PDA

Zobacz pełną wersję : skąd się bierze adres??? :(



Lukrecja
12-01-2005, 07:45
wczoraj wynikł problem: w kredycie moja nieruchomość jest określona numerem działki, bo wtedy jeszcze nie miałam adresu.
na polisie ubezpieczeniowej został wpisany adres, bo już jest. I bank zażyczył sobie jakiegoś dokumentu potwierdzającego że ulica ... nr 17 to właśnie działka nr ....
a ja nic takiego nie mam. powiem szczerze - adres znam z rachunków energetyki.... skąd mam wziąć taki świstek, kto wie?????

Jerzysio
12-01-2005, 07:49
Musisz kopnąć się do Twojego urzędu (gminy, dzielnicy, miasta,.... )
do wydziału geodezji i tam prosić o taki papierek, że taka działeczka ma taki nr policyjny.
Pozdro
J

Lukrecja
12-01-2005, 08:12
Musisz kopnąć się do Twojego urzędu (gminy, dzielnicy, miasta,.... )
do wydziału geodezji i tam prosić o taki papierek, że taka działeczka ma taki nr policyjny.
Pozdro
J
do wydziału geodezji powiadasz, obmacam to, dzięki! :)

Koko
12-01-2005, 08:24
My poprosilismy o nadanie numeru zaraz po zakupie dzialki. Jeszcze wtedy na naszej ulicy nie bylo żadnego domu. Pani w geodezji zupelnie z sufitu przydzielila nam numer 16. Lekko mnie to zdziwilo bo nasza ddzialka jest trzecia po stronie parzystej. Jak powiedzialem, ze nie rozumiem dlaczego 16 to Pani wypalila: - 10 bardziej Panu odpowiada ? I tak mamy dom z numerem 10. Choć i tak jest spory zapas tak na wszelki wypadek gdyby ktos podzielil i sprzedał dzialki przed nami.

Lukrecja
12-01-2005, 08:53
My poprosilismy o nadanie numeru zaraz po zakupie dzialki. Jeszcze wtedy na naszej ulicy nie bylo żadnego domu. Pani w geodezji zupelnie z sufitu przydzielila nam numer 16. Lekko mnie to zdziwilo bo nasza ddzialka jest trzecia po stronie parzystej. Jak powiedzialem, ze nie rozumiem dlaczego 16 to Pani wypalila: - 10 bardziej Panu odpowiada ? I tak mamy dom z numerem 10. Choć i tak jest spory zapas tak na wszelki wypadek gdyby ktos podzielil i sprzedał dzialki przed nami.
i ta pani siedziała właśnie w wydziale geodezji starostwa powiatowego albo urzędu gminy, tak?
ciekawe skąd ta energetyka to wzięła. gadałam z sąsiadami dookoła - wszyscy znają swój adres z rachunków za prąd he he

Marek30022
12-01-2005, 16:34
U mnie Urząd gminy nadał mi tymczasowy nr porządkowy, który teoretycznie może się zmienić po oddaniu budynku. Czekałem 2 tyg.

_bogus_
12-01-2005, 17:32
U mnie geodezja w urzędzie gminy, przy okazji nadawania nazw ulic, przydzieliła do każdej działki nr domu.

Myślę więc że najlepiej przynajmniej zadzwoń do geodezji w swojej gminie i zapytaj.

jacekska
12-01-2005, 18:43
My czyli ja z sąsiadami załatwiliśmy to tak:
Gdy kupiliśmy działkę było to zwykłe pole przedzielone drogą a po obu jej stronach znajdowały się działki. Nie było ani nazwy tej drogi (ulicy) ani oczywiście numerów (poza geodezyjnymi). Napisaliśmy krótkie pismo do właściwego urzędu gminy o treści:
My niżej podpisani właściciele działek o numerach ewidencyjnych......
zwracamy się z prośbą o nadanie nazwy drodze (ulicy) jaka oznaczona jest na mapie geodezyjnej nr...... .
Prosimy aby ullica nosiła nazwę jedną z niżej podanych /tu wymieniliśmy chyba 6 czy 7 nazw jakie sami wymyślaliśmy, ponieważ okoliczne uliczki nosiły nazwy drzew np. Jesionowa, Lipowa itd, jako propozycje podaliśmy nazwy też pochodzące od nazw drzew/.
Wniosek uzasadniliśmy sprawami oczywistymi czyli kłopotami przy załatwianiu spraw urzędowych, wskazywania adresu dla firm i dostawców itp. Po upływie około 3 tygodni otrzymaliśmy nazwę dla ulicy, numery przypisane dla każdej działki a po miesiącu ustawiono tabliczki z nazwą.
Pozdrawiam