PDA

Zobacz pełną wersję : Przypodlogowe listwy wykonczeniowe



maro
05-09-2002, 22:25
Prosze o podpowiedz. Chcialbym polozyc barkiet, poczym wykonczyc go listwami przypodlogowymi. Czego najlepiej uzyc kleju montazowego czy przykrecic te listwy. Jak to zrobic aby wygladalo ostetycznie? Czy lepiej polozyc te podloge przed czy po malowaniu?

Szkapeusz
06-09-2002, 19:44
Witam
Z mojego doświadczenia wynika, że najważniejszym kryterium wyboru jest to jakie masz ściany a konkretnie czy są mocno "pofalowane". A więc gdy są mocno krzywe to polecałbym kołki rozporowe bo nimi można dociągnąć listwę do ściany, wadą tego rozwiązania są niestetyczne łebki do ukrycia (np zaszpachlowania)- najlepiej zwykłe kołki nie "szybki montaż"! Do barkietu najlepiej pasowałyby moim zdaniem listwy z naturalnego drewna a te też potrafią być mocno zwichrowane co również przemawia za kołkiem. Klej montażowy jest ok przy równych ścianach i listwach. Można jeszcze próbować klejem na gorąco (osobiście nie polecam)choć widziałem przyklejone listwy drewnopochodne do paneli.
Nie napisałeś z jakiego drewna będzie podłoga - ja do dębowego parkietu użyłem małych mosiądzowanych gwoździków są praktycznie niewidoczne a porządnie i bezproblemowo trzymają (ściany proste).
Pozdrawiam

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Szkapeusz dnia 2002-09-06 20:47 ]</font>

Szkapeusz
06-09-2002, 19:46
Acha i moim zdaniem pomaluj ściany a następinie kładź podłogę - aż tak się nie kurzy a odpada Ci zabezpieczanie listew przed zamalowaniem.

maro
06-09-2002, 21:20
Sciany mam idealnie proste, so to nowe tynki gisowe. Myslalem oczywiscie o listwach drewnianych barlinka, podloga ma byc bukowa. Rzecz w tym czy montaz na kleju do tynku (w tym wypadku gipsowego) ma sens, jak wiadomo listwy beda napewno pracowaly pod wplywem wilgoci, czy to wszystko nie odpadnie po jakims czasie? Dzieki za podpowiedz.Maro

Szkapeusz
07-09-2002, 02:53
Podłoże pod drewniane podłogi musi być suche (najlepiej kłaść je po pierwszym sezonie grzewczym) a więc wilgoć nie stanowi zagrożenia i dla listew. Możesz śmiało mocować listwy do gipsowych ścian na So..lidny :smile:klej montażowy.
Pozdrawiam.

maro
07-09-2002, 14:50
Dzieki za podpowiedz. Wylewki jak i sciany sa juz dobrze ''wysezonowane'' czyli po jednym sezonie grzewczym. Kontynujac pytania, jak wspomniales solidny klej czyli co bys polecil?
Ps.: Pozdrowienia dla zony i pszyszlego potomstwa. Ja mieszkam w okolicach Krakowa, 32 latka ale zato juz na finiszu budowlanym. Glowa do gory, jak mowia jesli cel jest (a szlachetny on) to i kasa sie gdzies znajdzie.
Maro