PDA

Zobacz pełną wersję : Może masz pomysł ma maleńką łazienkę?



Eluś
12-01-2005, 13:03
Przy okazji remontu mój mąż chce wykonać łazienkę. Ale mamy na to ograniczoną przestrzeń. Jej szerokość góra 1,20 m. A długość można dowolnie regulować nie mniej jakieś proporcie muszą być zachowane przecież nie będzie to taka kiszka z armaturą po jednej stronie. Drzwi do tej łazienki muszą być właśnie na tej wąskiej części. W tej mini łazience miała by się zmieścić kabina prysznicowa,umywalka i kibelek.
Koniecznie wieszak na ręczniki,kosz i lustro chyba niewielki grzejnik. Macie pomysły? - czekam.

osowa
12-01-2005, 13:24
Witaj :P
Proszę , zobacz łazienkę w moim biurze ( link w podpisie ) . Ona jest naprawdę malutka - ma mniej wiecej taką szerokość jak Twoja. Jakby co , pytaj - w miarę możliwości odpowiem.

Pozdrawiam inspiracjami łazienkowymi 8)

Eluś
12-01-2005, 14:38
Dziękuję,za podpowiedź.
Wiem,że
podłoga powinna być w karo
ciemny sufit,
kontynuacja kolorystyki /w moim przypadku z przedpokoju/
tylko te ściany, na których jest wzór w karo,
Ale masz rację nie czuje się że to maleńkie pomieszczenie. Ciekawe jest to co proponujesz.
Tylko ja pomyślałam, po otwarciu drzwi najlepiej byłoby gdyby była widoczny prysznic. I zamieniłabym w miejsce twojego kibelka prysznic a w miejsce prysznica kibel.Ponieważ mogę kombinować na długości to prysznic "schowałabym" w ścianie.Widoczny byłby jedynie przód prysznica,może ładne przezroczyste pojedyńcze drzwi. Obok kibel. Drzwi do łazienki nie na środku tylko bliżej ścianki w kierunku prysznica więc pozostanie nieco miejsca na wysuniętą umywalkę.
Ale czy wystarczy miejsca brodzik 80 cm pozostaje 40 cm na kibelek, a przecież dojdzie glazura i ta dodatkowa ścianka.
Pozdrawiam.Eluś

abromba
12-01-2005, 19:30
Eluś, puść mi może na priv swój adres, to wyślę Ci pliki z rysunkami (nie wiem dlaczego, ale przez priv nie chcą się podłączyć). Mam kichę 1,2 x 2,3. Dzrwi na poczatku kichy. W rogu przy wejściu wejdzie narożny sedec koła. Na końcu będzie brodzik 1,2 (cała szerokość łazienki) na 80 cm. Z jednej strony (przecownej do sedesu) bedzie 30 cm ścianki. A do brodzika drzwi - chciałabym te piękne szklane, jak Ravak, ale nie wiem, czy wyskubię te 2 tys... :( W rogu powstałym ze ściany dłuższej o małej ścianki będą z dwóch stron lustra - i będzie tam narożna umywalka z szafką - tez Koła. Płytki mają iść w poziomie, i poziomy pas na 3/4 wysokości - rozszerzy i skróci łazienkę. Ale moja projektantka odradza karo - tylko zaproponowała na podłodze poprzeczny pas terakoty w kolorze nawiązującym do pasa na ścianie - a więc ułożenie płytek w tradycyjne kwadraty. Całość jasna. Na rysunku wygląda świetnie, oczami wyobraźni też to widzę. Za miesiąc będzie real.

Eluś
13-01-2005, 07:26
abromba
Dzięki bardzo. Nawet nie wiesz jakie to miłe kiedy ktoś bezinteresownie dzieli się z tobą pomysłem.Nie przyszło mi do głowy,żeby kibelek był w narożniku.Ale dobry pomysł. Adres wysłałam.Ale marny ze mnie komputerowiec więc nie wiem czy dotrze.
Pozdrawiam Eluś.

osowa
13-01-2005, 07:46
Ale masz rację nie czuje się że to maleńkie pomieszczenie. Ciekawe jest to co proponujesz.
Tylko ja pomyślałam, po otwarciu drzwi najlepiej byłoby gdyby była widoczny prysznic. I zamieniłabym w miejsce twojego kibelka prysznic a w miejsce prysznica kibel.

U mnie nie było takiej możliwości - po przestawieniu toalety nie szło by z niej korzystać ze względu na umywalkę : tej natomiast nie szło gdzie indziej zamontować . To było jedyne słuszne rozwiązanie . W Twoim przypadku , gdy możesz manewrować długością pomieszczenia jesteś w dużo lepszej sytuacji .

Pozdrawiam uśmiechem . 8)

Eluś
13-01-2005, 10:50
Wygląd łazienki będę musiała mieć dopracowany w detalach jeszcze przed jej realizacją bo wiążę się z tym dużo detali (położenie kanalizacji,doprowadzenie wody,oświtlenie). Jest to łazienka której w projekcie nie było więc jej wpasowanie w obecny stan rzeczy nie jest proste stąd też czekam na wszelkie sugestie.

