PDA

Zobacz pełną wersję : nasz domek



czytelnik
05-01-2005, 10:55
Przy waszych domach nasz szeregowiec to kliteczka, ale samo wykończanie go tez potrafi wykończyć jak przy normalnym wielkogabarytowym domu. Na zewnątrz nic specjalnie ciekawego nie ma, więc zamieszczam kilka zdjęć ze środka (zdjęć niewiele bo po przewrowadzce mam bardzo ograniczony dostęp do internetu technika jeszcze nie wszędzie dociera :D ).


Poniżej salon, lub po przeczytaniu wątku w sondażach o wielkości salonów lepiej powiedzieć salonik :D

http://www.republika.pl/segment/images/salkominekcaly.jpg


teraz to samo miejsce ale z choinką

http://www.republika.pl/segment/images/saldywkom.jpg


i narożnik


http://www.republika.pl/segment/images/salkwiaty.jpg

czytelnik
05-01-2005, 11:04
teraz przedpokój połączony z kuchnią

http://www.republika.pl/segment/images/hall.jpg


i sama kuchnia


http://www.republika.pl/segment/images/kuchnia.jpg


jadalnia z braku miejsca w salonie

http://www.republika.pl/segment/images/jadalnia.jpg

czytelnik
05-01-2005, 11:14
poniżej łazienka na razie bez żadnych upiększeń stan surowy w trakcie użytkowania :wink:
...z czasem przyjdą dopiero dodatki typu kwiatki, pasujące do wystroju ręczniki, obrazki itp...

http://www.republika.pl/segment/images/umywalka.jpg

http://www.republika.pl/segment/images/wanna.jpg


kabina

http://www.republika.pl/segment/images/kabina.jpg


http://www.republika.pl/segment/images/kabina2.jpg

swbeata
05-01-2005, 12:53
Gratuluję przeprowadzki. Mi się podoba, zwłaszcza salon. Dlatego też od razu zadaję pytanie: Co masz na ścianach w salonie? (Kto Ci robił i ile kosztowało?)POZDROWIENIA

czytelnik
05-01-2005, 13:10
Gratuluję przeprowadzki. Mi się podoba, zwłaszcza salon. Dlatego też od razu zadaję pytanie: Co masz na ścianach w salonie? (Kto Ci robił i ile kosztowało?)POZDROWIENIA


3 ściany były najpierw pomalowane na biało i na to, farba która nazywała się chyba Alpina Living Style Accent z Leroy Merlin. Według producenta wychodzi tym lepiej im słabiej umie się malować. Wieć malarz malował a ja po nim pędzlem ławkowcem robiłem rózne mazaje. Jest dużo tańsza niż fox dekoratory i różne wielowarstwowe wynalazki a efekt jest bardzo dobry (faktycznie wygląda to dużo ładniej niż na zdjęciach). O ile dobrze pamiętam 118 złotych za 2,5 litra. JA zużyłem 2,5 opakowania na dwukrotne malowanie, ale wystarcza jednokrotne.

Na 1 ścianie przy schodach jest Tikkurilla Satin 5 z mieszalnika.

Pozdrawiam

*marta*
05-01-2005, 14:05
Ściany są super! Bardzo cieplutkie wnętrza. Gratulacje! A dom wcale nie wydaje sie mały :-?

ozzie
05-01-2005, 17:21
gratuluje cieplego i przytulnego klimatu tego domu. Jest po prostu "rodzinnie" :)

Ew-ka
05-01-2005, 18:23
czytelniku-dla mnie BOMBA!!! :lol: :lol: Cieple kolory ,klasyczne wnetrza ( salon i kuchnia ok)a podlogi zawodowe !!! :wink:
samych serdeczności na nowy domek szeregowy :lol:

agnieszka.m
05-01-2005, 18:25
super bardzo mi się podoba. gratuluję świetnego gustu. :)

Sonika
06-01-2005, 06:04
Baaardzo mi się podoba.

Mam parę pytań:
1. jakiej wielkości jest kuchnia i jakie ma długości ścian?
U mnie będzie podobna i chciałabym wiedzieć co i jak mi się zmieści.
2. jakiej firmy są szafki kuchenne, bardzo mi się podobają
3. czy kolor ścian w realu, w salonie to taka brzoskwinka czy bardziej żółty?
4. Ile razy malowaliście ściany?

Podłoga w salonie suuuuper!

czytelnik
06-01-2005, 08:54
Baaardzo mi się podoba.

Mam parę pytań:
1. jakiej wielkości jest kuchnia i jakie ma długości ścian?
U mnie będzie podobna i chciałabym wiedzieć co i jak mi się zmieści.
2. jakiej firmy są szafki kuchenne, bardzo mi się podobają
3. czy kolor ścian w realu, w salonie to taka brzoskwinka czy bardziej żółty?
4. Ile razy malowaliście ściany?

Podłoga w salonie suuuuper!

Kuchnia jest malutka ściany, na których można postawić meble mają wymiary 1,40 x 3,60 dlatego za oszklonymi drzwiami jest spiżarnia 1,5 metra ale mieści się tam wszystko bez niej byłoby bardzo ciężko.

Szafki są lokalnego producenta Stolgro

Kolor ścian w realu jest raczej pomarańczowy i z niego prześwituje żółtawy. Poniżej podaje link do strony gdzie można przez sieć kupić taką farbę jak moja (tylko trochę drożej niż w markecie). Po powiększeniu małego obrazka ten większy pokazuje podobny efekt jak wychodzi rzeczywiście po pierwszym malowaniu. Mi zostało sporo farby więc pomalowałem dwa razy, ale po jednokrotnym malowaniu efekt jest podobny.

http://www.insideq.creativehobby.pl/product_info.php?cPath=2&products_id=8

06-01-2005, 09:03
Bardzo mi się podoba. Domek jest przytulny i na pewno przyjemnie wam się w nim mieszka.

Honorata
06-01-2005, 11:09
bardzo pięknei urządzony dom, gratulacje! bezęcia, gustownie, super! moja uwage zwrocila kabina prysznicowa. napisz prosze cos wiecej o tym jak zrobiles ta wneke , jakiej firmy masz drzwi i za ile, czy zamiast brodzika masz murowana niecke? co to za mozaika?

Seredczne dzieki
H

Honorata
06-01-2005, 11:10
sorki, mialo byc bez zadęcia :lol:

kasztanka
06-01-2005, 11:13
naprawde jestem po wrazeniem!
ale interesuje mnie w jaki sposob tak precyzyjnie i bez listw maskujacych polaczyliscie kafle z panelami?????

bardzo mi sie to podoba :-)
pozdrawiam

czytelnik
06-01-2005, 11:32
naprawde jestem po wrazeniem!
ale interesuje mnie w jaki sposob tak precyzyjnie i bez listw maskujacych polaczyliscie kafle z panelami?????

bardzo mi sie to podoba :-)
pozdrawiam

listwy są niestety bez nich się nie dało ponieważ musiała być zachowana dylatacja (musisz się lepiej przyjrzeć) . ALe sukcesem jest to, że prawie ich nie widać bo giną przy dekorze. Listwy musiały być tak dobrane aby nie wchodziły w ogóle na dekor inaczej zasłaniałyby jego część.
Więc jest coś takiego
_____
........]
........]___________

(tylko bez tych kropeczek bo jak dałem zamiast nich spację to coś mi przesuwa rysunek)

płytka przychodzi od prawej strony a górna częśc listwy przykrywa tylko podłogę po lewej stronie

kasztanka
06-01-2005, 11:48
faktycznie jak sie teraz przyjrzalam to widze listwe :)
dzieki za info
jeszcze raz gratuluje
pozdrr

czytelnik
06-01-2005, 12:37
bardzo pięknei urządzony dom, gratulacje! bezęcia, gustownie, super! moja uwage zwrocila kabina prysznicowa. napisz prosze cos wiecej o tym jak zrobiles ta wneke , jakiej firmy masz drzwi i za ile, czy zamiast brodzika masz murowana niecke? co to za mozaika?

Seredczne dzieki
H
wnęka jest wymurowana z siporexu, powleczona folią w płynie. Mozaika to nie mozaika :D tylko specjalne płytki 20/20 cm, które wyglądają jak mozaika to znaczy ta mozaika jest jakby na nich juz naklejona ( Aquilea Blue (włoskie chyba)) na to fuga o zwiększonej wytrzymałości na oddziaływanie wody Ceresitu i jeszcze wszytsko powleczone płynem do ochrony fug HG. Czy nie będzie przeciekać zobaczymy po jakimś czasie. Brodzik jest też z wymurowany z kratką odpływową metalową, która w sobie ma coś w rodzaju syfonu.

czytelnik
06-01-2005, 12:42
bardzo pięknei urządzony dom, gratulacje! bezęcia, gustownie, super! moja uwage zwrocila kabina prysznicowa. napisz prosze cos wiecej o tym jak zrobiles ta wneke , jakiej firmy masz drzwi i za ile, czy zamiast brodzika masz murowana niecke? co to za mozaika?

Seredczne dzieki
H
wnęka jest wymurowana z siporexu, powleczona folią w płynie. Mozaika to nie mozaika :D tylko specjalne płytki 20/20 cm, które wyglądają jak mozaika to znaczy ta mozaika jest jakby na nich juz naklejona ( Aquilea Blue (włoskie chyba)) na to fuga o zwiększonej wytrzymałości na oddziaływanie wody Ceresitu i jeszcze wszytsko powleczone płynem do ochrony fug HG. Czy nie będzie przeciekać zobaczymy po jakimś czasie. Brodzik jest też z wymurowany z kratką odpływową metalową, która w sobie ma coś w rodzaju syfonu.

Honorata
06-01-2005, 13:41
a co to za drzwi prysznicowe?

czytelnik
10-01-2005, 10:01
a co to za drzwi prysznicowe?


drzwi są firmy aquaform (glass 5)

Marynka
10-01-2005, 10:38
Wnętrza cudniaste !
To jest kolorystyka, którą najbardziej lubię :D
Gratuluję świetnego gustu !

kwiatuszek
10-01-2005, 12:59
Bardzo ładnie.Nawet bardziej niz bardzo.Gratulacje.
Czy mozecie zdradzić nazwę producenta paneli i kolor. Bardzo mi się podobają. Pozdrawiam
Kwiatuszek

czytelnik
20-01-2005, 13:59
Bardzo ładnie.Nawet bardziej niz bardzo.Gratulacje.
Czy mozecie zdradzić nazwę producenta paneli i kolor. Bardzo mi się podobają. Pozdrawiam
Kwiatuszek

Panele są firmy classen pinia antyk (gdzieniegdzie nazywają się sosna antyk)

przy okazji powiem, że dla mnie panele wydają się w uzytkowaniu o niebo lepsze niż parkiet, który mógł być alternatywą dla nich. Przyjemniej mi się chodzi i wreszcie podłoga wydaje mi się ciepła. Poprzednio zawsze w mieszkaniach mieliśmy mozaikę i parkiet zawsze były bardzo zimne pomimo tego że temperatura była tam podobna i blok szczególnie ostatni nowy i bardzo dobrze ocieplony . Teraz pomimo tego że budynek nie jest podpiwniczony podłoga jest zdecydowanie cieplejsza i chociaż nie jest to drewno jakoś przyjemniej mi się po niej chodzi niż po parkietach, które zawsze miały grubą warstwę lakieru. Poza tym parkiet zawsze kojarzy mi się z mieszkaniami w blokach. U mnie podobny efekt możnaby osiągnąc z deskami, ale na to byłoby stanowczo za wcześnie bo podłoga była robiona 1,5 misiąca po wylewkach.
Moja odczucia są zatem odmienne niż większości osób na forum.

Ale schody mam drewniane. :D

marekkk
21-01-2005, 16:46
super podoba mi sie, ja jestem na etapie wyboru projektu. jakiej szerokosci jest twoja dzialka?? bardzo prosilbym przeslanie rzutow domku.
z gory dziekuje

aha26
21-01-2005, 16:52
Domek super , wcale nie taki maly nie przesadzaj!bardzo ladny salon!!!!

21-01-2005, 17:51
Na podstawie Twojego domku potwierdza się stare przysłowie pszczół: małe jest piękne :-)
BabaB

ara
21-01-2005, 17:58
Milutkie, spokojne wnętrze, takie w moim stylu :) Gratuluję!

Prosze o nazwę pomarańczowej farby, (strona nie wyświetla mi się).
Jesteś zadowolony z tego pomarańczu ? Opisz, proszę, jaki jest- ostry, jaki efekt dają te żółte prześwity?
:)

D`arek
21-01-2005, 20:26
Bardzo ładnie. Bardzo elegancko i gustownie. Komplet wypoczynkowy rewelacyjny.

czytelnik
24-01-2005, 09:40
Milutkie, spokojne wnętrze, takie w moim stylu :) Gratuluję!

Prosze o nazwę pomarańczowej farby, (strona nie wyświetla mi się).
Jesteś zadowolony z tego pomarańczu ? Opisz, proszę, jaki jest- ostry, jaki efekt dają te żółte prześwity?
:)

nazwa farby to Alpina Living Style Freetime

nie wiem czemu strona, która podałem wczesniej się nie otwiera ja przed chwilą sprawdzałem i u mnie się z tego linka otwiera. Podaje więc niżej jeszcze raz. Jest tam malutki obrazek z nazwą farby i próbką jak wygląda. Po powiększeniu na moim monitorze farba wygląda bardzo podobnie jak na ścianie. Kolor jesr raczej spokojny. Jeżli masz sklep Leroy Merlin albo innego dytrybutora alpiny to najlepiej się tam przejechać i obejrzec jaki jest efekt na dużym próbniku. Poza tym według producenta kolory można jeszcze samemu zmieniać dodając barwniki w tubkach.

http://www.insideq.creativehobby.pl/product_info.php?cPath=2&products_id=8

ara
24-01-2005, 13:23
dziękuję :D Skrobnij, proszę, jeszcze coś o okapie w kuchni. Jak się sprawuje , czy cichy? Amiki?

25-01-2005, 18:35
Gratuluję - takie cieplutkie wnętrza i śliczne kolory.Do tego piękny kominek i ten kuty regał w sam raz do przecierek :D
Takiego ciepłego mieszkanka,jak ciepłe są w nim kolory :D

oliwier
19-07-2006, 07:46
Bardzo ładne i przyjemne wnętrza :P

zielonooka
19-07-2006, 08:48
Bardzo podoba mi sie kolorystyka wnetrza - niby nic odkrywczego :wink: :D - ale polączenie zdecydowanego, zywego koloru na scianach z ciekawym swietleniem daje b fajny efekt :D
Akurat w tej kwesti (kolorow wnetrza- zwl salonow , pokoi dziennych jadalni, sypialni itp. ) jestem zdecydowana tradycjonalistka :D i nie lubie pstrokacizny na scianach i bordowo-fioletowych "mazów" :wink:

bardzo podoba mi sie "struktura" scian w salonie , oraz ...szafki w kuchni :wink:
W kuchni tez lubie "normalnosc" :wink:
A- ciekawe polaczenie materialow "podlogowych" :wink:

Pytanie - co z oknami? przewidujecie jakies zaslony , jakas aranzacjie okien? czy zostaja tylko rolety zew?

zielonooka
19-07-2006, 08:56
I jeszcze jedno - co prawda nie jest to wnetrze samo w sobie ale na pewno element wnetrza :wink: - zachwycilam sie tymi kwiatami na stole w wazonie - a wlasciwie ich formą i "minimalizmem" :wink: - czyli proste takie graficzne rosliny (mam zacmienie umyslowe - jak one sie nazywaja - pomocy....!!! :wink: :lol: ) o bialym kolorze, bardzo prosty w formie szklany wazon i zero ozdobek, liskow i pierdółek ...piekny detal :wink:

Zochna
21-07-2006, 22:50
kalie ? :)

bardzo sympatyczne wnetrza :D

premiumpremium
22-07-2006, 15:25
Bardzo ładnie i gustownie urządzone wnętrza! Bardzo mi się podoba.
Jaki metraż domu i poszczególnych pomieszczeń? :)

Gratuluję! Przyjemnie i przytulnie. Aż chce się mieszkać w takim domu :)