PDA

Zobacz pełną wersję : dzialka o szer. 18,5m i wjazd od poludnia............



goliat
12-01-2005, 14:40
witam wszystkich,

prosze was o rade i ewentualna pomoc:)

mam problem ze znalezieniem dzialki (szukam juz od 8 miesiecy), lokalizacja Gdansk - Osowa, i wreszcie znalazlem fajna lokalizacja, sasiedztwo domkow, spokojna okolica, blisko sklep itp. lecz nie jest za szeroka- bo 18,5 m, a na dodatek wjazd od poludnia...
prosze wszystkich, ktorzy juz sie pobudowali albo jeszcze buduja, ktorzy mieli podobne perypetie przy zakupie dzialki lub posiadaja dzialke z wjazdem od poludnia o rade...
czy sa jakies problemy z taka dzialka? czy moze byc wejscie od strony zachodniej? i kuchnia od poludnia a pokoj dizenny od polnocy? poradzcie cos! na dodatek chcielibysmy miec garaz .... co jeszcze bardziej komplikuje sprawe:(
moze ktos ma namiary na projekty domow gdzie wjazd jest od poludnia?
i czy ktos z was sie orientuje o ile podraza inwestycje podpiwniczenie budynku? ( albo jego czesci)
please, help me! czekam na wiesci:)
pozdrawiam goraco,
goliat

guit
12-01-2005, 14:47
cześć
ja mieszkam w domu z wjazdem (i garazem!) od południa
jestem zadowolny z takiego rozwiązania, ale nie każdy lubi mało słońca w salonie ;)
kuchnia od południowego wschodu, sypialnie pn i wschod
zdjecia w sygnaturce

pozdr,

12-01-2005, 15:01
Ja mam działkę z wjazdem od południowego-zachodu. Wbrew temu co przeczytasz na forum, jest całkiem sporo projektów gotowych, i to bardzo różnorodnych stylowo.
Powiedz, jaki rodzaj domów Ci się podoba, mam jeszcze kilka zapisanych z okresu poszukiwać :-)
Zobacz sobie np w biurze Archon+, jest specjalna zakładka w wyszukiwarce "z wjazdem od południa".
http://www.archon.com.pl/index.php?act=11&pid=1074
Więcej ograniczeń nałoży na Ciebie szerokość działki niż jej połozenie
Quit - ja mam salon od południa 8)
BabaB

guit
12-01-2005, 15:05
;)
dlatego powiedziałem, że nie każdy lubi lekko zacieniony salonik ;)

pozdr,

mechanics
12-01-2005, 15:06
witam wszystkich,

prosze was o rade i ewentualna pomoc:)

mam problem ze znalezieniem dzialki (szukam juz od 8 miesiecy), lokalizacja Gdansk - Osowa, i wreszcie znalazlem fajna lokalizacja, sasiedztwo domkow, spokojna okolica, blisko sklep itp. lecz nie jest za szeroka- bo 18,5 m, a na dodatek wjazd od poludnia...
prosze wszystkich, ktorzy juz sie pobudowali albo jeszcze buduja, ktorzy mieli podobne perypetie przy zakupie dzialki lub posiadaja dzialke z wjazdem od poludnia o rade...
czy sa jakies problemy z taka dzialka? czy moze byc wejscie od strony zachodniej? i kuchnia od poludnia a pokoj dizenny od polnocy? poradzcie cos! na dodatek chcielibysmy miec garaz .... co jeszcze bardziej komplikuje sprawe:(
moze ktos ma namiary na projekty domow gdzie wjazd jest od poludnia?
i czy ktos z was sie orientuje o ile podraza inwestycje podpiwniczenie budynku? ( albo jego czesci)
please, help me! czekam na wiesci:)
pozdrawiam goraco,
goliat

Witaj,
Ja jestem na etapie projektowania domu na działkę z wjazdem od południa. Zleciłem wykonanie projektu indywidualnego między innymi z tego powodu, że nie ma dużo takich projektów wśród gotowców, poza tym kalkulując zakup gotowca+plan zagospodarowania+adaptacje projektu+projekty branżowe instalacji wyszło mi, że dołożę tysiąc złotych a będe miał projekt na miarę, dokładnie taki jach chcę.
Wybór gotowca zawsze jest jakimś komromisem pomiędzy tym, co chcesz a tym, co Ci proponują i nie zawsze na tym można oszczędzić.
Nie moge w związku z tym podać Ci żadnego namiaru, ale wygląda to mniej więcej tak, że od południa mam salon, sypialnię i dużą łazienkę, od strony północnej kuchnię (otwartą, taką, że jest z niej widok na brame wjazdowa na działkę poprzez okna w salonie) oraz jeszcze dwie sypialnie.
Dom jest parterowy, z możliwym do zaadptowania poddaszem, w sumie wszystkiego będzie jakieś 150m pow. użytkowej.
Dom na działce jest "przytulony" maksymalnie do północnej krawędzi, tak, że ogród będę miał od strony wjazdu. Ponieważ ulica od której jest wjazd to malutka osiedlowa uliczka takie rozwiązanie się sprawdzi, gorzej, gdy jest to np ruchliwa ulica po której jeżdzą TIR-y, wtedy ogród od tej strony nie byłby wskazany.

