PDA

Zobacz pełną wersję : Mały problem ze zlewem ;)



KasiKz
10-01-2005, 09:06
Witam!
Jestem tutaj nowa, nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale na forum, ale mam pewien "estetyczny" problem.
Mam zlew montowany na blacie i z tym jest ok, chodzi mi natomiast o baterię, otóż chciałabym mieć ją zamontowaną bezpośrednio na zlewie, a nie na blacie tak jak proponuje mi to montażysta ;) Zlew i baterię mam z IKEI, niestety na zlewie nie ma wywierconego odpowiedniego otworu na baterię. CO z tym można zdobić?
Dziękuję i pozdrawiam.

pstryna
10-01-2005, 09:11
idz do sklepu budowlanego ze zlewami tam maja od razu specjalną wyciskarke i zrobia tobie odpowiedni otwór.

KasiKz
10-01-2005, 09:12
Dzięki za odpowiedź :) Montażystą jest mój przyszły teść i szczerze powiedziawszy boi się, że zepsuje mi zlew ;) A mnie się nie podoba bateria montowana na blacie :(

Heniek
10-01-2005, 09:17
Nie piszesz z czego jest zlew.
Ja w swoim (franke chromonikiel) wywierciłem otwór wiertłem do robienia otworów pod puszki (taka diamentowa koronka). Oczywiście o mniejszej średnicy. Byłem do tego zmuszony, bo przez swoją sklerozę zapomniałem o tym przed zamontowaniem :(
Pozdrawiam, Heniek

KasiKz
10-01-2005, 09:22
Zlew ze stali nierdzewnej - chyba :o :lol: Standardowy i IKEI tam są wszystkie takie same ;)
A teść coś mówił, że takie wiertełko z diamencikami będzie potrzebne, ale on jeszcze tego nie robił ;)

Heniek
10-01-2005, 09:40
Witam.
To nie jest trudne. Wierciłem na małych obrotach, pilnowałem równego ustawienia wiertła i często dawałem odpocząć wiertłu (temperatura).
Musisz tylko mieć odpowiedniej średnicy koronkę
Jak zlew nie jest jeszcze na stałe zamontowany, to poszukaj punktu usługowego (przy większych sklepach)
Pozdrawiam, Heniek

KasiKz
10-01-2005, 10:25
Nie, jeszcze nie jest zamontowany tylko osadzony na blacie. W takim razie jeżeli nie przekonam teścia to porozglądam się i zawiązę zlew gdzie trzeba :)
Pozdrawiam

Grzesiek13
10-01-2005, 13:22
Pozostaje jeszcze inna możliwość - zadzwoń do jakiegoś instalatora, i jak ma wycinarkę do otworów w zlewie to Ci powinien pomóc.

maro74
10-01-2005, 15:24
Mozna również wywiercić sobie trzy otworki samemu w zlewie dwa na wężyki a jeden na śrubę. Otwory trzeba oczywiście rozplanowac za pomoca szabloniku mozna go zrobić z kawałka tekturki. Żadna filozofia sam tak robiłem. Jezeli teść ma trochę smykałki to takie otworki może wywiercić z palcem w ..... :lol:

Pozdrawiam

Przekorek
10-01-2005, 16:10
Warto przed montażem kranika dopasowac i podlożyć od spodu jak największy sztywnik (podkladke) z twardej blachy, lub jeszcze lepiej, jakiegoś twardego plastiku i dopiero poprzez to mocowac kranik. Zapobiegnie to chybotaniu kranika w blasze, bo jednak blaszany zlewozmywak jest cieniutki i kraniki lubią się chwiać, a to wkurza uzytkowniczki niebagatelnie.

pavo
10-01-2005, 18:30
do baterii jest zapewne dołączony uchwyt który montujesz od dołu przyłóż go do zlewu odrysuj i przewierć ale to opcja dla niecerpliwych lepiej jeśli masz czas pofatyguj się do sklepu :oops:

JerzyB
10-01-2005, 18:58
W CASTORAMIE wycinają otwory bezpłatnie

Grzesiek13
10-01-2005, 19:02
Wycinają ale jak kupisz u nich zlew ( bo najdrożej).

JerzyB
10-01-2005, 19:30
nabyłem zlewozmywak gdzie i kiedy indziej, wycięli w 30s. z usmiechem na ustch

kastel
10-01-2005, 19:57
Mozna również wywiercić sobie trzy otworki samemu w zlewie dwa na wężyki a jeden na śrubę. Otwory trzeba oczywiście rozplanowac za pomoca szabloniku mozna go zrobić z kawałka tekturki. Żadna filozofia sam tak robiłem. Jezeli teść ma trochę smykałki to takie otworki może wywiercić z palcem w ..... :lol:

Pozdrawiam

zdecydowanie najszybszy i najprostrzy sposób. też tak robiłem. nic więcej do tego nie potrzeba oprócz wierteł o średnicach ok10-12mm (choć dobrze jest zaznaczone miejsce na początek nawiercić małym wiertełkiem np3-4mm bo materiał jest dosyć twardy i duże wiertła się ślizgają mimo napunktowania)

maro74
11-01-2005, 20:58
W CASTORAMIE wycinają otwory bezpłatnie

No to macie fajną Castoramę u nas w Szzcecinie wycinaja tylko w zakupionych u nich zlewozmywakach i 5 zł kasują :evil: