PDA

Zobacz pełną wersję : BRAK WIATROIZOLACJI - KRYTYCZNY BŁĄD KONSTRUKCYJNY???



Willie
10-01-2005, 08:08
Firma oferuje mi budowę w technologii szkieletu, ale ze zdzwieniem stwierdziłem że nie stosuja wiatroizolacji pomiędzy zewnętrzną wartswą wełny a płytą OSB (twierdzą że tynk zewn+wełna+OSB same stanowią wiatroizolację???!)- wg mnie to fundamentalny błąd, bazując na 1) wszelkich dostepnych zaleceniach co do ścian szkieletowych +2) zdrowym rozsądku - wcześniej czy później wilgoć zewnętrzna zniszczy takie ściany! Proszę o komentarze doświadczonych Szkieletorów
serdeczne pozdrowienia
willie

Wojciech Nitka
10-01-2005, 18:46
Masz rację, to błąd.
Wyjaśnienie tej sytuacji opisywałem kiedyś. Podaj swój adres na priva, a wyślę Ci Katalog Budownictwa Drewnianego 2003, gdzie jest artykuł na ten temat.

Pozdrawiam.

blachu
12-01-2005, 17:50
Mialem podobny spor miedzy mna a wykonawca, ktory twierdzil, ze wiatroizolacja jest zbedna. Postawilem jednak na swoim (place i wymagam) i wiatroizolacja jest i to z duzymi zakladkami. Ja budowalem duzy domek i oplacilo mi sie kupic elektryczny zszywacz w Castoramie, ktory pozwolil mi zaoszczedzic sporo na czasie polozenia tej wiatroizolacji.
Poszlo mi ok 10000 zszywek. Ale sie tera trzyma :D

Willie
12-01-2005, 18:04
A nie bałeś się że jak z tą izolacją w sumie to Ty masz rację, to może to wcale nie są fachowcy.....??? :roll:

blachu
12-01-2005, 18:35
I tu ciekawostka. Facet (wykonawca) budował wiele lat w Kanadzie i tam wiatroizolacja (podobno) nie jest rygorystycznie wymagana.
Ja przeczytałem dwie książki na temat szkieletów i w jednej rzeczywiście było napisane, że przy zastosowaniu jakiś tam płyt wiatroizolacja nie jest konieczna. No ale człowiek buduje dla siebie więc lepiej jak jest niż jak nie jest.

Wojciech Nitka
12-01-2005, 18:56
Proponuję - http://www.umass.edu/bmatwt/publications/articles/housewraps_feltpaper_weather_penetration_barriers. html

blachu
12-01-2005, 19:13
No więc dyskusja zakończona bo poparta naukowym podejściem.

pozdrawiam Pana Wojciecha