PDA

Zobacz pełną wersję : Próba szczelności



mareksr
09-01-2005, 17:03
Wykonałem instalacje ciepłej wody z miedzi próba szczelności wyszła mi tak że ciśnienie spada o 0,2 bara na dobe powiedzcie mi czy szukać dalej jakiejś nieszczelności czy przyjąć ze instalacja jest szczelna .Próba wykonana przy cisnieniu 7 bar powietrzem sprężonym.

bobi70
09-01-2005, 17:53
proba wykonana powietrzem nigdy nie daje 100% gwarancji.ja u siebie wykonywalem nie tak dawno pewne przerobki. hydraulik stuknal 6 ale woda. rury az trzeszczaly. woda pokaze. a jesli jest nawet drobna nieszczelnosc to powietrze co ci pokaze? tylko tyle ze spada na manometrze.

wiaterek
09-01-2005, 18:11
Ja w instalację od razu wpuściłem wodę, nie miałem przecieków i tak jest 2. rok. Jeśli masz dostęp do połączen, to pozostają mydliny na każdym połączeniu, wpuszczenie wody ma ten minus, że potem trzeba ją spuścić, podczas lutowania może podejść wilgoć w formie pary, dlatego dobrze jest otworzyć w pobliżu lutowanego elementu zawór czy ew. korek pod przyszłą baterię - zagrzane powietrze i para będą miały wolnę ujście i nie będą uchodzić przez lutowane miejsce. Wit

wejlantf
11-01-2005, 09:20
Wykonałem instalacje ciepłej wody z miedzi próba szczelności wyszła mi tak że ciśnienie spada o 0,2 bara na dobe powiedzcie mi czy szukać dalej jakiejś nieszczelności czy przyjąć ze instalacja jest szczelna .Próba wykonana przy cisnieniu 7 bar powietrzem sprężonym.
a czy to ciśnienie spada ciągle w dół? bo jeśli tak to może oznaczać, że gdzieś masz niestety przeciek. Wahania ciśnienia są natomiast normalne podczas pracy kotła przy różnych wydajnościach, np. spada kiedy temp. wody grzewczej rónież spada i odwrotnie.

Przekorek
11-01-2005, 10:04
Wraca temat prob szczelnosci - ja, nauczony przykrym doswiadczeniem, ZAWSZE upierac sie bede przy probie wodnej. Jak jest nieszczelnosc to nie trzeba szukac - po prostu cieknie i widac to golym okiem. Przy probie na sprężonym powietrzu jest dupa blada.

mareksr
11-01-2005, 17:57
Panowie na wodzie ciśnienie nie spada a przecieków nie zauważyłem.
DZięki za podpowiedzi .

am00
12-01-2005, 10:39
Spadek ciśnienia przy sprawdzaniu powietrzem może być wywołany spadkiem temperatury. Podgrzej lekko instalację i sprawdź czy cisnienie Ci wzrośnie.

12-01-2005, 10:53
am 00
przy calym szacnku , ale jesli podgrzeje instalacje to cisnienie na PEWNO mu wzrosnie ;)

wejlantf
12-01-2005, 11:17
am 00
przy calym szacnku , ale jesli podgrzeje instalacje to cisnienie na PEWNO mu wzrosnie ;)
mi też wzrasta po kawie i po małym bezalkoholowym, he he!! :lol: