PDA

Zobacz pełną wersję : Remont domu pomysły i wątpliwości



Eluś
07-01-2005, 13:25
Na wiosnę zabieram się za remont domu. Mam wiele pomysłów ale i wiele wątpliwości. Wiele rozwiązań mi się podoba. Ale mam na ten cel ograniczone środki. Jednocześnie nie chciałabym już wracać do tego tematu.
Może z Waszym udziałem uda mi się przeprowdzić z głową czekam na podpowiedzi i pomysły.
Wymyśliłam,że zrezygnuję z jednego pokoju,przylegającego do kuchni,podzielę go przez co powstanie mała spiżarka /wykorzystam obecne drzwi/a druga część to jadalnia do której będzie się wchodzić prosto z kuchni (zburzę dzielącą pomieszczenia ścianę)

Cele jakie zamierzam ponadto uzyskać to otwarcie przestrzeni.Już dawno zrezygnowałam z drzwi do kuchni i salonu poprostu pozdejmowałam je. Obecnie chciałabym te otwory powiększyć.Czy są jakieś zasady?

Wymieniam "podłogi" i też myślę,żeby holl,salon i częściowo kuchnia miały wspólną podłogę.

Może ktoś już próbował przerobić swój dom.Czekam na podpowiedzi.

ania
08-01-2005, 11:36
Hmmm,
trudno ci coś radzić bo wasze koncepcje są totalnie rozbieżne.

Twoja jest "utylitarna" a męża - "sercoszczipatielna"

Trudno też radzić, która jest lepsza bez rysunków. Postaraj się pokazać najprostrzy szkic, rzut, cokolwiek...

Jedno jest pewne - nie zaczynaj dopóki nie będziecie się w 100% zgadzać!

tom72
09-01-2005, 11:27
Ania ma rację. Bez rysunków, to można sobie pogadać przez telefon o pogodzie. Rysujcie, rysujcie, rysujcie... Papier przyjmie wszystko, a i zmiany na papierze raczej niewiele kosztują. Jeśli sami nie potraficie to zgłoście się do kogoś kto się na tym zna. Piszesz, że już teraz odechciewa się remontu, a co to dopiero będzie, gdy się okaże, że po remoncie wszystko wyszło inaczej niż myślałaś. Powodzenia. T.

Eluś
10-01-2005, 09:59
Wysłanie rysunku nie jest możliwe, próbowałam to zrobić ale nie da rady.Być może jest na to sposób ale mój zakres posługiwania się komputerem tak daleko nie sięga więc musicie to sobie wyobrazić i spróbować mi podpowiedzieć.Spróbuję etapami,żeby bardzo nienamieszać.

Eluś
11-01-2005, 13:41
Od niedawna korzystam z forum.ma to zalety jestem nim użeczona.Super.Tyle się dowiedziałam.I tyle jeszcze się dowiem Ale są i wady nie potrafię się sprawnie poruszać.Mam nadziję że z czasem będzie lepiej pozdrawiam. W dalszym ciągu czekam na rady z zakresu remontu.

tom72
19-01-2005, 19:28
cześć; mam kumpla - architekta, mieszka w Lubartowie, a to zdaje się lubelskie; jak chcesz to ci może doradzić co i jak za przystępną cenę; jak się zdecydujesz, to daj znać; jedna uwaga - z racji tych przystępnych cen, facet jest zawalony robotą i trzeba mu dać trochę czasu na projekt; powodzenia;