PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zaplanować ogrzewanie?



Scudlo
29-08-2016, 09:05
Witam wszystkich użytkowników,

Jako, że w temacie ogrzewanie gazowego nie mam w ogóle pojęcia chciałbym prosić was o kilka porad.
Kupujemy mieszkanie 84m2 - 3 sypialnie(12m2, 10m2,9m2), garderoba 5m2, łazienka 8,5m2, salon z kuchnią 27m2 i kawałek przedpokoju z holem.
Ogrzewane ma być poprzez piec dwufunkcyjny gazowy najprawdopodobniej kondensacyjny. Woda również będzie grzana.

I tutaj moje kilka pytań:
1) Czy opłaca się zamontować ogrzewanie podłogowe we wszystkich pokojach ? Taką opcję doradza nam jeden instalator, jednak my szczerz mówiąc myśleliśmy tylko o podłogówce w salonie+kuchni, przedpokoju i łazience a reszta - grzejniki. Co się lepiej sprawdza , zwłaszcza jeśli chodzi o dobrą równowagę kosztów eksploatacji do wydajności.
2) W przypadku ogrzewania mieszanego jak wyglądają wymaganie co do pieca i sprzętu? Słyszałem o potrzebie dodatkowej pompy, jednak tak jak mówiłem temat dopiero teraz zaczyna się przede mną otwierać.
3) Instalator poleca nam piec firmy De Dietrich - mówi że do 5 tys zł dobry piec się kupi i nie warto dopłacać. Czy faktycznie to prawda?
4) Jak sprawdzają się te regulatory pogodowe i jaki jest mniej więcej koszt tego sprzętu?

Dzięki wielkie za jakąkolwiek pomoc :)))

Konsultant Viessmann
29-08-2016, 12:06
Witam wszystkich użytkowników,

Jako, że w temacie ogrzewanie gazowego nie mam w ogóle pojęcia chciałbym prosić was o kilka porad.
Kupujemy mieszkanie 84m2 - 3 sypialnie(12m2, 10m2,9m2), garderoba 5m2, łazienka 8,5m2, salon z kuchnią 27m2 i kawałek przedpokoju z holem.
Ogrzewane ma być poprzez piec dwufunkcyjny gazowy najprawdopodobniej kondensacyjny. Woda również będzie grzana.

I tutaj moje kilka pytań:
1) Czy opłaca się zamontować ogrzewanie podłogowe we wszystkich pokojach ? Taką opcję doradza nam jeden instalator, jednak my szczerz mówiąc myśleliśmy tylko o podłogówce w salonie+kuchni, przedpokoju i łazience a reszta - grzejniki. Co się lepiej sprawdza , zwłaszcza jeśli chodzi o dobrą równowagę kosztów eksploatacji do wydajności.
2) W przypadku ogrzewania mieszanego jak wyglądają wymaganie co do pieca i sprzętu? Słyszałem o potrzebie dodatkowej pompy, jednak tak jak mówiłem temat dopiero teraz zaczyna się przede mną otwierać.
3) Instalator poleca nam piec firmy De Dietrich - mówi że do 5 tys zł dobry piec się kupi i nie warto dopłacać. Czy faktycznie to prawda?
4) Jak sprawdzają się te regulatory pogodowe i jaki jest mniej więcej koszt tego sprzętu?

Dzięki wielkie za jakąkolwiek pomoc :)))

Witam, spokojnie polecałbym ogrzewanie podłogowe w całym mieszkaniu - nie ma się co bać. Co do mocy urządzenia - masz może wyniki audytu OZC? Powinieneś mieć odpowiednie dokumenty przy zakupie mieszkania - to ułatwi dobór odpowiedniego urządzenia. Ja polecam kocioł kondensacyjny firmy Viessmann - mamy kilka ciekawych tegorocznych nowości np: Vitodens 100-W - Wiszący kondensacyjny kocioł dwufunkcyjny: 6,5-26,6/29,3 kW Cena katalogowa 6 790 PLN.

Może warto wziąć go pod uwagę? sprawdź nasze warunki serwisu i gwarancji!

Pytasz o regulator pogodowy otóż akurat w kocioł Vitodens 111-W wbudowany jest elektroniczny regulator kotła, sterowany temperaturą pomieszczeń. Po przyłączeniu czujnika temperatury zewnętrznej kocioł przełącza się automatycznie na sterowanie pogodowe. Regulator posiada funkcję ochrony przed mrozem. Wygodne w obsłudze pokrętła umożliwiają szybkie nastawianie pożądanej temperatury ciepłej wody użytkowej i wody grzewczej.