PDA

Zobacz pełną wersję : Płyta betonowa pod ogrzewanie podłogowe



VPS
12-01-2005, 20:01
Napiszcie proszę jak wyglądał poziom (różnica) wysokości płyty betonowej.
Mam problem z inwestorem i kierownikiem ekipy budowlanej.
Jest parter domu o pow 140m/2 całość podłogówka. Po pomiarach wychodzi różnica wysokości 11cm :evil:
Do wyceny uwzględniono styropian FS20 gr 10cm i 7cm wylewki.
Na moje stwierdzenie że do obowiązków ekipy budowlanej należy prawidłowe wykonanie podłoża płyty kierownik (ktoś z rodziny inwestora) uparcie twierdzi że wyrównanie to wchodzi w mój zakres prac. Tym mnie wkurzył i zastanawiam się czy nie wstrzymać prac.
Ciekaw jestem waszych opinii.

mdzalewscy
12-01-2005, 20:05
a co może jeszcze masz nadlać płytę 11cm, to jeszcze ściany im wyrównaj, czy tego kierownika pogieło. Są napewno pewne normy, może 1-2cm - ? rożnicy, dokładnie nie wiem, ale napewno to nie Twój obowiązek

Jezier
12-01-2005, 20:08
A czym masz wyrównać te 11 cm? Styropianem czy wyleką? Inwestorowi może nie zależy na poziomie?

Senser
12-01-2005, 20:38
Może od początku...a co ty masz z tym wspólnego?? Czy to ty wykonywałeś wylewki?? :o

VPS
12-01-2005, 20:51
Budowlanka to nie dla mnie.
Na wyrównanie owych 11cm widzę tylko jedno rozwiązanie dolanie betonu
Równanie styropianem nie wchodzi w rachubę w najgłębszym miejscu byłoby wtedy aż 21cm styropianu.
Zapomniałem napisać że ekipa budowlana wykonywała również inst wodną + stelaże pod WC, bidet, i cztery umywalki. Przy ustalaniu wysokości montażu na pewno nie przemierzyli poziomów i teraz niestety wszystkie stelaże wychodzą za nisko.

Piotrek T
12-01-2005, 20:58
Wydaje mi się że to ty jesteś inwestorem (wykładasz na to pieniądze) a problem masz z wykonawcą. Do jego zadań należy wykonanie roboty zgodnie z planem nawet jak by tam była hauda żwiru to możesz mieć to w duu... jak brał robotę to widział co było i mógł to przygotować tak by wszysyko było dobrze , czy fundamenty też kazali ci kopać?

Senser
12-01-2005, 21:00
Nie no...pytam właśnie dlatego, bo nie widzę związku z brakiem tej wylewki...a tobą...własnie sadze że ty tego nie robiłeś...Nie wiem też jak to się stało że tyle cm zabrakło??

Piotrek T
12-01-2005, 21:02
Budowlanka to nie dla mnie.
Na wyrównanie owych 11cm widzę tylko jedno rozwiązanie dolanie betonu
Równanie styropianem nie wchodzi w rachubę w najgłębszym miejscu byłoby wtedy aż 21cm styropianu.
Zapomniałem napisać że ekipa budowlana wykonywała również inst wodną + stelaże pod WC, bidet, i cztery umywalki. Przy ustalaniu wysokości montażu na pewno nie przemierzyli poziomów i teraz niestety wszystkie stelaże wychodzą za nisko.
Czy masz już ułożoną glazurę bo jak nie to można zdemontować i poprawić

mdzalewscy
12-01-2005, 21:07
nie chłopaki coś mieszacie, VPS ma robotę u kogoś i w tym budynku się okazało iż chudziak ma różnice w poziomach 11cm i kierownik twierdzi iż poprawa tego wchodzi w skład jego pracy. Tylko iż napewnio są jakieś normy w budownictwie i trzeba wyjąć paragrafi i pokazać kierownikowi iż normy zostały przekroczone, w tych 11cm

VPS
12-01-2005, 21:11
Problem dotyczy nie mojej budowy tylko wykonania usługi montażu ogrzewania podłogowego u klienta.
Poziom przemierzyłem pożyczonym niwelatorem laserowym. Który jak stwierdził Pan budowlaniec jest do du...
Wziąłem jednak proste urządzenie tzw poziomice wodną i wyszło tak samo.
Żałuję tylko że nie przemierzyłem tego przed daniem oferty.