Eluś
14-01-2005, 08:48
abromba!
Czekam z niecierpliwością na wiadomość od Ciebie.Odezwij się nie wiem czy doszedł adres.
Gdyby okazało się,że nie przyślesz mi swoich zdjęć.Proszę napisz mi coś jeszcze o tej łazience spróbuję to sobie narysować.
Dlatego też "na początku kichy" czy to oznacza,że drzwi do łazienki masz na tej wąskiej ściance 1,20 m Czy na samym początku długiej .Jest to bardzo istotne.U mnie będzie ten pierwszy wariant.
Określ mi strony lewą i prawą.Więc po otwarciu drzwi kibel znajduje się w lewym czy prawym rogu. Na końcu brodzik (jasne) i w narożnej ściance umywalka.(chyba wiem o co chodzi) A te lustra to do sufitu czy niższe. Co z oświetleniem.Moja łazienka nie będzie miała okna więc musi być jasna. Co z grzejnikiem.Nasuwa mi się jakiś taki wiszący który jednocześnie będzie pełnił funkcję wieszaka na ręcznik.Pozdrawiam.Eluś.


Proszę piszcze o nietypowych łazienkach wąskich,długich,małych bardzo dużych.Zachęcam na tym formum do wymiany doświadczeń. Ja mam obecnie problem z małą.Ale dzięki abromby i osowy prawie się uporałam z tematem. Zachęcam Was do wymiany doświadczeń. Na dole mam dużą łazienkę.Powstawała przy pomocy architekta. Była nietypowa duża,kiedyś oglądałam program telewizyjny gdzie właśnie w łazience za dużymi lustrzanymi drzwiami było ukryte pomieszczenie na wiadra,mopy.Pomyślałam strzał w dziesiątkę.Bo musicie pamiętać.Że kiedy człowiek buduje dom to nie myśli o tym co zrobić by dom zawsze lśnił czystością. Zapomina o wygodnym miejscu na odkurzacz, deskę do prasowania. płyny proszki.
Dzięki temu programowi obejrzanemu zupełnie przez przypadek,wydzieliłam z dużej łazienki takie właśnie pomieszczenie. Zmieściła mi się tam również pralka,kosze na brudną bieliznę. Dzięki temu rozwiązaniu w łazience jest zawsze czyściutko. Wszystko mam pod ręką.Ktoś powie ja mam pralnię po co mi takie pomieszczenie w łazience. I będzie miał rację.Ja pralnię mam w piwnicy ale wcale nie podobał mi się pomysł latania po schodach po każdej kąpieli z brudnymi ubraniami.Czy kosz z wypchaną brudną bielizną w łazience. Więc wybrałam takie rozwiązanie i uważam ,że dobre zrobiłam.

badi
14-01-2005, 09:20
Z pralnią na parterze to jest tak : robi ją większość w kotłowni ( bo ciepło ), ale pokoje są na piętrze. Przekonałam męża do umieszczenia pralni na piętrze argumentem - szukania na golasa wysuszonych majtek, które jeszcze nie zostały umieszczone w szufladce.
Przekonało Go . :lol: :lol: :lol:
A moim zdaniem jeżeli projekt narzuca jakieś ograniczenia , to na ogół wychodzą dużo fajniejsze rozwiązania niż te standardowe.
Jedyne co do czego mam wątpliwości to kibelek umieszczony pod kątem....... Szerokość 120 cm. to dosyć dużo, aby poszukać innych rozwiązań.

Eluś
14-01-2005, 10:19
Mi osobiście wydawało się,że 1,20 m to nie jest dużo. Cały czas poszukuję pomysłów.Ta łazienka będzie wpasowywana w już istniejącą przestrzeń.To jest ta trudność. A pralnia na parterze-cieszę się,że podzielasz mój pomysł. Ja osobiście nie znoszę czuć się w domu samotna. Złości mnie,że domownicy sobie a ja sobie.A już wstrętem napawa mnie pomysł,że sama siedzę w piwnicy-pralni.

badi
14-01-2005, 16:29
1,20 to standardowa długość toalety, Ty głębokość masz raczej nieograniczoną więc stąd moja myśl, że masz dużo miejsca.
Spróbuję o tym troszkę pomyśleć w wolnej chwili . :D

abromba
19-01-2005, 22:11
Dla posiadaczy maleńkich łazienek: namierzyłam genialną umywalkę przynarożną - Roca z serii Dama Senso. Coś takiego jak Ego Koła, wymiar samej umywalki (wgłębienia) jest tylko minimalnie mniejszy ale: całkowita szerokość:680 mm, głębokość: 425, a ten kawałek blatu przylegający do ściany - tylko 305 ( w Kole 420). Rewelacja! I cena mniejsza niż Ego - bo 480 zł brutto. Jeśli ktoś ma jakieś ścianki oddzielające fragmenty łazienki - jak ja - to to jest to.

MartaM
21-01-2005, 11:47
Moja łazienka ma 1,08 cm szerokości, a ok. 4 m długości, wiem że to trudno sobie wyobrazić, ale jest ponoć ładna. Mieści się tam umywalka z dużym lustrem, wanna rogowa i wc. Jest tam też ścianka dzieląca oraz schodek, jest dwu-poziomowa, co ją optycznie skraca. Kafelki są jasne. Jeśli jesteś zainteresowana zdjęciami - prześlę.

abromba
21-01-2005, 17:13
MartaM - 4 metry to naprawdę kawał długości!

MartaM
22-01-2005, 06:39
Tak, rzeczywiście 4 m to dużo - jest jak wagon w pociągu :-) Tak naprawdę to nie da się tego opisać...trzeba zobaczyć.

abromba
28-02-2005, 18:25
Niniejszym pokazuję moją malutką łazienkę. Tam, gdzie są dziury w ścianie dojdzie narożne lustro - a do kabiny prysznicowej, jak się odkujemy finansowo, doprowadzą nas drzwi Duschosmart - w białej obudowie.
http://foto.onet.pl/upload/29/45/_432208_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/15/13/_432213_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/26/21/_432215_n.jpg

Bardzo jestem ciekawa Waszych opinii - i pozytywnych i krytycznych. Tylko nie piszcie proszę, że to łazienka inne niż wszystkie - bo to od wszystkich juz słyszę.

Joasia
28-02-2005, 18:48
Abromba,
szczerze? SUPER! Bardzo mi się podoba; sami się zastanawiamy nad tym narożnym sedesem do maleńkiej łazienki przy pokoju gościnnym. Pomysł z narożnym lustrem b. dobry - optycznie poszerzy łazienkę.

Joasia
28-02-2005, 18:49
Abromba,
szczerze? SUPER! Bardzo mi się podoba; sami się zastanawiamy nad tym narożnym sedesem do maleńkiej łazienki przy pokoju gościnnym. Pomysł z narożnym lustrem b. dobry - optycznie poszerzy łazienkę.

abromba
01-03-2005, 10:01
Wstyd się przyznać, ale dopiero teraz dotarłam do maleńskiej łazienki Osowej (osowa: jak Ty się właściwie odmieniasz??) i okazało się, że chociaż u mnie nigdzienie ma karo, to niemal taką samą kolorystykę znalazłyśmy. Choć nie jest ona teraz specjalnie trendy, to chyba takie pastelowe, ale nie mdłe, kolory są optymalne.
Żeby było jasne: pomysł z takim rozplanowaniem łazienki nie był mój, tylko znajomej projektantki, która starała się ratować łazienkę po pomysłach hydraulika, któremu nieopatrznie zaufaliśmy. W pierwotnym projekcie ty gdzie jest sedes miała być umywalka, za nią po tej samej stronie sedes, a potem kabina. I byłoby to najlepsze wyjście. Łazienka ma 1,25 na 2.30m. Hydraulik namówił nas, żeby wstawić geberit, bobędzie ładniej, a umywalkę dać z drugiek strony. Chyba już to zresztą opisywałam, ale teraz powtórzę, bo przy zdjęciu wiadomo, o co chodzi. Koleżanka wymierzyła, że między umywalką a sedesem będziemy mieś mniej niż 30 cm. Więc zdjęliśmy ten Geberit, ale przekłądanie umywalki wiązałoby się już ze strasznym kuciem - tym bardziej że była już podłogówka.
Ponadto to ciągle nie mam pewności, czy dobrze zrobilismy wstawiając tę ściankę osłaniającą częściowo kabinę prysznicową. Może lepsze byłyby takie szerokie szklane drzwi? Choć z drugiej strony przy narożnej umywalce stworzył się przyjazny kącik no i to lustro które będzie z dwóch stron - można się obejrzeć i en face i z profilu - kobiety wiedzą, o co mi chodzi.
To, co jeszcze może być cenne: za całość mozaiki dałam 100 zł (dwa plastry, chyba 190zł /m). Biorąc pod uwagę, ile kosztują dekory, okazał się to bardzo trafny wybór. Co prawda nie jestem specjalną zwolenniczką dekorów, ale te powstałe ze spiłowania płytek i włożenia na dół mozaiki b. fajnie wyszły.

Eluś
03-03-2005, 07:32
Abromba
Jesteś kochana ,że wkleiłaś zdjęcia! Super! U siebie z racji wymiarów łazienki przymierzam się skopiować twój pomysł. Śliczności. Mi się marzy do tej narożnej umywalki taki postument lub półpostument albo chociaż szafka. Ale do takich małych podobno będzie problem. Stawiam sobie cel nauczyć się wklejać zdjęcia- to by było dopiero fajnie podzielić się moimi realizacjami. :wink:

Sonika
03-03-2005, 07:39
Eluś,
wklejanie zdjęć nie jest takie skomplikowane.
Załóż sobie album np. na: www.photosite.com lub na onecie, a potem jak już wkleisz tam zdjęcia, to ja Ci powiem resztę.

miminiais
03-03-2005, 08:01
Abromba - super ta Twoja łazienka -bardzo mi się podoba.
świetny pomysł z rogowym kibelkiem i płytki też bardzo ładne.
Wygląda jasno i ciepło.I te luksferki też fajnie położone - ekstra! :D

Czy możesz zdradzić jakie te białe płytki,bo ktoś pytał w moim wątku o białe do mozaiki.

Eluś
03-03-2005, 08:21
Dzięki Sonika jak tylko się troszkę obrobię w pracy to spróbuję. Ale ja bym chciała tak wklejać jak np. abromba zaraz po tekście nie odsyłać Was do albumów. Nauczysz mnie?!

Eluś
03-03-2005, 08:29
Abromba

To, że chcę skopiować twój pomysł. To znaczy że jest fajny. A tu jakieś wątpliwości. Ustawienie kibelka i umywalki w rządku po jednej stronie to wcale nie byłby fajniejszy pomysł. Myślę, że ten dużo lepszy . Zresztą od początku zaraziłaś mnie nim. Tyle frajdy mam dzisiaj i dobry humorek, jak je odkryłam. Napisz jak możesz skąd armatura no i ceny .Odnośnie glazury mam to samo pytanie co Mimi. Proszę o nazwę.

Berenika
03-03-2005, 08:54
Już wklejałam to zdjęcie na forum. Ale co tam. Fajnie jest zaaranżowana ta łazienka. I do tego na temat :wink:

http://www.arc.pl/images/zdjecia/mieszane/wrze00-waska.jpg

Eluś
03-03-2005, 09:18
Dzięki fajna łazieneczka.

Sonika
03-03-2005, 09:23
Dzięki Sonika jak tylko się troszkę obrobię w pracy to spróbuję. Ale ja bym chciała tak wklejać jak np. abromba zaraz po tekście nie odsyłać Was do albumów. Nauczysz mnie?!

Pewnie, że nauczę. To nie jest wcale trudne, ale i tak musisz mieć najpierw album.

Eluś
03-03-2005, 10:56
Fajnie. Dzięki. Jak tylko założę ten album to się skontaktuję.

Sonika
03-03-2005, 10:57
Czekam z niecierpliwością.

abromba
03-03-2005, 17:11
Eluś: chyba będzie szafka, ale robiona na zamówienie przez stolarza.

Mimi: Nie masz pojęcia, jak mnie Twoja aprobata ucieszyła!! Ale te płytki nie są białe - to jest taki matowy kremowy zwykłe płytki Opoczna po 38 zł/m. Nie wiem, jak się dokłądnie nazywają - bo na fakturze jest "Beż mat". Mąż bardzo się uparł na takie ascetyczne płytki i znaleźliśmy je zupełnie przypadkiem.

W ogóle to niesamowite, jak tanio mnie te płytki wyszły - jak w czasie poszukiwań doszliśmy do właściwie takich płytek jak te, tylko większych (włoskich) za 100 zł/m i podobnych ale szkłanych dekorów mozaikowych po 30 zł /20 cm bieżących - to powiedzieliśmy sobie "stop". No i znaleliśmy te. I jak pisałam, całość mozaiki wykorzystanej do dekorów kosztowała mnie 100 zł. :D

Madeleine
03-03-2005, 20:14
Abromba, czy moglabys zdradzic, jakie plytki masz na podlodze? Bo wybralismy takie same scienne :D i szukam teraz pasujacych podlogowych.

Madeleine
03-03-2005, 20:15
i fuge, pliiis :D

abromba
03-03-2005, 21:33
Płytki na podłogę też zwykłe tanie Opoczno. Fuga Sopro CArmel (nie pamiętam numeru). Niestety nie elastyczna - teraz wiem, że to błąd, bo mam podłogówkę.

miminiais
03-03-2005, 21:57
Zapraszam Was pod mój wątek - rozpracuję Wam tę łazieneczkę a la Abromba - jest warta uwagi,bo pomysłowa i taka przyjemna,do tego niezbyt droga.
zaraz piszę na bieżąco moje pomysły.pa mimi
aha - strona 13

Eluś
04-03-2005, 11:19
Mimi

Twoje propozycje bardzo udane. Mogłabyś je umieścić również tutaj byłaby ciągłość. Może się jeszcze komuś przyda ta propozycja. Proponowane szafki cudne, zwłaszcza mi przypadła do gustu ta półodkryta nie wiem jeszcze jak cenowo, bo zakupy w czerwcu. Ale ile można zaoszczędzić czasu jak się wie w sklepie po co się przyszło.

miminiais
04-03-2005, 13:50
Eluś - bardzo się ciszę z Twoich słów.
Po to właśnie piszę,by łatwiej było nie pogubić się w tym wszystkim.
Co do cen - nie ma problemu - zadzwoń na darmową infolinię KOŁO i od razu się wszystkiego dowiesz.
To super sposób na zaplanowanie sobie wykończenia - wiesz co i wiesz za ile - łatwiej podjąć dobrą decyzję.
Wątku niestety już tutaj nie przeniosę - brak czasu ostatnio daje się we znaki.

Madeleine
04-03-2005, 19:44
Płytki na podłogę też zwykłe tanie Opoczno. Fuga Sopro CArmel (nie pamiętam numeru). Niestety nie elastyczna - teraz wiem, że to błąd, bo mam podłogówkę.

Pieknie dziekuje :D

tripper
14-03-2005, 21:22
abromba, swietny pomysl, a mozesz mi zdradzic wymiary swojej lazienki? moja to 180 x 140, a chce tam jeszcze zmiescic pralke...

abromba
16-03-2005, 09:15
Już było!!! :lol:
1,25 na 2,3 (plus minus 5 cm - juz mi się myli)

mdzalewscy
20-03-2005, 12:00
abromba!

Proszę piszcze o nietypowych łazienkach wąskich,długich,małych bardzo dużych.Zachęcam na tym formum do wymiany doświadczeń. Ja mam obecnie problem z małą.

Również mam mała łazienkę i pomału kombinuję co z nią zrobić, z początku nie miało być w niej kabiny prysznicowej, ale konieczność szybkiego wprowadzenia się do domu, doprowadziła do tego iż zamontujemy jednak tą kabinę, gdyż duża łazienka na poddaszu, będzie później wykończona, wiec kabina jeszcze bardziej zmniejsza łazienkę.

Poniżej szkic łazienki, na górze pusta, na dole jakoś tak kombinowałem (z prawej kabina prysznicowa), nie wiem czy dobrze ?
http://www.republika.pl/mdzalewscy/laz.jpg

z tego co zanotowałem z waszych postów to trzeba zrobić
- wyposażenie łazienki, które konstrukcją zajmuje mało miejsca
- jasna łazienka
- ciemny poziomy pas na ścianie
- narożne lustro

Macie jeszcze jakieś uwagi ?

tripper
20-03-2005, 20:29
z tego co zanotowałem z waszych postów to trzeba zrobić
- wyposażenie łazienki, które konstrukcją zajmuje mało miejsca
- jasna łazienka
- ciemny poziomy pas na ścianie
- narożne lustro

Macie jeszcze jakieś uwagi ?

robie dokladnie tam samo. moja lazienka ma 150 x 180. kabina 80-tka (obok zmiescilaby sie wtedy pralka), mala umywalka, narozny sedes (przy drzwiach zaraz, zeby nie wchodzil w swiatlo drzwi tak ostro)

nic nie wiedzialem o ciemnym pasie na scianie, ja robie pas z mozaiki z tej samej kolekcji, co plytki. plytki klade pod umywalka (nad nia zacznie sie mozaika, ktora tez obuduje lustro, bedzie biegla przez 3 sciany, wyjawszy ta z drzwiami), w kabinie prysznicowej i to wszystko

Eluś
21-03-2005, 08:24
Przypomniał mi się jeszcze jeden pomysł dotyczący wyposażenia małej łazienki. U mnie wyszło to przy realizacji łazienki na dole i to wcale nie małej. W łazience w fazie prac murarskich zaplanowano narożną kabinę prysznicową półokrągłą. Dwie ścianki które stykały się pod kątem 90 stopni miały po 80 cm. Przez co dawały możliwość zamontowania brodzika tz.80-tki. Później jak kupowaliśmy już armaturę wyszło, że ta 80-tka przy rozmiarach mojego męża może być nieco za mała. Ale nie było innej możliwości ścianki miały przecież po 80 cm. Wtedy w sklepie zaproponowano nam, żeby kupić kabinę która posiada brodzik co prawda o wymiarach
80 x 80 ale jest tak ukształtowany, że wymiary kabiny są takie jak by była to dziewięćdziesiątka. Muszę sprawdzić jakiej firmy jest ta moja kabina i wam napiszę Wydaje mi się że cabi, ale zakup był jakiś czas temu i już nie pamiętam. Ale faktycznie mamy dużą wygodną kabinę. Wydaje mi się jednak, że do takich małych i wąskich łazienek lepszym rozwiązaniem jest zakup tylko drzwi a wykonanie kabiny z kafelek. Widziałam szklane całkiem fajne już za 600,-zł

Eluś
21-03-2005, 09:01
Mdzalewscy
Jeżeli podoba Ci się pomysł ambromy. Przy twoich wymiarach łazienki 110x240 proponuję;
· Kibelek zgodnie z Twoim pomysłem. Zakładając, że zmieści się w tym rogu przy drzwiach to jest dobre rozwiązanie – nie będzie go widać .
· Jeżeli zaś chodzi o kabinę proponuję narożną kształt kwadratu wykonana z kafelków w rogu na tej samej ścianie co kibelek- po drugiej stronie. Biorąc pod uwagę długość łazienki 240 cm najpierw będzie kibelek potem drzwi a następnie kabina. ( bo 60 cm kibelek + 80 cm drzwi reszta zostaje na kabinę )
· Na tej ścianie widocznej po otwarciu drzwi proponuję narożną umywalkę. Narożnik powstanie po wybudowaniu 30 cm ścianki gipsowej od ściany kabiny. I tu lustra./wszystko zgodnie z pomysłem ambromy / Myślę, że będzie wyglądało bardzo ładnie. Bowiem wyeksponowana będzie umywalka i lustra, które przecież są ozdobą każdej łazienki do tego oświetlenie.
· Przy tych wymiarach łazienki lokalizacja drzwi bardzo trafiona.
Jeżeli będziesz miał wątpliwości pytaj.
Pozdrawiam Eluś.

abromba
21-03-2005, 09:29
Wiecie co, odwołujecie się tak do mojej łazienki.... a ja mam teraz kupę wątpliwości, czy to dobrze wygląda. Może jak te lustra na rogu wstawimy, to sie uspokoję....

