PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana sposobu ogrzewania a pozwolenie budowlane



Resqres
29-08-2016, 19:25
Witam,

W pozwoleniu budowlanym mam ogrzewanie piecem na paliwo stałe alternatywnie zmiana na gaz. Jestem w trakcie budowy i za namową głosów głównie z tego forum chce zmienić sposób ogrzewania na pompę ciepła. Czy taka zmiana wiąże się z koniecznością wykonania projektu zamiennego (rezygnacja z komina) czy wystarczy tylko wpis kierownika w dzienniku budowy? Podobnie się sprawa ma z wentylacją (zmiana z grawitacyjnej na mechaniczną). Czy to jest zmiana istotna i wymaga zmiany w pozwoleniu?

Arturo72
29-08-2016, 21:19
Witam,

W pozwoleniu budowlanym mam ogrzewanie piecem na paliwo stałe alternatywnie zmiana na gaz. Jestem w trakcie budowy i za namową głosów głównie z tego forum chce zmienić sposób ogrzewania na pompę ciepła. Czy taka zmiana wiąże się z koniecznością wykonania projektu zamiennego (rezygnacja z komina) czy wystarczy tylko wpis kierownika w dzienniku budowy? Podobnie się sprawa ma z wentylacją (zmiana z grawitacyjnej na mechaniczną). Czy to jest zmiana istotna i wymaga zmiany w pozwoleniu?
Wszystko wpisem do dziennika tylko.

Resqres
30-08-2016, 15:46
Chyba też tak zrobię.
Dodatkowo sprawdziłem swój projekt i przypomniałem sobie że podczas gdy ja się starałem o pozwolenie instalacje wewnętrzne nie były wymagane i projektant adaptujący usunął je z projektu więc rozumiem że skoro nie mam w projekcie tych informacji więc nie mam potrzeby robienia projektu zamiennego no bo jak skoro w oryginale nie ma na ten temat informacji :)

wujekbaniu
02-10-2016, 12:44
Witam. Pdepnę się pod temat :)
W adaptacji mam kociol na pellet bioluxary 20kw i kol. Sloneczne
Chciałbym zmienić na kostrzewa 14kw i bez kol.
Zmienić kolor dachówki i elewacji (na zgodny z wydanymi warunkami ale inny niż w adaptacji) oraz grzejniki na podłogówkę.
Poszerzyć trochę dziure w stropie na wysówane schody aby w przyszłości łatwiej zrobić je na stałe przy adaptacji strachu.
Czy to wszystko może kierownik wpisem załatwić?

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
02-10-2016, 13:03
- podstawowym obowiązkiem Kierownika Budowy jest realizowanie budynku zgodnie z projektem.
- jeśli w trakcie realizacji wynikną zmiany, to Twoim obowiązkiem jako Inwestora jest poinformowanie PROJEKTANTA obiektu o tym fakcie. Projektant kwalifikuje zmiany jako : Istotne lub Nieistotne i w zależności od tego - wpis do dziennika ( zmiany nieistotne ) lub projekt zamienny.