PDA

Zobacz pełną wersję : Zasobnik CWU



dave88
01-09-2016, 15:15
Rozglądam się za zasobnikiem do kotła kondensacyjnego. Kocioł jeszcze nie kupiony ale prawdopodobnie będzie to Immergas Victrix 12. Chcę dopasować do niego zasobnik. znalazłem Biawar Mega W-E 125 w cenie 1100 zł. Co myślicie ? Firma dobra ? Cena ok ? A może coś innego polecacie ? W domu aktualnie będą mieszkać 2 osoby, ale w przyszłości zapewne więcej tak do 4 :P

fachman19
01-09-2016, 20:58
QATRO tej samej firmy . ma dużą wężownicę

dave88
02-09-2016, 08:26
szkoda że nie ma Quatro pojemności 120 l

Wykona
02-09-2016, 08:45
Dopasuj coś z oferty Immergas-a i tyle.

Konsultant Viessmann
02-09-2016, 09:18
A może coś z naszej oferty: Vitocell 100-V (http://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/podgrzewacz-wody-uzytkowej/zasobnik-cieplej-wody-uzytkowej/vitocell-100-v.html)

Przeznaczony specjalnie do podgrzewu wody użytkowej w połączeniu z pompami ciepła oraz kotłami kondensacyjnymi. Duża powierzchnia zapewnia niezwykle wydajną wymianę ciepła. Okalająca izolacja cieplna, zdejmowana dla ułatwienia wniesienie urządzenia.
Na życzenie możliwość przyłączenia maks. dwóch grzałek elektrycznych i instalacji solarnej (przez zewnętrzny zestaw wymienników ciepła). posiada zabezpieczoną przez koroczą komorę zasobnika ze stali z emaliowaną powłoką Ceraprotect.

Jak są jakieś pytania - jestem do dyspozycji.

fachman19
02-09-2016, 14:15
szkoda że nie ma Quatro pojemności 120 l

Pojemność nie jest najistotniejsza , Ważna jest wydajność układu kocioł zasobnik . W przypadku Qatro masz 100 l w 15 minut. Kocioł przekazuje pełną moc do wody . A przy małej weżownicy trwa to dłużej .

Ciekawe ,że firma V nie podaje parametrów wężownicy. Choć nie wątpliwie z rysunków wynika ,że ma wężownice.
Dobór nie powinien polegać na danych reklamowych

dave88
02-09-2016, 14:22
Pojemność nie jest najistotniejsza , Ważna jest wydajność układu kocioł zasobnik . W przypadku Qatro masz 100 l w 15 minut. Kocioł przekazuje pełną moc do wody . A przy małej weżownicy trwa to dłużej .

Ciekawe ,że firma V nie podaje parametrów wężownicy. Choć nie wątpliwie z rysunków wynika ,że ma wężownice.
Dobór nie powinien polegać na danych reklamowych

ok to już wiem coś więcej :-)

a jeżeli chodzi o samą firmę Biawar to maja dobre produkty jakościowo ?

Adam626
02-09-2016, 21:30
Proponuję bojler sprawdzonej firmy. Biawar powinien być OK (mam mały bojlerek elektryczny biawar nibe i jest super w przeciwieńśtwie do innego z marketu).
Konstrukcja bojlera wpływa na to ile ciepłej wody dostaniemy ( a nie tylko jego wielkość i wężownica) Chodzi o to że zły bojler zaraz wymiesza wodę zimną z ciepłą i koniec gorącej wody. Dobry bojler ma taki ukłąd wewnątrz żę to jakoś warstwami się układa.

mam boljer 160l i jest spoko (buderus) polecam

mam bojlery 5l Nibe biawar i 5l jakiś shit z marketu (SOLEI) i z bojlera biawar moge wylać 2,5l ciepłej wody a z SOLEI 0,9litra a potem leci zimna. Z tego wnioskuje ze biawar to dobra firma;)

Konsultant Viessmann
05-09-2016, 13:23
jak sam zuważyłeś to materiały reklamowe, dane techniczne znajdziesz w wytycznych projektowych na stronie viessmann.pl

TUTAJ (http://www.viessmann.com/web/poland/pdf-90.nsf/public) Cała dokumentacja - instrukcje montażu, serwisu, dane techniczne i wiele innych :)
Gdyby nie udało się czegoś znaleźć - proszę pytać i alarmować. Wystarczy tylko podać model urządzenia.
Pozdrawiam!

fachman19
05-09-2016, 19:52
Proponuję bojler sprawdzonej firmy. Biawar powinien być OK (mam mały bojlerek elektryczny biawar nibe i jest super w przeciwieńśtwie do innego z marketu).
Konstrukcja bojlera wpływa na to ile ciepłej wody dostaniemy ( a nie tylko jego wielkość i wężownica) Chodzi o to że zły bojler zaraz wymiesza wodę zimną z ciepłą i koniec gorącej wody. Dobry bojler ma taki ukłąd wewnątrz żę to jakoś warstwami się układa.

mam boljer 160l i jest spoko (buderus) polecam

mam bojlery 5l Nibe biawar i 5l jakiś shit z marketu (SOLEI) i z bojlera biawar moge wylać 2,5l ciepłej wody a z SOLEI 0,9litra a potem leci zimna. Z tego wnioskuje ze biawar to dobra firma;)

Wnioski dość pokrętne , ale w efekcie końcowym słuszne .
Wężownica jest jednak ważna , a dla dobrego działania ważne jest umieszczenie czujnika w dobrym miejscu .
Ciekawe jest tez ,że wszyscy podają ,ze zasilanie wężownicy to górna część . A zdecydowanie lepiej działa w przeciwpradzie (same zalety)

Stynia
08-09-2016, 11:48
Mam zasobnik c.w.u. 120 litrów z kotłem kondens Junkers.

Dzisiaj zauważyliśmy, pierwszy raz niesamowitą woń coś jak siarkowodór, odór straszliwy starego jajka. Zasobnik nie jest używany systematycznie, najczęściej przez pomyłkę pobiera się z niego wodę, lecz niepodgrzewaną.

Spotkaliście się z tym?? -bezwonna świeża woda z wodociągu i nigdy z zimną to się nie zdarzyło.
Wzywać serwisanta, co robić, to zestaw Junkersa przed pierwszym przeglądem...

fachman19
08-09-2016, 17:54
Mam zasobnik c.w.u. 120 litrów z kotłem kondens Junkers.

Dzisiaj zauważyliśmy, pierwszy raz niesamowitą woń coś jak siarkowodór, odór straszliwy starego jajka. Zasobnik nie jest używany systematycznie, najczęściej przez pomyłkę pobiera się z niego wodę, lecz niepodgrzewaną.

Spotkaliście się z tym?? -bezwonna świeża woda z wodociągu i nigdy z zimną to się nie zdarzyło.
Wzywać serwisanta, co robić, to zestaw Junkersa przed pierwszym przeglądem...

Wysoce prawdopodobne zakażenie zbiornika i zła jakość wody z wodociągu .
Junkers nie ma tu nic do rzeczy .
Czy odkażałeś instalację kiedykolwiek. ?
Kiedyś słyszałem ,że mysz weszła do zbiornika podczas budowy