa-ciepla/extensa/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.atlantic-polska.pl%2Fpompa-ciepla%2Fextensa%2F)
Dla dużych jeleni podobnych Tobie :D

Rozumiem że 16tyś to cena samej gołej pompy ciepła? Co jeszcze potrzeba aby to uruchomić? Jakie są przybliżone koszty podłączeni i uruchomienia?

zyhu
29-08-2016, 12:22
lukasz1006 tu na forum masz to gratis :wiggle:

Arturo - wieczorem

link2jack
29-08-2016, 12:22
Za robociznę zwykle doliczają 2-2,5 tysiąca. To wszystko.

Arturo72
29-08-2016, 12:26
Rozumiem że 16tyś to cena samej gołej pompy ciepła? Co jeszcze potrzeba aby to uruchomić? Jakie są przybliżone koszty podłączeni i uruchomienia?
Zasobnik cwu i montaż. Zasobnik cwu to koszt w zależności od świadomości bo sa i za 1500 i za 5000,ja mam ten najtańszy i fungla.
Montaz to 2000-3000zł nie powinno być więcej ale to też zależy od świadomości inwestora bo firmy nie świadomym pakują dodatkowe bufory,mieszacze czy pompki obiegowe a żadna dodatkowa armatura nie jest potrzebna. U mnie pompa podlaczona jest bezpośrednio pod rozdzielacz rurkami dl.1,5m i to wsio.
Czyli do gołej pompki dolicz jakieś 3500-4000zł i możesz grzać c.o i cwu.

zyhu
29-08-2016, 12:30
ja mam Galmeta chyba za 800 też funglo :)

fotohobby
29-08-2016, 12:35
czytasz to co piszę ? kompletna instalacja.
za pompę 24 KW buderusa dałem 5000 zł. za pompę ciepła około 20 tys trzeba liczyć markowo.

już masz 15 tyś zł różnicy.


Przyłącze 1200zł
Projekt 300zł
Instalacja zewnętrzna 1500-3000zł
Komin z wkładem i wykończeniem 4000zł
Opinia i odbiór kominiarski 100zł
Skrzynka na zawór 50zł

I różnica pomiędzy pompą, a kondensatem zaczyna sie zacierać

Za instalację i kotłownię gazową zapłaciłem 14.5 tyś, za pompę ciepła na gotowo (Panasonic 9kW) miałem wtcenę 22500 (na gotowo)
JAkbym się zdecydował na Panasa 7kW, to ze 2-3 tyś szło urwać.

zyhu
29-08-2016, 12:37
komin 4000 ? no to jesteście łosiami waszym językiem

Arturo72
29-08-2016, 12:39
ja mam Galmeta chyba za 800 też funglo :)
Jak Ci powymyślali jakieś kosmiczne rzeczy w tej ofercie to się nie dziwie,że grzejesz drogo,nawet cwu.
Dla lukasz1006,tak to powinno wygladać jeśli chodzi o montaż bez wymyślania i dodawania niczego więcej.
Prosta robota bez wydziwiania:
365714

zyhu
29-08-2016, 12:41
ja mam 22 obiegi i 2 skrzynki rozdzielcze

Arturo72
29-08-2016, 12:43
ja mam 22 obiegi i 2 skrzynki rozdzielcze
I w czym problem ?
Ja nie widzę żadnego,więcej rurek jedynie.

lukasz1006
29-08-2016, 12:43
W domu mam podłogówkę 100% w rozstawie co 15cm jakieś 160m2 po podłogach + zasobnik 300l wraz z panelami solarnymi 3szt. (solary z dotacji wybuliłem za niego 3000zł 1rok temu) więc nie było tragedii pewnie sie nie zwróci no ale jest już zasobnik.. W domu 2 rozdzielacze na parterze 12 sekcji na piętrze 7 sekcji i jakieś 1200mb rurek pex16. Mur beton komórkowy + styropian 20cm 0,040 dach wełna 2x15cm 0,033. + okna 3 szybowe Vetrex. + wentylacja z rekuperatorem.
stoje własnie przed wyborem - na dzień dzisijszy mam ofertę za własny zbiornik naziemny lpg 2700 8000zł na gotowo (projekty i pozwolenia) + kocioł victrix12 w cenie 3650zł czyli razem jakieś 12tyś zł.
zbiornik mogę odsprzedać jak mi gaz ziemny pociągną za około 3500zł. ale przyłącze pewnie bedzie kosztować z 2000zł
No i własnie oferta na pompe ciepła za 16tyś jest kusząca.

fotohobby
29-08-2016, 12:44
komin 4000 ? no to jesteście łosiami waszym językiem



To podaj koszty, jakie poniosłeś, począwszy od samego szachtu z pustaków, przez wkład z nierdzewki, odskraplacz, (jeśli masz,) daszek, zestaw przyłączeniowy do kotła i wykończenie komina.
Obróbkę blacharską, taśmy, robociznę dekarza, robociznę tego, co ten komin stawiał i wykańczał.

Arturo72
29-08-2016, 12:46
No i własnie oferta na pompe ciepła za 16tyś jest kusząca.
Przede wszystkim OZC,z niego dowiesz się jaką moc grzewczą pompy potrzebujesz i wtedy wybieraj.

lukasz1006
29-08-2016, 12:49
z OCZ wychodziło jakieś chyba 7kw przy max mrozach więc chyba tragedi nie ma.

Arturo72
29-08-2016, 13:00
z OCZ wychodziło jakieś chyba 7kw przy max mrozach więc chyba tragedi nie ma.
Ta extensa ma przy -20st.Ć moc ok.5kW czyli musiałaby wspomagać się grzałka.
Lepszy będzie zwykły Panas 9kW 3f lub t-cap 1f lub extensa 10kW.

zoladz91
29-08-2016, 14:07
Ta extensa ma przy -20st.Ć moc ok.5kW czyli musiałaby wspomagać się grzałka.
Lepszy będzie zwykły Panas 9kW 3f lub t-cap 1f lub extensa 10kW.

Mozesz opisać jak Twoja pompa Spisuje się zimą przy ujemnych temperaturach bo z tego co wiem to pompa powietrzna zimą słabo sobie radzi i do tego załącza się grzałka a to przecież dodatkowe koszty ;) ?

Arturo72
29-08-2016, 14:13
Mozesz opisać jak Twoja pompa Spisuje się zimą przy ujemnych temperaturach bo z tego co wiem to pompa powietrzna zimą słabo sobie radzi i do tego załącza się grzałka a to przecież dodatkowe koszty ;) ?
Ktoś Ci idiotyzmów naopowiadał także pozdrów informatora swojego lub swoich lub swoją bazę wiedzy :)
Najniżej od 3 lat było -18st.C,pompa pracowała normalnie,oczywiscie bez grzałki zużywając przy tym ok.3,5kWh na godzinę pracy.
Jako,że mam pompę mocniejszą niż obciązenie na potrzeby c.o i cwu przy takiej temperaturze pracowała 10h na dobę żeby utrzymać 23st.C i zagrzać wode dla 3 osób.
Gdyby było zimniej,np -20st.C czy -25st.C pracowałaby jedynie dłużej na dobę ale w dalszym ciągu bez grzalki.
To czy pompa będzie wspomagała się grzałką czy nie zalezy od poprawnego doboru mocy grzewczej pompy do obciążenia cieplnego domu.

zyhu
29-08-2016, 14:15
Ktoś Ci idiotyzmów naopowiadał także pozdrów informatora swojego lub swoich lub swoją bazę wiedzy :)
Najniżej od 3 lat było -18st.C,pompa pracowała normalnie,oczywiscie bez grzałki zużywając przy tym ok.3,5kWh na godzinę pracy.
Jako,że mam pompę mocniejszą niż obciązenie na potrzeby c.o i cwu przy takiej temperaturze pracowała 10h na dobę żeby utrzymać 23st.C i zagrzać wode dla 3 osób.

to widocznie wszyscy na rynku opowiadają głupoty, tylko Wy tu macie prawdę absolutną, wszyscy są baranami i jeleniami

mi też kilka firm mówiło, że poniżej -5 pompa ciepła niestety traci efektywność i wspomaga się grzałą

wszyscy kłamią, co gorsza, oni są OK, a my - jelenie

Arturo72
29-08-2016, 14:17
to widocznie wszyscy na rynku opowiadają głupoty, tylko Wy tu macie prawdę absolutną, wszyscy są baranami i jeleniami

mi też kilka firm mówiło, że poniżej -5 pompa ciepła niestety traci efektywność i wspomaga się grzałą

wszyscy kłamią, co gorsza, oni są OK, a my - jelenie
Jaki inwestor takie firmy :)
Już wypunktowałem Twoją głupotę i jeszcze się narażasz na śmieszność ?

