PDA

Zobacz pełną wersję : Wszyscy budują... czy ktoś ROZBUDOWUJE?



lilu
11-01-2005, 12:23
Czy jest wsśród Was ktoś kto nie stawia domu od zera tylko robudowuje juz istaniejący ( najlepiej lokal mieszkalny), chciałabym wspomóc się Waszym doświadczeniem, bo zaczynamy długa drogę polegajacą na rozbudowie mieszkania w parterowym budyneczku, stawiać mamy pietro z poddaszem użytkowym. Jaką formalną drogę powinniśmy przebyć? Jakie dukumenty? Zaczynamy od warunków zabudowy, tak? Musimy je mieć? I co dalej?

ewak39
11-01-2005, 12:50
Ja mam juz istniejacy dom w stanie surowym plus instalacje. Dobudowujemy duzo wieksza czesc. Na razie zalatwilam geodete i mapki do celow projektowych, warunki zabudowy z gminy i aktualnie jestesmy na etapie projektu indywidualnego.

Co dalej... makabra. Nie wiem, jak to wszystko rozwiazac. Wykonczyc istniejacy dom, zeby miec gdzie mieszkac, potem wziac sie za rozbudowe...

lilu
11-01-2005, 13:28
To tez przed Toba przejścia nieziemskie, głębokie wody przed Wami. My raczej nie aż tak potężnie, ale jakby nie było budowa to tez będzie.
Powiedz, czy te mapki do celów projektowych to musi mieć każdy kto buduje cokolwiek? My tez ? Skoro rozbudowujemy nadstawiając tylko pietro wielkości ok 70 m2?

ewak39
11-01-2005, 14:20
Yyy... nie wiem... :oops: Nas poprosila o nie pani architekt, ale tak na zdrowy rozum to jezeli nie bedzie zajmowana nowa przestrzen na dzialce, to chyba mapki nie sa potrzebne... natomiast na pewno warunki zabudowy, bo czasem sa np. restrykcje dotyczace wysokosci budynku.

Ale tak na sto procent z geodeta nie wiem, bo czasem moga sie w to wmieszac na przyklad przylacza... sama nie wiem, czy nie bede musiala czegos zmieniac, mimo ze np. prad juz mam, gaz bedzie z butli a woda jest ze studni.

zygmor
22-01-2005, 23:49
Następne będzie pozwolenie na budowę, ale do tego trzeba juz mieć projekt i to w 5 egzemparzach, z których 4 składasz w starostwie, albo innym urzędzie...
Moja rozbudowa polega na omurowaniu malutkiego drewniaka 6 x 4, teraz ma być 8 x 9 i to z garażem i użytecznym poddaszem. Na razie jestem w tym samym punkcie ci i wy. Nie traćcie nadziei przyjcie do przodu i nie zrażajcie się małymi porażkami. Tak mi mówi moja znajoma, która nam doradza jak załatwiać sprawy w urzędach i pomaga wypełniać druki.

miziera
23-01-2005, 20:40
Właśnie jestem na etapie konczenia nadbudowy i dobudowy sporego podpiwniczonego ganku - dobra rada -dużo pytać,nie iść na łatwiznę np z braku pieniążków

Gerda
23-01-2005, 21:32
Ewak36 my też kupiliśmy dom do wykończenia z instalacjami. Składamy wniosek o pozwolenie na dokończenie budowy (poprzednich właścicieli wygasło), przebudowę i rozbudowę. Tak to brzmi we wniosku. Załatwiaj wszystko od razu, bo to niestety trwa, a pozwolenie jest ważne 2 lata.
Warunki zabudowy są potrzebne, gdy nie ma planów zagospodarowania przestrzennego (czyli chyba wszędzie). Do tego wniosku są niezbędne jako załączniki mapki geodezyjne. Cytuję z mojego wniosku: 2 egzemplarze kopii mapy zasdniczej i ewidencyjnej (skala 1:1000 i 1:2000) wraz z orientacyjną mapą w skali 1: 10 000.
Geodeta przychodzi do mnie mam nadzieję w tym tygodniu.
Dobrze będzie jak pozwolenie uzyskam przed majem.