PDA

Zobacz pełną wersję : legalizacja i rozbudowa



ania.de
05-01-2005, 06:29
Potrzebuję porady (nie wiem czy wybrałam odpowiedni dział)
dostałam od rodziców działkę, na działce jest duży budynek gospodarczy (stara pieczarkarnia z garażem) ale... budynek ten jest nielegalnie. Budowa jest z lat 80-90. i teraz zastanawiam się co z tym zrobić? Czy zgłosić to i zalegalizować?Słyszłam, że samowola z lat 80-90 jest łatwa do zalegalizowania i adoptować/rozbudowć na dom mieszkalny? czy dać sobie z tym spokój i rozebrać? Trochę mi szkoda to rozbierać gdyż jest to całkiem pożyteczny budynek. I do tego jest elektryczność z legalnym, zarejestrowanym licznikiem? Dodam, że poszukuję jakiegoś rozwiązania mieszkaniowego i maży mi się domek.
co począć. Czy legalizacja i rozbudowa to dobry pomysł? Chodzi mi też o kkoszty.
Dziękuję za rady.

pitbull
05-01-2005, 07:49
Adaptowac ten budynek, jesli jest zgodny z Planem Zagospodarowania Przestrzennego Gminy. Zrobic inwentaryzacje arch.-konstr., ocene stanu technicznego oraz zadbac aby zostal nanniesiony na podklady geodezyjne i przyjety do zasobow kartograficznych powiatu. Nastepnie zrobic projekt rozbudowy.

ania.de
05-01-2005, 08:59
zapomniałam dodać, że budynek jest już na mapach geodezyjnych. W trakcie pomiarów w okolicy geodeci go nanieśli. (A maży=marzy.)
A jak to się wszystko ma z kosztami? wolałabym rozbudować ten budynek niż go rozbierać. Czy koszty nie przewyższą kosztów budowy od podstaw?

pitbull
05-01-2005, 09:07
[quote="ania.de"]zapomniałam dodać, że budynek jest już na mapach geodezyjnych. W trakcie pomiarów w okolicy geodeci go nanieśli. quote]

To b. dobrze. O kosztach trudno mowic poniewaz, nie znam zakresu Twojej rozbudowy, jej mozliwosci ani obecnego stanu technicznego budynku.