PDA

Zobacz pełną wersję : ILE ZA URZĄDZENIE OGRODU ???



mat1
08-01-2005, 22:23
mam ogród (aktualnie kawałek urwiska ) planuje wczesną wiosną coś z tym zrobić, zastanawiam sie czy nie zlecić założenia ogrodu firmie, mam około 7 arów
Jakie mogą być średnie koszty ??
wzdłuż płotu planuje dać żywopłot lub coś podobnego, na środku trawę (najlepiej taką, której nie trzba kosić, i może kilka drzewek, krzaczków iglagów, muszę jeszcze dowieźdź trochę ziemi
lepiej zrobić to samemu (tu mam na myśli chłopakówspod sklepu0, czy zlecić firmie
pozdrawiam

Jan Przestrzelski
09-01-2005, 21:47
Jeśli chcesz być zadowolony to lepiej zlecić firmie.
Zrobi projekt i fachowo wykona ,da swoje rośliny i gwarancję że się przyjmą.Na tym trzeba się znać.
Trzeba wiedzieć jak to będzie wyglądało za parę lat.
A mówię tak bo mam szwagra fachowca w projektowaniou ogrodów.

Tomasz M.
10-01-2005, 15:02
mam ogród (aktualnie kawałek urwiska ) planuje wczesną wiosną coś z tym zrobić, zastanawiam sie czy nie zlecić założenia ogrodu firmie, mam około 7 arów
Jakie mogą być średnie koszty ??
wzdłuż płotu planuje dać żywopłot lub coś podobnego, na środku trawę (najlepiej taką, której nie trzba kosić, i może kilka drzewek, krzaczków iglagów, muszę jeszcze dowieźdź trochę ziemi
lepiej zrobić to samemu (tu mam na myśli chłopakówspod sklepu0, czy zlecić firmie
pozdrawiam
Jestem świeżo po rozmowie ze specem od ogrodów. Z tej rozmowy wynika kilka "złotych myśli":
- jesli chcesz mieć ogród ciekawie wyglądający latem, w miarę dobrze zimą i niekłopotliwy w utrzymaniu, dobrze jest zamówić projekt u specjalisty; koszt projektu przy tej wielkości powinien być w granicach 1000 - 2000 zł;
- samo urządzenie ogrodu można robić samemu, koszt zależy w dużym stopniu od tego czy kupujesz duże czy małe rośliny i czy planujesz tzw. małą architekturę (altanki, grille, oczka, skalniaki itp.) i instalację nawadniajacą. Na 7a koszt może równie dobrze wynieść 10 tys jak i 100 tys.
- jedyny trawnik wyglądający schludnie a nie wymagający koszenia to trawnik z PCV :wink:

grzegorz2
10-01-2005, 18:29
- jedyny trawnik wyglądający schludnie a nie wymagający koszenia to trawnik z PCV :wink:
O, właśnie tak!!! Jestem po pierwszym sezonie - ok. 100 m2 trawniczka (to raptem 10 mx 10 m) - trzeba kosić co 7-10 dni, najgorsze są wszelkie nierówności i krzaczki, które trzeba obkaszać. I trzeba na to liczyć circa 2 godziny (razem z uprzątnięciem trawy). Z drugiej strony chałupy będę miał ponad 200 m2 - nie wiem kto i kiedy będzie toto obrabiał...
Grzegorz

Przemek72
10-01-2005, 22:03
Z moich rozmow z architektami wynika, ze zaprojektowanie i wykonanie okolo 1000m2 ogrodu kosztuje okolo 15-20.000 (ogrod bez "fajerwerkow").

M@M
10-01-2005, 22:14
Wcale nie musi być tak drogo. Moja żona znalazła w jednej ze szkółek z krzewami ogrodnika, który zaproponował rozmieszczenie krzaków bez żadnych papierowych projektów. Wraz z założeniem i pierwszą pielęgnacją trawnika kosztowało to nas ok 6000. Samego ogrodu jest ok 600 mkw w tym krzaki oraz ok. 400 mkw trawnika. Trawnik kosztował 5 zł za metr kw reszta to krzaki + robocizna. Miała być sportowa elegancja bez fajerwerków i jest super!!

aishan
11-01-2005, 09:13
M@M!
A gdzie ten fachowiec? Dawać go tu!!!!!!

Sonika
11-01-2005, 13:19
Aishan,
jak Go znajdziesz, to mi daj znać, proszę. :lol:

Jan Przestrzelski
11-01-2005, 14:11
Rozmawiałem z fachowcem ,on robi to średnio ok 30zł za m2 zaprojektopwanej powierzchni z materiałem i nasadzeniami.Oczywiście cena wzrośnie jeśli rośliny mają być duże i przyjdzie wykonać murki,ocxzka,kaskady ścierzki .A projektuje tylko z wykonawstwem.

Jan Przestrzelski
11-01-2005, 14:12
Rozmawiałem z fachowcem ,on robi to średnio ok 30zł za m2 zaprojektopwanej powierzchni z materiałem i nasadzeniami.Oczywiście cena wzrośnie jeśli rośliny mają być duże i przyjdzie wykonać murki,ocxzka,kaskady ścierzki .A projektuje tylko z wykonawstwem.

Didi
11-01-2005, 14:25
Wiecie co!
W Polsce problem polega na tym, że każdy Polak jest najlepszym lekarzem i najlepszym ogrodnikiem.
Przecież projekt można zamówić teraz, a prace na ogrodzie wykonywać etapami w miarę przypływu gotówki.
Owszem zdarzają się ludzie z talentem twórczym, ale ....przejedźcie się po osiedlach domków i popytajcie tam gdzie są ładne ogrody....wszędzie Wam powiedzą, że to było robione przez firmę

Inka1
11-01-2005, 14:38
Ja sobie znalazłam ogrodników, w sumie za ogród zapłaciłam niecałe 20.000
w to weszło:
1. wywiezienie ziemi, uprzątnięcie terenu
2. przywiezienie dobrej
3. rośliny, pergola, grys, kora itp
4. trawa
5. system nawadniania

Od razu, z góry ustaliłam jakie to mają być rośliny (mało kłopotliwe i nie liliputy :wink: ), na projekcie naniosłam zmiany

działka ma jakieś 700m, ale stoi na niej dom, więc w sumie "opracowali" jakąś jej połowę, ale za to z "zakamarkami"

Kedrap3
11-01-2005, 17:15
Rozmawiałem z fachowcem ,on robi to średnio ok 30zł za m2 zaprojektopwanej powierzchni z materiałem i nasadzeniami.Oczywiście cena wzrośnie jeśli rośliny mają być duże i przyjdzie wykonać murki,ocxzka,kaskady ścierzki .A projektuje tylko z wykonawstwem.

Wow! :( No to mnie pognębiliście. Moja działka ma ponad 3300m2 więc wychodzi 99,000zł. Chyba będzie ogród angielski...

11-01-2005, 18:41
Wcale nie musi być tak drogo. Moja żona znalazła w jednej ze szkółek z krzewami ogrodnika, który zaproponował rozmieszczenie krzaków bez żadnych papierowych projektów. Wraz z założeniem i pierwszą pielęgnacją trawnika kosztowało to nas ok 6000. Samego ogrodu jest ok 600 mkw w tym krzaki oraz ok. 400 mkw trawnika. Trawnik kosztował 5 zł za metr kw reszta to krzaki + robocizna. Miała być sportowa elegancja bez fajerwerków i jest super!!

M@M a gdzie jest ta szkolka???????? :P

bodekku
12-01-2005, 11:45
M@M - podaj namiary
na tę szkółkę :)
pozdr

mat1
14-01-2005, 19:06
a słyszeliście o trawie, której nie trzeba kosiś, gdzie ją kupić i ile kosztuje?

Tomasz M.
14-01-2005, 19:10
Trawa której nie trzeba kosić? Polecam sklepy z wykładzinami winylowymi, np. sieci "Komfort" :lol:

badi
15-01-2005, 09:14
Ja mam propozycję na 1100 m 2 ogrodu z wieloma atrakcjami typu : oczko wodne, różne rodzaje nawierzchni, rośliny , podkłady kolejowe, i jeszcze dużo innych rzeczy za 55 tyś. Jak powiedziałam mężowi to powiedział, że on w ogóle nie potrzebuje ogrodu :lol: :lol: :lol:
Szukam dalej............................................. ..............................

Piotrek T
15-01-2005, 16:45
Jeśli chcecie mieć piękny ogród a w szczególności trawnik polecam wam firmę która zna się na tym jak nikt inny http://www.rolltraw.pl/
to są fachowcy!

Piotrek T
15-01-2005, 19:27
Szczególnie polecam kontakt z Piotrem Prończukiem on zajmuje się głównie ogrodami , nawadnianiem i projektami

Krzeszowski Aleksander
15-01-2005, 19:36
Nie martw się ,jeśli mieszkasz w pobliżu wybierzemy najrozsądniejsze rozwiązanie-satysfakcja gwarantowana.

