PDA

Zobacz pełną wersję : DOM SZKIELETOWY - czas użytkowania



Willie
12-01-2005, 12:55
DOśc mało znalazłem wypowiedzi ludzi którzy mieszkali w domach szkieletowych jakiś sensownie długi czas - dla domu to powinno być minimum 5-10 lat żeby wiatygodnie ocenić za i przeciw -

moja prośba o zaznaczenie ile faktycznie mamy (jako forum) doświadczeń w latach????
pozdrawiam

Jan Przestrzelski
15-01-2005, 13:20
Pytanie powinno być uściślone.W jakim szkielecie.
Dom w ,którym mieszkam ma 10 lat i oprucz tego , że jest ciepły jest nie wrażliwy na przerwy w ogrzewaniu.Sciany i posadzki akumulują ciepło .Konstrukcja nie boi się wilgoci.
Znam i obserwuję domy w podobnej konstrukcji . Jeden znich-dom W systemie K-77ma 28 lat i w toku użytkowania nie zaobserwowano nie porządanych zjawisk zagrażających kopnstrukcji i zdrowiu jego mieszkańców.Jestem przkonany,że mają szansę przetrwać domy wybudowane z cegły.
Szkielet mojego domu stanowi delikatna konstrukcja żelbetowa.Wiem ,że istnieją szkielety z profili,no i te o które domyślam ci chodzi -z drewna.O nich powiedzą inni użytkownicy.
pozdrawiam :D

Willie
15-01-2005, 17:33
Z Twojeo opisu wynika że niewiele w tym domu cech szkieletowych - możesz trochę przyblizyć konstrukcję ścian i podłóg - dmyslam się że wewnatrz ściany są z cegły? Dlaczego nie boi sie wilgoci?
pozdr

Jan Przestrzelski
15-01-2005, 20:09
Mój dom to szkielet żelbetowy,zamiast płyty OSB na zewnątrz budynku -od środga ścianka wylewana wraz ze szkieletem 4cm betonu-.
posadzki -ogrzewanie podłogowe.Sciana osieplona styropianem i wykończona tynkiem mineralnym.Współczynnik K=0,24.
Wiecej w postach "nie bój się budować -=mam sprawdzoną technologię.,oraz w artykule -porady:Sposób na radosne budowanie.
www.fotodom.xon.pl

Jan Przestrzelski
15-01-2005, 20:16
Nioe boję się wilgoci, gdyż słupki mają przekrój 10x14cm,a płyta powiązana z nimi 4 cm.Izolacją jest styropian .Nawet po powodzi woda szybko odparuje z takiej konstrukcji.Wilgoć betonom nie szkodzi.