PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup urzywanego kotła na ekogroszek



parnasus
01-09-2016, 21:36
Witam

Z powodu powiększenia się rodziny a co za tym idzie coraz mniej czasu na latanie rozpalanie i dokładanie do mojego śmieciucha przyszedł czas na jego wymianę. Na chwile obecną jestem zmuszony zakupić coś używanego na ekogroszek, moc ok 20kw i musi wytrzymać tak 2 sezony. Czy jak zakupie kociołek który ma z 8 lat to wytrzyma? czy to już jest totalna padlina, ewentualnie jaka firmę polecicie której kocioł popracuje te 10 sezonów. Z używek które przeglądałem zainteresowały mnie

1 seko eko-r
2 kostrzewa pellets fuzzy logic 25 (2008rok używany 4 sezony-podobno)

Czy może ktoś poleci coś innego. Jestem otwarty na propozycje.

Pozdrawiam

kaszpir007
02-09-2016, 06:36
Witam

Z powodu powiększenia się rodziny a co za tym idzie coraz mniej czasu na latanie rozpalanie i dokładanie do mojego śmieciucha przyszedł czas na jego wymianę. Na chwile obecną jestem zmuszony zakupić coś używanego na ekogroszek, moc ok 20kw i musi wytrzymać tak 2 sezony. Czy jak zakupie kociołek który ma z 8 lat to wytrzyma? czy to już jest totalna padlina, ewentualnie jaka firmę polecicie której kocioł popracuje te 10 sezonów. Z używek które przeglądałem zainteresowały mnie

1 seko eko-r
2 kostrzewa pellets fuzzy logic 25 (2008rok używany 4 sezony-podobno)

Czy może ktoś poleci coś innego. Jestem otwarty na propozycje.

Pozdrawiam

A czemu ma tylko 2 sezony ? Później wywalasz i zmieniasz ogrzewanie czy coś innego ?
Co do wytrzymania to trzeba po prostu zobaczyć jak wygląda a raczje jak wyglądaja blachy wewnatrz.
Jak kocioł nie pracował na zbyt niską temp spalin a kocioł był zabezpieczony przed zbyt niską temp. powrotu to powinien być zdrowy.
Dodatkowo sprawdzić jak wygląda podajnik i żmijka która transportuje opał , bo jeśli był używany mokry opał to podajnik i żmijka może być w tragicnzym stanie ..

Nie wiem co za dom i czy naprawdę potrzebny CI tak wielki kocioł na ekogroszek ...

parnasus
02-09-2016, 20:55
Witam
Na chwile obecną potrzebuje zmienić kocioł na coś używanego bo w przyszłym roku ma być u mnie jakaś dotacja na wymianę kotła i maja oddawać do 70%.
Do ogrzania mam 200m2 plus dodatkowo mam w piwnicy rury od CO po syficie poprowadzone i tam też ładnie grzeje. Z tego co liczyłem to wystarczy mi jakieś 15Kw ale ciężko znaleźć coś dopasowanego w dobrej cenie .
A mam takie pytanko Kaszpir: Jak ci się sprawuje ten Skam?

czp01
02-09-2016, 21:24
Jak używany to kupiłbym Kielara - bo taniutki i wytrzyma co do zasady jeszcze wiele lat o np.tu jest taki tani http://olx.pl/oferta/piec-kielar-eco-2-24kw-eko-groszek-drewno-CID628-IDh8wjW.html#3707ee86fe - jedynie osobiście zmieniłbym sterownik na Coale lub bruliego - chociaż właściciel pisze w ogłoszeniu, że ma nowy sterownik chyba Geco. Wiadomo żeliwo wytrzyma długo.

Mój Kielar chociaż nie dążę go wielką sympatią to chodzi już 8 lat i poza drobnostkami nic mu nie jest i jeszcze nawet ślimak nie padł chociaż już powinien. :)

karoka65
02-09-2016, 22:26
Cena bardzo dobra, wydupcył bym tylko to Geko :)

lesiu681
28-09-2016, 01:19
Cena bardzo dobra, wydupcył bym tylko to Geko :)

Niezły z Ciebie dupcyngiel haha :lol2::lol2::lol2: