PDA

Zobacz pełną wersję : okna niskoemisyjne k 1,1w/m pogarszające się z czasem



Krzysztof2
09-01-2005, 09:56
Czy zetknęliście się z opiniami ,że okna napełniane argonem z biegiem lat tracą swoje parametry bo argon dyfunduje ? Osobiscie nie bardzo rozumię bo niby co pomiędzy szybami pozostaje wtedy, próżnia czyli najlepszy izolator? a jeżli by na miejsce argonu dostawało by się powietrze to okna parowałyby od środka. Proszę o odpowiedzi osób znających temat, i długoletnich użytkowników takich okien ,czy zauważyliście jakieś zmiany np. w zaparowaniu. Pytam bo wszystko mam już nagrane odnośnie wymiany zestawów szkleniowych z K 2,8W/m na K1,1W/m. I przyznam ,że trochę się zawahałem. Oczywiście producent okien obśmiał się i stwierdził że to bzdury, jak ze znikaniem styropianu w ścianie warstwowej.
pozdrawiam Krzysztof.

jareko
09-01-2005, 10:12
Krzysztof2 - o ile pamietam fizyke z zakresu szkoly podstawowej to raczej niemozliwe jest uzyskanie prozni w szybie zespolonej :lol:
uslyszalem keidys ze argon pomiedzy ziarenkami piasku na zewnatrz szyby sie wydostaje (w koncu szyba to piasek)
Poki szyba jest szczelna - nie ma prawa parowac w srodku. A jak dlugo jest szczelna? Jesli jest wykonana prawidlowo to czyba bez ograniczen - gwarancja jest na 5 lat i wlasnie dotyzny szczelnosci (widzialem 20 letnie zespolonki ktore po dzis dzien szczelne sa)

I na koniec - masz teraz w domu szyby 2,8 a bedzisz mial (z argonem) 1,1 - nawet jak argon ci dialbelki wypija to pozostanie 1,6 (gdyz i tak musi byc szyba termofloat>. Teraz tylko koszty i czy to sie realnie oplaca - kiedys juz to bylo tutaj analizowane - skorzystaj z opcji szukaj

stary
09-01-2005, 13:33
Rzekłbym ,że nawet jak się argon gdzieś ulotni (tylko gdzie) to szyba 4/16/4 termofloat będzie miała współczynnik u =1,3 -1,4 . Sam argon obniża przenikalność o około 0,2 W/m2 * K czyli daje 1,1 -1,2 .

Krzysztof2
09-01-2005, 14:10
[quote="jareko"]Krzysztof2 - o ile pamietam fizyke z zakresu szkoly podstawowej to raczej niemozliwe jest uzyskanie prozni w szybie zespolonej :lol:
dzięki za info może z tą próżnią przesadziłem chodziło bardziej o obniżone ciśnienie. Pamietam ,że temat był poruszany bo to ja rozpocząłem wtedy dyskusję, i myślę ,ze warta jest gra świeczki bo całość jest wyceniona na 2700zł z robocizną regulacją nowymi listwami przyszybowymi (stare zestawy były 4-12-4) , i nowymi uszczelkami zwłaszcza ,że jestem w uldze remontowej i mam kupca na stare szybki. No i oczywiście zyski w kosztach ogrzewania . Pod tym względem muszę przyznać ,że Okfens z Czeladzi jest bardzo elastyczną firmą.
dzięki za info pozdrawiam Krzysztof.

jareko
09-01-2005, 15:06
Krzysiu :) szacuneczek - to musze cie zmartwic - przekalkuluj sobie to wszystko czy naprawde te 2700 warto wydac - oszczednosci w ogrzewaniu zaskocza cie niemile :( Ale jesli masz kupca na starocia - to faktycznie prawie za friko ;)
Gdyby nie to ze szyby mialem po cenach narawde rewelacyjnych to nigdy bym takiej inwestycji nie przeprowadzil - zwlaszcza ze czesto z innych wzgledow okno jest rozszczelnione i cala "kalkulacja" bierze w leb
Twoj wybor :) ja tylko kase nie swoja licze :lol: ;)

stary - :) - nie polemizujmy ;) o iles tam dziesiatych ;) Faktycznie miast 1,1 bedzie cos kolo 1,3 - 1,4 (takie wartosci na szkoleniu Pilkington przynajmniej podawac - pomerdaly mi sie poprzednio cyferki )

Krzysztof2
31-01-2005, 08:58
Krzysiu :) szacuneczek - to musze cie zmartwic - przekalkuluj sobie to wszystko czy naprawde te 2700 warto wydac - oszczednosci w ogrzewaniu zaskocza cie niemile :( Ale jesli masz kupca na starocia - to faktycznie prawie za friko ;)
Gdyby nie to ze szyby mialem po cenach narawde rewelacyjnych to nigdy bym takiej inwestycji nie przeprowadzil - zwlaszcza ze czesto z innych wzgledow okno jest rozszczelnione i cala "kalkulacja" bierze w leb
Twoj wybor :) ja tylko kase nie swoja licze :lol: ;)

stary - :) - nie polemizujmy ;) o iles tam dziesiatych ;) Faktycznie miast 1,1 bedzie cos kolo 1,3 - 1,4 (takie wartosci na szkoleniu Pilkington przynajmniej podawac - pomerdaly mi sie poprzednio cyferki )

Wymieniłem te szybki i jestem bardzo zadowolony, problem z parowaniem zniknął zupełnie .Stojąc przy oknie balkonowym nie czuję chłodu a dom utrzymuje zadaną temperaturę 19C w dzień i 20 wieczorem przy temp. wody na piecu 60-70C a przecież mamy ostatnio mrozy na południu. A za stare szybki mam piękne okienko w dębie i częściowo MDF z obłogiem dębowym między kuchnią a pokojem gościnnym. Tak więc serdeczne dzięki za rady i informacje na forum muratora , bo pewnie bez tego by do wymiany nie doszło.
pozdrawiam Krzysiek