PDA

Zobacz pełną wersję : cennik purmo ?



Lukrecja
11-01-2005, 07:35
czy może ktoś znalazł jakiś cennik internetowy, choćby przybliżony tych grzejników? A może ktoś się orientuje ile mniej więcej kosztuje venti?
dzięki

damis
11-01-2005, 11:42
Wysłałem e-mailem

Lukrecja
11-01-2005, 11:45
Wysłałem e-mailem
wielkie dzięki :) :) :)

damis
11-01-2005, 11:59
Sprawdź czy doszło na pocztę, jeżeli nie to poprzez stronę www.purmo.pl zakładkę kontakt poproś o aktualny cennik

Lukrecja
11-01-2005, 14:10
Sprawdź czy doszło na pocztę, jeżeli nie to poprzez stronę www.purmo.pl zakładkę kontakt poproś o aktualny cennik
doszło doszło :)

marpanek
11-01-2005, 18:16
W każdej hurtowni sanitarnej od tych cen odliczają rabat minimum 30%,
tak było u mnie. :D

ADAMOS48
11-01-2005, 19:17
A może i więcej?

Lukrecja
12-01-2005, 07:52
W każdej hurtowni sanitarnej od tych cen odliczają rabat minimum 30%,
tak było u mnie. :D
kurka blaszka, jak ja słyszę o tych rabatach 30% to dostaję amoku i piany!!!! kupowałam okna dachowe fakro. na formu wszyscy twierdzili, że dostali jakieś kosmiczne rabaty, 20%, 25% obdzwoniłam wszelkie składy, hurtownie itp. wszędzie dawali 10%. po wielkich znajomościach kupiłam z rabatem 15%. a potem gadałam z jednym dalekim znajomym, który okazało się że handluje oknami, powiedział że oni (detaliści) mają 20% a czasami mniej, więc trudno, żeby sprzedawali bez zysku.
Skąd wy bierzecie te rabaty na boga???????????

Leszko
16-01-2005, 19:24
W każdej hurtowni sanitarnej od tych cen odliczają rabat minimum 30%,
tak było u mnie. :D
kurka blaszka, jak ja słyszę o tych rabatach 30% to dostaję amoku i piany!!!! kupowałam okna dachowe fakro. na formu wszyscy twierdzili, że dostali jakieś kosmiczne rabaty, 20%, 25% obdzwoniłam wszelkie składy, hurtownie itp. wszędzie dawali 10%. po wielkich znajomościach kupiłam z rabatem 15%. a potem gadałam z jednym dalekim znajomym, który okazało się że handluje oknami, powiedział że oni (detaliści) mają 20% a czasami mniej, więc trudno, żeby sprzedawali bez zysku.
Skąd wy bierzecie te rabaty na boga???????????
Na PURMO dostalem 39,5%
na FAKRO 20%

boguslaw
17-01-2005, 06:42
Zdarza się, iż producenci ustalają tzw. "ceny sugerowane", które
dopasowywane są do możliwości nabywczych lokalnego rynku i obecności na nim konkurencji.
Żaden porządny producent nie może pozwolić sobie na tego typu "wolną amerykankę na rynku. Powodowałoby to potężną deregulację rynku.
Niektórzy dają kolosalne rabaty w myśl zasady "byle się kręciło" lub np.
za wszelką cenę chcą wyprzedać posiadany towar, by odzyskać zamrożone w nim środki obrotowe.
Niektórzy "wielcy" sprzedają po kosztach, żyjąc z bonusów.
Taka polityka ma krótkie nogi. Jest to działanie "na przetrwanie".
Firma taka nie może generować wystarczających środków na rozwój.
Konsolidujący się, niestety, rynek szybko ją wyeliminuje.
Ja osobiście uważam, że przyciskanie sprzedawcy do ściany i walka o jakiś niebotyczny, specjalny rabat to działanie nieetyczne.
Takie działania są możliwe tylko na naszym chorym "rynku".
W tzw. krajach kapitalistycznych jest to nie do pomyślenia. Cena to cena.
Rabat można uzyskać wyłącznie przy płatności gotówką zamiast karty lub
otrzymują go tylko wykonawcy w specjalistycznych hurtowniach.

Pytanie:
po co ustalać jakąś niebotyczną cenę i dawać od niej 70% upustu?
Też są takie firmy!! Bo klient już z progu pyta się o rabat?
A zróbmy tak z chlebem!!![/b]

boguslaw
17-01-2005, 06:54
Zastanówmy się:
Jeśli firma daje na swoje wyroby kolosalne upusty to znaczy, że w wydanych cennikach znacznie przeszacowała ich realną wartość.
Cennik nie trzyma próby!!

Wniosek: Albo z firmą jest nie tak albo z jej produktem.
Jeśli produkt jest z najwyższej półki, i jest naprawdę markowy, wówczas nie trzeba klienta dodatkowo motywować do jego zakupu stawaniem na głowie.
Obserwujemy swoiste "równanie w dół". W stronę "chińszczyzny"

ADAMOS48
17-01-2005, 18:55
bogusław nie gniewaj się ,ale to forum jest budowlane ,a ty nam tu robisz wykłady z filozofii utopijnej.

Grzesiek13
17-01-2005, 19:05
Niestety w takim roz.....ym rynku instalacyjnym nie za bardzo wiadomo o co biega z cenami. Oczywiście rabat to pojęcie marketingowe, szczególnie w Polsce, bo niestety nie można sprzedać normalnie bez rabatu, choćby cena była niższa. Utarło się że klient musi dostać rabat, to go dostaje , jaki problem podnieść cenę. Dobrze chociaż że na usługi nie ma takich rabatów bo byśmy z głodu pomarli, a jedyni wykonawcy to byli by ci z np. Ukrainy.
Niestety na gruncie walki o cenę inwestor zapomina o jakości towaru, musi kupić tanio i nie zawsze dobrze. Pamiętajmy że renomowany producent nie walczy rabatem tylko jakością. Pozdrawiam.

jarek244
17-01-2005, 19:10
Ile trzeba dać za POROTHERM 44?

ADAMOS48
17-01-2005, 19:39
??????? nie wiem zrobiłem z Maxa a nie z rozsypującej się ceramiki

boguslaw
17-01-2005, 19:53
Watek jest o cenach (cenniku), Adamos mój Ty, a Ty wyskakujesz z Maxem?? Widzisz, ja komentuję poprzednią wypowiedź, Ty zaś moją i tak
sobie gawędzimy!!

A swoją drogą co powiesz na temat wątku?
Kto był taki sprytny, ze znalazł drogę na forum, a nie znalazł drogi na stronę P.??

Jesteś mi coś winien.
Aha!! Czy może irytuje Cię moja wzmianka o "chińszczyźnie"?

ADAMOS48
17-01-2005, 20:29
Chińszczyznę wprowadziły supermarkety a handlowcom pozosało tylko im dorownać.Sam inwestor zainteresowany tanimi towarami nie zwraca uwagi ,że czym coś jest tańsze to na 100% gorsze .W dalszym ciągu choć od roku spada naiwnośc inwestorów w supermarketach .Doszli do wniosku ,że dobrych wujków tam nie ma i za darmo nie dają .Cenniki są po to ,żeby ustalić cenę katalogową i od tej ceny prowadzić polityke cenową.Im jest popyt wiekszy to i cena jest wieksza ,jak i odwrotnie.Wiec to co napisałes nijak sie ma do rzeczywistości.
P.s przypomnij o co chodziło i czego nie wyjaśniłem

ADAMOS48
17-01-2005, 20:32
Przypomniało mi się że również rurki półtwarde o ściankach 0.8 używane były do produkcji co niektórych grzejników a sprowadzane były właśnie z chin. Popatrz jaki świat mały

neuron
17-01-2005, 21:08
Miło się to czyta.
Zaklupy jak u Araba:
- Dla ciebie przyjacielu mam dziś specjalną ofertę.

boguslaw
17-01-2005, 21:12
To mnie ubawiłeś Adamos, a niech Cię!

