PDA

Zobacz pełną wersję : Docieplenie poddasza, co zrobić ze starą folią ? Proszę o poradę.



Jokerone
02-09-2016, 09:51
Witam serdecznie,

aktualnie wykańczam poddasze użytkowe. Dom został wybudowany 10 lat temu.
Aktualnie na poddaszu znajduje się wełna o grubości 20 cm między krokwiami na całym skosie ( nie wiem o jakich parametrach ), a na to folia ANTIVIL FI 110 UVT bez klejenia taśmami, tylko na zakładkę i mocowana zszywkami ( metalizowana folia trójwarstwowa ).

Planuje dołożyć na skosy drugą warstwę 10 cm ocieplenia w poprzek i do tego folie , a potem płyta GK.
Natomiast pod jętkami obniżyć sufit i na to położyć 10 cm ocieplenia i 10 cm ocieplenia między jętki + folia.

I teraz mam pytanie do czy starą folię usunąć czy pozostawić i do niej dołożyć kolejną warstwę ocieplenia oraz nową folię paroizolacyjną.

Jedni mówili żeby wywalić starą folię, dołożyć ocieplenie i dopiero nowa folia - minusy takiego rozwiązania to: dużo brudu, kurzy poleci po usunięciu starej folii, ponadto więcej pracy, folia jest podwinięta pod tynki, więc je również można uszkodzić.

Pozostawienie starej foli pomiędzy wełnami - zalety: nie marnujemy starej folii, mniej pracy, bo tylko dołożenie wełny i nowej folii, stara warstwa wełny nie będzie opadać ( bo folia będzie ją trzymać)

Lepiej i prościej byłoby zostawić folię, ale nie wiem jaki może mieć to negatywny wpływ na wilgoć. Czy warstwa foli pomiędzy ociepleniem nie będzie źle wpływać na wilgoć i odprowadzanie pary.

Proszę o porady,