PDA

Zobacz pełną wersję : Rozmieszczenie wieszaków pod G/K na stropie drewnianym przy dachu kopertowym



Nashi
29-08-2016, 11:28
Witam, to mój pierwszy post na forum, chociaż pewnie nie ostatni :) Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć pomoc, bo mimo iż podobnych tematów multum, to wciąż nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.

Sprawa wygląda tak, że chciałbym się zabrać za zrobienie sufitów z płyt G/K nad piętrem (poddasze nieużytkowe) i mam problem z właściwym rozplanowaniem umiejscowienia wieszaków pod profile. Dach mamy czterospadowy o nieregularnym kształcie, w związku z czym dolny pas wiązarów praktycznie w żadnym pomieszczeniu nie przebiega w całości równolegle. Chciałbym zastosować wieszaki bezpośrednie do belek drewnianych (tzw. "grzybki"), jednak w związku z rozmieszczeniem wiązarów, nie do końca jestem pewien w jaki sposób powinny być poprowadzone profile. Jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy to rozmieszczenie tego w kształcie litery "L" - tak jak na załączonym zdjęciu (oczywiście przy zachowaniu wszystkich wymagań dotyczących odległości w danym systemie):
365711

Czy taki sposób jest prawidłowy? Czy może muszę próbować w jakiś sposób wszystkie profile poprowadzić równolegle do siebie? (inne wieszaki? dodatkowe belki prostopadle pomiędzy wiązarami?)
Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Nashi
06-10-2016, 12:59
Odpowiedzi się nie doczekałem, ale na wypadek gdyby ktoś kiedyś odnalazł ten wątek szukając odpowiedzi na takie same pytanie - wrzucam rysunek poglądowy jak to po naradach z kierownikiem budowy ostatecznie u siebie rozwiązałem:
369531
W miejscach, w których dolny pas wiązarów przestaje mieć korzystne ułożenie dla zastosowania wieszaków grzybkowych dołożyłem profile główne na wieszakach typu ES i profilach przyściennych (gdzieniegdzie wspomagając się dodatkowymi poprzeczkami jeśli rozstaw ESów wychodził większy niż 1m) i dopiero do tych profili łącznikami krzyżowymi zamocowałem profile nośne.