12-01-2005, 15:09
Twój salonik ma nad moim niewątpliwą przewagę - JUŻ JEST :D . Zdecydowanie wole taki :-)
BabaB

Teska
12-01-2005, 15:58
ja mam taką działkę...wejscie od południa.....jestem bardzo zadowolona...

goliat
13-01-2005, 10:39
dziekuje wszystkim za posty!

tak jak pisalem wczesniej szukamy dzialki od ponad 8 miesiecy i po malu tracimy nerwy bo nam spieszno:) zdajemy sobie sprawe ze dzialka 18,5x30m nie jest moze rewelacyjna i na dodatek wjazd od poludnia ale lokalizacja nam naprawde odpowiada - cichutko, w otoczeniu domkow jednorodzinnych, wszystkie do okola juz obudowane,uliczka "wewnetrzna" nie zadna publiczna ( dziennie moze przjezdza nia 10 samochodow). W okolicy, ktora sobie upatrzylismy jest po prostu deficyt dzialek:( moze powiecie ze 555m2 to malo ale po pierwsze dla nas to wystarczy, oboje pracujemy do poznego popoludnia i nawet nie bylo by komu zajac sie wiekszym ogrodem, a po drugie w tej upatrzonej przez nas okolicy ceny dzialek przekraczeja 50$ i nie byloby nas nawet stac na wieksza gdyz mamy w budzecie przewidziane na dzialke nie wiecej niz 100tys zl.) dzieki waszym radom znalazlem projekt na archipelagu, ktory bedzie dla nas baza ( niestety trzeba bedzie sporo poprzerabiac wewnatrz - ale cos juz jest:) i tu kolejna prosba - czy posiada ktos namiary na "taniego" projektanta w Trojmiescie?:). generalnie z tymi wymiarami i ukladem wejscia i garazu bedziemy mieli taras na poludnie i na wschod (wiec nie jest zle) kuchnia od polnocy a wejscie od zachodu:) po odliczeniu drogi dojazdowej do garazu pozostanie "czystego" ogrodu (netto) 11x12,5m ( wiec tez niezle:). dodatkowo znalazlem fajny artykul w prasie o polozeniu tarasow - i tak naprawde nie ma znaczenia gdzie sie go umiejscowi: na poludniu bedziesz mial upalne slonce, na zachodzie bardzo dlugo slonce (do poznych godzin popoludniowych) - ale tez od zachodu w naszym kraju ida najczesciej wiatry - wiec moze byc czasami wietrznie i dlatego zaleca sie od zachodu dobudowac oslone w postaci "murku", na wschodzie bedzie nie za goraco a z rana przyjemne naslonecznienie, natomiast od polnocy zawsze chlodno. z czego wynika ze budujesz taras tam gdzie ci pasuje:)
jeszcze raz wielkie dzieki,
w dalszym ciagu czekam na uwagi i wasze cenne doswiadczenia!
z pozdrowieniami,
goliat

Baru
13-01-2005, 18:35
Cześć!!
My również mamy wjazd na działkę od południa. Wbrew temu, co pisze Baba_Budowniczy, bardzo ciężko mi było znaleźć projekt, który by nam odpowiadał. Po długich i ciężkich udało się.
Podaję link do naszej chałupki:
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=39216

rosa
15-01-2005, 20:51
Ja też mam wjazd płd-zach. Było trochę problemów ze znalezieniem odpowiedniego projektu, jest o wiele mniej niż z innymi wjazdami. Są to też trudniejsze projekty do zrealizowania i kosztowniejsze w realizacji. Pamiętaj, że większość wiatrów w Polsce jest zachodnich. Mój projekt pochodzi z Inwestprojekt nr W-0614.

sta28
15-01-2005, 22:23
Wjazd na działkę (do garażu) od południa, wejście od wschodu. Same zalety (poważnie). A szerokość - 17 m... Były kłopoty z szerokością działki... - więc mamy prosty, podpiwniczony domek (projekt na zamowienie).

Arkus
17-01-2005, 08:58
Witaj
widzę, że już wybrałaś projekt... aczkolwiek chcesz go przerabiać ..to może sprawdź jeszcze ten jeden projekt z garażem -"Wega III"
http://domus.wroc.pl/projekt/wega-iii/rzuty

w tym projekcie jedyne co musisz zmienić by zmieścić się na wąskiej działce to zlikwidować daszek nad tarasem... sprawa prosta

pozdrawiam wszystkich z wąskimi działkami :wink:

Arkus
17-01-2005, 10:38
to jeszcze raz ja
przepraszam, ale z pospiechu pomyliłem się (ach ten poniedziałek) ....
na wąską działkę i to na dodatek z wjazdem od południa to tylko wersja "Wega I"
hhttp://domus.wroc.pl/projekt/wega-i/rzuty

ten wcześniejszy co podałem to ten sam praktycznie projekt tyle, że ma wbudowany garaż, dlatego już myślałem że znalazłem to co trzeba ... niestety jest on przeznaczony na troszeczkę szerszą działkę ...
za pomyłkę przepraszam.

Widlak
17-01-2005, 20:57
Mamy działkę 22m x ok.80m z wjazdem od południa. Ciężko było znależć projekt (z wyjsciem na ogrod za domem i 4 pokojami na gorze). Kuchnia wyszła od poludnia. Salon z grubsza od wschodu. Zeby bylo w nim jasniej, zrobilismy cześciowo otwartą kuchnię. Nie prędko będziemy tam mieszkać, więc nie wiem jak będzie.
Widlak