Eluś
21-03-2005, 10:44
Ambroma
Myślę, że tobie jest trudno nabrać dystansu bo jesteś w trakcie realizacji. Nie okłamujmy się takie małe wymiary łazienki nie pozwalają na realizację zbyt wielu pomysłów. Gdyby to było więcej można by było kusić się o inne rozwiązania. Wydaje mi się, że z urządzaniem jest także dzisiaj podoba nam się jedno a następnym razem coś innego. Gdyby było w domu tak z 5 łazienek i środki finansowe do woli to można by było poszaleć.
Najważniejsza jest funkcjonalność, a wszystko na to wskazuje że Twoja propozycja jest udana. Nie jestem żądnym ekspertem, ale mam wyobraźnię i wiem co mi się podoba a co nie. Myślę, że nie masz co się martwić. Jeżeli do kabiny wchodzi się wygodnie. Jeżeli swobodnie korzystasz z umywalki czy kibelka to o to chodzi. Twoje wątpliwości moim zdaniem są normalne. Każdy chciałby mieć najładniej, najlepiej, najbardziej funkcjonalnie. Myślę, że mamy forum po to, żeby się wspierać i sobie radzić. Jeżeli powołuję się na Ciebie to dlatego, żeby ktoś wiedział, że to nie jest mój pomysł ale ktoś go wymyślił i podzielił się nim. Nie mogę sobie go przywłaszczyć i komuś doradzać W końcu to ty nas zainspirowałaś. Jednemu będzie się to bardzo podobało innemu mniej. Jego wola i wybór czy u siebie zrealizuje pomysł . Ja polegam na pierwszym wrażeniu. Łazienka ma to do siebie że raczej robimy raz i nie zmieniamy jej wystroju swobodnie. Stąd też i dużo wyższy cel stawiamy sobie przy jej realizacji i dużo więcej mamy wątpliwości. Rozpisałam się ale jest ok. Pozdrawiam Eluś

Sonika
21-03-2005, 10:49
Eluś,a gdzie obiecane zdjęcia?

Sonika
21-03-2005, 10:50
mdzalewscy ,
w jakim programie rysuje się takie schematy, jak ta Twoja łazienka?

Eluś
21-03-2005, 11:28
Sonika
Zdjęcia na pewno będą. Remont w czerwcu. Więc chciałam pokazać koniecznie jak jest, a jak będzie. Na razie czekam na aparat, bo mąż wziął ze sobą, żeby pokazać efekty swojej pracy pokazać i gdzie bywa rodzinie. Przyjedzie dopiero w na święta. Myślę więc że na naukę przyjdzie czas w kwietniu. Mam nadzieję, że się nie rozmyśliłaś i dalej chcesz mnie nauczyć. Pozdrawiam Eluś.

mdzalewscy
21-03-2005, 19:19
Na tej ścianie widocznej po otwarciu drzwi proponuję narożną umywalkę. Narożnik powstanie po wybudowaniu 30 cm ścianki gipsowej od ściany kabiny. I tu lustra./wszystko zgodnie z pomysłem ambromy / Myślę, że będzie wyglądało bardzo ładnie. Bowiem wyeksponowana będzie umywalka i lustra, które przecież są ozdobą każdej łazienki do tego oświetlenie.
· Przy tych wymiarach łazienki lokalizacja drzwi bardzo trafiona.
Jeżeli będziesz miał wątpliwości pytaj.

Eluś myślę że Twoje propozycje są super :D , i dzięki temu ta łazienka zrobi się "przestronna" i przyjrzałem się tej łazience abromby i wiem o co Ci chodzi, co do kolorystyki to podoba mi się ta łazienka wklejona przez Berenike, tylko chyba muszę uderzać trochę w jaśniejsze kolory (przestrzennie bardziej). Jak myślicie przy tak małych łazienkach podłoga może być ciemna czy lepiej jasna ?. Nie mam tak wyrobionego zmysłu kolorystycznego (dla mnie wszystko ładne), dlatego Was się pytam, o dobór kolorów, aby ta łazienka była ładna, gdyż wiadomo łazienka na parterze jest taka „gościnna”.

Eluś
22-03-2005, 10:32
Mam nadzieję, że tylko z przyczyn technicznych odcięto mi dostęp do forum. Nie mam dostępu ze swojego komputera pisze błąd ogólny. W środę będzie fachowiec to może już będę mogła na spokojnie coś doradzić. Tak na szybko to:
Ciemniejsze kolory są raczej zarezerwowane do nieco większych pomieszczeń. generalnie kolor ciemny zmniejsza. stąd też do takich maleństw proponuje się jasne kolory. Ważne jest również czy oświetlenie będzie tylko sztuczne czy jest dopływ światła dziennego. bardzo ważna sprawa. bowiem w promieniach słońca ciemne kolory ładniej się prezentują. ja mam na dole bordo niestety tylko mocne oświetlenie (włączone wszystkie punkty świetlne) potrafią wydobyć z niej piękno.
Dlatego do małej odradzam.
Myślę, że taka mała łazienka może być również elegancka. Przedstawię Ci moje pomysły na łazienkę, może coś wybierzesz. Ja przymierzam się do kolorów słońca, żeby tym samym dodać łazience przytulności.

mdzalewscy
13-09-2005, 22:53
macie nowe pomysły na małą łazienkę ?, znalazłem w postach mimi, pomysł na małą łazienkę, aby płytki podłogowe zachodziły jedną warstwą na ścianę. Ja jeszcze robię brodzik z płytek podłogowych łazienki, tak iż jak się będzie patrzeć to łazienka będzie się ciągneła hen w brodziku, drzwi oczywiscie do kabiny totalnie przezroczyste i najlepiej bezramkowe (same szkło). Tylko koszt takich drzwi jest przykry

Eluś
14-09-2005, 08:03
Remont przesunął się okrutnie w czasie. Przestałam więc o tym myśleć i rzadziej zaglądałam na forum bo dostawałam wariacji jak inni coś robili a ja przez biurokrację utknęłam w miejscu. Przeraża mnie też okres w jakim przyjdzie mi remontować IV kwartał to nie czas chyba na remonty tym bardziej że to koniec obowiązywania ulgi remontowej-więc wariacie cenowe chyba nie będą należały do rzadkości.
Obiecano, mi że sprawa wyjaśni się we wrześniu, ale podchodzę teraz do sprawy ostrożnie bo mam zaplanowane sporo prac na zewnątrz i wcale nie wiadomo czy pogoda pozwoli mi na to.
Wątek mimi to skarbnica inspiracji. Tam można znaleźć coś dla siebie.

