PDA

Zobacz pełną wersję : oczyszczalnia ścieków na kopcu



majki
05-01-2005, 11:12
Cześć
W warunkach z gminy mam szambo, bo wysoki poziom wód gruntowych, ale wolałbym oczyszczalnie ( wiadomo, tańsze używanie ). Bardzo proszę Was o opinie na temat używania takich oczyszczalni ( tych którzy mają na "podwyższeniu" :wink: ).
I jeszcze czy są wymagane jakieś odległości od granicy działki np. 3 m.
Albo oczyszczalnie biologiczne ( takie bez drenażu, jeśli dobrze je określam ) - jak ktoś używa to niech podzieli się wrażeniami.
Dzięki za wszystko, Majki

majki
06-01-2005, 07:32
Naprawdę wszyscy są szczęśliwi i mają grunt przepuszczalny ... :wink:
Może jednak ktoś by się podzielił wrażeniami ... ?

Wowka
06-01-2005, 07:53
Naprawdę wszyscy są szczęśliwi i mają grunt przepuszczalny ... :wink:
Może jednak ktoś by się podzielił wrażeniami ... ?


Noo.... ja nie mam niestety gruntu przepuszczalnego ale na szczęście mam tego gruntu całkiem sporo. Dlatego też mając w alternatywie kopiec (dla mnie mało zachęcająca perspektywa) zdecydowałem się na oczyszczalnię korzeniową z poletekiem rozsączającym. Na wszelki wypadek odsunąłem to poletko prawie 200 metrów od domu.

mario_pab
06-01-2005, 08:14
Noo.... ja nie mam niestety gruntu przepuszczalnego ale na szczęście mam tego gruntu całkiem sporo. Dlatego też mając w alternatywie kopiec (dla mnie mało zachęcająca perspektywa) zdecydowałem się na oczyszczalnię korzeniową z poletekiem rozsączającym. Na wszelki wypadek odsunąłem to poletko prawie 200 metrów od domu.

U mnie na działce poziom wód gruntowych jest dość wysoko, szczególnie wiosną po roztopach.
Mógłbym prosić o więcej informacji na temat "oczyszczalni korzeniowej z poletkiem rozsączającym" lub ewentualnie o jakiś adres o tej tematyce? Byłbym zobowiązany.
Pozdrawiam

Wowka
06-01-2005, 08:33
Pisałem juz o tym na Forum

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=35863&highlight=korzeniow%B1

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=35863&highlight=korzeniow%B1

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=15649&highlight=korzeniowa

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=21508&highlight=korzeniowa

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=8364&highlight=oczyszczalnia

I jeszcze kilka innych wątków (polecam skorzystanie z wyszukiwarki)
Jeśli będziesz miał kolejne pytania to proszę bardzo.

mario_pab
06-01-2005, 08:38
Dzieki zaraz tam zajrze. Może to jest to czego szukam.

Barti4
06-01-2005, 12:48
xsprubuj jak ja dogadac sie z geologiem. Zamiast 2m wpisal mi glebokosc wod na 3,80 i problem z glowy...
jesli zas chodzi o oczyszcalnie korzeniowe...no to pewnosci do nich nie mam....wole drenaz
Acha mozesz tez poprosic geologa zeby ci zrobil badanie gruntu w okresie suszy wtedy woda spadnie o 1-1,5 metra w dol...
Bartek

Wowka
07-01-2005, 14:45
xsprubuj jak ja dogadac sie z geologiem. Zamiast 2m wpisal mi glebokosc wod na 3,80 i problem z glowy...
jesli zas chodzi o oczyszcalnie korzeniowe...no to pewnosci do nich nie mam....wole drenaz
Acha mozesz tez poprosic geologa zeby ci zrobil badanie gruntu w okresie suszy wtedy woda spadnie o 1-1,5 metra w dol...
Bartek

Nie byłbym fanem takiego rozwiązania. No cóż... na papierze wszystko będzie OK. Geolog także będzie zadowolony bo weźmie w łapę coś extra za "grzeczność".
Tyle tylko, że majki będzie musiał te gówienka wąchać i chodzić po uginających się trawniczkach.
Nie tędy droga....