Jeleniu,poniżej tabela wydajności mojej pompy:
365720

A to oznacza,że przy -15st.C i temperaturze zasilania 35st.C moc grzewcza to 9kW,pobór mocy to 3,55kW a to oznacza COP2,54.

zyhu
29-08-2016, 14:18
no, czyli wszyscy inwestorzy be, oprócz Ciebie :) trzęsiesz rynkiem widzę :)

zyhu
29-08-2016, 14:21
Niestety, w naszych warunkach klimatycznych powietrzna pompa nie może być jedynym źródłem ciepła w domu. W zimie, podczas srogich mrozów, jej moc i sprawność znacznie spadają. Co prawda wielu producentów podaje, że ich urządzenia mogą pracować w temperaturze zewnętrznej -20 st.C, a najnowsze nawet w -25 st.C, to jednak wtedy nie są w stanie samodzielnie ogrzać budynku, nie mówiąc już o przygotowaniu ciepłej wody do mycia. Dlatego muszą one współpracować z dodatkowym źródłem ciepła - na przykład tańszymi w zakupie i montażu elektrycznymi grzałkami lub kotłem na gaz

http://ladnydom.pl/budowa/1,106579,14254304,Powietrzna_pompa_ciepla___kiedy_ warto_ja_miec_i_gdzie.html

wszędzie kłamią, ah ci źli ! to dla nas, jeleni

Arturo72
29-08-2016, 14:22
Niestety, w naszych warunkach klimatycznych powietrzna pompa nie może być jedynym źródłem ciepła w domu. W zimie, podczas srogich mrozów, jej moc i sprawność znacznie spadają. Co prawda wielu producentów podaje, że ich urządzenia mogą pracować w temperaturze zewnętrznej -20 st.C, a najnowsze nawet w -25 st.C, to jednak wtedy nie są w stanie samodzielnie ogrzać budynku, nie mówiąc już o przygotowaniu ciepłej wody do mycia. Dlatego muszą one współpracować z dodatkowym źródłem ciepła - na przykład tańszymi w zakupie i montażu elektrycznymi grzałkami lub kotłem na gaz

http://ladnydom.pl/budowa/1,106579,14254304,Powietrzna_pompa_ciepla___kiedy_ warto_ja_miec_i_gdzie.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fladnydom.pl%2Fbudo wa%2F1%2C106579%2C14254304%2CPowietrzna_pompa_ciep la___kiedy_warto_ja_miec_i_gdzie.html)

wszędzie kłamią, ah ci źli ! to dla nas, jeleni
No już Ci powiedziałem,że jaki inwestor takie rozumowanie :D
A że jesteś bezmyślnym inwestorem to i rozumowanie masz kretyńskie :D

imrahil
29-08-2016, 14:22
to czy grzeje grzałką zależy od tego jak jest dobrana. nawet jeśli by grzała przez kilkanaście godzin w sezonie w taniej taryfie (trochę drożej niż gazem), to co z tego, skoro przez resztę sezonu grzeje 2,5 razy taniej?

fakty są takie, że kotłownia na PC kosztuje 20-25 tys. zł, eksploatacja taniej niż gazem jakieś 2,5 razy. kotłownia na prąd kosztuje 3 tys. zł, 1 kWh kilka groszy drożej, czyli na sezon w przeciętnym domu zapewne kilkaset zł więcej łącznie z CWU.

nie jestem jakimś przeciwnikiem gazu, ale widzę, że niektórzy obrażają się na fakty...

zoladz91
29-08-2016, 14:24
haha weź poczytaj pierwszy lepszy artykuł w każdym masz napisane ze przy ujemnych temperaturach pompa powietrzna traci na wartości nie wiem jak to sie ma do pompy wodnej lub gruntowej, ale widzę że kolega strasznie się denerwuje ... ;)

Arturo72
29-08-2016, 14:25
no, czyli wszyscy inwestorzy be, oprócz Ciebie :) trzęsiesz rynkiem widzę :)
Bezmyślny jeleniu,poniżej masz temat użytkowników tego typu pompy:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?192315-Panasonic-Aquarea
Rzuć im zapytania czy grzałka grzeje i czy nie mogą dogrzać domów :)
Robisz z siebie błazna :D


haha weź poczytaj pierwszy lepszy artykuł w każdym masz napisane ze przy ujemnych temperaturach pompa powietrzna traci na wartości nie wiem jak to sie ma do pompy wodnej lub gruntowej, ale widzę że kolega strasznie się denerwuje ... ;)
Cały czas piszę,że na bezmyślnych inwestorów rady nie ma :)

zyhu
29-08-2016, 14:26
to czy grzeje grzałką zależy od tego jak jest dobrana. nawet jeśli by grzała przez kilkanaście godzin w sezonie w taniej taryfie (trochę drożej niż gazem), to co z tego, skoro przez resztę sezonu grzeje 2,5 razy taniej?

fakty są takie, że kotłownia na PC kosztuje 20-25 tys. zł, eksploatacja taniej niż gazem jakieś 2,5 razy. kotłownia na prąd kosztuje 3 tys. zł, 1 kWh kilka groszy drożej, czyli na sezon w przeciętnym domu zapewne kilkaset zł więcej łącznie z CWU.

nie jestem jakimś przeciwnikiem gazu, ale widzę, że niektórzy obrażają się na fakty...

ja się na fakty nie obrażam, mało tego, wklejam artykuły, które rzekomo kłamią, czyli trzeba tych ludzi zaskarżyć,

wszędzie piszą że poniżej -5 efektywność drastycznie spada, ale tu kolega pisze że bangla i to jak latem !

aż mi się śmiać powoli chce :) ale już chyba wiem, pewnie tym handluje :)

zyhu
29-08-2016, 14:27
haha weź poczytaj pierwszy lepszy artykuł w każdym masz napisane ze przy ujemnych temperaturach pompa powietrzna traci na wartości nie wiem jak to sie ma do pompy wodnej lub gruntowej, ale widzę że kolega strasznie się denerwuje ... ;)

nie nie, im nic nie traci, to my jelonki są, coś ty :)

ja przy wygrzewaniu podłóg miałem 500 zł rachunku po tygodniu ale oni, ogrzewają tym cały rok :)

daamiann88
29-08-2016, 14:29
Dostałem ostatnio gotową ofertę na Panasonica Aquarea WC09F3E8 9kW + sprzęgło + zasobnik + kompletny montaż... Koszt 27.000zł brutto. Także nie przesadzajcie z tymi cenami

Arturo72
29-08-2016, 14:30
ja się na fakty nie obrażam, mało tego, wklejam artykuły, które rzekomo kłamią, czyli trzeba tych ludzi zaskarżyć,

wszędzie piszą że poniżej -5 efektywność drastycznie spada, ale tu kolega pisze że bangla i to jak latem !

aż mi się śmiać powoli chce :) ale już chyba wiem, pewnie tym handluje :)
Jeszcze raz jeleniu:
Wydajność pompy T-CAP 9kW 3f:
365721
Ale też wydajność Atlantica Extensy 8kW:
365722

Jak widzisz bezmyślny jeleniu T-CAP 9kW trzyma stałą moc do -15st.C a u Atlantica moc spada i przy -20st.C jest ok.5kW.
Jakim trzeba być tępym młotem żeby tego nie jarzyć ?

Arturo72
29-08-2016, 14:31
Dostałem ostatnio gotową ofertę na Panasonica Aquarea WC09F3E8 9kW + sprzęgło + zasobnik + kompletny montaż... Koszt 27.000zł brutto. Także nie przesadzajcie z tymi cenami
Pytanie po jaką cholerę sprzegło i jaki jego koszt ?
Koszt zasobnika jaki i jaki zasobnik ?
Jaka cena samej pompy ?
Ile za montaż ?

zyhu
29-08-2016, 14:34
Pytanie po jaką cholerę sprzegło i jaki jego koszt ?
Koszt zasobnika jaki ?
Jaka cena samej pompy ?
Ile za montaż ?

zaś kolejnego usera wyzwiesz od jeleni ?

guru widzę, że jesteś :) zabawne to :)

Arturo72
29-08-2016, 14:36
ja przy wygrzewaniu podłóg miałem 500 zł rachunku po tygodniu ale oni, ogrzewają tym cały rok :)
Jeleniu,poniżej zużycie energii na c.o+cwu od trzech lat w kWh:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=7135190&viewfull=1#post7135190
W cenie 0,30zł/kWh.

Arturo72
29-08-2016, 14:37
zaś kolejnego usera wyzwiesz od jeleni ?

guru widzę, że jesteś :) zabawne to :)
Drażnią mnie idioci,bezmyślni idioci.

zyhu
29-08-2016, 14:39
załóżmy że różnica PC a kotła gazowego to 10 000 zł

po ilu latach ci się to zwróci ?10 ?
pytam serio

daamiann88
29-08-2016, 14:39
Nie mam wyszczególnione co w jakiej cenie. Jest to cena końcowa z montażem i wszystkimi potrzebnymi gratami

Arturo72
29-08-2016, 14:40
Nie mam wyszczególnione co w jakiej cenie. Jest to cena końcowa z montażem i wszystkimi potrzebnymi gratami
To sobie zażycz szczegółowe wyszczególnienie,nie interesuje Cię czy nie robią cię w ch... ?
Już robią widać bo sprzegło jest zbędne za które dodatkowo płacisz.
A jak za zasobnik cwu płacisz 5000zł zamiast np.1500zł ? Pasuje Ci takie coś ?

zyhu
29-08-2016, 14:41
To sobie zażycz szczegółowe wyszczególnienie,nie interesuje Cię czy nie robią cię w ch... ?
Już robią widać bo sprzegło jest zbędne.

może kolega jest światowym kardiochirurgiem i nie za bardzo wie co to COP itp ? nie każdy jest tak wszechwiedzący jak Ty :)

Arturo72
29-08-2016, 14:42
załóżmy że różnica PC a kotła gazowego to 10 000 zł

po ilu latach ci się to zwróci ?10 ?
pytam serio
Zużycie energii na c.o+cwu jakie dom posiada ?
1kWh z pompy to 0,10zł a z gazu to 0,24zł.
Zatem jak to w Twoim przypadku wyglada ?

Arturo72
29-08-2016, 14:44
może kolega jest światowym kardiochirurgiem i nie za bardzo wie co to COP itp ? nie każdy jest tak wszechwiedzący jak Ty :)
Od tego jest temat a tam wszystko pisze,no chyba,że mu nie zależy ale jak mu nie zalezy to nie uprawnia go do pisania głupot.
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?192315-Panasonic-Aquarea

zyhu
29-08-2016, 14:44
liczmy że 5000 kWh na rok

dobrze zatem
5000x 0,1 z PC = 500 zł

5000 x 0,24 = 12 00 zł

700 zł

10 000 / 700 zł = 14 lat

u mnie, przy takim okresie zwrotu mówię: dziękuję do widzenia, po 14 latach pewnie wymienisz PC na nową

Arturo72
29-08-2016, 14:46
liczmy że 5000 kWh na rok

dobrze zatem
5000x 0,1 z PC = 500 zł

5000 x 0,24 = 12 00 zł

700 zł

10 000 / 700 zł = 14 lat

u mnie, przy takim okresie zwrotu mówię: dziękuję do widzenia, po 14 latach pewnie wymienisz PC na nową
A zużycie energii na cwu gdzie jest ? Wsiąkło czy jeleń zapomniał lub nie wie,że na cwu zuzywa się tez energię ?

Druga sprawa,jeleń mówił,że nie ma domu pasywnego a te 5500kWh/200m2 daje 27kWh/m2/rok czyli dom wysoce energooszczedny.

zyhu
29-08-2016, 14:47
nie pamiętam mojego zapotrzebowania jak mówie, nie mam przy sobie projektu

zapodaj swoje, policzymy, z 14 lat skróci się do 12 ?

Arturo72
29-08-2016, 14:50
nie pamiętam mojego zapotrzebowania jak mówie, nie mam przy sobie projektu

zapodaj swoje, policzymy, z 14 lat skróci się do 12 ?
Jak masz dom typowo z projektu to zapotrzebowanie będzie ok.80kWh/m2/rok czyli 200m2 da nam zużycie na ogrzewanie 16000kWh + 4000kWh cwu na 3-4 osoby da 20000kWh rocznie.
Czyli gazem 4400zł a pompą 2000zł rocznie,różnica 2400zł rocznie jeleniu.

To jest tak jak się zielonego pojęcia nie ma co się buduje i jak się buduje a myślenie i liczenie i inteligencja to nie są mocne strony takiego inwestora...

zyhu
29-08-2016, 14:52
mogę Ci powiedzieć, że mam 80 zł rachunek na miesiąc przy gotowaniu + CWU

licząc, że 1m3 to 3 zł, zużyłem 26 m3 do tego celu

26 x 11 khw = 286 khw x 12 miesiecy = 3400 Khw

3400 x 0,1 = 340 zł

3400 x 0,24 = 816

podsumowując
PC 840 zł
gaz 2000

1200 zł oszczędności czyli 8 lat

dla mnie to i tak za długo

Arturo72
29-08-2016, 14:54
mogę Ci powiedzieć, że mam 80 zł rachunek na miesiąc przy gotowaniu + CWU

licząc, że 1m3 to 3 zł, zużyłem 26 m3 do tego celu

26 x 11 khw = 286 khw x 12 miesiecy = 3400 Khw

3400 x 0,1 = 340 zł

3400 x 0,24 = 816

podsumowując
PC 840 zł
gaz 2000

1200 zł oszczędności czyli 8 lat

dla mnie to i tak za długo
Co ???????
:D
3400kWh to za co ?
a 5500kWh to za co ?

zyhu
29-08-2016, 14:55
ogrzanie wody + gotowanie sobie mięska na gazie

26 m3 gazu na miesiąc

narazie nie grzeję, bo lato jest nie ?
a z tymi 16 000 Kwh to żeś pojechał ho ho

imrahil
29-08-2016, 14:55
mogę Ci powiedzieć, że mam 80 zł rachunek na miesiąc przy gotowaniu + CWU

licząc, że 1m3 to 3 zł, zużyłem 26 m3 do tego celu

26 x 11 khw = 286 khw x 12 miesiecy = 3400 Khw

3400 x 0,1 = 340 zł

3400 x 0,24 = 816

podsumowując
PC 840 zł
gaz 2000

1200 zł oszczędności czyli 8 lat

dla mnie to i tak za długo

chcesz powiedzieć, że zużywasz na CO i CWU 8 tys. kWh? jaki to dom, że tak mało przy 200 m2? albo może trzymasz 15°C? albo ostre grzanie kominkiem?

Arturo72
29-08-2016, 14:56
narazie nie grzeję, bo lat jest nie ?
No to Ci tłumaczę,jeśli nie robiłeś drastycznych zmian w projekcie to zużycie na ogrzewanie za te 200m2 to ok.16000kWh.

zyhu
29-08-2016, 14:57
nie, w projekcie mam chyba 5500 KWH ( dziś sprawdzę ) na CO
natomiast CWU mam obliczone z 3 miesięcy i wynosi ca. 80 zł za gaz na miesiąc ( ogrzewanie wody + gotowanie )

zyhu
29-08-2016, 14:59
wieczorem wszystko sprawdzę
natomiast CWU jest sprawdzone bo przecież widzę, jaki mam rachunek

Arturo72
29-08-2016, 15:27
nie, w projekcie mam chyba 5500 KWH ( dziś sprawdzę ) na CO

Nie masz tyle,To by oznaczało,ze na ścianach masz 30cm grafitu,w podłodze 25cm a na dachu 40-50cm izolacji i WM z reku a to tez by oznaczalo,że obciązenie cieplne to 2,5-3kW a ogrzewanie prądem da 1600zł za sezon grzewczy.

Klimon
29-08-2016, 15:47
Arturo72 - nie szkoda Ci czasu na dyskusje z zyhu? Widać, że nie da się przekonać nawet jak mu podstawisz pod nos niezbite dowody :)

zoladz91
29-08-2016, 16:06
Bezmyślny jeleniu,poniżej masz temat użytkowników tego typu pompy:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?192315-Panasonic-Aquarea
Rzuć im zapytania czy grzałka grzeje i czy nie mogą dogrzać domów :)
Robisz z siebie błazna :D


Cały czas piszę,że na bezmyślnych inwestorów rady nie ma :)



Widzę że Arturko też był bezmyślny na początku inwestycji a teraz pokazuje cwaniaka :) Z tego co widze po Twoich pierwszych postach więc nie zgrywaj cwaniaczka bo sam taki byłeś ..nowy dom inwestycja na całe życie, więc jest czas na przemyslenia.. a Nie wyzywaj innych od bezmyślnych ;) PO to jest forum alby przemyśleć parę spraw , i doradzić sie innych chociaż by w kwestii ogrzewania..

Arturo72
29-08-2016, 16:14
Widzę że Arturko też był bezmyślny na początku inwestycji a teraz pokazuje cwaniaka :) Z tego co widze po Twoich pierwszych postach więc nie zgrywaj cwaniaczka bo sam taki byłeś ..nowy dom inwestycja na całe życie, więc jest czas na przemyslenia.. a Nie wyzywaj innych od bezmyślnych ;) PO to jest forum alby przemyśleć parę spraw , i doradzić sie innych chociaż by w kwestii ogrzewania..
Po to jest forum żeby pomagać a nie żeby negowac bezsprzeczne fakty.
Tak,na początku byłem zielony jak każdy ale to nie na początku inwestycji a na dwa lata przed budową,bo po tym czasie przystąpiłem do budowy już całkiem świadomy decydując się na ogrzewanie PRĄDEM mając gaz przy działce i odrzucając paliwo stałe bo tak samo jak gaz jest to drogie rozwiązanie.
Skończyło się na pompie ciepła.

fotohobby
29-08-2016, 19:28
Niestety, w naszych warunkach klimatycznych powietrzna pompa nie może być jedynym źródłem ciepła w domu. W zimie, podczas srogich mrozów, jej moc i sprawność znacznie spadają. Co prawda wielu producentów podaje, że ich urządzenia mogą pracować w temperaturze zewnętrznej -20 st.C, a najnowsze nawet w -25 st.C, to jednak wtedy nie są w stanie samodzielnie ogrzać budynku, nie mówiąc już o przygotowaniu ciepłej wody do mycia. Dlatego muszą one współpracować z dodatkowym źródłem ciepła - na przykład tańszymi w zakupie i montażu elektrycznymi grzałkami lub kotłem na gaz

http://ladnydom.pl/budowa/1,106579,14254304,Powietrzna_pompa_ciepla___kiedy_ warto_ja_miec_i_gdzie.html

wszędzie kłamią, ah ci źli ! to dla nas, jeleni

"Ładny dom" to takie pisemko o poziomi "Pani Domu"
Artykuł jest sprzed trzech lat, kiedy faktycznie, niektórzy święcie wierzyli w to, co poszą.
Teraz pewnie trochę im wstyd....


Koszt komina zsumowałeś ?

fotohobby
29-08-2016, 19:37
wieczorem wszystko sprawdzę
natomiast CWU jest sprawdzone bo przecież widzę, jaki mam rachunek

Masz 15 centymetrów styropianu (stawiam, że biały) na ścianach, pewnie nie wiecej, niż 30xm w stropie, 200m2 i masz 5000kWh CO ?
:lol:

Ja mam 5500 kWh, a kubatury mam może 65% tego co Ty, ocieplenie też lepsze.
Ty poniżej 11000kWh raczej nie zejdziesz..

Busters
29-08-2016, 22:01
zyhu, dawno nie widzialem, zeby ktos sie tak zblaznil i tak dlugo w to brnal. W ogole nie rozumiesz tego co do Ciebie pisza.

Arturo podziwiam za cierpliwosc..

Frofo007
29-08-2016, 22:43
zyhu: po co walczyć z faktami?

Koszt gazu:

- przyłącze + podprowadzenie do domu - 5tyś
- komin - 3tyś
- piec kondensacyjny - 4tyś

Razem: 12tyś

Koszt pompy: 20tyś

Reszta gratów pewnie będzie ta sama, także różnica w koszcie instalacji to jest 8tyś na korzyść gazu.

Tylko teraz jeśli Twój dom zużywa powiedzmy te 12tyś kWh to za gaz zapłacisz 12000 * 0,24zł =2880zł
Natomiast za ogrzewanie pompą 12000 * 0,10 = 1200zł

Także 1680zł różnicy.

8000zł/1680zł = 4,76 roku - czyli w niecałe 5 lat koszt pompy się zwraca a później co roku masz 1680zł w kieszeni.

Ponadto pompy ciepła mają funkcję chłodzenia latem - z tego co wiem słabiej to działa niż klima, ale pewnie o kilka stopni temperaturę można obniżyć - fajny gratis.

Ja również mam gaz w drodze ale jak nie liczę to pompa w perspektywie 5 latach użytkowania bardziej się opłaca.

Nie dla każdego to musi być przekonywujące, ale gazu sami sobie nie wyprodukujemy a prąd już tak. Kto wie, czy za kilka lat nie będzie dotacji na wiatraki, czy panele fotovoltaiczne - wtedy przy dużej dotacji będzie się opłacać zainwestować w taki generator prądu i grzanie mamy za darmo :)

zyhu
30-08-2016, 06:56
sprawdziłem w projekcie 12 000 KWh

choć na 200% będzie mniej, ponieważ mam 2 kominki i często nimi palę a drewna mam sporo, poza tym dach ocieplony 20-22 cm PUR więc lambda 0,18 dachu

suma sumarum, zobaczymy po rachunkach, bo CWU się mniej więcej zgadza, 3500 KWH na rok

powiedziałem, że u mnie różnica nie była 8 tys tylko na dzień dobry 15 tys, być może, gdyby to było 8 tys to bym się zdecydował ale nie za 15 tys
wyceny znajdę dziś, bo nie miałem czasu szukać

kominów nie liczę, bo od razu chciałem w kotłowni mieć awaryjnie i to ustaliłem na poziomie projektu
komin w kotłowni musi być, takie mam zdanie i koniec - choćbym z niego nie korzystał

Frofo007
30-08-2016, 07:14
powiedziałem, że u mnie różnica nie była 8 tys tylko na dzień dobry 15 tys

kominów nie liczę, bo od razu chciałem w kotłowni mieć awaryjnie i to ustaliłem na poziomie projektu
komin w kotłowni musi być, takie mam zdanie i koniec - choćbym z niego nie korzystał

Może źle szukałeś firmy? Ja w swoim mieście miałem wyceny za adaptacje projektu gotowego od 5500zł netto do 10000zł netto, natomiast znalazłem pracownie z innego miasta za 4000zł brutto. To że Ty dostawałeś wyceny z kosmosu nie oznacza, że gaz to lepszy sposób ogrzewania domu od pompy - wszystkim chyba chodzi o to abyś to w końcu zrozumiał ;)

A odnośnie awaryjnego komina w kotłowni - tak liczysz skrupulatnie koszta, szkoda było Ci dopłacić do pompy, ale na awaryjny komin, którego nigdy w życiu mógłbyś nie wykorzystać to Ci nie szkoda? Komin od biedy możesz sobie puścić przez ścianę z rury, poza tym piszesz, że i tak masz kominek. Więc moim zdaniem dziwne masz myślenie. Z jednej strony szkoda było Ci dopłacić do pompy aby mieć co roku ponad 2tyś zł zysku a z drugiej nie szkoda Ci na komin w kotłowni pomimo, że masz kominek.
Pamiętaj, że każdy komin to mostek ciepła.

zyhu
30-08-2016, 07:24
wiem, że każdy komin to mostek ciepła ale nigdy nie wiadomo jakie przyjdą czasy a za pare lat nie będę w nowym domu komina dokładał.

wiesz, jak się sprawdza 4 niezależne firmy i każda na dzień dobry 20 tys za pompę po 13kV + 10 tys inne rzeczy to podziękowałem. nie muszę pisać do kolejnych 10 firm i modlić się, czy mi zrobią 30% taniej, bo tanich też nie szukam. wiesz co znaczy tanio. zresztą ludzie tu też pisali, że mają wycenę na 27 tys. DROGO.

dla mnie okres zwrotu 5 - 7 lat ( będę miał mniej niż 12 000 KVH na bank ) to i tak długi okres. po tym okresie dopiero zrównujemy się inwestycją.

Arturo72
30-08-2016, 07:25
sprawdziłem w projekcie 12 000 KWh

choć na 200% będzie mniej, ponieważ mam 2 kominki...
W dalszym ciągu mało jarzysz,jeśli dom na ogrzewanie potrzebuje 12000kWh to te 12000kWh musisz mu dostarczyć chocbys miał i 10 kominków.
Te 12000kWh to ilość energii potrzebna do utrzymania np.20st.C w domu.
Koszt wytworzenia tej energii może być różny ale ilość energii jest stala.
Koszt wytworzenia 1kWh z drewna kominkowego biorąc pod uwagę kupno drewna legalnego i odpowiedniego do kominka jest taki sam jak koszt 1kWh z pompy ciepła czyli ok.0,10zł.

Dodając do tego energię na cwu 3500kWh masz 15500kWh czyli grzejąc gazem wyjdzie 3700zł rocznie a przy pompie dało by to 1550zl czyli rocznie różnica wynosi 2200zl na korzyść pompy.
Wiesz teraz czemu OZC przed budową jest tak ważne i czemu system grzewczy wybiera się na podstawie OZC ?
Żeby nie robić takich baboli jak Ty u siebie...

zyhu
30-08-2016, 07:30
2200 zł oszczędności ( nie wierze w tą liczbę ) przy 15 000 różnicy w moim przypadku to 6,8 roku

dla mnie za długo. a realnie 8 lat. za długo.

wkleję przed sezonem grzewczym licznik gazu i po sezonie. a wieczorem wyceny, żeby wam pokazać co i jak sobie firmy wyceniają.

Gos**c
30-08-2016, 07:33
Jak zakładałem gaz w domu z 2 lata temu to różnica pomiędzy gazem a pc to było ponad 10tys zł na niekorzysc pc. W tym piec gazowy z górnej półki a pc ze średniej.
Te 10 tys zwróciło by mi się po ok. 10 latach.
A tak mam 10 tys w kieszeni i brak jednostki zewnętrznej w moim ogrodzie co by szpeciła mój dom. Grzeję kiedy chcę a nie tylko w nocy kiedy śpię. Nie mam kominka a dziwnym zbiegiem okoliczności prawie każdy użytkownik pc ma w domu kominek "rekreacyjny".
Poza tym serwis gazu jest sprawdzony a serwisanci i instalatorzy pc dopiero się uczą.

Może gdyby różnca cen był mniejsza, gdybym usytuowanie domu miał inne a firmy instalatorskie pc były sprawdzone a nie dopiero uczące się to bym dokonał innego wyboru.

Za ostatni rok CO 1300zł, CWU 1000zł przy pow. ok. 140m2 domu parterowego.

Arturo72
30-08-2016, 07:33
2200 zł oszczędności ( nie wierze w tą liczbę ) przy 15 000 różnicy w moim przypadku to 6,8 roku

dla mnie za długo. a realnie 8 lat. za długo.

wkleję przed sezonem grzewczym licznik gazu i po sezonie. a wieczorem wyceny, żeby wam pokazać co i jak sobie firmy wyceniają.
I w dalszym ciągu brniesz w głupotę podając przykład swój czyli jelenia a to forum jest dla myślących też i jarzacych a nie tylko dla jeleni.
Nie pisz swojego przykładu bo Ty jesteś ewenementem tutaj bez OZC,bez świadomości inwestorskiej bez zdolności myślenia i liczenia.

Każdy Ci tu pisze że różnica między gazem a pompa to max.10tys.zl i przyjmij to do wiadomości że piszą to świadomi inwestorzy a nie losie i jelenie.

zyhu
30-08-2016, 07:37
również wolę gotówkę a zwroty inwestycji mam w nosie.
ja miałem więcej różnicy bo mi wciskali te PC po 13 KV. Mówili że na taki metraż musi być taka - ja się wcale nie muszę znać. Nie kupiłem.

Arturo72
30-08-2016, 07:43
również wolę gotówkę a zwroty inwestycji mam w nosie.
.
Już nie pograzaj się do końca...
15500kWh grzejac gazem to 3700zl przy inwestycji 16000zl a 15500kWh grzejac prądem to 4700zl przy inwestycji 6000zl.
Lubisz z siebie robić idiote pisząc bezmyslnie ?
Czemu wydales 10000zl więcej na gaz jak lubisz gotówkę a nie zwroty inwestycji które masz w nosie ?
Dopiero za 10 lat gaz "zwroci" Ci się...

Gaz ziemny pod każdym kątem jest drogim rozwiązaniem.

zyhu
30-08-2016, 07:48
Gaz ziemny pod każdym kątem jest drogim rozwiązaniem.


bo go nie masz :)

wziąłem gaz, bo jest to wypośrodkowane między drogą PC a tanim ogrzewaniem prądem ale z masakrycznymi rachunkami


czyli wszyscy ludzie w Polsce, co mają gaz to debile, tylko tu forum muratora z PC to de beściaki, ludzie, towarzystwo wzajemnej adoracji :) cała polska idiotami :)

Arturo72
30-08-2016, 07:52
bo go nie masz :)

wziąłem gaz, bo jest to wypośrodkowane między drogą PC a tanim ogrzewaniem prądem ale z masakrycznymi rachunkami
Mam go przed działką ale nie w domu bo nie jest wyposrodkowany tylko jest po prostu drogi i nie opłacalny w domu.
Dla przypomnienia:
1kWh z gazu to 0,24zł
1kWh z prądu 0,26-0,30zl
1kWh z pompy ciepła 0,10zł.

Przy różnicy 5 groszy na 1kWh między gazem a prądem to masakrystyczne rachunki ?
U Ciebie to 1000zl rocznie ale w kieszeni masz 10000zl czyli gaz zwróci się i Ciebie dopiero za 10 lat.

Myślisz coś i potrafisz liczyć ? Bo widzę że ani jedno ani drugie.

zyhu
30-08-2016, 07:52
Arturo72

to po co wziąłęś PC ?
skoro gaz się zwraca w stosunku do prądu 10 lat, a PC w stosunku do gazu 5-7 lat, to na co ci wehikuł, który się zwróci po 15-18 latach ?! tego nie kumam, wyjaśnisz ?

fotohobby
30-08-2016, 07:53
2200 zł oszczędności ( nie wierze w tą liczbę ) przy 15 000 różnicy w moim przypadku to 6,8 roku

dla mnie za długo. a realnie 8 lat. za długo.

wkleję przed sezonem grzewczym licznik gazu i po sezonie. a wieczorem wyceny, żeby wam pokazać co i jak sobie firmy wyceniają.

