PDA

Zobacz pełną wersję : instalacje w scianie nosnej silikatowej 18 cm



12-01-2005, 07:03
witam

zamierzam wybudowac dom z bloczkow pelnych silikatowych 18 cm
mam pytanie czy ktos budowal z tego i jakie ma doswiadczenia z robieniem instalacji w silikacie o takiej grubosci

12-01-2005, 08:16
podpowiedzcie cos...

Pagin
12-01-2005, 08:28
podpowiedzcie cos...Witam,
Leon - mysle ze bywalcy watku "Jak budowac silka" chetnie Ci pomoga i doradza :)
Pozdrowienia

12-01-2005, 09:01
no toz wlasnie licze na to

mTom
12-01-2005, 10:04
Leon, obawiam się, że prędko, to Ty tego domu nie wybudujesz. Od ponad roku czytam Twoje posty i co chwilę zmieniasz technologię już na etapie ścian. To co będzie później...?

12-01-2005, 10:45
witaj
mTom
nie przypominam sobie jakos bym chcial kiedys budowac z czegos innego niz silikaty

chyba ze masz na mysli moje zainteresowanie betonem i liczne pytania typu "dlaczego nie"

wybralem silikaty, gdyz znam dobrze materialy budowlane, mam z nimi BARDZO czesty kontakt (az zbyt czesty)
i wiem ze inne materialy typu BK, ceramika, a szczegolnie ich odmiany w rodzaju sera szwarcarskiego nie przypadaja mi do gustu

wiec wybralem ekologicznie czysty i co nei bez znaczenia SOLIDNY material na sciany mojego pewnie jedynego jaki w zyciu uda mi sie zbudowac domu

Pagin
12-01-2005, 11:01
no toz wlasnie licze na toW domysle byla to sugestia zadania tego pytania w watku o silikatach :wink:

12-01-2005, 11:10
zastanawiam sie wlasnie jak ukryc w takiej scianie rure od kanalizacji

Szaruś
12-01-2005, 11:55
Musiś użyć kształtek nadprożowych ustawionych pinowo. Wtedy będziesz miał pinową szczelinę na rurę kanalizacyjną.

pawelko
12-01-2005, 11:56
To może ja trochę praktycznie:

Zbudowałem z Silki trójwarstowo: 18+wełna+12.
Na piony kanalizacyjne wykonałem wnęki - kucie 12cm bruzdy w 18cm bloczku wydawało mi się niecelowe. Podejścia kanalizacyjne średnicy 50mm i 75mm już niestety wykuwałem.

Inne instalacje: ciepła/zimna woda użytkowa - nacinałem tarczą diamentową i wykuwałem. Kurzu wtedy jak w młynie. :-?
C.o. robię po podłodze (rozdzielaczowo), więc kuć nie trzeba.
Elektryczne kładę po wierzchu czyli będą w tynku. Jeśli gdzieś będzie więcej przewodów to pod taką wiązkę kablową też będę kuł.

12-01-2005, 12:01
wneki tzn nie robiles w tym miejscu po prostu sciany?
taka przerwa w scianie?
a jak to wychodzi w wiencu?
tez go mozna w tym miejsci nei robic?
jakos sobie tego pionu kanalizacyjnego nei moge wyobrazic w lazience

pawelko
12-01-2005, 13:20
Przerwy w ścianie jak napisałeś robiłem w przypadku ścian wewnętrznych. Nie mam pionu przy ścianie zewnętrznej.
W łazience najłatwiej: w jednej pion jest przy kominie i płytą g-k go zasłonię, w drugiej w rogu i też obuduję g-k. Trzeci pion we wnęce w spiżarni na parterze i w garderobie na piętrze.
Stropy mam monolityczne i podczas wylewania miałem zrobione przepusty m.in. na piony kanalizacyjne.

12-01-2005, 13:24
acha
u mnie nei ma komina w poblizu a pion mam w sumie jeden
tylko najwygodniej byloby mi go puscic w scianie ( zrobic odstep)
ok
ale ze mnie glupek przeciez faktycznei w scianie wewnetrznej nie bede mial wienca ;)
juz jest ok dzieki

pawelko
12-01-2005, 13:26
Proszę bardzo :wink:

pattaya
12-01-2005, 15:10
Ja ,leonku,po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw,zdecydowałem się na silikaty ale 24cm.W moim przypadku pozwala mi to na ukrycie trzpieni w ścianach kolankowych(25cm),chowanie rur kanalizacyjnych ,pionów itp.Zetki wentylacyjne też mniej wystają.
Różnica w cenie niewielka a może będzie ciszej? :D
Natomiast jeśli chodzi o wytrzymałość to nie ma znaczenia 18 czy 24.

ariete
12-01-2005, 15:13
witam

zamierzam wybudowac dom z bloczkow pelnych silikatowych 18 cm
mam pytanie czy ktos budowal z tego i jakie ma doswiadczenia z robieniem instalacji w silikacie o takiej grubosci

Ty Leonie zmieniasz zdanie jak ja kobiety :)
Już beton odpuściłeś?

jajmar
12-01-2005, 17:41
ale ze mnie glupek przeciez faktycznei w scianie wewnetrznej nie bede mial wienca ;)


To zależy czy ściana nośna czy dzialowa a nie czy wewnętrzna czy zewnętrzna.

stan13
12-01-2005, 19:28
Witam
Ja podobnie jak pattaya budowałem z SILKI: ściany zewn. 24, wewn. nośne 18, działowe 12. Natomiast pion kanalizy będzie obudowany płytą g-k, przewody - w rowkach wykonanych tą samą metodą co pawelko. Rowków nie było aż tak wiele, gdyż zdecydowałem się na rozprowadzenie co, wody i elektryki w podłodze. Pozdrowiam

zuczek
13-01-2005, 10:29
A ja coś słyszałam, że Silka od jakiegoś czasu produkuje bloczki z takimi specjalnymi ''otworkami'' na różnego rodzaju instalacje właśnie po to, żeby nie trzeba było kuć. (może niezbyt fachowo się wyraziłam) :-? :)

zuczek
13-01-2005, 10:37
Już wiem, chodziło mi o tzw. Silkę E (te ''otworki'' są do instalacji elektrycznej) :wink:

24-04-2005, 21:13
Lełos z czego Ty wkoncu budujesz ??? cio :)