PDA

Zobacz pełną wersję : PRZECIEKAJĄCY KOMIN!!!!!!!!!!



filipinka
06-01-2005, 19:26
PROSZE POMÓŻCIE MI BO PRZECIEKA MI KOMIN OBRÓBKA DEKARSKA ZROBIONA JEST PRAWIDŁOWO,NAJPRAWDOPODOBNIEJ PRZEPUSZCZAJĄ MI SPOINY MIĘDZY PŁYTKĄ KLINKIEROWĄ MOJ WYKONAWCA MÓWI ZE JEST TO WINA SPOIN CO JA MAM ZROBIĆ??? :( :( :( :( :( :(

ariete
06-01-2005, 22:49
Najprawdopodobniej wykrapla się woda ze spalin. Może długi odcinek komina jest nieocieplony? Tzn. przebiega przez np. strych.
Za mało podałaś informacji.

Bard13
07-01-2005, 07:51
CO JA MAM ZROBIĆ???

Zacząłbym od dokłądnego opisu o co chodzi, bo na razie nikt nic nie zrozumie

buba48
07-01-2005, 12:21
Temat bardzo chodliwy. Wiele już o tym było. Dla przykładu:

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=38892

filipinka
07-01-2005, 19:46
witam ten komin to firmy schidler oblozony plytka klinkierowa a plamy pokazaly sie po ulewach w pokoju na poddaszu na scianie gdzie jest komin pokuj jest ocieplony welna iwlasnie jest zabudowywany plyta g-k narazie sie wstrzymalam z pracami w tym pokoju az problem zostanie rozwiazany rozmawialam z dekarzem czy aby zrobil wszystko prawidlowo twierdzi ze tak i mowil ze juz mieli taki przypadek to ponoc przepuszczaja sopiny slyszalam ze dobry jest srodek sikagard 703 w ale czy on zda rezultat na dluzszy czas czy deszcz go nie zplucze po kilku latach
[/url]

buba48
10-01-2005, 06:09
...ten komin to firmy schidler oblozony plytka klinkierowa...rozmawialam z dekarzem czy aby zrobil wszystko prawidlowo twierdzi ze tak i mowil ze juz mieli taki przypadek to ponoc przepuszczaja sopiny...

Mam dosłownie tak samo ! Nie daj się zwariować i sprawdź obróbki przy kominach. U mnie poszli na łatwiznę i nie podcięli komina, a obróki przymocowali do ściany komina na styk. :evil: I to jest zasadniczy powód przeciekania, a nie fugi ! Wykonawca nigdy do swoich błędów się nie przyzna. Musisz być mądrzejsza od niego.

Pozdrawiam !

filipinka
13-01-2005, 20:15
...ten komin to firmy schidler oblozony plytka klinkierowa...rozmawialam z dekarzem czy aby zrobil wszystko prawidlowo twierdzi ze tak i mowil ze juz mieli taki przypadek to ponoc przepuszczaja sopiny...

Mam dosłownie tak samo ! Nie daj się zwariować i sprawdź obróbki przy kominach. U mnie poszli na łatwiznę i nie podcięli komina, a obróki przymocowali do ściany komina na styk. :evil: I to jest zasadniczy powód przeciekania, a nie fugi ! Wykonawca nigdy do swoich błędów się nie przyzna. Musisz być mądrzejsza od niego.

Pozdrawiam !

Dziekuje "Buba48" za podtrzymanie mnie na duchu w piatek 14 umowiłam sie z dekarzem że przyjedzie i sprawdzi komin na dach wleze :lol: razem z nim i zobaczymy co tam cieknie papa

c-m
13-01-2005, 21:08
jak juz bedziesz na tym dachu, to pstryknij pare zdjec. przydadza sie
mozesz je nam pokazac, w razie nieporozumienia.

pozdro c-m

bikosa
13-01-2005, 22:34
Hymm, nie jesteś jedyna :wink: Mam 4 kominy- wszystkie wykonane tak samo- czyli bez wcinania sie w klinkier (mam schiedla oblozonego polowkami klinkieru). 3 sa ok a jeden cieknie. No i bylo super- pierwsze zdanie dekarza to, ze na pewno przeciekaja fugi- ciekawa teoria tym bardzije, ze komin jest calutki mokrutki za zewnatrz. po pierwsze poprawce bylo lepiej ale nadal cieklo, po drugiej bylo jeszcze gorzej. potem oociepleniowcy wykruyli, ze jest nieszczelnosc w laczeniu wakafleksu, poprawili, i znow bylo lepiej ale do czasu. no iwec kolejna wizyta dekarza i znow gorzej. w koncu facet sie poddal i wcial sie w komin- czekam na ulewe bo narazie nic nie widac- ale padalo slabo.
przepraszam za bledy- i brak polskich znakow ale pisze pod presja utraty dostepu do kompa. powodzenia.