PDA

Zobacz pełną wersję : Wybór/wykonanie kominka



kamil8865
05-09-2016, 13:00
Witam,

Aktualnie będę stawiać kominek.
Chcę zrobić taki kominek jak na tym zdjęciu: http://img.shmbk.pl/rimgsph/24787_2da3b307-babf-4f24-ae85-802e4ee0be8d_max_900_1200_kominek-salon-styl-nowoczesny.jpg

Na tą chwilę zastanawiam się nad wyborem wkładu.
Myślałem o tym: Wkład kominkowy KFD narożny ECO MAX 7 L 14 kW

Czy jest to dobry wkład? Miał ktoś z Was z nim do czynienia?
Ewentualnie polecacie coś innego, ale w podobnej cenie?

Kolejna kwestia. Przy zakupie jest możliwość dokupienia stojaka do wkładów za 150zł i dolotu powietrza za 100zł. Czy trzeba to kupować?
Pozdrawiam i liczę na pomoc :)

Mareks77
09-09-2016, 08:52
Poszukaj czegoś z Kratek....... może Maja, Zibi lub Zuzia prawe lub lewe bez szprosa.
Dolot jeśli nie ma go przy kominku to musisz kupić a ze stojaka można zrezygnować murując coś z cegły.
Poza tym na pewno potrzebne będą rury spalinowe fi 160 najlepiej coś z DARCO oraz przepustnica powietrza z cięgłem, oraz przejście z dolotu płaskiego na okrągłe.
Jeśli planujesz DGP to razem z kominkiem zamów dystrybutor

janekbo
11-09-2016, 22:01
Tego co proponujesz to szukać nie musi, bo wszędzie tego stoi pełno na pęczki. Prawie każdy salon jest zapchany tymi kratkami... ciekawe dlaczego.
Polecanie producenta rur spalinowych to już w ogóle smród.
KFD to wybór lepszego zła jeśli jesteś w rejonie kratkowo-marketowych wkładów. Nie oczekuj czystej szyby ani pięknego ognia - bo w tej cenie to zapewnisz sobie tylko kupując z wkładem karton płynu do czyszczenia szyby i paląc tylko przez 30 minut.