7 lat to za długo ? To ile będziesz mieszkał w tym domu lat ?

Jaki bank da ci taki zwrot z inwestycji 8tyś zł ?, Po 7 latach, za w każdym następnym będziesz zyskiwał 1500zl :)
Ja rozumiem, że można być negatywnie nastawiony na pewne rozwiązania, ale matematyka jest niepodważalna...

Do kosztów Twojego systemu grzewczego dolicz sobie jeszcze 200zł rocznie za przegląd kotła, i to, co weźmie od Ciebie kominiarz.
Palenie w kominku tez jest droższe od ogrzewania pompa (no, chyba, że masz własny las), więc oszczędność to licha....

zyhu
30-08-2016, 07:57
fotohobby pod warunkiem, że ta pompa będzie super działała przez 15 lat i nie dołożysz złotówki

jak się wysypie w 9 roku to masz beret i kolejne 10 lat "zwrotu"

Arturo72
30-08-2016, 07:57
Arturo72

to po co wziąłęś PC ?
skoro gaz się zwraca w stosunku do prądu 10 lat, a PC w stosunku do gazu 5-7 lat, to na co ci wehikuł, który się zwróci po 15-18 latach ?! tego nie kumam, wyjaśnisz ?
No i właśnie,pomysl i policz w końcu. U mnie całkowite zużycie energii to 10000kWh.
Gazem 2500zl,prądem 3000zl a pompą 1000zl.


jak się wysypie w 9 roku to masz beret i kolejne 10 lat "zwrotu"
Beret to Ty masz ale zrabany :D

fotohobby
30-08-2016, 08:02
fotohobby pod warunkiem, że ta pompa będzie super działała przez 15 lat i nie dołożysz złotówki

jak się wysypie w 9 roku to masz beret i kolejne 10 lat "zwrotu"

Jak Ci się samochód na trasie wysypie, to tez go zostawiasz i idziesz do salonu po nowy ?

Frofo007
30-08-2016, 08:06
wiem, że każdy komin to mostek ciepła ale nigdy nie wiadomo jakie przyjdą czasy a za pare lat nie będę w nowym domu komina dokładał.

wiesz, jak się sprawdza 4 niezależne firmy i każda na dzień dobry 20 tys za pompę po 13kV + 10 tys inne rzeczy to podziękowałem. nie muszę pisać do kolejnych 10 firm i modlić się, czy mi zrobią 30% taniej, bo tanich też nie szukam. wiesz co znaczy tanio. zresztą ludzie tu też pisali, że mają wycenę na 27 tys. DROGO.

dla mnie okres zwrotu 5 - 7 lat ( będę miał mniej niż 12 000 KVH na bank ) to i tak długi okres. po tym okresie dopiero zrównujemy się inwestycją.

Masz problem z logicznym myśleniem. Nikogo nie obchodzi jakie Ty dostałeś oferty (ja np. dostawałem ofertę na budowę domu 140m2 użytkowej stan surowy bez fundamentów na 110 tyś zł za samą robociznę (gdzie 60tyś to już jest sporo). Nie od dziś wiadomo, że firmy szukają jeleni - lepiej takich kilku w roku znaleźć niż kilkudziesięciu myślących inwestorów bo zarobek będzie taki sam a roboty 10 razy więcej ;)

Już Ci to wyliczyli tutaj, że za pompę ciepła dopłaciłbyś 8-10tyś więcej i zwróciłaby Ci się po 5 latach. Natomiast za grzanie czystym prądem zapłaciłbyś 10tyś mniej i zwróciłoby Ci się to w stosunku do gazu po 10 latach. Jeśli tego nie rozumiesz to nie ma sensu więcej o tym pisać. Albo chcesz gotówkę i grzejesz czystym prądem, albo chcesz oszczędzać i grzejesz pompą ciepła - innej opcji nie ma biorąc pod uwagę matematykę ;)
Moim zdaniem dużego błędu nie zrobiłeś z tym gazem bo to i tak lepsza od pieca na paliwo stałe, chodzi jedynie o to, że odradzasz innym pompę, chwalisz gaz a nie masz argumentów.

Frofo007
30-08-2016, 08:14
fotohobby pod warunkiem, że ta pompa będzie super działała przez 15 lat i nie dołożysz złotówki

jak się wysypie w 9 roku to masz beret i kolejne 10 lat "zwrotu"

Pompa ciepła nie składa się z jednej części, jeśli np. padnie pompa cieczy to wymienia się pompę cieczy powiedzmy (nie wiem ile kosztuje, tylko strzelam) za 400zł i użytkujesz dalej. Ja póki co to mam w domu tylko klimatyzator, który ma już kilkanaście lat a kosztował może z 1000zł. Działa do dziś. O ile taka pompa za 20tyś jest zbudowana z lepszej jakości części to mam nadzieje, że obejdzie się bez kosztownych napraw. Aha... 2 lata temu wymieniłem lodówkę, która miała kilkanaście lat i była do końca sprawna. Także tego typu rozwiązania mają długą żywotność o ile nie są specjalnie zaprojektowane aby się rozsypać po kilku latach.

dwiecegly
30-08-2016, 08:41
Z tymi rozbudowanymi urządzeniami typu pompa ciepła jest tak że jak sie sypnie coś grubszego to już nie opłaca sie tego naprawiac. Urządzenie jest tak zrobione że powinno wytrzymać okres gwarancji bo inaczej przyniosło by to straty producentowi. Po okresie gwarancji producent na pewno sie nie zmartwi jak zadzwonisz po serwis albo po nową pompę... Zresztą tak samo jest z pralką, lodówką, TV. JAk coś padnie to na 60% nie bedzie żadnego sensu tego naprawiać.

Arturo72
30-08-2016, 08:49
Z tymi rozbudowanymi urządzeniami typu pompa ciepła jest tak że jak sie sypnie coś grubszego to już nie opłaca sie tego naprawiac. Urządzenie jest tak zrobione że powinno wytrzymać okres gwarancji bo inaczej przyniosło by to straty producentowi. Po okresie gwarancji producent na pewno sie nie zmartwi jak zadzwonisz po serwis albo po nową pompę... Zresztą tak samo jest z pralką, lodówką, TV. JAk coś padnie to na 60% nie bedzie żadnego sensu tego naprawiać.
Ty myślisz co piszesz ?
Która to część eksploatacyjna pompy kosztuje 16-20tys.zł,że nie będzie się opłacało naprawiać ? Ile kg złota ona wazy ? Ta część.
Pompka obiegowa ? Sprężarka ?
Pomyśl zanim zaczniesz pisać durnoty lub wskaż mi taką część.
Na bardziej wrażliwe części masz zresztą 5 lat gwarancji.

Czasami mam wrażenie,że niektórzy inwestorzy są totalnie bezmyślni i piszą coś tak,żeby chlapnąć tylko jakąś głupote...
Jak Ci padnie coś w aucie wartym 20tys.zł to też oddajesz go od razu na złom bo nie oplaca się go już naprawiać nawet jak turbina czy skrzynia będzie kosztowała 2-3tys.zł ?

A takim mysleniem to po drogach powinny poruszać się tylko auta max.2 letnie czyli do końca gwarancji...
Tępe strzały coś takiego mogą jedynie wymyślić :D
Ja jeżdżę autem 20 letnim i jaki z tego morał ?

Miałem ostatnio awarie w pralce 6 letniej,płyta główna poszła,koszt wymiany u jednego speca 400zl,naprawilbym ale zadzwoniłem do drugiego,przyjechał wyciągnął za dwa dni przywiózł wsadził i działa,koszt naprawy 150 zl.
Lodówka chodzi już mi 14 lat czyli 12 lat po gwarancji i działa dalej,bez naprawy a też ma speezarke w sobie.

muchenz
30-08-2016, 09:48
Urządzenie jest tak zrobione że powinno wytrzymać okres gwarancji bo inaczej przyniosło by to straty producentowi. Po okresie gwarancji producent na pewno sie nie zmartwi jak zadzwonisz po serwis albo po nową pompę... Zresztą tak samo jest z pralką, lodówką, TV.

To jest mit. Jeżeli coś zapasuje mi się zbyt szybko, to zmieniam producenta na innego. Jeżeli sypnie się po akceptowalnym czasie, w którym zamortyzuje się urządzenie, to ponownie wybieram tego samego.

dwiecegly
30-08-2016, 09:55
Jakoś sie nie przejmują tym producenci AGD, samochodów itd Wszyscy robią podobnie wiec kogo byś nie wybrał to skonczy sie podobnie.
Rodzicom padła pralka Beko 3 razy w ciagu pierwszych 3 lat uzywnaia - pech producenta że dwa razy były jeszcze na gwarancji i dwa pierwsze razy nie bylyly warte naprawy bo sypał sie sterownik - koszt 570zł - koszt pralki ok 1000zł. Za trzecim razem padł zawór - z naprawa wyszło ponad 150zl i też juz sie wahali czy warto.

Arturo72
30-08-2016, 10:11
Jakoś sie nie przejmują tym producenci AGD, samochodów itd Wszyscy robią podobnie wiec kogo byś nie wybrał to skonczy sie podobnie.
Rodzicom padła pralka Beko 3 razy w ciagu pierwszych 3 lat uzywnaia - pech producenta że dwa razy były jeszcze na gwarancji i dwa pierwsze razy nie bylyly warte naprawy bo sypał sie sterownik - koszt 570zł - koszt pralki ok 1000zł. Za trzecim razem padł zawór - z naprawa wyszło ponad 150zl i też juz sie wahali czy warto.
Też mit,mi padł Mastercook raz przez te 7 lat i co z tego ?
Po naprawie dalej działa bez zarzutów.

Nie wymieniłeś tej kosztownej części po której będzie konieczna wymiana pompy wartej 20tys.zł ?

Lodówkę która chodzi mi bezawaryjnie od 14 lat to z firmy whirlpool i w nowym domu mam cały sprzęt whirlpoola i od ponad 3 lat wszystko śmiga bez zarzutów.
Morał jaki ?

muchenz
30-08-2016, 10:26
ponieważ mam 2 kominki i często nimi palę a drewna mam sporo,


Czyli masz trzy kotłownie w tym dwie obsługowe i syfiące.



wiem, że każdy komin to mostek ciepła ale nigdy nie wiadomo jakie przyjdą czasy a za pare lat nie będę w nowym domu komina dokładał.


Czasy przyjdą takie, że ogniwa fotowoltaiczne z roku na rok są tańsze i ci grzejący prądem zamontują je sobie na dachu i będą grzać bezobsługowo za free.

Frofo007
30-08-2016, 10:46
Czasy przyjdą takie, że ogniwa fotowoltaiczne z roku na rok są tańsze i ci grzejący prądem zamontują je sobie na dachu i będą grzać bezobsługowo za free.

Też jestem tego zdania. Pamiętacie jakie telefonu komórkowe były drogie gdy wchodziły do sprzedaży? Albo pierwsze smartphony? Teraz nowy telefon z androidem, nawigacją, wifi, modemem 3g itp można kupić za 200zł. Podobnie będzie z ogniwami fotowoltaicznymi - wydajność będzie wzrastać przy spadających cenach. Ponadto całkiem możliwe, że pojawią się jakieś dotacje na tego typu rozwiązania.

Ludzie budują domy zazwyczaj gdy mają 30-50 lat, czyli przy szczycie zawodowej kariery. Na stare lata można zarabiać dużo mniej (patrz ludzie po 60-siątce mieszkający w domach wartych milion i więcej jeżdżący 20 letnim autem). Emerytury to też niepewna sprawa, z resztą mogą podwyższyć tak wiek, że prawie nikt nie dożyje do ich wypłacania. Dlatego moim zdaniem teraz warto zainwestować w dom, który będzie tani, lub nawet bez kosztowy w utrzymaniu.

zyhu
01-09-2016, 07:00
trochę pogrzebałem w wycenach sprzed około roku. wyceniałem 11 firm ! ale przy 4 wycenie PC zrezygnowałem i pozostałe były na gaz. tych na gaz nie będę wklejał, ale rozrzut również był taki, że jeden proponował za wykonanie kotła + montaż 25 tys, drugi 18 tys itp.

co do pomp ciepła.

firma nr 1. total 93 tys :) sama PC + montaż:
Materiał do wykonania kotłowni (pompa, wymiennik, bufor, rury kształtki, izolacja itp.)
45280,00
w tym
jednostka zewnętrzna 15 000,00
jednostka wewnętrzna (hydrobox 16 000,00
wymiennik wężownicowy 300 l z wbudowanym
modułem elektrycznym, zaprojektowany do
pracy z AMS 10 i HBS 10 6 000,00
zbiornik buforowy ocieplony nieemaliowany,
wiszący 800


firma nr 2.

Pompa ciepła ATLANTIC Extansa+ DUO
10 kW z wbudowanym zasobnikiem 190L 24 400
Sprzęgło hydrauliczne 1”
+ pompa elektroniczna WILO 25/60 1285
Robocizna kotłowni 1200
razem 26885

firma nr 3

całkowity koszt kotłowni z montażem na pompie ciepła Buderus Logatherm WPL 11 AR E 11kW 42 000 zł

firma nr 4 nie potrafię znaleźć załącznika ale była grubo na ponad 30 patyków


skutecznie mnie wyleczyli z PC i mam gaz za 1\2 tych wycen wraz z przyłączem i doprowadzeniem instalacji do domu, dziękuje do widzenia :)

fotohobby
01-09-2016, 09:12
Oferta 1 z buforem 800l ? Śmiać się, czy płakać...

Oferta 2 bardzo rozsądna. Po 6-7 latach masz 1500zł gotówki co rok w kieszeni.

zyhu
01-09-2016, 09:23
to była jedyna rozsądna oferta, ale.... właśnie ale... reszta instalacji była droga, tzn podłogówka, kaloryfery w łazienkach itp więc w totalu, nie bardzo się to prezentowało.

generalnie wysłałem zapytanie, dostałem oferty. co miałem iść na kurs składania i montazu PC ?
jak dostajecie ofertę na forda focusa mk3 to pytacie, dlaczego nie ma tam silnika 0,3 L ? tylko jest 1,6 ecoobost turbo ? wmawiacie sprzedawcy że jeleń, bo silnik za duży i auto za drogie ? nie, patrzymy na cenę. za drogie auto, to nie kupuje i tyle

przed sezonem grzewczym zrobię fotki licznika z gazem, zobaczymy ile KWH zużyje dom przez zimę.

Arturo72
01-09-2016, 09:27
firma nr 2.

Pompa ciepła ATLANTIC Extansa+ DUO
10 kW z wbudowanym zasobnikiem 190L 24 400
Sprzęgło hydrauliczne 1”
+ pompa elektroniczna WILO 25/60 1285
Robocizna kotłowni 1200
razem 26885

No widzisz,gdybyś się orientowal lub chciał orientować to byś się z forum dowiedział,że te sprzęgło+pompka to zbędne elementy czyli 1,2tys.zl byś nie potrzebnie płacił i byłoby 25tys.zl a to tylko 7-8tys.zł więcej od gazu.
Przy 15000kWh rocznego zużycia po 4 latach byłbyś rocznie 2000zł do przodu z pompą jeszcze na gwarancji.

Podobnie jest z buforem w drugiej ofercie. To jest naciaganie na nie potrzebne elementy instalacji.

Arturo72
01-09-2016, 09:34
jak dostajecie ofertę na forda focusa mk3 to pytacie, dlaczego nie ma tam silnika 0,3 L ? tylko jest 1,6 ecoobost turbo ? wmawiacie sprzedawcy że jeleń, bo silnik za duży i auto za drogie ? nie, patrzymy na cenę. za drogie auto, to nie kupuje i tyle.
Gdyby chcieli Ci wcisnąć focusa z dwoma silnikami z przodu i z tyłu za doplata i mówili że to normalne i tak musi to byś lyknal ?
Bo analogiczna sytuacja jest z buforem w jednej i sprzeglem w drugiej.

zyhu
01-09-2016, 09:35
dobrze,
skąd mam to wiedzieć ? skąd mam wiedzieć, że w kupowanym focusie alternator 80A jest za mocny i za drogi, a producent mógł dać 50A za połowę ceny i można było kupić focusa zamiast za 63 000 to 61500 ? może trzeba było zamiast 16 calówek wsadzić 15-stki oraz zamiast 225 opony to 195 i zamiast 61500 zrobić z oferty 60 000 ?

więc zejdźcie z ludzi, którzy dostają wyceny, taki mamy kraj, takie mamy usługi i niestety trzeba się we wszystkim doktoryzować bo dymają z tyłu i z przodu.

ps. silka jest faktycznie najtańszym materiałem konstrukcyjnym ? ja porotherma płaciłem 2,95 zł brutto ( 25 cm szerokości ) nie wydaje mi się, iż jesteś w silce wiele tańszy ?

Arturo72
01-09-2016, 09:44
ps. silka jest faktycznie najtańszym materiałem konstrukcyjnym ? ja porotherma płaciłem 2,95 zł brutto ( 25 cm szerokości ) nie wydaje mi się, iż jesteś w silce wiele tańszy ? Ja placilem z tego co kojarzę 1,9zl/szt a m2 wyniósł 34 zl.

zyhu
01-09-2016, 09:48
a to masz dużo taniej

natomiast jak widzę, jak niektórzy kupowali porotherma za 5,50 za sztukę to nóż się w kieszeni otwiera

link2jack
01-09-2016, 09:57
dobrze,
skąd mam to wiedzieć ? skąd mam wiedzieć, że w kupowanym focusie alternator 80A jest za mocny i za drogi, a producent mógł dać 50A za połowę ceny i można było kupić focusa zamiast za 63 000 to 61500 ? może trzeba było zamiast 16 calówek wsadzić 15-stki oraz zamiast 225 opony to 195 i zamiast 61500 zrobić z oferty 60 000 ?

więc zejdźcie z ludzi, którzy dostają wyceny, taki mamy kraj, takie mamy usługi i niestety trzeba się we wszystkim doktoryzować bo dymają z tyłu i z przodu.

ps. silka jest faktycznie najtańszym materiałem konstrukcyjnym ? ja porotherma płaciłem 2,95 zł brutto ( 25 cm szerokości ) nie wydaje mi się, iż jesteś w silce wiele tańszy ?

To jest chyba normalne, że sprzedawcy namawiają NAS na dodatki, na tym zarabiają najwięcej, popatrz na katalogi samochodowe - wybierając wersje na "FULL wypasie" czesto jest tak ze cena jest dwukrotnie wyższa niż wersji bazowej. Gdybyś wtedy zapytał to pewnie podpowiedziano by Ci na forum, zebyś dodatków nie brał.

kaszpir007
01-09-2016, 11:22
Ja placilem z tego co kojarzę 1,9zl/szt a m2 wyniósł 34 zl.


Ja nie tak dawno znalazłem najjtaniej u mnie silikat N18 w cenie 2,5zł za sztukę i to nie "oryginalna" Silka ale jakiś "Szlachta".
Przy zaprawie na cienką spoinę zużycie jest 18sztuk wiec wychodzi 45zł za m2.
A do tego jeszcze transport (około 200zł za 1 HDSa)

Więc wcale nie malo ...

Z Porothermu 25cm (zamieniika) było by troszkę taniej ale trzeba by murować na zwykłej zaprawie , wiec więcej zaprawy by poszło i wiecej roboty ...

U mnie silikat 25cm jest sporo droższy od gazobetonu/ceramiki przy tej samej grubości (licząc na m2). Dopiero jak zmniejszymy grubośc do 18cm robi się atrakcyjny cenowo ale wciaż drożej niż ceramika 25cm ...

zyhu
01-09-2016, 11:25
18 cm ściana... hmm, działowe na górze mam 12 cm

Frofo007
01-09-2016, 11:36
to była jedyna rozsądna oferta, ale.... właśnie ale... reszta instalacji była droga, tzn podłogówka, kaloryfery w łazienkach itp więc w totalu, nie bardzo się to prezentowało.


Dziwne masz myślenie, przecież podłogówka itp to taki sam koszt przy pompie i przy gazie. Chyba, że masz grzejniki, ale przy gazie to również nie jest rozsądne ponieważ kotły kondensacyjne lubią niską temperaturę zasilania.

Frofo007
01-09-2016, 11:40
18 cm ściana... hmm, działowe na górze mam 12 cm

No i co z tego? Gazobeton jest 5 razy mniej wytrzymały na obciążenia niż silikat a stosuje się gazobeton o grubości 25cm. Także ściana 18cm silki ma taką wytrzymałość jak około 100cm gazobetonu.

fotohobby
01-09-2016, 11:46
to była jedyna rozsądna oferta, ale.... właśnie ale... reszta instalacji była droga, tzn podłogówka, kaloryfery w łazienkach itp więc w totalu, nie bardzo się to prezentowało.



Kto kazał robić Ci wszystko w jednej firmie ?
Wysyłasz oferty na pompę powietrzną 10kW, później na podłogówkę 200m2 i wybierasz najkorzystniejszą ofertę.
Jeszcze powinni dać Ci rabat, że będą za jedną robota robić to i to.

fotohobby
01-09-2016, 11:47
18 cm ściana... hmm, działowe na górze mam 12 cm

te 18cm ma większą nośność niż beton komórkowy 24cm, podobną jak ceramika 25cm.

Arturo72
01-09-2016, 12:01
Ja nie tak dawno znalazłem najjtaniej u mnie silikat N18 w cenie 2,5zł za sztukę i to nie "oryginalna" Silka ale jakiś "Szlachta".
Przy zaprawie na cienką spoinę zużycie jest 18sztuk wiec wychodzi 45zł za m2.
A do tego jeszcze transport (około 200zł za 1 HDSa)

Więc wcale nie malo ...


Podałem cenę jaka była 5 lat temu.
Nie musi być oryginalna Silka Xelli a nawet po co taka droga ? N18 z grupy silikaty jest ok.

lukasz1006
01-09-2016, 12:11
Czy pompa powietrzna jako jedyne żródła ciepła +CWU sprawdza się w okresach zimowych? Byłem w dwóch firmach i proponują raczej z odwiertami - ale to podraża inwestycje o 10tysi.

Arturo72
01-09-2016, 12:23
Czy pompa powietrzna jako jedyne żródła ciepła +CWU sprawdza się w okresach zimowych? Byłem w dwóch firmach i proponują raczej z odwiertami - ale to podraża inwestycje o 10tysi.
No oczywiście że się sprawdza a czemu miałaby się nie sprawdzać ?
Najniżej od 3 lat było u mnie -18st.C i smigala az miło :)
Gruntowa nie ma sensu bo droga jest dlatego proponują żeby więcej kasy ściągnąć od nie świadomego klienta czyli standart i o tym pisze.

zyhu
01-09-2016, 12:26
Czy pompa powietrzna jako jedyne żródła ciepła +CWU sprawdza się w okresach zimowych? Byłem w dwóch firmach i proponują raczej z odwiertami - ale to podraża inwestycje o 10tysi.

u mnie jak proponowali gruntową to wszystko od 60 tys wzwyż było, tylko się uśmiechnąłem

Konsultant Viessmann
01-09-2016, 12:34
Czy pompa powietrzna jako jedyne żródła ciepła +CWU sprawdza się w okresach zimowych? Byłem w dwóch firmach i proponują raczej z odwiertami - ale to podraża inwestycje o 10tysi.

Tak, spokojnie. Ekstremalnie niskie temperatury, w którym pompy ciepła będą pracować mniej efektywnie zdarzają kilka dni w roku. A ostatnie zimy pokazują, że nawet najniższe zimowe temperatury nie stwarzają problemów dla powietrznych pomp ciepła. A więc spokojnie...
Masz już jakieś konkretne preferencje co do urządzenia? Chętnie polecę któreś z naszej oferty.

lukasz1006
01-09-2016, 14:55
Zastanawiam się nad Panasonic'iem chyba cena/jakość jest odpowiednia. Dużo osób zadowolonych.

Klimon
01-09-2016, 15:35
Czy pompa powietrzna jako jedyne żródła ciepła +CWU sprawdza się w okresach zimowych? Byłem w dwóch firmach i proponują raczej z odwiertami - ale to podraża inwestycje o 10tysi.

Powietrzna pompa ciepła poradzi sobie nawet przy - 30. Spokojnie możesz planować ją jako jedyne źródło grzewcze całego budynku.

Od lat montujemy takie urządzenia i jeszcze nigdzie nikomu zimno nie było.

Arturo72
01-09-2016, 15:44
Zastanawiam się nad Panasonic'iem chyba cena/jakość jest odpowiednia. Dużo osób zadowolonych.
Panasonic,Atlantic,Daikin,Samsung,Fujitsu to sa dobre i stosunkowo tanie pompy.

Ja mam panasa i jest ok,czwarty sezon się zbliża.

slaw2006
01-09-2016, 19:54
Panasonic,Atlantic,Daikin,Samsung,Fujitsu to sa dobre i stosunkowo tanie pompy.

Ja mam panasa i jest ok,czwarty sezon się zbliża.

Podziel się na priva informacjami, jestem na etapie adaptacji projektu i wyboru źródła ciepła, opcje 2: gaz propan z butli lub PC

marcuso86
02-09-2016, 05:41
Przez pół wątku piszecie że PC PW z montarzem wyjdzie mnie 25tyś. Kurcze niech ktoś mi poda firme co zainstaluje t-capa 9KW + zbiornik i wszystkie inne potrzebne pierdoły do 25tyś. Wszytkie wyceny które dostałem oscylują na około 30tyś

fotohobby
02-09-2016, 07:49
Cały osprzęt do wykonania kotłownii z gruntową pompą ciepła i kolektorem za 14 tyś zł:
http://allegro.pl/kotlownia-7kw-200m2-gruntowa-pompa-ciepla-meeting-i6432628912.html

Do tego trochę szperania w internecie, Pan Koparkowy, zmyślny Pan Instalator i można się zamkąć w 20tyśzł.

fotohobby
02-09-2016, 08:01
Przez pół wątku piszecie że PC PW z montarzem wyjdzie mnie 25tyś. Kurcze niech ktoś mi poda firme co zainstaluje t-capa 9KW + zbiornik i wszystkie inne potrzebne pierdoły do 25tyś. Wszytkie wyceny które dostałem oscylują na około 30tyś

Kupujesz
http://allegro.pl/pompa-ciepla-panasonic-seria-c-aquarea-9-kw-i6431752993.html
Do tego zbiornik CWU za 2000zł

Śrubunki, miedź, naczynie wzbiorcze (o ile sama pompa nie ma ) 1000zł

Pozostaje 2000zł dla instalatora za dwa dni pracy,,,,

sony87
02-09-2016, 15:21
Przez pół wątku piszecie że PC PW z montarzem wyjdzie mnie 25tyś. Kurcze niech ktoś mi poda firme co zainstaluje t-capa 9KW + zbiornik i wszystkie inne potrzebne pierdoły do 25tyś. Wszytkie wyceny które dostałem oscylują na około 30tyś

Jakiś czas temu obalalem powielany tu mit o kotłowni na tcapie za 22-25 tys, relne koszty to ponad 30 tys

asolt
02-09-2016, 16:36
Jakiś czas temu obalalem powielany tu mit o kotłowni na tcapie za 22-25 tys, relne koszty to ponad 30 tys

Powielacz tych mitów jest na razie na wakacjach (przymusowych), bedzie troche spokoju.

asaselllo
02-09-2016, 16:47
Firmy nie podam bo już wiele razy o reklamę byłem posądzany. W tym roku moich dwóch znajomych zmieściło się zdecydowanie w kwocie poniżej 25 tyś zł... zatem to żaden mit.

fotohobby
02-09-2016, 19:56
Poza tym, w moim mieście jest dotacja - 50%, nie wiecej niż 10 tyś zł.
Można nieć pompę taniutko....

Szkoda, że kiedy ja budowałem dom, ta dotacja była tylko dla tych, co likwidują kotłownię węglową. Od zeszłego roku takźe dla nowego budownictwa - żeby ńie przybywało kopciuchów.

sony87
02-09-2016, 20:54
Firmy nie podam bo już wiele razy o reklamę byłem posądzany. W tym roku moich dwóch znajomych zmieściło się zdecydowanie w kwocie poniżej 25 tyś zł... zatem to żaden mit.

prawie 3 miesiące temu pisałem do Ciebie prywatną wiadomość z prośbą o podanie konkretów, oczywiście bez odpowiedzi, także nie ściemniaj.
podobnie jak kolega zyhu wyceniałem kotłownie na pompie panasa w bardzo wielu miejscach i nigdzie nie było oferty poniżej 30 tys dla mojego domu, a pisanie typu "można wziąć tańszą" to mi się śmiać chce, bo to instalator odpowiada za zainstalowane urządzenie i on powinien je prawidłowo dobrać.

Adam626
02-09-2016, 21:33
panowie osprzęt to kotłowni kolanka, miedz kurki złączki zawory trójniki, pompy i inne pierdoły + lutowanie montaż otuliny to jest pare tyś i niezależnie od tego czy to PCI czy kocioł. NIe myślcie ze kupicie kocioł za 6 tyś lub pompe za 20 tys i to bedzie cały koszt

sony87
03-09-2016, 05:37
Adam626 , masz duży dom, zbliżony do mojego i ocieplenie podobne jak ja planuję, napisz ile wydajesz rocznie na gaz oraz czy jesteś zadowolony z kotła ? Jak nim sterujesz ?

asaselllo
03-09-2016, 15:15
prawie 3 miesiące temu pisałem do Ciebie prywatną wiadomość z prośbą o podanie konkretów, oczywiście bez odpowiedzi, także nie ściemniaj.
podobnie jak kolega zyhu wyceniałem kotłownie na pompie panasa w bardzo wielu miejscach i nigdzie nie było oferty poniżej 30 tys dla mojego domu, a pisanie typu "można wziąć tańszą" to mi się śmiać chce, bo to instalator odpowiada za zainstalowane urządzenie i on powinien je prawidłowo dobrać.

Może i pisałeś ale trzeba jeszcze było wysłać. Nie było jeszcze osoby, której bym nie odpisał.
Instalator instaluje, do obliczeń i doborów są inni.

sony87
03-09-2016, 16:03
Mam wiadomość w wysłanych, zresztą pisalem też ogólnie na forum i również nie odpowiedziałem, także uznałem to za scieme

asaselllo
03-09-2016, 19:29
Mam wiadomość w wysłanych, zresztą pisalem też ogólnie na forum i również nie odpowiedziałem, także uznałem to za scieme

Ogólnie na forum nie piszę o firmach. Na priv też nic nie dostałem. W okolicy Sieradza 2 firmy montują w kwocie, która spokojnie się mieści w widełkach 22-25tyś zł. Pompa 9kw t-cap kosztuje w hurtowni 13000zł netto, zbiornik 2200zł (ceny z czerwca) zatem jeśli ktoś chce 30000zł za pompę ze zbiornikiem + montaż to znaczy, że zysk ma znaczący.

ProStaś
03-09-2016, 20:01
Nie było jeszcze osoby, której bym nie odpisał.


Z mojej perspektywy to prawda.


W okolicy Sieradza 2 firmy montują w kwocie, która spokojnie się mieści w widełkach 22-25tyś zł.

dla kolegi sony87 wpisz w wujka google Goszczanów klimatyzacja, pompy ciepła i powinien wyskoczyć kolega Norbert....

krbaton
03-09-2016, 21:01
Pompy ciepła ok 30 tyś ( minimum)
Kotłownia na gaz ok 30 tyś

Nie ma to jak prąd który i tam masz :) max ok 5-8 tyś

:cool:

Adam626
03-09-2016, 21:10
Adam626 , masz duży dom, zbliżony do mojego i ocieplenie podobne jak ja planuję, napisz ile wydajesz rocznie na gaz oraz czy jesteś zadowolony z kotła ? Jak nim sterujesz ?

steruję tak:
1. temperatura na sterowniku buderus rc35 ustawiona na 23C
2. Moc kotła obcięta do około 4,5kW w menu kotła.
3. kocioł grzeje przy mrozach praktycznie non stop
4. w okrągły rok poszło mi około 1400m3 na CO i CWU + 300kg brykietu do kominka + 200kwh na grzanie klimą (podlicznik)

fotohobby
04-09-2016, 08:08
Kotłownia na gaz ok 30 tyś
:

o czym Ty piszesz....

fotohobby
04-09-2016, 08:14
http://www.ghs-polska.pl/najlepsze-promocje/domy-od-130-do-160m2/samsung-ehs-p-w-160m2.html

Znana w mojej okolicy firma.
Nie wiem, czy ten Samsung jest porównywalny z Panasem, ale warto sprawdzić.

link2jack
04-09-2016, 08:37
Jak szukałem dla siebie to 30 tysięcy to była najwyższa oferta (tcap 9kw + zbiornik cwu + montaż). Jak ktoś nie chce znaleźć to nie znajdzie.

Konsultant Viessmann
05-09-2016, 13:26
Poza tym, w moim mieście jest dotacja - 50%, nie wiecej niż 10 tyś zł.
Można nieć pompę taniutko....
.

O jakim programie dotacyjnym mówisz? Obejmuje on powietrzne pompy ciepła?
Bo nie wiem czy słyszeliście, ale np w łódzkim nie dofinansowywali tylko powietrznych pomp ciepła... gruntowe owszem, ale powietrzne już niestety nie wpisywały się w regulamin.

Myjk
05-09-2016, 14:05
komin i tak miałem w projekcie bo to była asekuracja, aby w kotłowni był awaryjnie jakby mi kiedyś właśnie pompa ciepła odeszła na rzecz gazu, więc nie liczę tego. nawiasem mówiąc kosztował 1600 zł. Murarki nie liczę, miałem wycenę na wszystko. 5 tys gaz kosztował przyłącze 2200 i około 3000 doprowadzenie do domu. więc masz 5 tys gaz.

Kompletną instalację miałem za 11 tys, na kotle buderusa 24 KW + 150 L zasobnik. doliczając
5 tys gaz to masz 16 tys.
Pompa ciepła, która mnie interesowała na dzień dobry 20 tys a gdzie instalacja. Kogo chcesz przekonywać, że pompa ciepła jest tańsza, litości
Litości to się chce zawołać, jak się takich jak ty czyta. Koszty instalacji kominów ignorujesz (bo zawsze chciałeś mieć komin), koszty w różnicy kWh też cię "walą". To nic dziwnego, że brednie wychodzą z obliczeń. Początkowo pisałeś o różnicy w koszcie inwestycyjnym na poziomie 15 tys. zł z tego co powyżej piszesz już wychodzi tylko 10. Jak jednak dodać jeszcze koszt ZBYTECZNEGO komina, to mniej niż 9. Za to kWh gazu, co niestety cię "wali", kosztuje średnio 0,24 a kWh z PC maksymalnie 0,14. Zwrot PC w stosunku do gazu przy konsumpcji domu 10-12 MWh/rok to najdalej 7 lat. Jak ktoś bierze kredyt na dom, to minimum na 15 lat, więc 8 lat jest się na plusie. Oczywiście można płakać, że się PC zepsuje i trzeba będzie nową, ale w rzeczywistym świecie urządzenia się to zwyczajnie naprawia (o ile w ogóle trzeba będzie) za znacznie mniejsze pieniądze i nie trzeba nowej PC kupować.

Natomiast co do instalatorów to się należy zgodzić. Przechodzę podobną gehennę z cenami z kosmosu. Po przeliczeniu kosztu towaru wychodzi, że niektórzy instalatorzy sobie liczą 1500 zł za godzinę pracy...

fotohobby
05-09-2016, 15:01
O jakim programie dotacyjnym mówisz? Obejmuje on powietrzne pompy ciepła?
Bo nie wiem czy słyszeliście, ale np w łódzkim nie dofinansowywali tylko powietrznych pomp ciepła... gruntowe owszem, ale powietrzne już niestety nie wpisywały się w regulamin.

Wydaje mi sie,że powietrzne tez (ale do CO).
Możesz sprawdzić na stronach Urzędu mojego miasta.

kaeres
08-09-2016, 13:47
Jeżeli chodzi o ceny hydraulików i "ich" towaru to też to przechodzę.
Piece jeszcze jako tako ale grzejniki mają chyba ze złota.
Ja rozumiem chęć zarobienia ale niech to robią na 5%, a na robociźnie zarabiają.
A mnie wychodzi, że nawet swoje marże na sprzęcie mają po 50% i więcej.
Warto szukać sprzętu bo nawet z 23% wychodzi taniej niż w firmach z ich 8%.

dave88
08-09-2016, 15:41
Pompy ciepła ok 30 tyś ( minimum)
Kotłownia na gaz ok 30 tyś

Nie ma to jak prąd który i tam masz :) max ok 5-8 tyś

:cool:

kotłownia na gaz 30 000...aha ok...chyba wielkości garażu

Elfir
08-09-2016, 16:52
raczej z kosztami podłączenia gdy ktoś ma daleko rurociąg..

pracusele
16-01-2017, 16:53
Witam,
Czy możecie polecić jakąś sprawdzona firmę ze Ślaska (okolice Katowic)co zna dobrze temat pomp i solidnie przygotuje ofertę bez naciągania klienta?

Konsultant Viessmann
17-01-2017, 17:20
Witam,
Czy możecie polecić jakąś sprawdzona firmę ze Ślaska (okolice Katowic)co zna dobrze temat pomp i solidnie przygotuje ofertę bez naciągania klienta?

Witam !

Polecam zajrzeć na naszą stronę TUTAJ (http://www.viessmann.com.pl/ss/ss.php?bh-sl-address=Katowice), gdzie na mapie znajdziesz wszystkie firmy partnerskie z Twojej okolicy. Warto skontaktować się z kilkoma z nich w celu porównania oferty i pamiętaj zapytać o dodatkowe rabaty na urządzenia Viessmann.

Pozdrawiam !

Konsultant marki Junkers
03-02-2017, 09:47
Witam,
Czy możecie polecić jakąś sprawdzona firmę ze Ślaska (okolice Katowic)co zna dobrze temat pomp i solidnie przygotuje ofertę bez naciągania klienta?

Pracusele,

W sprawie doboru powietrznej pompy ciepła zachęcam do kontaktu z autoryzowanym instalatorem marki Junkers znajdującym się w okolicach Katowic. Nasi specjaliści doradzą w doborze oraz wykonają instalację. Na stronie internetowej http://dealersearch.junkers.pl/pl/installer znajduje się wyszukiwarka instalatorów, w której wystarczy wpisać miejsce zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 600 801.
Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się wszystkie informacje odnośnie pomp ciepła z rodziny Supraeco: http://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/powietrzne-pompy-ciepla/
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers

Greg_81
05-02-2017, 12:13
Ja zrobiłem jedną wycenę Altherma 7,5 kW 1 fazowa plus zasobnik cwu
260l
Łącznie brutto 31 557,06 zł z podłączeniem
Mam jeszcze trochę czasu więc bedę szukał i porównywał.