Eluś
13-10-2005, 07:32
Realizacja tej maleńkiej łazienki już tuż tuż. Podoba mi się nowa kolekcja opoczna. Taka słoneczna mozaika żółto - pomarańczową. Widziałam nawet jakąś ekspozycję w obi. Myślę, że do takiego małego pomieszczenia będzie pasowała. Ciekawa jestem czy komuś ta kolekcja również przypadła do gustu.

mundzia
13-10-2005, 08:37
Witam serdecznie!!

Mam podobny problem :) mamy malutką łazienke, która w projekcie jest jako WC tylko, ale chcemy ja troche powiększyc i wstawić tam prysznic... ma 145 cm szerokości i okno na tej ścianie, patrzylismy juz ze wyjdzie tam prysznic 80 cm w narożnik koło okna wiec ok, a długość pomieszczenia moze byc rozna, planujemy okolo 180cm, i zeby weszla oczywiscie umywalka i ubikacja... chce w kolorach "morskich" ja zrobić, czy te kolry, takie troche ciemniejsze nie będą pomniejszac tej łazienki? czy moze lepiej jakies jasny seledynki, albo błękity? a może żółty? poradzcie... i czy sufit powinien być ciemniejszy od ścian?? .... hm :roll: ...a ten wątek jest dla mnie baaaaardzo trafiony i cenny :)
prosze o jakieś zdjęcia jeszcze Waszych łazieneczek, albo jakichś aranżacji :)

pozdrawiam

mundzia

Eluś
13-10-2005, 11:32
Witaj
Myślę, że dużym plusem tej twojej łazienki jest okno. Ważne jest jeszcze z której jest ono strony. Pisałam już chyba o tym sory jeśli się powtarzam ale te same płytki kolor bordo widziałam w dwóch łazienkach Ta łazienka która miała okno od południa wyglądała cudnie zaś ta z oknem od północy ponuro. Więc musisz to wziąć pod uwagę.
Dużym plusem jest to, że masz dopływ dziennego światła to daje ci większe możliwości.
Zdjęcia łazienek jak masz chwilę możesz przejrzeć na wątku mimi, ona tam wkleja mnóstwo zdjęć różnych łazienek do koloru do wyboru.
Trudno mi jest Ci radzić co do koloru, to bardzo indywidualna sprawa. Może swobodna wycieczka do sklepu z armaturą? Teraz jest mnóstwo ekspozycji może coś ci wpadnie w oko.
Ja chcę mieć przytulną a z racji braku okna jasną łazienkę i trzeba wziąc poduwagę aby kolor takiej łazinki pasował do całości domu.Gdzieś wyczytałam,że dobrze by było aby taka mała łazienka miała kolor zbliżony tonacją do holu,przedpokoju wydaje się wtedy większa.

mundzia
13-10-2005, 12:09
Eluś, bardzo Ci dziękuję, okienko nieduże jest od północy i jeszcze pod takim "zadaszeniem" więc nie jest słonecznie... muszę pomyśleć nad kolorem, bo hall na pewno nie bedzie ani niebieskawy ani zielonkawy... te kolory lubię tylko w łazience :) muszę pochodzic po sklepach (tylko skąd ten czas na to?? :roll: ) no i popatrze na stronke mimi... dziękuję
Martwie sie też, zeby mi te wszytskie "meble" łazienkowe weszly na tyle, zeby bylo tam swobodnie (mysle o umywalce, prisznicu i WC) i musze tak ustawic zeby sobie nie nabijać siniaków :D ten naroznikowy WC bedzie chyba super !!

dziekuje

mundzia

Eluś
13-10-2005, 12:53
Mebelki tz. armatura ja myślę o kolekcji koła mają taką serię do małych łazienek, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca a są wygodne w użytkowaniu. Narożny sedes jest ok. Tylko musisz sprawdzić czy da się go podłączyć do kanalizacji. Myślę, że warto się zastanowić nad podwieszanym.
Ktoś powyżej pisał o jakiejś fajnej umywalce ale jej nie widziałam. Jak już wyruszę na zakupy to sprawdzę może mi się bardziej spodoba niż koła.