1. Przeczytaj jeszcze raz, tym razem uważniej , co napisałem w poście o
cenach.
2. Rurki półtwarde o ściankach 0,8 używane do produkcji niektórych
grzejników pochodzą z Chin? Tego nie wiedziałem.
Czyżby chodziło Ci o znaną nam obu nieźle, pewną firmę z Krakowa?
3. Pewna Twoja ulubiona firma zpod Krakowa również będzie sprowadzać
twój ulubiony towar z Chin .
Zresztą sam świetnie o tym wiesz!

neuron
17-01-2005, 21:21
Czasem mam wrażenie że ADAMOS48 i bogusław to jedna i ta sama osoba tylko tak dla niepoznaki ...
normalka czatują na siebie z dzidą na każdym wątku, a dzida ma grot odlewany z aluminium drzewiec (jak na drzewiec przystało) z miedzi i oczywiście lotki z lamelek aluminiowych.
To arcydzieło składowane będzie na Wawelu jeśli korozja nie wpłynie na spójność konstrukcji. Ciekawe co odpadnie szybciej odlewany grot czy wprasowane lotki?

ADAMOS48
17-01-2005, 21:30
Brawo neuron uśmiałem się do łez.

boguslaw
17-01-2005, 21:34
Witaj neuron. Miło mi zarejestrować Twoją obecność.
Twoja dążność do perfekcji i neutralność osądów jest dla mnie bardzo cenna.

Jeśli jeszcze Cię interesują pytania, które mi zadałeś, to jestem gotów na
nie odpowiedzieć, choć powiem Ci tak szczerze, że przy stylu polemiki niektórych adwersarzy nie mam na to wielkiej ochoty.

Wybuchy entuzjazmu typu cyt."lobbing, idiotyzm, Ostatni Mohikanin" na
początku może były irytujące, lecz teraz gdy dowiedzialem się tego i owego, już mnie nie zupełnie nie dziwią a nawet trochę bawią :wink: :D :D

ADAMOS48
17-01-2005, 21:37
Czyżbyś do mnie pił :lol:

boguslaw
17-01-2005, 21:41
Wiadomo, kto polegnie od tej dzidy, Adamos! - wszak grot to tylko lichy
odlew aluminiowy, reszta zaś to trwała miedź, której dobry kierunek nadają lotki.

neuron
17-01-2005, 21:52
Jeśli wola wasza taka pijcie do siebie.
Ja zaś pójdę do siebie, by tam się napić.

:D :D :D

boguslaw
17-01-2005, 21:53
Pogawędzimy Adamie! A wówczas to ja będę miał niezłą zabawę.
Masz to u mnie jak w banku.
(a kochane FORUM może będzie świadkiem).

Neuron nie masz mi chyba za złe - to tak dla wieczornego relaksu.
Staram się dostroić w sposobie dysputy do dyskutanta, będzie nam łatwiej osiągnąć konsensus.

Zaraz, zaraz, o czym to jest ten wątek?

neuron
17-01-2005, 21:59
O grzaniu :D !

Na poważnie:
Jak jest z trwałością połączeń lameli z rurką w grzejnikach R..?

ADAMOS48
17-01-2005, 22:00
dobre nawet bardzo dobre {pytanie}

ADAMOS48
17-01-2005, 22:01
Ten problem był już tłumaczony przez mojego znakomitego adwersarza
bogusława

boguslaw
17-01-2005, 22:16
Nie bój się Adamos tego tematu. :wink: Pociągnę go zawsze chętnie. :D
I powiem Ci jeszcze, że szczep Mohikanów jest całkiem, całkiem spory z szybką tendencją rosnącą.
Wybacz neuron, wziąłem sobie też.... czarnego dżoniego.

Zapraszam natomiast jutro około 19-tej, gdyż wymiana informacji może potrwać.. i na zadany temat może pójdziemy do przerwanego wątku.

neuron
17-01-2005, 22:18
Jutro o 19. to będę daleko od szo.. sieci.

ADAMOS48
17-01-2005, 22:22
A ja na budowie