Mam na swojej działce kamienną studnię. Używam wody z niej do celów gospodarczych. Hydrofor pozwala mi podlewać ogród, myć samochód itd. Dzisiaj zajrzałem do studni poziom lustra wody był jakieś 50 cm poniżej gruntu. Czy w takiej sytuacji powinienem "zasilać" wody podskórne zawartością szamba?

Barti4
07-01-2005, 19:12
no nie....w takim wypadku to nie da rady...
poza tym dren nie odprowadzi nic bo sam bedzie w wodzie...
Mnie raczej chodzilo o to, ze poziom lustra wody musi byc nizej od drenu o 1,5metra. Wg mnie wystarczy ok 0,5m i do tego potrzebna jest opinia...
W takim wypadku dreny prowadzi sie na kurchaniku powyzej a na nim robi np skalniach czy cos innego....co zrobi z brzydkiego walu jakas pozyeteczna rzecz ,...no i estetyczna...

Arko
22-03-2005, 11:21
xsprubuj jak ja dogadac sie z geologiem. Zamiast 2m wpisal mi glebokosc wod na 3,80 i problem z glowy...
jesli zas chodzi o oczyszcalnie korzeniowe...no to pewnosci do nich nie mam....wole drenaz
Acha mozesz tez poprosic geologa zeby ci zrobil badanie gruntu w okresie suszy wtedy woda spadnie o 1-1,5 metra w dol...
Bartek
Geolog, który za kase napisze wszystko - ludzie czy wy żyjecie na innj planecie.
Załóżmy: geolog pisze zakładane 3,8 m i co ci to da, sam siebie nabierzesz. Sygnały dochodzące do AR Poznań z terenów gdzie zostały zainstalowane POS z drenażem znacznie pogorszyła się jakość wód gruntowych i następiło wypadanie roślinności wokół drenażu.

Arko
22-03-2005, 11:28
xsprubuj jak ja dogadac sie z geologiem. Zamiast 2m wpisal mi glebokosc wod na 3,80 i problem z glowy...
jesli zas chodzi o oczyszcalnie korzeniowe...no to pewnosci do nich nie mam....wole drenaz
Acha mozesz tez poprosic geologa zeby ci zrobil badanie gruntu w okresie suszy wtedy woda spadnie o 1-1,5 metra w dol...
Bartek
Geolog, który za kase napisze wszystko - ludzie czy wy żyjecie na innj planecie.
Załóżmy: geolog pisze zakładane 3,8 m i co ci to da, sam siebie nabierzesz. Sygnały dochodzące do AR Poznań z terenów gdzie zostały zainstalowane POS z drenażem znacznie pogorszyła się jakość wód gruntowych i następiło wypadanie roślinności wokół drenażu.

Arko
22-03-2005, 11:29
xsprubuj jak ja dogadac sie z geologiem. Zamiast 2m wpisal mi glebokosc wod na 3,80 i problem z glowy...
jesli zas chodzi o oczyszcalnie korzeniowe...no to pewnosci do nich nie mam....wole drenaz
Acha mozesz tez poprosic geologa zeby ci zrobil badanie gruntu w okresie suszy wtedy woda spadnie o 1-1,5 metra w dol...
Bartek
Geolog, który za kase napisze wszystko - ludzie czy wy żyjecie na innj planecie.
Załóżmy: geolog pisze zakładane 3,8 m i co ci to da, sam siebie nabierzesz. Sygnały dochodzące do AR Poznań z terenów gdzie zostały zainstalowane POS z drenażem znacznie pogorszyła się jakość wód gruntowych i następiło wypadanie roślinności wokół drenażu.