Piotrek T
15-01-2005, 20:17
Obecnie Rolltraw (zima) ma włączoną automatyczną sekretarkę ale jak ktoś z was chce się z nimi zkontaktować to zapraszm na priv ( tylko poważne oferty) dam na kom.

rosa
15-01-2005, 20:19
Mój ogród (działka ok.1400m2) kosztował ponad 20tys.zł. Ma w tej chwili 1 rok i już coś widać. Nie ma bajerów, oczka grila itp. Jest gratisowa opieka ogrodnika (3-letnia) wraz z wymianą roślin, które się nie przyjęły. Kwota ta wyniknęła z poniższych prac:
- wymiana 10cm całej ziemi (ok.13 wywrotek)
- usypanie pryzm i rabat
- posadzenie wzdłuż ogrodzenia cisów i tui (ok.150szt)
- posadzenie kilku drzew, krzewów i ponad 200 innych roślin
- założenie rabat wraz z drewnianymi borderami, żwirem i korą
- założenie trawników
- wykonanie nawodnienia Gardeny (3 sekcje)
Czytając powyższe Wasze posty myślę, że nie przepłaciłem. A najbardziej cieszę się z tego, że już nigdy nie będę zbierał gwożdzi, desek itp. akcesorii z budowy. Nareszcie widzę zieleń u siebie.

NOTO
11-06-2005, 21:25
- jedyny trawnik wyglądający schludnie a nie wymagający koszenia to trawnik z PCV :wink:
O, właśnie tak!!! Jestem po pierwszym sezonie - ok. 100 m2 trawniczka (to raptem 10 mx 10 m) - trzeba kosić co 7-10 dni, najgorsze są wszelkie nierówności i krzaczki, które trzeba obkaszać. I trzeba na to liczyć circa 2 godziny (razem z uprzątnięciem trawy). Z drugiej strony chałupy będę miał ponad 200 m2 - nie wiem kto i kiedy będzie toto obrabiał...
Grzegorz
Wszelkie zakola istotnie zwiekszają czas koszenia. Może zamiast kółek wokół krzewów stosuj bardziej opływowe kształty - tak aby pokonać je kosiarką "z marszu".
Jaką masz kosiarkę.

Struś
11-06-2005, 21:53
Kurcze, jak czytam o tych kosztach, to mnie ciarki przechodzą brrr..
A mam do urządzenia tylko około 11 000 m ogrodu.
Miał być staw, altana itp., a będzie chyba sama trawa :wink:

Gregor 456
11-06-2005, 22:49
Witajcie
czytam ze wielu z Was ma ogrody lecz nikt nie chce pokazac
a ja tak bym prosil o inspiracje, poniewaz jastem na etapie planowania ogrodu, prawie kazdy z Was ma w komputerze jakies zdjecia, jak byscie mogli je wyslac na moj adres [email protected] byl bym wdzieczny
dziekuje :P
i pozdrawiam

MAREK S
12-06-2005, 11:43
Witam,
Zgadzam sie z Gregorem zeby w koncu pokazac te ogrody
a jednoczesnie caly ten watek winien byc w "pamietajcie o o ogrodach"
moze by ktos go tam przerzucil??? :lol:

NOTO
20-06-2005, 12:44
Kurcze, jak czytam o tych kosztach, to mnie ciarki przechodzą brrr..
A mam do urządzenia tylko około 11 000 m ogrodu.
Miał być staw, altana itp., a będzie chyba sama trawa :wink:

A nie przewidziałeś tego ?
Jak chcesz to możesz w ogród zamienić tylko część działki a na pozostałej zasadzić drzewa lub mieć tylko trawę.
Nikt nie zmusza do zrobienia całości przez profesjonalistów.
Realnie oceń swoje możliwości (finanse) zaproś kogoś od ogrodów i powiedz mu za jakie pieniądze ma urządzić ogród.

Struś
20-06-2005, 21:46
A nie przewidziałeś tego ?
Jak chcesz to możesz w ogród zamienić tylko część działki a na pozostałej zasadzić drzewa lub mieć tylko trawę.
Nikt nie zmusza do zrobienia całości przez profesjonalistów.
Realnie oceń swoje możliwości (finanse) zaproś kogoś od ogrodów i powiedz mu za jakie pieniądze ma urządzić ogród.


Prawdę mówiąc, ten punkt pominąłem.
Nie sądziłem że projekt ogrodu może tyle kosztować.
Ciekawe ile kosztuje projekt, ale wyłącznie na papierze.
Chodzi mi o rozmieszczenie roślin wraz z wyborem rodzajów, wytyczne do wykonania stawu, wytyczne do instalacji nawadniającej, itp.
jeśli ktoś już o to pytał, to prosił bym o info dla porównania.