Piotrek T
12-01-2005, 21:22
To zmienia postać rzeczy ale to dalej nie jest twój problem

1950
12-01-2005, 22:02
VPS możesz się pobawic w wyrównanie piaskiem z cementem ale jest to dużo zabawy i musiał byś skasować za to, dziś już nie ale może uda mi się jutro podać Ci numer normy z maksymalnymi odchyłkami od poziomu, jeżeli byś robił tę podłogówkę spisz notatkę służbową i odpowiedni aneks do umowy, żeby później nie było że coś spieprzyłeś. przykro to mówić ale podobna sprawa kosztowała mnie kupę kasy

VPS
13-01-2005, 05:48
Wielkie dzięki 1950
Umowę mam podpisaną. Jest w niej taki punkt:

6. Rozpoczęcie prac określonych w pkt. 3, nastąpi w dniu 2005-01-10
7. Przewidywane zakończenie prac określonych w pkt. 3, nastąpi w dniu 2005-01-18
(w zależności od terminu udostępnienia przez zamawiającego poszczególnych pomieszczeń, lub dostarczenia urządzeń)
WYKONAWCA nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia w realizacji umowy, wynikających z przyczyn zależnych od ZLECAJĄCEGO (np. wskutek nie przygotowania przegród budowlanych, tynków, posadzek, zapłaty za dostarczony materiał i urządzenia grzewcze, itp.) a także spowodowane klęskami żywiołowymi.

Grzesiek13
13-01-2005, 07:13
VPS oczywiście to norma z "takim inwestorem" myśli k..wa że mu instalator poziomy wyrówna. Faktem jest że wylewka jest skopana doszczętnie i nie mieści się w żadnych normach. Prawdopodobnie wylewka nie powinna posiadać nierówności wiekszych od 0.4 cm ( tak słyszałem od fachowców).
Jeżeli sporządzenie aneksu do umowy nic nie da to rzuć robotą, bo facet jest chyba bardzo problemowy i zacznie Ci szukać że np. rurki mają kolor biały a nie szary. Poza tym wykonawca instalacji wod-kan skopał robotę bo nieuwzględnił PGP. Zastanawiam się jeszcze nad tym czy inwestor o tym wiedział, bo te 11 cm różnicy to chyba widać na oko i szuka "frajera" co mu to naprawi za friko. Trzymaj się. Spróbuj jeszcze z innej beczki - poproś kierownika budowy i zapytaj go w jaki sposób odebrał chudziaka i zwal na niego odpowiedzialność. PZDR Grzesiek.

1950
13-01-2005, 20:17
VPS norma nr PN-62/B10144 Posadzki z betonu i zaprawy cementowej, Wymagania i badania techniczne przy odbiorze.
2.4.2. powierzchnia posadzki powinna być równa. dopuszczalne odchylenie nie powinno przekraczać 3 mm w przypadku posadzek wykonanych z zaprawy cementowej oraz 5 mm w przypadku posadzek wykonanych z betonu.
3.2.2. sprawdzenie równości i spoziomowania powierzchni należy przeprowadzić za pomocą łaty kontrolnej długości 2 m, przykładając w różnych kierunkach w dowolnym miejscu powierzchni posadzki. prześwit między łatą a powierzchni posadzki nalezy zmierzyć z dokładnością do 1 mm. przy sprawdzaniu odchyleń od poziomu należy dodatkowo posługiwać się poziomicą

Jezier
13-01-2005, 20:20
1950 ale nierówności nie dotyczą posadzki bo jej jeszcze nie ma. To chudziak jest nierówny.

1950
13-01-2005, 20:47
to samo dotyczy chudziaka