13-10-2005, 13:14
witam

bardzo przepraszam mdzalewski . ze nie skończyłam tej łazienki, :oops: ale wpadłam na pomysł- zakładam właśnie nowy watek - i pokaże tam te łazinkę w wielu tróżnych aranżacjach :D
potem inne, wswzystkie Wasze i wszystkie z naszych polskich przepięknych kafli.
Dla M. już mam - fajnie wyszło, bez cięcia płytek,ale przyznam, że było okrutnie trudno.
Wkleję wszytsko wieczorem, musze dokupić papier milimetrowy i jakiś łacznik, który powzoli mi korzystać jednoczesnie z drukarki i skanera - tera muszę jedno z urzxądzen odłaczać i jest to beznadziejnie upierdliwa robota. :wink: :lol:

Już isę cieszę, bo szykuje isę fajny watek :D
papa

Eluś
14-10-2005, 10:26
mundzia
Zauważyłam, że moda łazienkowa zmienia się z miesiąca na miesiąc. Kiedyś słyszałam, że nowe kolekcje łazienkowe pojawiają się tak co 5 lat. To chyba bardzo nieaktualne, bo zupełnie inne płytki były na topie na wiosnę a teraz widzę że króluje mozaika. Trudno nadążyć za tą łazienkową modą. Dlatego myślę, że musimy postawić na coś klasycznego, coś co nam się nie znudzi już za rok.
Przy wyborze myślę, że w pierwszej kolejności postawię na kolory ciepłe, które będą sprawiały wrażenie przytulności, bo do takiej zimnej i chłodnej wcale rano nie będzie mi się chciało wejść. To samo wieczorem po całym męczącym dniu fajniej będzie wejść do takiej słonecznej i przytulnej.
Kolor jakiś jasny, do którego będę mogła zmieniać dodatki. /ręczniki, dywanik, ktoś kto ma okno firana/coś, co nada nowy wystrój a niekoniecznie będzie wiązało się dużymi nakładami. Tak to już jest, że natura kobiety lubi zmiany więc jak nam się opatrzy to do sklepu i mamy coś innego

mundzia
21-10-2005, 10:11
Eluś... masz 100% racje... tak.. jasny kolor, i zmiana dodatków, ciepły nastroj w łazience... to jest to!!! dojrzalam do tego i ani blekit ani seledym to nie będą :) dziekuje jeszcze raz!!!!

mundzia

Eluś
21-10-2005, 11:55
Witaj cieszę się, że ci się to podoba. Ja nie jestem żadnym znawcą tematu ale urządzałam swój dom później pomagałam znajomym którzy się w między czasie pobudowali a teraz ja znowu remontuję. Masę czasopism kupowałam z tego zakresu, w sklepie nie przeszłam obojętnie obok wystawki. Doskonale pamiętam moją fascynację modą kiedy urządzałam jeden z pokoi na żółto niebiesko, wystrój okna ,żyrandol za koszmarne pieniądze.
Przeszło mi, wzięłam poprawkę , nabrałam dystansu.
Ale wcale nie dziwię się wszystkim którzy po raz pierwszy podejmują się takiego wyzwania. Trudno się oprzeć kolorowym pismom, reklamom. Myślę też że wiele rzeczy wychodzi w praktyce.
Dlatego takie forum jest dobre pozwala nam nabrać dystansu porównać pooglądać.
To tyle filozofowania.
W sprawie łazienki na razie się nie posunęłam. Chodzi mi po głowie ta kolekcja Opoczna mozaika w kolorach żółto-pomarańczowym. Ale jej jeszcze tak dokładnie nie widziałam.

nika19
24-05-2006, 10:23
abromba
właśnie oglądnęłam zdjecia twojej łazienki i mam pytanie
jaka szeroka jest scianka oddzielająca prysznic od umywalki? czy masz może zamontowene drzwi prysznicowe?
a moze mogłabyś wleić aktualne zdjecie swojej łazienki?
bo ja własnie jestem w trakcie wymyślania mojej rodzinnej 1,10 x 2,86 łazienki :)
bede miała podobnie usytuowany brodzik , tylo nie wiem jaką ściane mam zrobić.
a poza tym jeszcze w mojej łazience powinna znależc sie pralka i wymarzony bidet (wc bedzie osobno)
drzwi moge dowolnie umieścić na dłuzszej scianie.
Moze macie jakiś pomysł. Bede wdzieczna za inspiracjie i powklejanie zdjęć swoich małych łazienek.
dziekuje
Weronika

bastek13
22-08-2006, 14:36
u mnie na zdjeciach jest wlasnie taka "kiszka", dluga i wąska, ale udalo sie wstawic prysznic, umywalke i kibelek.
pzdr
bastek

Eluś
25-08-2006, 07:45
Widzę, że odświeżyłeś mój wątek. To może parę słów o realizacji mojej małej łazienki. łazienka wyszła moim zdaniem bardzo ładnie. Mimo 1,10 cm szerokości wydaje się dużo większa. A to za sprawą ułożenia dużych płytek takie wielkie prostokąty i zabawą z podwójnymi kolorami fug. To znaczy linie pionowe są w kolorze płytki zlewają się natomiast poziome są ciemne. Wrażenie jest takie, że płytki się nie kończą
Jedynym mankamentem tego projektu był fakt, że ja wstawiłam umywalkę narożną, tz.30 cm na 30 i takiej samej wielkości dwa lustra. Wygląda na pewno ślicznie jednak 30 cm lustro boczne jest moim zdaniem za wąskie. To jednak drobny mankament który tak naprawdę nie jest aż tak istotny. Może się komuś jednak przyda ta informacja. Ambroma wstawiła inny model umywalki więc u niej lustro boczne jest znacznie szersze chyba 50 cm.