NOTO
22-06-2005, 13:06
Powoli. powoli.
Projekt ogrodu przy Twojej powierzchni myslę że nie przekroczy 1500-2000 zł.
Resztę możesz zrobić sam tzn.
roundap, zaorać, zbronować , wałować siać ....
potem po kolei obszadzać ogród roślinami z projektu ...
to może być naprawdę wspaniałe przedsięwzięcie --- część ogrodu rośnie a cześc dopiero się tworzy ...

Warto dobrze nawożic ogród. Szybko bedzie przyrastał - popatrz równiez za preparatami dolistnymi.
Znajomym iglaki w 4 lata strasznie przyrosły i pokonały wysokośc domu !

Teska
22-06-2005, 15:14
NOTO


a jakie to preparaty dolistne dowiedz sie prosze....

NatkaB
23-06-2005, 12:33
Aishan,
jak Go znajdziesz, to mi daj znać, proszę. :lol:
i ja przyłączam się do prośby o namiary :)

NatkaB
23-06-2005, 12:35
Warto dobrze nawożic ogród. Szybko bedzie przyrastał - popatrz równiez za preparatami dolistnymi.
Znajomym iglaki w 4 lata strasznie przyrosły i pokonały wysokośc domu !

NOTO - co to za preparaty? Mnie też bardzo zależy na szybkim wzroście iglaków

chmurka
23-06-2005, 20:05
Znam nawóz dolistny do iglaków, polecili mi go znajomi.....właściciele ładnego ogrodu...
To PINIVIT w płynie.
Kupiłam ten nawoz w Castoramie, jest w pojemnikach o rożnej pojemności.
Nie kupujcie za dużo, bo można go stosowac tylko do końca czerwca ( info na opakowaniu) i ma tylko rok trwałości.

mieczotronix
23-06-2005, 21:11
Zgadzam sie z Gregorem zeby w koncu pokazac te ogrody
Zdjęcia mojego ogrodu są tutaj tutaj (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=688712&highlight=chc%EA+napisa%E6+jak+fajnie#688712)
Pod nimi pytania i odpowiedzi

NatkaB
24-06-2005, 13:22
Zdjęcia mojego ogrodu są tutaj tutaj (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=688712&highlight=chc%EA+napisa%E6+jak+fajnie#688712)
Pod nimi pytania i odpowiedzi

Mieczu dlaczego usunąłeś swoje zdjęcie z wizytówki :cry: :cry: :cry:

NOTO
26-06-2005, 12:27
NOTO
a jakie to preparaty dolistne dowiedz sie prosze....

Generalnie sa to nawozy. O i stosowali i stosują preparaty BIOPON-u. Są to koncentraty, które przed opryskami się rozcieńcza. Stosowali co 2 tygodnie - w sumie to bardzo odstresowujące zajęcie :)

Sonika
26-06-2005, 19:37
Aishan,
jak Go znajdziesz, to mi daj znać, proszę. :lol:
i ja przyłączam się do prośby o namiary :)


Aishan dalej szuka :wink: .

Struś
30-06-2005, 22:28
Powoli. powoli.
Projekt ogrodu przy Twojej powierzchni myslę że nie przekroczy 1500-2000 zł.
Resztę możesz zrobić sam tzn.
roundap, zaorać, zbronować , wałować siać ....
potem po kolei obszadzać ogród roślinami z projektu ...
to może być naprawdę wspaniałe przedsięwzięcie --- część ogrodu rośnie a cześc dopiero się tworzy ...

Warto dobrze nawożic ogród. Szybko bedzie przyrastał - popatrz równiez za preparatami dolistnymi.
Znajomym iglaki w 4 lata strasznie przyrosły i pokonały wysokośc domu !

Włąśnie tak zamieżam zrobić
Wszystko po troszeczku i w miarę możliwości samodzielnie.

Mam za to inne pytanko.
Czy ktoś z Was ma może oczko naturalne w swoim ogrodzie?
We wszystkich artykułach piszą o oczkach i stawach wykładanych folją.
Chcemy zrobić u siebie staw o pow. ok. 1200 m. Wykładanie fojią takiej powierzchni było by bez sensu, szczególnie że mamy wodę gruntową już na poziomie ok. 120 cm. i praktycznie przez cały rok ten poziom się utrzymuje.
Zastanawia mnie jednak i to jest moje pytanie, jak przy takim poziomie wody wykopać oczko o głębokości ok. 2 m i jak je umacniać.
Może ktoś zetknął się z podobnymi pracami i może mi coś podpowiedzieć.