PDA

Zobacz pełną wersję : Podłoga drewniana na legarach - nie mogę się zdecydować



Woboos
12-01-2005, 14:47
Witam

Pomóżcie proszę bo kręćka dostanę :D

Sprawa dotyczy drewnianej podłogi na legarach w mieszkaniu na 3cim piętrze w bloku. Podłoga dopiero ma być, ale ja już mam dylemat:

Czy konieczne jest w takiej sytuacji wełny (styropianu) między legary?
Jeśli tak, to czy wełnę mogę trochę docisnąć? Chciałbym dać legary max 4cm, a wełna jest min 5cm. Działanie izolacyjne (termicznie) w takiej sytuacji nie jest dla mnie chyba tak istotne.

Czy dobrym pomysłem byłoby rezygnacja z wełny i położenie na całej powierzchni pianki poliuretanowej (takiej jak pod panele)? Wytłumi drgania i wyciszy nieco od sąsiadów. Czy to nie wystarczy?

Podpowiedzcie proszę, które rozwiązanie jest najlepsze bo decyzja coraz bliżej a ja dalej jestem w kropce :(

Pozdrawiam

jajmar
12-01-2005, 18:26
Izolacja jakie zrobisz to bardziej pomogą Twoim sąsiadmom z dołu niż Tobie.
Cieplnie pomiedzy mieszkaniami sie nie izoluje , jezeli juz to na tym stracisz bo cieplo idąc do gory napotka izolacje :-)

A takie z innej troszke beczki pytanie planujesz to w całym mieszkaniu? Czyw jakis pomieszczeniach, jezeli w pomieszczeniach to jak zniwelujesz roznice wysokosci podłog? Legary plus dechy to jakies 6,5cm, nie szkoad Ci wyskosci ?

Woboos
13-01-2005, 07:06
Izolacja jakie zrobisz to bardziej pomogą Twoim sąsiadmom z dołu niż Tobie.
Cieplnie pomiedzy mieszkaniami sie nie izoluje , jezeli juz to na tym stracisz bo cieplo idąc do gory napotka izolacje

Hmm, no coś w tym jest :) Wygląda więc na to, że sama pianka będzie najlepsza.


A takie z innej troszke beczki pytanie planujesz to w całym mieszkaniu? Czyw jakis pomieszczeniach, jezeli w pomieszczeniach to jak zniwelujesz roznice wysokosci podłog? Legary plus dechy to jakies 6,5cm, nie szkoad Ci wyskosci ?

W całym to nie - łazienka i kuchnia mają swoje prawa :) Zamierzam zrobić skosy w progach. Będzie chyba ciekawie.
Co do wysokości - nie szkoda mi. Większy nie urosnę :wink: Choć oczywiście nie chcę przesadzić w podnoszeniu podłogi - właśnie z tego wynika moja chęć dania jak najniższych legarów.
Poza tym ze wszystkich podłóg najbardziej podobają mi się (i mojej drugiej połowie) właśnie deskowe. Paneli bym nie zniósł, a parkiet nie ma dla mnie takiego uroku.

witkacy
13-01-2005, 12:31
Ja terz jestem za podłogom z desek , co do izolacji to nie ma sensu wydawać pieniądze , i tak z dołu grzeją ,daj tylko pianke .

Agacka
14-01-2005, 18:45
Co to są skosy na progach? :o Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić...

Woboos
17-01-2005, 07:16
Co to są skosy na progach? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić...

Zamierzam w progu ściąć legary pod skosem, wyprofilować odpowiednio deskę na krawędziach i przymocować ją do legarów gak aby zamiast progu był łagodny spadek. Drzwi tez trzeba będzie troszkę przysposobić do tego rozwiązania :)

Pozdrowionka
Krzysiek